Jump to content

Recommended Posts

5 hours ago, Araujo21 said:

Ο Σταμάτης Βούλγαρης γράφει για την κατάσταση που έχει φτάσει στο απροχώρητο, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί κανενός...
https://www.enwsi.gr/1120224/aek/aek-podosfairo/sygcharitiria-kanete-exairetiki-doyleia-synechiste-etsi.html

Καραγκιόζης Βούλγαρης.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το πώς κατάφερε ακόμα και οι ρεπόρτερ της ΑΕΚ να αμφισβητούν ότι όλα στην ΑΕΚ είναι σούπερ. Μια χρονιά πριν την υποτιθέμενη είσοδο στο νέο γήπεδο όλα αυτά. Εντάξει όλοι κάποια στιγμή τα κάναμε σκατα στη ζωή μας, αλλά τόσο πολύ πια;

Link to comment
Share on other sites

Μίνγουαϊλ ή ελπίδα και πιθανώς διαχειριστής-συνεργάτης του σκατόγερου:

Quote

Ντέμης: «Η ΑΕΚ δεν είχε τελική πάσα, με Μάνταλο και Αραούχο δεν θα γινόταν να μην κερδίσει ...

Είναι άρρωστος ο οργανισμός λέμε, σάπιος, σε προχωρημένη σήψη, όσο ασχολούνται όσοι ξέρουν τι σημαίνει ΑΕΚ...

Link to comment
Share on other sites

Ωπα παιδιά να περιμένουμε κ τον Τάσο. Που έχει μια πιο σωστή οπτική. Τάσο επειδή τα χες πει πολύ σωστά στο παρελθόν πες μας.

screenshot-www.enwsi.gr-2022.02.14-21_47_32.png

Link to comment
Share on other sites

Όλοι, όλοι όμως, λένε ακριβώς το ίδιο. Λες και τους έδωσε κανείς την εντολή γι'αυτο. Βρε λες να θέλουν να μας παρουσιάσουν κάποιον για κατάλληλο από μηχανής Θεό; 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας Κοφινάς γράφει για ένα από τα μεγάλα προβλήματα της θητείας του Αργύρη Γιαννίκη στην ΑΕΚ: Την έλλειψη τύχης!

Νταξει έχω διαβάσει ππες και πιπες αλλά να μην έχει τυχη ο Γιαννικης γι'αυτό χάνει ειναι επικ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Ο Κώστας Κοφινάς γράφει για ένα από τα μεγάλα προβλήματα της θητείας του Αργύρη Γιαννίκη στην ΑΕΚ: Την έλλειψη τύχης!

Νταξει έχω διαβάσει ππες και πιπες αλλά να μην έχει τυχη ο Γιαννικης γι'αυτό χάνει ειναι επικ. 

Το ότι είναι ο Γιαννικης προπονητής της ΑΕΚ, δεν είναι τύχη για τον Αναργυρη;

Μη σου πω ότι για τον κοουτς είναι κι εξάντληση όσης τύχης του έχει γραμμένη η μοίρα του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βεργης SDNA

 

Εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει το… ποδόσφαιρο. Σωστότερα, το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Δεν ξέρω γιατί, δεν γνωρίζω από πού, αλλά τις τελευταίες ημέρες εκτός όλων των άλλων σεναρίων έχει αρχίσει να «αναπτύσσεται» και ένα που αφορά «ενδεχόμενο επιστροφής» του Ντέμη Νικολαϊδη στην ΑΕΚ. Λάθος. Στην ΑΕΚ του Μελισσανίδη!

Μη έχοντας ουδεμία πληροφόρηση αν το εν λόγω «σενάριο» είναι υπαρκτό, αν έχει βάση ή απλά βρίσκεται στη φαντασία ορισμένων, ρώτησα κάποιους ανθρώπους (όχι τον Μελισσανίδη και τον Νικολαϊδη, ξεκαθαρίζω).

«Είναι περισσότερο μια φήμη που έχει ξεκινήσει από τα social media ως επιθυμία κάποιων οπαδών της ΑΕΚ», μου είπε ο ένας.

«Ο Ντέμης κολλάει μόνο στην περίπτωση επιστροφής και του Φερνάντο Σάντος» μου είπε κάποιος άλλος.

«Γιατί, θα ήταν κακό αν γινόταν ο Νικολαϊδης Εκτελεστικός Διευθυντής και ουσιαστικά Νο1 στα Σπάτα;» μου είπε κάποιος τρίτος!

Συγχωρείστε με αλλά επειδή είμαι παλιός σε τούτη τη δουλειά, ΚΑΘΕ φορά που ακούω να συνδέονται στην ίδια πρόταση τα ονόματα «Μελισσανίδης και Νικολαϊδης» μου έρχεται απευθείας στο μυαλό εκείνη η παλιά ατάκα του «τίγρη»: «Οι άνθρωποι πουλάνε χρέη».

Ποιοι ήταν οι άνθρωποι που πουλούσαν χρέη κατά τον Δημήτρη Μελισσανίδη; Η ομάδα των επιχειρηματικών (Νοτιάς, Παππάς, Κανελλόπουλος κλπ) τους οποίους εκπροσωπούσε ο Ντέμης Νικολαϊδης από το 2004 όταν πήραν την ΑΕΚ μέχρι τη στιγμή που εκείνος αποχώρησε (αφήνοντάς τους στη μέση του ωκεανού) και λίγο μετά το «καράβι» βούλιαξε κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να οδηγηθεί η ΑΕΚ στον μεγαλύτερο εφιάλτη της ιστορίας της: τον υποβιβασμό!

Εχω επίσης στο μυαλό μου κάθε φορά που ακούω στην ίδια πρόταση «Μελισσανίδης και Νικολαϊδης» την περιβόητη γενική συνέλευση της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ (το 2005, αν δεν κάνω λάθος) στην οποία ΑΠΈΡΡΙΨΑΝ την πρόταση του «τίγρη» για γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια, ανέδειξαν διοίκηση τους «εκλεκτούς» του Ντέμη ο οποίος ήθελε γήπεδο στον… ΟΔΔΥ! Γνωρίζουμε άπαντες τη συνέχεια της ιστορίας και το γεγονός ότι η ΑΕΚ έχασε χρόνια στα οποία –αν είχε υποστηριχθεί τότε η πρόταση Μελισσανίδη- θα είχε ΗΔΗ χτίσει την Αγια Σοφιά και θα έπαιζε ΗΔΗ εκεί.

Το ελληνικό ποδόσφαιρο όμως κρύβει πάντοτε εκπλήξεις. Προσωπικά δεν αποκλείω τίποτα που θα μπορούσε να συμβεί σε αυτό. Ακόμη και μια συνύπαρξη των δύο ανδρών στην ΑΕΚ. Προσοχή: δεν ισχυρίζομαι ότι γνωρίζω να έχει υπάρξει κάποια επαφή, δεν γνωρίζω αν καν υπάρξει θέμα, το ξεκαθάρισα από την αρχή.

Θα μου πείτε, λοιπόν, ως «τι» να συνεργαστούν; Ο Νικολαϊδης ως «μπροστινός» του Μελισσανίδη όπως ήταν με την ομάδα που προανέφερα ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ. Αποκλείω, δηλαδή, ο Μελισσανίδης που γνωρίζουμε να πει στον Νικολαϊδη (ή σε οιονδήποτε Νικολαϊδη) «τρέξε εσύ το δικό μου μαγαζί». Με βάση μάλιστα τα παλαιότερα αποτελέσματα. Εκείνα που ο ίδιος χαρακτήριζε λέγοντας «Οι άνθρωποι πουλάνε χρέη».

Να χρίσει τον Ντέμη «Σπατάρχη», σε ένα ρόλο όπως πχ είχε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς μέχρι πριν από λίγα χρόνια; Οκ, αυτό δεν λογίζεται ως απίθανο. Αλλά και πάλι τι θα σημαίνει; Ότι ο Μελισσανίδης θα πει στον κόσμο της ΑΕΚ «Χρίζω υπεύθυνο στην ομάδα τον Νικολαϊδη κι εγώ θα ασχοληθώ αποκλειστικά με το γήπεδο και το προπονητικό;» Κι αν η ΑΕΚ δεν πάει καλά σε ποιον θα ρίξουν τις ευθύνες; Στον Νικολαϊδη ή στον ιδιοκτήτη;

Να συμφωνήσει με τον Σάντος και σε αυτά τα πλαίσια να προσλάβει και τον Ντέμη ο οποίος είχε μια πολύ καλή συνεργασία με τον Πορτογάλο κόουτς; Οκ. Ομως τότε ο Νικολαϊδης ήταν πρόεδρος στην ΠΑΕ ΑΕΚ. Και ουσιαστικά λειτουργούσε ως «αφεντικό» του μαγαζιού.

Τώρα η ΑΕΚ χρειάζεται ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΣ για να φτιάξει την κατάσταση στα Σπάτα και να την ξανακάνει κανονική ομάδα. Δεν χρειάζεται «αφεντικό», γιατί ΑΦΕΝΤΙΚΟ έχει.

Είναι προφανές και πολύ λογικό ότι το όνομα του Ντέμη έχει  συναισθηματικό υπόβαθρο για τους Ενωσίτες. Γι αυτό και «επανήλθε» στο τραπέζι ως φήμη ή ως επιθυμία κάποιων μέσα από τα social media.

Επαναλαμβάνω όμως ότι ένα τέτοιο «πάντρεμα» μόνο απλό δεν θα ήταν. Κυρίως ως απόφαση στο μυαλό του Μελισσανίδη. Το «οι άνθρωποι πουλάνε χρέη…» προέκυψε εξαιτίας διαχείρισης η οποία δημιούργησε εκείνα τα χρέη…

Θα μου πείτε «Μα βρισκόμαστε στο 2022, έχουν περάσει τόσα χρόνια». Ναι, βρισκόμαστε στο 2022 όπου ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ η ΑΕΚ έχει ανάγκη από ΣΠΟΥΔΑΙΟ, ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ και ΜΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΙΜΟ προπονητή. Ο οποίος στη συνέχεια, αν αποκτηθεί, μπορεί να «μοιράσει» ρόλους με τη σύμφωνη γνώμη του ιδιοκτήτη, ουχί οιουδήποτε «αντ' αυτού"…

Link to comment
Share on other sites

Αν επιστρέψει ο Ντέμης να συνεργαστεί με τον Μελισσανίδη πιστεύω μέχρι τα Χριστουγέννα-πολύ βάζω- θα γελάνε μέχρι κ οι... εξωγήινοι με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Αν επιστρέψει ο Ντέμης να συνεργαστεί με τον Μελισσανίδη πιστεύω μέχρι τα Χριστουγέννα-πολύ βάζω- θα γελάνε μέχρι κ οι... εξωγήινοι με την ΑΕΚ.

Να βρεθεί και μια θέση για το Ντούσαν να είναι όλος ο θίασος επί σκηνής. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billy21 said:

Αν επιστρέψει ο Ντέμης να συνεργαστεί με τον Μελισσανίδη πιστεύω μέχρι τα Χριστουγέννα-πολύ βάζω- θα γελάνε μέχρι κ οι... εξωγήινοι με την ΑΕΚ.

Αν επιστρεψει ο Ντεμης και τον αφησει ο Μελισσανιδης να διαχειριστει εν λευκω το αγωνιστικο, θα γελοιοποιηθει τοσο πολυ ο Μελισσανιδης αφου σε ενα εξαμηνο θα εχει φανει το ποσο αχρηστος και αμπαλος ειναι.

Ειναι ο Μελισσανιδης σε θεση να φερει Φερερ, Σαντος, Σκοκο, Μπλανκο, Ριβαλντο κλπ; Σοβαροι να μαστε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Να βρεθεί και μια θέση για το Ντούσαν να είναι όλος ο θίασος επί σκηνής. 

Αγάπη μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι το θεμα ο Ντεμης. Και εγω πχ θα προτιμουσα να φερει Κιντη να τρεξει το μαγαζι με σταθερο μπατζετ για 3 χρονια ή εστω Αδαμιδη ξερω γω. Το θεμα ειναι να βρει καμια σπηλια να χωθει ο γατι να μην μας πρηζει τα αρχιδια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αν επιστρεψει ο Ντεμης και τον αφησει ο Μελισσανιδης να διαχειριστει εν λευκω το αγωνιστικο, θα γελοιοποιηθει τοσο πολυ ο Μελισσανιδης αφου σε ενα εξαμηνο θα εχει φανει το ποσο αχρηστος και αμπαλος ειναι.

Ειναι ο Μελισσανιδης σε θεση να φερει Φερερ, Σαντος, Σκοκο, Μπλανκο, Ριβαλντο κλπ; Σοβαροι να μαστε.

Σκέφτεσαι να του φέρνει τον Χ Σκόκο ο Ντέμης κ να του λέει 2Μ κάνει μόνο? 

Που έχει παίξει?

Ρίβερ Πλέιτ

Δεν μου κάνει, ψάξε στην Μποταφόνγκο ρε κοντέ, τόσες φορές στο είπα... ΜΠΟΤΑΦΟΝΓΚΟ.

Ε, δεν θα πέσουν τα τσιμέντα της Αγιάς Σοφιάς? Άσε που θα ανακατεύεται περισσότερο μην το κλέψει ο κοντός... Ελληνική ταινία των 80s θα γυρίσουμε άσε.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, billy21 said:

Αν επιστρέψει ο Ντέμης να συνεργαστεί με τον Μελισσανίδη πιστεύω μέχρι τα Χριστουγέννα-πολύ βάζω- θα γελάνε μέχρι κ οι... εξωγήινοι με την ΑΕΚ.

Μακάρι να γινόταν μόνο για τα memes

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αδαμιδη

Να βγει κανένα βίντεο πρώην πρόεδρος έκλεβε τους συνεργάτες του στο γραφείο? Σαν αυτό με τον μπασκετμπολίστα?

Κιντής ναι.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Παιδια δεν ειναι το θεμα ο Ντεμης. Και εγω πχ θα προτιμουσα να φερει Κιντη να τρεξει το μαγαζι με σταθερο μπατζετ για 3 χρονια ή εστω Αδαμιδη ξερω γω. Το θεμα ειναι να βρει καμια σπηλια να χωθει ο γατι να μην μας πρηζει τα αρχιδια.

Μακάρι να φέρει και Κούλη και όλο τον θίασο του 2004. 

Κάντε εικόνα και το θίασο του 2004, και το θίασο του σκατόγερου και τον Ντούσαν. 

Καλύτερο και από τη φαντασία την ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

Ντέμης γενικός αρχηγός με CEO τον Κοσμα και υπεύθυνο τύπου τον Αντρικό.

Ντεμοτεχνειο vs πέθανε ετών 80.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ εκτός του Τάσαρου όλοι οι αρδ βρίσκουν πλέον αδυναμίες στην ομάδα. Μεγάλες κιόλας. Με φοβίζει λίγο όλο αυτό το ομολογώ.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ο Τάσαρος τρέχει πολλαπλά πόστα για το αφεντικό του, να το δικαιολογήσουμε τον πουτάνας γιο Τάσο μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Μακάρι να φέρει και Κούλη και όλο τον θίασο του 2004. 

Κάντε εικόνα και το θίασο του 2004, και το θίασο του σκατόγερου και τον Ντούσαν. 

Καλύτερο για από τη φαντασία την ίδια. 

Καλα το να εχουμε Μελισσανιδη και να θεωρουμε θιασο αυτους του 2004 μου θυμιζει νεοδημοκρατες κουλίντιοτς που την ειδαν φιλελευθεροι ξερω γω στα γεραματα εμώ θα ξαναψηφιζαν Καραμανλη για να φυγει ο... αρχιερεας της διαπλοκης Σημιτης. Κοινως καμια αισθηση της καταστασης. Γενικα ο Κουλης μονος του, ολομοναχος εντελως, θα εστηνε πολυ πιο αξιοπρεπη ομαδα απο τον νικαιωτη χαλβα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Καλα το να εχουμε Μελισσανιδη και να θεωρουμε θιασο αυτους του 2004 μου θυμιζει νεοδημοκρατες κουλίντιοτς που την ειδαν φιλελευθεροι ξερω γω στα γεραματα εμώ θα ξαναψηφιζαν Καραμανλη για να φυγει ο... αρχιερεας της διαπλοκης Σημιτης. Κοινως καμια αισθηση της καταστασης. Γενικα ο Κουλης μονος του, ολομοναχος εντελως, θα εστηνε πολυ πιο αξιοπρεπη ομαδα απο τον νικαιωτη χαλβα.

Είναι σαφές ότι όποιος περιμένει σοβαρότητα με την επιστροφή του θιάσου του 2004 μοιάζει με 20αρη ψηφοφόρο του ΠΑΣΟΚ το 2009 που τον έπαιζε με τις εκλογές του 1981. 

Κοινώς ΝΔητες που θα ξαναψήφιζαν Καραμανλή συν ΠΑΣΟΚοι που θα ξαναψήφιζαν Γιωργάκη και Ντούσαν υπερκομματικός, κάνουν τον απόλυτο οικουμενικό θίασο. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×