Jump to content

Recommended Posts

27 minutes ago, nikos said:

Σιγουρα.

Αλλά και σαν χαρακτηρας  ρε παιδί μου.
Καταρχην παριστάνει τον τρομερά εξυπνο και ότι οσοι γκρινιάζουν  είναι ηλίθιοι. Δεν «διαφωνεί» απλά, «διαφωνεί» με ασχημο τροπο και νουθετεί.  
Επισης τον Τσιλη πχ χθες τον βρίζανε, βρίζανε ολους τους αρδ και τα διάβαζε και απανταγε και μαλιστα ήρεμα. Αυτος  εδώ κιχ να ακούσει, κλείνει τηλέφωνα ή δεν διαβάζει τίποτα.

Έχω αρχίσει και δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο ούτε για το ότι είναι τόσο γνωστός, ούτε γιατί εχει τόση επιτυχία τελικά  το σαιτ. Ένα σαιτ που δεν το έχει βελτιώσει ούτε κατα 5% μέσα στα χρόνια.

Κι εμένα μου άρεσε παλιά στα γραπτά, είμαι από τους πρώτους που τον είχα ανακαλύψει ως κάτι πιο ξεχωριστό παλιά στην Ώρα, αλλά μέσα στην πορεία των χρονων ο τύπος έχει προπολλου ξεφύγει εντελως κσι σαν «δημοσιογράφος» και σε συμπεριφορά.

Νομίζω πως η επιτυχία του οφείλεται κυρίως σε δύο λόγους (εγώ προσωπικά δεν τον συμπάθησα ποτέ). Ένα, εχει ένα τρόπο να γράφει συναισθηματικά κι αυτό πουλάει στον ΑΕΚτζή και δύο , το 365 ήταν ίσως η πρώτη απόπειρα ΑΕΚτζίδικου ειδησεογραφικού σάιτ στο ελληνικό νετ κι έτσι παρέμεινε κάπως στη συνείδηση του αγαθομουνη ΑΕΚτζή.

Και μόνο που βρίζει αυτούς που τον ταΐζουν ,λέει πολλά για το ποιόν του.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δημοσιογράφος σίγουρα δεν είναι, οπως και οι περισσότεροι που παριστάνουν σήμερα τους αθλητικογραφους. ΑΕΚ όμως πιστεύω ότι είναι. Μιλάμε για κάποιον που από ότι ξέρω τουλάχιστον, στα 80ς πήγαινε σε όλα τα εκτός έδρας με την R και που μεγάλωσε οπαδικα σε "κρυφό σχολειό", σε εποχές που ελάχιστοι το γνώριζαν και Δωματιακι. Κατι που δεν αναιρεί ότι είναι γλυφτης και όλα τα υπόλοιπα, υπάρχουν και ΑΕΚτζηδες που είναι τέτοιοι. 

Επισης υπάρχουν ΑΕΚτζηδες σε μετάλλαξη, που μετά γίνονται επαγγελματίες ΑΕΚτζηδες, «αντικειμενικοί» κλπ. Αναλογως τα συμφέροντα.

Τελος πάντων εγώ αυτήν την φορά δεν θέλω να τονίσω απλά την όποια αβάντα στην διοίκηση, αλλά το όλο ποιόν του. Τον βρίσκω εριστικό και σε συμπεριφορά πλέον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το αν συμφωνει η διαφωνεί κάποιος με τον Κετσετζογλου, η αν είναι Μελισσανιδικος, ειναι άλλο πράγμα με το αν είναι ΑΕΚ. Αυτός, ο Γεωργίου και ο Καράλης είναι γνωστοί ΑΕΚτζηδες στο οπαδικό κίνημα από χρόνια, άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο. Τα τελευταία χρόνια και ο Τσακίρης. Άσχετα αν μπορεί να διαφωνώ αρκετές φορές με όσα γράφει, ειναι από τους λίγους που προστατεύει την ομάδα, ίσως σε υπερβολικό βαθμό μερικές φορές αλλά δεν έχουμε το φαινόμενο άλλων δημοσιογράφων της «κριτικής για την κριτική». Επίσης του βγάζω το καπέλο στη μάχη που έχει δώσει υπέρ του γηπέδου. Περισσότερο από κάθε άλλον και με προσωπικό κόστος. Τα σφηνάκια του μας μεγάλωσαν από εποχές Φιλάθλου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikos said:

Έχω αρχίσει και δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο ούτε για το ότι είναι τόσο γνωστός, ούτε γιατί εχει τόση επιτυχία τελικά  το σαιτ.

Έχει καλή πένα ρε... στο ράδιο και στο γυαλί ούτε ακούγεται ούτε βλέπεται... αλλά στο γραπτό λόγο είναι υπερταλαντούχος... (αναφέρομαι στο πως τα γράφει, όχι στο τι γράφει...)

δηλαδή πας να διαβάσεις κάτι άλλους (ας πούμε κάτι Τσακίρηδες και κάτι Καζατζόγλου) και λες "είναι δυνατόν αυτοί οι άνθρωποι να γράφουν άρθρα γνώμης και να ζουν από αυτό..." εν συγκρίσει με δαυτους ο Κετς είναι Καζατζάκης...

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzav said:

Έχει καλή πένα ρε... στο ράδιο και στο γυαλί ούτε ακούγεται ούτε βλέπεται... αλλά στο γραπτό λόγο είναι υπερταλαντούχος... (αναφέρομαι στο πως τα γράφει, όχι στο τι γράφει...)

δηλαδή πας να διαβάσεις κάτι άλλους (ας πούμε κάτι Τσακίρηδες και κάτι Καζατζόγλου) και λες "είναι δυνατόν αυτοί οι άνθρωποι να γράφουν άρθρα γνώμης και να ζουν από αυτό..." εν συγκρίσει με δαυτους ο Κετς είναι Καζατζάκης...

Αυτό το θεωρω αυτονοητο, για αυτό από ενα κειμενάκι στην Ώρα έγινε το άλμα.
Αλλά στην πορεία έμεινε μονο αυτό το ταλέντο και ολα τα αλλα πάνε κατα διαόλου.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikos said:

Αυτό το θεωρω αυτονοητο, για αυτό από ενα κειμενάκι στην Ώρα έγινε το άλμα.
Αλλά στην πορεία έμεινε μονο αυτό το ταλέντο και ολα τα αλλα πάνε κατα διαόλου.

 

Νικο αν είχα το χρόνο και την οικονομική άνεση να γίνω αθλητικός δημοσιογράφος ήξερα τον τρόπο να κονομησω. Κάθε βδομάδα θα αφουγκραζόμουν τον κόσμο και θα έγραφα ότι ήθελαν να ακούσουν. Πηγαινε καλά η ομάδα; Διθυράμβους. Έχανε η ομάδα; Αναθέματα και κατηγοριες. Η πιο εύκολη τακτική ειναι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tzav said:

Έχει καλή πένα ρε... στο ράδιο και στο γυαλί ούτε ακούγεται ούτε βλέπεται... αλλά στο γραπτό λόγο είναι υπερταλαντούχος... (αναφέρομαι στο πως τα γράφει, όχι στο τι γράφει...)

δηλαδή πας να διαβάσεις κάτι άλλους (ας πούμε κάτι Τσακίρηδες και κάτι Καζατζόγλου) και λες "είναι δυνατόν αυτοί οι άνθρωποι να γράφουν άρθρα γνώμης και να ζουν από αυτό..." εν συγκρίσει με δαυτους ο Κετς είναι Καζατζάκης...

Αυτό ακριβώς το θέμα είναι ότι τα περισσότερα που γράφει ειναι wishful thinking, εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει και αυτός γράφει κάτι του τύπου το καστρο της ΑΕΚ δεν θα ξαναπέσει ποτέ ή ότι η παράγκα έχει μπει στο χρονοντουλαπο της ιστορίας και δεν θα ξαναστηθει ποτέ και κάτι τέτοια που δεν έχουν βάση πουθενά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Νικο αν είχα το χρόνο και την οικονομική άνεση να γίνω αθλητικός δημοσιογράφος ήξερα τον τρόπο να κονομησω. Κάθε βδομάδα θα αφουγκραζόμουν τον κόσμο και θα έγραφα ότι ήθελαν να ακούσουν. Πηγαινε καλά η ομάδα; Διθυράμβους. Έχανε η ομάδα; Αναθέματα και κατηγοριες. Η πιο εύκολη τακτική ειναι 

Εγραψα και παραπανω ότι το πρόβλημα μου πλέον δεν είναι η αποψη του, ούτε η προσέγγισή του. Στην τελική μπορεί να είναι και ειλικρινή όλα αυτα, δεν μπορώ να το ξερω αυτό, οποτε ας τα δεχτώ ως ειλικρινή. Υπάρχουν πολλά παιδιά που έχουν παρομοια προσέγγιση εδώ μέσα και μια χαρα συνομιλούμε.

Το πρόβλημα είναι η συμπεριφορά του, οι νουθεσίες, το κουνημα δακτύλου, τα μαλώματα, η ειρωνία σε οποιονδηποτε γκρινιάξει για οτιδηποτε.

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κλόουν της δημοσιογραφίας τώρα απορώ τι αναλύεται τόση ώρα. Ο συγκεκριμένος αν στο site του έγραφες μια άποψη που ήταν αντίθετη με την 'γραμμη' ή μαζεύες καμποσα likes γιατί τα έλεγες ωραία ή ήξερες κάτι παραπάνω από αυτόν πέφτει μόνιμο block.

Τα ίδια και με Τσίλη που κάποιος έγραψε πιο πάνω. Ειδικά αυτό το παιδί δεν ξέρω τι σχέση έχει με τα δημοσιογραφικά. Ξεκινάει να μιλήσει ή να αναλύσει και λέει γενικολογιες και έκθεση ιδεών. Τον έκοψα όταν σαν μόνη επιλογή κάποια μεσημέρια γυρνώντας από την δουλειά άκουγα μια εκπομπή στο ράδιο με τους 2 άλλους φωστήρες και ο κόκκινος τον στριμωχνε συνέχεια και τον τραμπουκιζε όταν πήγαινε να υπερασπιστεί την ΑΕΚ. Ε κάπου έχουν ένα όριο όλα αυτά.

Βούλγαρης μόνιμα είναι με ένα δεν απαντώ σε σχόλια και δεν πρέπει να έχει αφήσει αναπάντητο κανένα όταν πάει η καραμουζα σύννεφο. Ποιόν να πιάσεις ποιόν να αφήσεις.

Κατά εμέ ένας βαριά δύο ΙΣΩΣ προσπαθούν να μεταφέρουν το δικό τους ρεπορτάζ ή τουλάχιστον να λένε αυτό που βλέπουμε όλοι μας και όχι να ωραιοποιουν την φάση ανάλογα την περίσταση.

Εννοείται βέβαια μπαίνουν στα φορουμ και διαβάζουν τι γράφεται για να έχουν εικόνα και επίσης δεν αμφισβητώ ότι είναι πράγματι ΑΕΚ όλοι αυτοί αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Katey8inomenoi einai oloi rotane to niaou akoma kai gia toualeta na pane

den kanoun reportaz oute Ehoun krisi prosopiki

Ayta kanei to IEK akmi to allo ergastiri poy eihe o Helakis  spor fm  kai to iek omiros(an ehoun paei kan kai se ayta diladi oi Ard . Paizei k ohi . Polloi eidan  fos k mpikan  i Epaixe visma  )   se vgazi se ena hrono etimo dimosiografo epidi ir8e 2 savata kai sou milise o 8rilikos stoper Amanatidis kai o alaimos  karpetopulos.e pos na sta8eis ? 

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που έχει κάτι που ομοιάζει με άποψη είναι ο Τραγιάσκας. Δεν τον πάω, αλλά είναι ο μόνος που δεν αναπαράγει αμιγώς γραμμή. Φέτος πχ είχε κάνει κριτική για τραυματισμούς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, nikos said:

Οποιαδηποτε εκπομπή του ή οποιοδήποτε γραπτό του έχω παρακολούθησει εδώ και μήνες, μην πω χρονια, είναι κάτι μεταξύ υπαλλήλου της ΠΑΕ και δήθεν ΑΕΚαρα - θεματοφύλακα που μαλώνει και κουνάει το δάχτυλο  στους «»γκρινιάρηδες»» ως δήθεν πιο έξυπνος/πιο σωστος/πιο ΑΕΚ ή δεν ξερω ´γω τι άλλο. Δεν λεω ότι έχει μια τέτοια τάση απλά, λεω οτι κάνει ΜΟΝΟ αυτό. Όλη την ώρα.

 

Μάλλον έχει πέραση αυτό το στυλάκι γιατί το έχει υιοθετήσει και ο Τσακίρης, ειδικά στις εκπομπές που κάνει ΣΚ με Νικολακόπουλο και Αθανασίου, που διαβάζει μηνύματα λάιβ και κάθε τρεις προτάσεις κατηγορεί τους ακροατές ότι "βιάζουν την αλήθεια".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο τραγιασκας παροτι με είχε μπλοκάρει επειδή ειρωνεύτηκα τον νιαου, θεωρω κι εγώ ότι είναι ο μονος που μπορεί να θεωρει  τον εαυτόν του καπως δημοσιογράφο.

Καποτε ο Μελ είχε πει ότι «έχουμε και κανα δυο τρελους δημοσιογραφους, για να τους μαζεύει ο μπόγιας», νομιζω εννοούσε αυτόν και τον Μιαούλη που πηγαίνανε έστω λιγο κόντρα σε κάποια θέματα.

Επανσλαμβανω παντως εδώ ότι με τον Κετσετζογλου καταπιάστηκα πλέον με την συμπεριφορά απέναντι σε ΑΕΚτζηδες  (σε προφορικά και γραπτά), τα υπόλοιπα τα έχουμε πει εδώ και χρονια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, nikos said:

Εγραψα και παραπανω ότι το πρόβλημα μου πλέον δεν είναι η αποψη του, ούτε η προσέγγισή του. Στην τελική μπορεί να είναι και ειλικρινή όλα αυτα, δεν μπορώ να το ξερω αυτό, οποτε ας τα δεχτώ ως ειλικρινή. Υπάρχουν πολλά παιδιά που έχουν παρομοια προσέγγιση εδώ μέσα και μια χαρα συνομιλούμε.

Το πρόβλημα είναι η συμπεριφορά του, οι νουθεσίες, το κουνημα δακτύλου, τα μαλώματα, η ειρωνία σε οποιονδηποτε γκρινιάξει για οτιδηποτε.

 

Εμένα δεν με νοιαζουν οι δημοσιογράφοι. Επάγγελμα ειναι, το ξερεις, δεν σου αρέσει τους αποφεύγεις. Εμένα μου την κάνουν περισσότερο οι «ΑΕΚαρες» που επηρεάζουν κόσμο όπως ειναι τύποι σαν το Νικολαιδη και τον Μπορμποκη. Γιατί με τον Χ δημοσιογράφο κανενας μας δεν έχει ταυτιστεί. Ενώ με έναν πρώην ποδοσφαιριστή υπάρχει σύνδεση, τον ακούν κάποιοι και σκέφτονται «α ειναι ο Νικολαιδης, σύμβολο για την ΑΕΚ, παίχτης, πρόεδρος, γνωρίζει μπάλα, ξέρει από παρασκήνιο, δεν μπορεί να λέει μαλακιες» και ταυτόχρονα μπορεί να έχει πετάξει την κοτσάνα του αιώνα .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 1:15 PM, nikos said:

Επισης υπάρχουν ΑΕΚτζηδες σε μετάλλαξη, που μετά γίνονται επαγγελματίες ΑΕΚτζηδες, «αντικειμενικοί» κλπ. Αναλογως τα συμφέροντα.

Τελος πάντων εγώ αυτήν την φορά δεν θέλω να τονίσω απλά την όποια αβάντα στην διοίκηση, αλλά το όλο ποιόν του. Τον βρίσκω εριστικό και σε συμπεριφορά πλέον.

Εγω για τον Μελισσανιδη θα έλεγα ότι δεν είναι ΑΕΚτζης, άλλωστε λέει και ψεματάκια για αυτό, οπως το επικό  " έγινα ΑΕΚτζης από τον Νεστορίδη", ενω όταν έπαιζε ο Νέστορας στην ΑΕΚ εκείνος  ήταν Ιωνικος. Τώρα για τους αρδ.της ΑΕΚ αρκετοί προέρχονται από τον οπαδικό χώρο, ενω κάποιοι όπως ο Κετσε και ο Καραλης έχουν και περισσότερα οπαδικα "ένσημα", για να το πούμε έτσι, από τους περισσότερους  Ενωσιτες. Τώρα το ότι έγιναν επαγγελματίες, γλυφτες, "αντικειμενικοί" ή οτιδήποτε δεν αλλάζει ότι ταυτόχρονα είναι μέρος του κόσμου της ΑΕΚ. Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο, είτε "μη ΑΕΚτζης δημοσιογράφος  που γλυφει κωλους" είτε "ΑΕΚτζης δημοσιογράφος   που ασκεί κριτική". Για να φύγουμε από τον κόσμο της δημοσιογραφιας, το βλέπεις και γενικότερα  στον κόσμο της ΑΕΚ, όπου υπάρχουν τα πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτος ομως πληρώνεται από τα κλικ μας και αν πχ υπαρχει καποιος που λέει ότι η ΑΕΚ δεν είναι πλήρης ή ότι ο Πισαρο δεν κάνει σχεδον τον βρίζει ως ηλιθιο. Ε, νισάφι δλδ.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εγω για τον Μελισσανιδη θα έλεγα ότι δεν είναι ΑΕΚτζης, άλλωστε λέει και ψεματάκια για αυτό, οπως το επικό  " έγινα ΑΕΚτζης από τον Νεστορίδη", ενω όταν έφυγε ο Νέστορας από την ΑΕΚ εκείνος  ήταν μόλις τριών ετών. Τώρα για τους αρδ.της ΑΕΚ αρκετοί προέρχονται από τον οπαδικό χώρο, ενω κάποιοι όπως ο Κετσε και ο Καραλης έχουν και περισσότερα οπαδικα "ένσημα", για να το πούμε έτσι, από τους περισσότερους  Ενωσιτες. Τώρα το ότι έγιναν επαγγελματίες, γλυφτες, "αντικειμενικοί" ή οτιδήποτε δεν αλλάζει ότι ταυτόχρονα είναι μέρος του κόσμου της ΑΕΚ. Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο, είτε "μη ΑΕΚτζης δημοσιογράφος  που γλυφει κωλους" είτε "ΑΕΚτζης δημοσιογράφος   που ασκεί κριτική". Για να φύγουμε από τον κόσμο της δημοσιογραφιας, το βλέπεις και γενικότερα  στον κόσμο της ΑΕΚ, όπου υπάρχουν τα πάντα. 

Πάντως, όσα οπαδικά ένσημα κι αν έχει κάποιος, όταν πληρώνεται από την ΑΕΚ ή από την ενασχόλησή του με την ΑΕΚ, δεν μπορεί να είναι ταυτόχρονα και οπαδός- τουλάχιστον όχι με τον ίδιο τρόπο που ήταν πριν. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πρωτίστως θέλουμε ενημέρωση από τους ΑΡΔ της ΑΕΚ και πολύ-πολύ δευτερευόντως την άποψη τους.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλωντας οι αρδ δεν χρειάζονται πουθενά. Η ενημέρωση προκύπτει από την ΠΑΕ και αποψη έχουμε εμεις καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στις πουτάνες του Βαγγέλα. Όταν διαβάζετε άρθρο για την ΑΕΚ από τους συγκεκριμένους να ξέρετε που.... ανήκουν, 

screenshot-twitter.com-2024.01.21-12_07_42.png

sportime.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Aggelos Komvolidis said:

Πάντως, όσα οπαδικά ένσημα κι αν έχει κάποιος, όταν πληρώνεται από την ΑΕΚ ή από την ενασχόλησή του με την ΑΕΚ, δεν μπορεί να είναι ταυτόχρονα και οπαδός- τουλάχιστον όχι με τον ίδιο τρόπο που ήταν πριν. 

Οπαδός με τον τρόπο που ήταν πριν δεν είναι, αλλά δεν σημαινει οτι παύει να χαίρεται όταν νικάει η ΑΕΚ ή να στεναχωριέται όταν χάνει. Αλλα οκ. δεν είμαι και... στην ψυχή τους. 

Link to comment
Share on other sites

Μπίλαρε, τώρα που ο γαύρος κλαψομούνης πήρε πέναλτι μαϊμού, βλέπεις να έχουμε βία, ξεσπάσματα κλπ ή αφού παίρνει ο Μεγάλος Γρύλος πέναλτι το θεωρεί το συνάφι σου νορμάλ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τάπα, υπάλληλε του Αλφζ πια, εξήγησέ μας πως έβαλε 5 γκολ σήμερα η ΑΕΚ στου πελάτες της κοντούλας λεμονιάς αφού έχει σταματήσει να κάνει... ευκαιρίες? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×