Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, nikos said:

τελικα ποσα πλοια εχει δλδ ο καθενας, ξερουμε περιπου? Μαρινακης, Παππας, Μελισσανιδης

 

δεν αφορουν τις ομαδες αυτα τα θεματα αλλα γενικα το εχω περιεργεια σε τι κατασταση βρισκεται ο Μελ 

ο Γιώργος Μελισσανίδης έχει 15 παντως . Τάνκερ

Ο Τίγρης κανένα 😂

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο search και χωρίς να το ψάξω καλά ο Μαρινάκης έχει συνολο διαχείρισης 70 πλοια και ο Παπας 126 . Τώρα ποσα είναι δικά τους είναι δυσκολο γιατί καθε εταιρία τα εχει ξεχωριστά. Πχ τα τάνκερ του χοντρου είναι 11 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μας πει κάποιος τι κέρδος έχουν έχει ο κάθε Παππάς ή ο Μαρινάκης, Μελισσανίδης και πάει λέγοντας. Βέβαια αυτά τα θέματα είναι ίσως μπλεγμένα, αν παίζουν και δάνεια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ρόλο εκτός της περιουσίας, παίζει ρόλο κ η ρευστότητα που έχει ο καθένας την εκάστοτε περίοδο. Και πως κ αν την χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nikos said:

τελικα ποσα πλοια εχει δλδ ο καθενας, ξερουμε περιπου? Μαρινακης, Παππας, Μελισσανιδης

 

δεν αφορουν τις ομαδες αυτα τα θεματα αλλα γενικα το εχω περιεργεια σε τι κατασταση βρισκεται ο Μελ 

Κοιτα, δεν είναι σαφές γιατί και ο Μαρινακης και ο Παππας έχουν συνιδιοκτήτες με χαμηλότερα ποσοστά σε πολλά από αυτά που διαχειρίζονται. Έχουν κάποια που τα έχουν 100%, κάποια λιγότερο, κάποια 50-50 και σε αλλά ο Παππας έχει τύπου 10%.

Ο Μελ έχει και τανκερς αλλά σημαντικά λιγότερα από τους άλλους. Ο Παππας έχει περισσότερα σε αριθμό αλλά είναι όλα ξηρού φορτιου, οπότε μέχρι πρότινος είχε μικρότερη αξία στόλου από τον Μαρινάκη. Τώρα που έχουν εκτοξευθεί οι αξίες (προσωρινά) στα φορτηγά, ίσως έχει πιο ακριβό στόλο. Ο Μαρινακης έχει τον πιο καινούργιο στόλο και συνέχεια ρίχνει χρήματα για νέα βαπόρια. Είναι και πολύ ενεργός σε συνεργασίες, συμπλοιοκτησίες κλπ. Χτίζει συνέχεια νέα LNG πχ που είναι τα πλοία του αύριο. Πανάκριβα, 300 εκατ το πλοίο και με νέες τεχνολογίες, καύσιμα αμμωνίας κλπ

Παππας και Μαρινακης δεν συγκρίνονται με Μελ, είναι άλλο επίπεδο στην πλοιοκτησία. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες τώρα, δεν τον βλέπουνε τον Μελ, μόνο λίγο ο Ιβάν 😄

Κοίταξα μετοχή Δαναό που έλεγχα παλιά, και μου ήρθε κολούμπρα.. Από $3 που είχε ψοφήσει το 2020, $100 τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Araujo21 said:

ο Γιώργος Μελισσανίδης έχει 15 παντως . Τάνκερ

Ο Τίγρης κανένα 😂

Exei th vera re.... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όμως δείχνουν, όταν ο Μελισσανίδης ξεκίνησε και από πολύ χαμηλά, πως είναι ικανός καπιταλίστας με καλούς συμβούλους. Θαρρώ κιόλας πως τα νομικά θέματα που είχε στις ΗΠΑ, απέφυγε τις κατηγορίες. Έτσι δεν είναι;

Σε κάθε περίπτωση να λειτουργούσε και στο ποδόσφαιρο όπως λειτουργεί σε παρασκήνιο και άλλες πτυχές, μέχρι και τελικό Γιουρόπα Λιγκ θα είχε φτάσει η ΑΕΚ. Αντιθέτως σε χρήμα και φιλοσοφία στο ποδόσφαιρο λειτουργεί ερασιτεχνικά.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, CHⓇIS said:

Exei th vera re.... 

Είμαστε σίγουροι; Μπορεί να το έχει γράψει σε άλλον 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Είμαστε σίγουροι; Μπορεί να το έχει γράψει σε άλλον 😂

Les na to grapse ston ivan? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Les na to grapse ston ivan? 

Σε κάποιον να πληρωνει τα έξοδα. Σε αυτόφωρακια ίσως 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bluesman said:

Αυτά όμως δείχνουν, όταν ο Μελισσανίδης ξεκίνησε και από πολύ χαμηλά, πως είναι ικανός καπιταλίστας με καλούς συμβούλους. Θαρρώ κιόλας πως τα νομικά θέματα που είχε στις ΗΠΑ, απέφυγε τις κατηγορίες. Έτσι δεν είναι;

Σε κάθε περίπτωση να λειτουργούσε και στο ποδόσφαιρο όπως λειτουργεί σε παρασκήνιο και άλλες πτυχές, μέχρι και τελικό Γιουρόπα Λιγκ θα είχε φτάσει η ΑΕΚ. Αντιθέτως σε χρήμα και φιλοσοφία στο ποδόσφαιρο λειτουργεί ερασιτεχνικά.

 

Υποτίμησε το σύγχρονο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, υπερεκτίμησε το μυαλό του.

Βεβαια ένα καλο ερώτημα είναι, άντε, έγινε ο,τι έγινε.

Ποσο δύσκολο θα ήταν  να βάλει τωρα κανα 20αρικο, να αλλάξει τα παντα στο μαγαζι και να κάνει αυτά που δεν έχει κάνει τόσα χρονια; 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikos said:

Υποτίμησε το σύγχρονο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, υπερεκτίμησε το μυαλό του.

Βεβαια ένα καλο ερώτημα είναι, άντε, έγινε ο,τι έγινε.

Ποσο δύσκολο θα ήταν  να βάλει τωρα κανα 20αρικο, να αλλάξει τα παντα στο μαγαζι και να κάνει αυτά που δεν έχει κάνει τόσα χρονια; 

Και 40 να βάλει πάλι μαλακίες θα κάνει.

Για αρχή ας ελπίσουμε σε ένα θαύμα να οργανώσει σωστά και σύγχρονα την ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Και 40 να βάλει πάλι μαλακίες θα κάνει.

Για αρχή ας ελπίσουμε σε ένα θαύμα να οργανώσει σωστά και σύγχρονα την ΠΑΕ.

Πιστεύω (πού να ξερω βεβαια με τα μυαλά που κουβαλάει) ότι ΑΝ έβαζε σοβαρά φραγκα θα τα λυπόταν κιολας.

Είναι νομιζω η απάντηση στο ερώτημα «καλά στις αλλες επιχειρήσεις του τέτοια κάνει;» Στις άλλες επιχειρήσεις του λυπάται τα λεφτα του και βαζει σοβαρους ανθρωπους γυρω του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ πιστεύει κανεις οτι στις  επιχειρήσεις του έχει μαθητευόμενους και πουθεναδες όπως στην ΠΑΕ ΑΕΚ; Δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελ έχει μάθει να βάζει λίγα έως καθόλου και να βγάζει πολλά. Το ίδιο κάνει και στην ΑΕΚ αλλά έχει να ανταγωνιστεί άλλους που βάζουν πολλά και προσπαθεί να το καλύψει με αλλού; τρόπους το χάντικαπ με αποτελέσματα να πηγαίνει σε μάγους, γπ, σε στοίχηματα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nikos said:

Έβγαλε και το κατιτις του συμφωνα με το παρακάτω site (του Βαγγελα είναι; δεν ξερω) 

 

https://www.sofokleousin.gr/feygei-o-melissanidis-apo-ton-opap-me-terastio-kerdos

Όπως μας γράφει ουσιαστικά και εδώ δεν έβαλε τπτ και την έκανε τη δουλειά με δανεικά και ενεχειρο τις μετοχές!!!! 

Κλασσικός Μελ. Καλόφαγωτα τα 400 εκ που μάλλον θα πάνε σε πλοία άρα μην ονειρεύεστε να πάει έστω και το ένα ευρώ στην ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε αφορμή από σημερινό τρανταχτό θέμα του περίφημου Sporttriunfo , περί «Μελισσανίδη – Νικολαϊδη», που είναι στον αφρό της «κιτρινόμαυρης» ποδοσφαιρικής επικαιρότητας…

…ΠΡΙΝ από λίγο καιρό είχαμε γράψει, εδώ , στο «ΑΕΚ Live», για την τηλεφωνική επικοινωνία παλαίμαχου ποδοσφαιριστή με τον «Τίγρη». Δεν είχαμε αναφερθεί σε ονόματα, που τώρα πλέον , μετά και το σωστό δημοσίευμα του «S.T.» δεν υπάρχει λόγος «να κρυβόμαστε πίσω από πρόσωπα και το γεγονός»…

• ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ του «Τίγρη», στον Πειραιά, έτυχε και βρισκόντουσαν, για θέμα του Συνδέσμου τους, ο αξέχαστος πια Στέλιος Σεραφείδης και ο Μιχάλης Σιμιγδαλάς. Κτύπησε το τηλέφωνο. Στην άλλη άκρη ήταν ο Νικολαϊδης. Ρωτούσε τον πρόεδρο ή ζητούσε το «οκεϊ» του, για να αποδεχόταν ή όχι πρόταση του Σαββίδη, για την ανάληψη της παρουσίασης κυριακάτικης αθλητικής εκπομπής στο «Open»…

…Ο «ΜΕΛ» ανάβει- αντιδρά! Τα λόγια του, περίπου, ήταν αυτά , αλλά με αυτό το νόμημα: « Μα, τί΄ναι αυτό, που μου λες ; Θέλεις την απάντηση μου, για να την χρησιμοποιήσεις για ασπίδα; Και μου ζητάς αυτό, ενώ εγώ ξέρω «από πρώτο χέρι», ότι έχεις συμφωνήσει εδώ και μήνες; Και μου το ζητάς εσύ, που ούτε ως πρώην ποδοσφαιριστής της ομάδας, ούτε ως πρώην πρόεδρος της ΠΑΕ δεν πήρες κανένα, για τα συγχαρητήρια σου, που πήραμε το Πρωτάθλημα 2018; Τί, τί είπες; «Ποιό πρωτάτθλημα; Πώς η ΑΕΚ δεν κέρδισε κανένα πρωτάθλημα; Εσύ το λες και τολμάς να μου τηλεφωνάς; Μη…»

…ΚΑΙ τα λοιπά – και τα λοιπά, «γαλλο-ελληνικά», που δεν καλύφθηκαν όσο εκκωφαντικός κι αν ήταν ο βροντερός ήχος από «το βίαιο» κλείσμο του τηλεφώνου!

https://www.aek-live.gr/ta-oydetera-me-ton-frixo-konsta/

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν μου κάνει έκπληξη ούτε το θράσος του κοντού ούτε την απάντηση του Μελ. Η συζήτηση γίνεται γιατί προφανώς το αλτερεγκο του ο γιωκο την επαναφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×