Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

43 minutes ago, baRon21 said:

Να ρωτησω κατι επειδη δεν εχω καταλαβει.

Τα εσοδα απο το γηπεδο, θα τα τσιμπάει η Ερασιτεχνική, που θα εχει δωσει το γηπεδο για 49 χρονια στην ΠΑΕ;

Αν μπορει καποιος εξηγεί.

Από ότι έχω καταλάβει, το 2013 ο Μελ έβαλε ως όρο για να αναλάβει το ποδόσφαιρο, να ελέγχει πλήρως την ερασιτεχνική. Μαλιστα τότε, προκήρυχτηκαν εκλογές και η R είχε βγάλει απειλητική ανακοίνωση, σύμφωνα με την όποια οποιαδήποτε άλλη υποψηφιότητα εκτός της φιλομελισσανιδικης δεν θα την έβρισκε απλά αντίθετη αλλά θα την αντιμετώπιζε  ως "ανοιχτά εχθρική" και ο νοών νοειτω. Βεβαια τότε το επιχείρημα ήταν ότι αφού διαλύθηκε η ΠΑΕ ο Μελ πρέπει να ελέγχει και το σωματείο. Αλλα και μετά το 2014 που ξαναδημιουργηθηκε η παε, συνεχίζει να ελέγχει πλήρως την ερασιτεχνική με μαριονέτες προέδρους. Ο πραγματικός λόγος φυσικά ήταν, η ερασιτεχνική να δεχτεί όλους τους όρους που θα έβαζε εκείνος για το γήπεδο. Επομένως γιοκ έσοδα για το σωματείο.

Το 2013 ο οργανισμός ΑΕΚ και η Ορίτζιναλ τα δέχτηκαν όλα αυτά για να μας σώσει  αλλα  και να μας φτιάξει επιτέλους γήπεδο, το δεύτερο τελικά γίνεται, το πρώτο είναι υπό συζήτηση. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω @Araujo21 @Rayo Vallecano 21

 Όσον αφορά τον δευτερο, καθε φορα που βαζει γκολ ο πινεδαρος, εσυ βγαζεις την ασσιστ μέσω των ποστ αλά @Bukowski σε fora των Rayistas για την απαξίωση του συγκεκριμένου παικτη με απώτερο σκοπό την μεταγραφη του στην ΑΕΚΑΡΑ.

Ζητω η ΑΕΚΑΡΑ

Ζητω το ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, baRon21 said:

Να ρωτησω κατι επειδη δεν εχω καταλαβει.

Τα εσοδα απο το γηπεδο, θα τα τσιμπάει η Ερασιτεχνική, που θα εχει δωσει το γηπεδο για 49 χρονια στην ΠΑΕ;

Αν μπορει καποιος εξηγεί.

O Αλεξίου στις τελευταίες εκλογές είπε οτι η ΕΡΑ θα πέρνει το 10% των διαρκείας με το νέο παραχωρητήριο . Δεν ξέρουμε τπτ περισσότερο παρα το ότι το γήπεδο το κατασκεύασε η δικέφαλος αε. , το αρχικό κατάπτυστο παραχωρητήριο καταργήθηκε απο τη περιφέρεια  , η ΠΑΕ μπήκε στη δικέφαλος με ΑΜΚ και ουσιαστικά την έκανε δική της και η δικέφαλος σαν ΑΕ πρέπει να πάρει κάτι ( εκμετάλλευση γηπέδου κτηριών ). 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που λαμβάνει η ερασιτεχνική είναι τα έσοδα από τις υποχρεωτικές για αγορά διαρκειας, κάρτες φίλου, τα οποία αυξήθηκαν φέτος. Κατι ειναι και αυτό, αλλά σιγά μην δώσει και έσοδα απευθείας  από τα διαρκειας  ο Μελ, για τα σκακια και τις πυγμαχιες. Το πολύ αν έχει κάνα πλεόνασμα να μας φέρει τον Καβανι ή παίκτη της κλάσης του. 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τον Αλέξη να ζητάει το 10% απ τον ΑΕΚαρχη. Μη του πάρει κ τα έσοδα απ τις κάρτες φίλου. Αγάπη μόνο κ θα υπάρξει κατανόηση. Για τα υπόλοιπα απλά να πω ότι τις συμβάσεις χορηγίας για το γήπεδο τις υπογράφει η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ που θα το εκμεταλλεύεται κιόλας. Τα υπόλοιπα θέλουν κ λίγη φαντασία. Και πολύ.... κατανόηση. Όταν ολοκληρωθούν οι μεταγραφές θα δούμε πόση τέτοια θα υπάρξει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αρχιδια θα πάρει η ερασιτεχνική στο τέλος απλά έτσι είπε ο Αλεξίου 

, «....ο Δημήτρης Μελισσανίδης, υπέγραψε τη σύμβαση για το 10% από τα διαρκείας. Παράλληλα, η ΠΑΕ αποδέχτηκε και το δικαίωμα μας για την Κάρτα Φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Εννοείται αρχιδια θα πάρει η ερασιτεχνική στο τέλος απλά έτσι είπε ο Αλεξίου 

, «....ο Δημήτρης Μελισσανίδης, υπέγραψε τη σύμβαση για το 10% από τα διαρκείας. Παράλληλα, η ΠΑΕ αποδέχτηκε και το δικαίωμα μας για την Κάρτα Φίλου.

Τι σημαίνει αποδέχτηκε? 

Ήθελε να βάλει και εκεί χέρι? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Duck_Season said:

Τι σημαίνει αποδέχτηκε? 

Ήθελε να βάλει και εκεί χέρι? 

Έπεφτε πολλή γκρίνια ειδικά προς τον Αλεξίου ( χτυπάνε το σαμάρι) αλλά το 10% μπορεί τελικά αφαιρώντας διαφορά να φτάσει στο 1%.  Λέω εγώ τώρα...  

Σύμβαση πάντως δεν έχουμε δει... 

Link to comment
Share on other sites

Για τους νεότερους, κάποτε οι εισπράξεις απο τα εισιτήρια των αγώνων ήταν 70% ο γηπεδούχος 30% ο φιλοξενουμενος.Ξερετε ποτε έγινε 100% ο γηπεδουχος;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Για τους νεότερους, κάποτε οι εισπράξεις απο τα εισιτήρια των αγώνων ήταν 70% ο γηπεδούχος 30% ο φιλοξενουμενος.Ξερετε ποτε έγινε 100% ο γηπεδουχος;

Θυμάμαι που το διεκδικούσαν οι μεγάλες ομάδες το 100%, μάλιστα ο Γιδόπουλος σε μια πράξη... ηρωικής ανυπακοής προς τον τότε νόμο, είχε αρχίσει να μην δίνει το 30% στους φιλοξενούμενους αλλά και να μην το παίρνει από τους γηπεδούχους όταν η ΑΕΚ έπαιζε φιλοξενούμενη. Στο τέλος οι μεγάλες ομάδες πέρασαν το δικό τους, το οποίο βέβαια νομίζω ότι ισχύει και παντού στον κόσμο.  

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, baRon21 said:

image.thumb.png.4e737ef16c6e3b446aec92b3b97ddbcc.png

ΔΕΟΣ

Έχει ξευτιλιστεί εδώ και καιρό το θέμα του γηπεδου δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θυμάμαι που το διεκδικούσαν οι μεγάλες ομάδες το 100%, μάλιστα ο Γιδόπουλος σε μια πράξη... ηρωικής ανυπακοής προς τον τότε νόμο, είχε αρχίσει να μην δίνει το 30% στους φιλοξενούμενους αλλά και να μην το παίρνει από τους γηπεδούχους όταν η ΑΕΚ έπαιζε φιλοξενούμενη. Στο τέλος οι μεγάλες ομάδες πέρασαν το δικό τους, το οποίο βέβαια νομίζω ότι ισχύει και παντού στον κόσμο.  

Αν θυμάμαι καλά στο πρώτο πέρασμα Μελ είχε γίνει το 100%.Είχε αναφερθεί ότι είναι άδικο να παίρνει ο φιλοξενουμενος.Το θυμήθηκα αυτό με αφορμή το 10% της ερασιτεχνική που γράφτηκε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

Έχει ξευτιλιστεί εδώ και καιρό το θέμα του γηπεδου δυστυχως.

Δέος και έκσταση  κάθε μέρα. Ουτε με ντατουρα και αγιαχουασκα  τέτοια συναισθήματα. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2022 at 1:18 PM, AG21 said:

Να σας πώ μια ιστορία . Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου έβλεπε τις τελετές έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και ονειρευόμουν να είμαι και εγώ εκεί μια μέρα . Στο μυαλό μου ήταν μαγικό . Πήραμε την ολυμπιάδα του 2004 και εννοείται παρακολουθούσα τα έργα κάθε μέρα , μπήκα σε φόρουμ έβλεπα σχέδια ( κάτι παρόμοιο με αυτό που κάνουμε με τα γήπεδα ΑΕΚ γι'αυτό και η εμπειρία η το ενδιαφέρων  ) και όταν βγήκαν τα εισιτήρια έκανε αίτηση για την έναρξη που οι πιθανότητες ήταν 1/3 να τα πάρω . Κληρώθηκα για 2 εισιτήρια των 350 ευρώ το ένα πάνω διάζωμα πάνω απο τη τωρινή 15 περίπου . Περίμενα για μήνες αυτή τη στιγμή να ζήσω ένα παιδικό όνειρο και πήγα φυσικά ξενερωμένος λίγο με το μαλάκα το κεντέρη που πιάστηκε ντοπέ και θα άναβε τη φλόγα ( βλέπε τώρα Μελ) και τώρα μπορώ να πώ ότι αν περιμένεις κάτι πάρα πολλή και το νιώθεις μαγικό στο μυαλο σου στο τέλος είναι χειρότερο απο τις προσδοκίες σου και το ξενέρωμα είναι επικό . Κλαίω μετά απο 18 χρόνια όχι απο τη συγκίνηση αλλα για τα 700 ευρώ που έσκασα τότε και δεν τα έτρωγα αλλιώς σε κάνα νησί Αυγουστιάτικα και φυσικά σταμάτησα να βλέπω τελετές έναρξης  και τις βρίσκω πολλή βαρετές . 

Αυτά γι'αυτους που ονειρεύονται να μπούνε μέσα και να κλαίνε απο συγκίνηση δεν πρόκειται συγνώμη  . το πιο πιθανό είναι αν είναι μια φορά ξενερωμένοι στο τέλος της ημέρας η του χρόνου να είναι δύο φορές . Μια ελπίδα έχω να γουστάρουμε τα τριγύρο του γηπέδου με καφετέριες σουβλατζίδικα και νέα φιλαδέλφεια παρά το ίδιο το γήπεδο και την ομάδα . Εγώ τα ακολουθώ γιατί μου αρέσουν τα μεγάλα έργα και τι πιο ωραίο να συνδέεται με την ΑΕΚ αλλα μέχρι εκεί . 

Το αφήνω εδώ να υπάρχει.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, enck1 said:

psycho trip rayo ?? 

Οχι, αλλά αυτοί που γραφουν για δεος και έκσταση κάθε φορά που βλέπουν πόμολα στην αγιασοφια μοιάζει να είναι σε αυτή την κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

Αγγελιδης πιστεύει ότι θα μπούμε το 23.

Απλα το γράφω για να υπάρχει στο forum.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, baRon21 said:

Αγγελιδης πιστεύει ότι θα μπούμε το 23.

Απλα το γράφω για να υπάρχει στο forum.

Αγγελιδης= Bukowski  entasiakoi 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Αγγελιδης= Bukowski  entasiakoi 

Τους έχει δει κανείς στο ίδιο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AG21 said:

Το αφήνω εδώ να υπάρχει.  

ΑG από σένα πήρε η Αγγελοπουλου τα 700 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Duck_Season said:

ΑG από σένα πήρε η Αγγελοπουλου τα 700 ευρώ?

χαχα . κάνα 2χίλιαρο μου είχε πάρει το 2004 . ούτε σύζυγο , ούτε οικογένεια , ούτε παιδιά . Δεν ξέραμε τι να τα κάνουμε τότε που ερχόταν η δουλειά απο τα παράθυρα  . 

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι έως και Απερήφανος που τα ... Olympics 2004 ήταν η ΠΡΩΤΗ μεγάλη αθλητική διοργάνωση που έγινε στην Ελλάδα και δεν βγήκε γι αυτήν από την τσέπη μου ούτε το μικρό "μπακιράκι" κέρμα του 1c.

Δύο t-shirts και οι δύο μασκότ Φοίβος και Αθηνά σε λούτρινα για τα παιδιά μπήκαν στο σπίτι και αυτά ώς δώρα άλλων.

Εξακολουθώ να την θεωρώ την πιο αχρείαστη (και κάπου καταστροφική) ανάληψη διοργάνωσης ever.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×