Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Vagos21 said:

Πιο κορόιδο οπαδό από τον ΑΕΚτζη δεν βρίσκεις πάντως. Μιλάμε για ξεφτιλίκια από Μιμή. Κ λεφτά τσίμπησε κ μεταγραφές δεν έκανε, και σε Ριζούπολη θα παίζεις κανα δίμηνο. Κ ακόμα δεν ειδοποίησε….

Μεσος ΑΕΚτζης=οπαδός του Μανταλου

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη συνέντευξη στο συνδρομητικό κανάλι Cosmote TV παραχώρησε ο project manager της «Αγιάς Σοφιάς-OPAP Arena», Δημήτρης Ανδριόπουλος, ο οποίος αναφέρθηκε στην σημασία να μη βιαστεί η ΑΕΚ ώστε να γίνουν όλες οι εργασίες σωστά.

«Σας λέω απολύτως ειλικρινά κι επειδή έχω ερωτηθεί ξανά κι έχω κάνει κι εγώ στον εαυτό μου αυτή την ερώτηση, δεν αμφέβαλλα ούτε στιγμή ότι το γήπεδο θα γίνει. Υπήρχαν δύσκολες στιγμές, αλλά έχω μάθει να μην εγκαταλείπω ποτέ έναν στόχο και μία «μάχη». Τα μεγάλα έργα, όπως έχω πει, έχουν αντιδράσεις και αυτό είναι και θεμιτό και υγιές. Και πρέπει να έχεις τη δύναμη να πείθεις.

Εδώ, λοιπόν, όχι μόνο εγώ, αλλά μια ομάδα ανθρώπων καθίσαμε συστηματικά και πείσαμε μέχρι και τον πιο κακοπροαίρετο. Κι αν δεν τον πείσαμε, τον πείσαμε να ησυχάσει και να μην πετάει «πέτρες». Γιατί αυτό θα ωφελούσε τους πάντες. Και θα ωφελήσει τους πάντες. Άρα δεν σκέφτηκα ούτε μία στιγμή να εγκαταλείψω ή να εγκαταλείψουμε ως ομάδα αυτή την προσπάθεια. Και παρ’ ότι μένουν μέρες, πρέπει όλοι να έχουν την υπομονή αυτών των τελευταίων ημερών που είναι κρίσιμες για να λειτουργήσει το έργο σωστά.

Να μετρήσουμε τις μέρες μία προς μία. Δεν πρέπει να βιαστεί η ΑΕΚ να μπει δύο ημέρες νωρίτερα και να τις πληρώσει μετά με 60 μέρες μικροπροβλήματα. Εδώ που φτάσαμε μετά από 9 χρόνια και 2 μήνες δεν μετρούν οι πέντε ή οι επτά ημέρες, μετρά το ολοκληρωμένο αποτέλεσμα. Και αυτό το μήνυμα θέλω να το στείλω στη διοίκηση της ΑΕΚ, σε όλους όσοι αγοράσαμε εισιτήρια διαρκείας, στους ποδοσφαιριστές, στον Δήμο, σε όλους όσοι περιμένουν το γήπεδο.

Να κάνουν την υπομονή που συνδέεται με την ποιότητα. Γιατί, όπως βλέπετε, έχουν μείνει μέρες. Αλλά αν, για παράδειγμα, βιαστούμε μια μέρα και δεν λειτουργήσουν σωστά τα scoreboards ή ο φωτισμός, ή δεν προλάβετε εσείς, η Cosmote, να στήσετε σωστά τον μηχανισμό σας για τη σωστή παραγωγή, κι επειδή το έχω ξαναζήσει παλαιότερα με το «Καραϊσκάκη», μετά αυτό θα το πληρώσουμε τρεις μήνες όλοι μαζί».

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Μεγάλη συνέντευξη στο συνδρομητικό κανάλι Cosmote TV παραχώρησε ο project manager της «Αγιάς Σοφιάς-OPAP Arena», Δημήτρης Ανδριόπουλος, ο οποίος αναφέρθηκε στην σημασία να μη βιαστεί η ΑΕΚ ώστε να γίνουν όλες οι εργασίες σωστά.

«Σας λέω απολύτως ειλικρινά κι επειδή έχω ερωτηθεί ξανά κι έχω κάνει κι εγώ στον εαυτό μου αυτή την ερώτηση, δεν αμφέβαλλα ούτε στιγμή ότι το γήπεδο θα γίνει. Υπήρχαν δύσκολες στιγμές, αλλά έχω μάθει να μην εγκαταλείπω ποτέ έναν στόχο και μία «μάχη». Τα μεγάλα έργα, όπως έχω πει, έχουν αντιδράσεις και αυτό είναι και θεμιτό και υγιές. Και πρέπει να έχεις τη δύναμη να πείθεις.

Εδώ, λοιπόν, όχι μόνο εγώ, αλλά μια ομάδα ανθρώπων καθίσαμε συστηματικά και πείσαμε μέχρι και τον πιο κακοπροαίρετο. Κι αν δεν τον πείσαμε, τον πείσαμε να ησυχάσει και να μην πετάει «πέτρες». Γιατί αυτό θα ωφελούσε τους πάντες. Και θα ωφελήσει τους πάντες. Άρα δεν σκέφτηκα ούτε μία στιγμή να εγκαταλείψω ή να εγκαταλείψουμε ως ομάδα αυτή την προσπάθεια. Και παρ’ ότι μένουν μέρες, πρέπει όλοι να έχουν την υπομονή αυτών των τελευταίων ημερών που είναι κρίσιμες για να λειτουργήσει το έργο σωστά.

Να μετρήσουμε τις μέρες μία προς μία. Δεν πρέπει να βιαστεί η ΑΕΚ να μπει δύο ημέρες νωρίτερα και να τις πληρώσει μετά με 60 μέρες μικροπροβλήματα. Εδώ που φτάσαμε μετά από 9 χρόνια και 2 μήνες δεν μετρούν οι πέντε ή οι επτά ημέρες, μετρά το ολοκληρωμένο αποτέλεσμα. Και αυτό το μήνυμα θέλω να το στείλω στη διοίκηση της ΑΕΚ, σε όλους όσοι αγοράσαμε εισιτήρια διαρκείας, στους ποδοσφαιριστές, στον Δήμο, σε όλους όσοι περιμένουν το γήπεδο.

Να κάνουν την υπομονή που συνδέεται με την ποιότητα. Γιατί, όπως βλέπετε, έχουν μείνει μέρες. Αλλά αν, για παράδειγμα, βιαστούμε μια μέρα και δεν λειτουργήσουν σωστά τα scoreboards ή ο φωτισμός, ή δεν προλάβετε εσείς, η Cosmote, να στήσετε σωστά τον μηχανισμό σας για τη σωστή παραγωγή, κι επειδή το έχω ξαναζήσει παλαιότερα με το «Καραϊσκάκη», μετά αυτό θα το πληρώσουμε τρεις μήνες όλοι μαζί».

https://www.enwsi.gr/1198109/aek/ghpedo-aek/andriopoylos-gia-agia-sofia-opap-arena-peisame-kai-ton-pio-kakoproaireto-na-mi-viastei-i-aek-i-ypomoni-syndeetai-me-tin-poiotita-video.html?utm_source=internal&utm_medium=feed
οριστε και το βιντεο.

οταν ακους να τα λεει αυτος ειναι η αληθεια οτι ηρεμείς λιγο και λες χαλαλι.

ΟΜΩΣ Μελισσανίδη ακομα γαμιεσαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, baRon21 said:

https://www.enwsi.gr/1198109/aek/ghpedo-aek/andriopoylos-gia-agia-sofia-opap-arena-peisame-kai-ton-pio-kakoproaireto-na-mi-viastei-i-aek-i-ypomoni-syndeetai-me-tin-poiotita-video.html?utm_source=internal&utm_medium=feed
οριστε και το βιντεο.

οταν ακους να τα λεει αυτος ειναι η αληθεια οτι ηρεμείς λιγο και λες χαλαλι.

ΟΜΩΣ Μελισσανίδη ακομα γαμιεσαι

Ας κανει αυτα που πρεπει στις μεταγραφες ο Μελ και τα του γηπεδου θα τα κανουν αυτοι που πρεπει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS 9-11 said:

Ο Ανδριοπουλος σε ποια θυρα πηρε διαρκειας;

Ειχε προτεραιοτητα;

Δεν χρεαιαζετα να τα ρωτας αυτα. Πεταλο θα ειναι οπως οι φανατικοι φιλοι της ΑΕΚ 😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από τον Μάιο, έχει επεκταθει η σύμβαση με το ΟΑΚΑ για χρήση του γηπέδου ως το τέλος του 2022.

χμμ..

Ασε που τιθεται και θεμα ασφαλειας σε τιγκαρισμενη Ριζουπολη..

Αλλη λυση 12000 μεσα και 12000 αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Από τον Μάιο, έχει επεκταθει η σύμβαση με το ΟΑΚΑ για χρήση του γηπέδου ως το τέλος του 2022.

χμμ..

Ασε που τιθεται και θεμα ασφαλειας σε τιγκαρισμενη Ριζουπολη..

Αλλη λυση 12000 μεσα και 12000 αγκαλιά.

Ναι αλλα αν παιξεις 2 ματς ΟΑΚΑ θα πληρωσεις το ενοικο μεχρι τελους χρονιας. Τα εγραψε  ο Δασκαλος. Βεβαια ΟΑΚΑ θα γινει και το Ακροπολις οποτε χλωμο να παιξεις εκει 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Araujo21 said:

Ναι αλλα αν παιξεις 2 ματς ΟΑΚΑ θα πληρωσεις το ενοικο μεχρι τελους χρονιας. Τα εγραψε  ο Δασκαλος. Βεβαια ΟΑΚΑ θα γινει και το Ακροπολις οποτε χλωμο να παιξεις εκει 

Καλα στο ΟΑΚΑ πιστεύω το γρασίδι θα είναι κάκιστο.

Αλλα φυσικά τα λεφτά είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, baRon21 said:

Καλα στο ΟΑΚΑ πιστεύω το γρασίδι θα είναι κάκιστο.

Περιμένω αποκαλυπτικό δελτίο που να κατηγορεί για την κατάσταση του χόρτου όσους το πατήσαμε στους maiden

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να μαζευτούμε πολλοί και να πάμε στον Αλέξη για μήνυση εναντίον απατεώνα 🤣

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bukowski said:

Δεν τα γράφω απλα για να τα γράψω. Οπως σας είπα απο Ιουνιο πως φέρνουμε εκτος συγκλονιστικό απροόπτου Καβανι, ετσι σας λεω πως στην κατασταση που ειναι τωρα το γηπεδο στην καλυτερη θα μπουμε μετα το Μουντιαλ, στην χειρότερη την επομενη σεζον.

Εγώ πραγματικά απορώ γιατί έχουν αναγορεύσει σε "Δάσκαλο" και "Τοπ Ινσάϊντερ" την άλλη τη μαλαστούπα τον ΣτΕλιανόπουλο κι όχι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπαρχει μεγάλη προοδο στο εσωτερικό μέσα σε λίγες μέρες που τους έτρεξαν

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Πάντως υπαρχει μεγάλη προοδο στο εσωτερικό μέσα σε λίγες μέρες που τους έτρεξαν

 

Από ποτε είναι το βιντεο  από τον εξωτερικό χώρο?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duck_Season said:

Από ποτε είναι το βιντεο  από τον εξωτερικό χώρο?

Ο εξωτερικός χώρος ειδικά απο τη πλευρά της καπαδοκίας είναι γάματα ,θεωρώ όπως σε σχεδόν ένα μήνα - του πούστη - θα γίνει δουλειά απο το δήμο . 

Τα μπάζα και τα μαζέματα δεν είναι το πρόβλημα αλλα οι προσβάσεις και η διαμόρφωση . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Ο εξωτερικός χώρος απο τη πλευρά της καπαδοκίας είναι γάματα θεωρώ όπως σε σχεδόν ένα μήνα - του πούστη - θα γίνει δουλειά απο το δήμο .

Ευτυχισμένος ο νέος μουντιάλ 

Όποιος δώσει άδεια λειτουργίας με αυτόν τον εξωτερικό χώρο είναι για φυλακή 

Ουτε τον εισαγγελέα δεν ρωτάς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Duck_Season said:

Ευτυχισμένος ο νέος μουντιάλ 

Όποιος δώσει άδεια λειτουργίας με αυτόν τον εξωτερικό χώρο είναι για φυλακή 

Ουτε τον εισαγγελέα δεν ρωτάς 

εντάξει δεν είναι και τόσο δουλειά να γίνουν καποια 10αριά -και αν- σκάλες με λίγα σκαλοπάτια και να μπούν και τα τουβλάκια . 17/9 θα δοκιμαστεί η πρόσβαση στα εγκαίνια και μετά μια χαρά γίνεται αγώνας . Μην τρελαθούμε και το λέω εγώ που έλεγα τόσο καιρό ότι χλωμό να γίνει αγώνας με το βόλο . 

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω Οκτώβρη θα παίξουμε, του πουστη δηλαδη.

Ας πεσει και κανα χαρτάκι στον Γκας να μην παρει τον Τζαβελλα εθνικη, να παρει κανα απο τους οικοδόμους του βαγγελα.

Εμεις τον Κίτσο τον θελουμε για τους κυβόλιθους και για τα σοβατεπιά.

Γκεγκε, μην σου αρχισει παλι ο Πέτρος τα πουτα μαδρε, ουρουγουανε Νίκο Νταμπίζα;

Καλημέρες σε όλες τις λέρεεεεες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη δεν εχω καταλαβει.

Τα εσοδα απο το γηπεδο, θα τα τσιμπάει η Ερασιτεχνική, που θα εχει δωσει το γηπεδο για 49 χρονια στην ΠΑΕ;

Αν μπορει καποιος εξηγεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baRon21 said:

Να ρωτησω κατι επειδη δεν εχω καταλαβει.

Τα εσοδα απο το γηπεδο, θα τα τσιμπάει η Ερασιτεχνική, που θα εχει δωσει το γηπεδο για 49 χρονια στην ΠΑΕ;

Αν μπορει καποιος εξηγεί.

😂😂😂😂😂😂  επόμενη γραμμή

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

😂😂😂😂😂😂  επόμενη γραμμή

Δεν ξερω καθολου ρε δεν εχω καταλαβει καθολου τι παιζει.

Για να μην πεταω αρλουμπες αν το ξερει καποιος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Δεν ξερω καθολου ρε δεν εχω καταλαβει καθολου τι παιζει.

Για να μην πεταω αρλουμπες αν το ξερει καποιος ας πει.

Αν δώσει ένα ποσοστό ο μαχαραγιάς στην ΕΡΑ θα είναι ένα μικρό. Θα μας πουμε περισσοτερα οι ερασιτεχνολογοι 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×