Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, billy21 said:

https://www.mononews.gr/business/shipping/d-prokopiou-g-melissanidis-ston-klado-ton-tanker-ependioun-i-dio-ellines-efoplistes και εδω οι τελευταίες κινήσεις του Μελισσανίδη..... Εμείς τον γιο του Φραν απ το πανέρι.

Κατάλαβα, σε λίγα χρόνια πρωτοσέλιδα Ώρας τον γιο του με πούρο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

https://www.mononews.gr/business/shipping/d-prokopiou-g-melissanidis-ston-klado-ton-tanker-ependioun-i-dio-ellines-efoplistes και εδω οι τελευταίες κινήσεις του Μελισσανίδη..... Εμείς τον γιο του Φραν απ το πανέρι.

Αν και η Aegean Shipping δεν αποκάλυψε το κόστος κατασκευής των νεότευκτων, σύμφωνα με την Allied Shipbroking υπολογίζεται στα 42 εκατ. δολάρια έκαστο.

😂😂Λες να εκανε παζαρια σαν του Μανταλου? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Κατάλαβα, σε λίγα χρόνια πρωτοσέλιδα Ώρας τον γιο του με πούρο.

και θα ανοίγουν νήματα εδώ "γιώργο μελισσανίδη οταν έρθεις....vol IV"

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rigas21 said:

Να ξανακρινουμε αλλά να ξέρουμε και που αναφερόμαστε...επίσης το να κρίνουμε χωρίς να έχουμε γνώσεις διοίκησης ή εμπειρία διοίκησης είναι καφενειακη πρακτική

Βέβαια με αυτή την λογική δεν μπορούμε να κρίνουμε τον Γιαννίκη. Διότι αν οποιοσδήποτε από εμάς ήταν στην θέση του θα γελούσε ο κόσμος περισσότερο αφού μπορεί να τρώγαμε και 10 γκολ σε όλα τα παιχνίδια. Επίσης θα πρέπει να απαγορευτεί η κριτική σε οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή, δεν χρειάζεται να αναλύσω την εικόνα που θα είχαμε εμείς στην θέση τους. Άρα λοιπόν, τί? Ο Σταύρος και ο Ματζίσιαν πχ να γράφουν μόνο για νομικά, οι developers για την δουλειά τους, κάτι τέτοιο προτείνεις μάλλον. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Αν και η Aegean Shipping δεν αποκάλυψε το κόστος κατασκευής των νεότευκτων, σύμφωνα με την Allied Shipbroking υπολογίζεται στα 42 εκατ. δολάρια έκαστο.

😂😂Λες να εκανε παζαρια σαν του Μανταλου? 

Στις σοβαρές δουλειές του δεν έχει θέμα χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ρωτάς τι έχετε διοικήσει εσείς που μιλάτε για τον βρωμογερο. Άρα είναι επί προσωπικού, δεν ξέρω τι δυσκολεύεσαι να καταλάβεις.

Από εκεί και πέρα στην ουσία του ερωτήματος σου, αυτά τα καθυστερημένα σχόλια στο διαδίκτυο έχουν απαντηθεί εδώ και χρόνια μια και καλή. Δεν χρειάζεται να είσαι επιχειρηματίας για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι πολιτικός για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι μουσικός για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι σεφ για να έχεις άποψη.

Με λίγα λόγια γαμιεται ο Δημήτρης Μελισσανίδης και αυτό σου το λέει ένας μη επιχειρηματίας. Είμαστε οκ;

Ε αμα δεν εισαι ολα αυτα θα επρεπε να εχω λαβει πολυ περισσότερο υποψη τη γνωμη σου...αλλωστε στην ελλαδα ολοι εχουν αποψη ακομη και οι πιο ασχετοι με το αντικειμενο που σχολιαζουν.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rigas21 said:

Ε αμα δεν εισαι ολα αυτα θα επρεπε να εχω λαβει πολυ περισσότερο υποψη τη γνωμη σου...αλλωστε στην ελλαδα ολοι εχουν αποψη ακομη και οι πιο ασχετοι με το αντικειμενο που σχολιαζουν.. 

Μου θυμίζεις ένα βράδυ που κάποιος μας είχε πηδήξει στο ΟΑΚΑ, κλασική ΑΕΚ Μελισσανίδη, και σε μια σύσκεψη στα όρθια για το τι θα κάνουμε πετάχτηκε ένα φυντανι και είπε "έλα ρε παιδιά, ξέρουν στην ΠΑΕ τι θα κάνουν δεν περιμένουν εμάς να τους πούμε". Ρε μπας κι ήσουν εσύ;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, billy21 said:

https://www.mononews.gr/business/shipping/d-prokopiou-g-melissanidis-ston-klado-ton-tanker-ependioun-i-dio-ellines-efoplistes και εδω οι τελευταίες κινήσεις του Μελισσανίδη..... Εμείς τον γιο του Φραν απ το πανέρι.

Thanks. 42 εκ έκαστο λέει. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που λεω.

Από την άλλη ο Μαρινακης πρέπει να έχει 90 πλοία και ο Μελισσανίδης 35; Κάτι τέτοια διαβάζω. Όχι ότι και τα 35 είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μου θυμίζεις ένα βράδυ που κάποιος μας είχε πηδήξει στο ΟΑΚΑ, κλασική ΑΕΚ Μελισσανίδη, και σε μια σύσκεψη στα όρθια για το τι θα κάνουμε πετάχτηκε ένα φυντανι και είπε "έλα ρε παιδιά, ξέρουν στην ΠΑΕ τι θα κάνουν δεν περιμένουν εμάς να τους πούμε". Ρε μπας κι ήσουν εσύ;

Με βρηκες...αμα κοβει το ρημαδι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Thanks. 42 εκ έκαστο λέει. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που λεω.

Από την άλλη ο Μαρινακης πρέπει να έχει 90 πλοία και ο Μελισσανίδης 35; Κάτι τέτοια διαβάζω. Όχι ότι και τα 35 είναι λίγα.

Δεν το ξέρω αυτό, πιθανών να έιναι μεγαλύτερο μέγεθος ο στιχουργός. Αλλά η ουσία είναι ότι εκεί που θέλει λεφτά δίνει, δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Thanks. 42 εκ έκαστο λέει. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που λεω.

Από την άλλη ο Μαρινακης πρέπει να έχει 90 πλοία και ο Μελισσανίδης 35; Κάτι τέτοια διαβάζω. Όχι ότι και τα 35 είναι λίγα.

Ο γιος όχι ο τίγρης, ακόμα και τον ίδιο να ρωτήσεις αυτό θα σου πει πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Δεν το ξέρω αυτό, πιθανών να έιναι μεγαλύτερο μέγεθος ο στιχουργός. Αλλά η ουσία είναι ότι εκεί που θέλει λεφτά δίνει, δεν έχει πρόβλημα.

Ακόμα και να μην είναι φαίνεται και φέρεται ως τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Ακόμα και να μην είναι φαίνεται και φέρεται ως τέτοιο.

Στο ποδόσφαιρο σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην ΑΕΚ θα μπορούσαν να τεθούν τέτοια διλήμματα 

"Εχμ, την προσοχή σας παρακαλώ. Θέλετε πρωταθλήματα, κυπελλα , εκδρομές σε ευρωπαϊκές πρωτεύουσες, ή ..."

Ή ... 

Και χωρίς να βάλει τελεία και να απαντήσει συζητάει  τις εναλλακτικές 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ΑΕΚτζής και το αίμα μου δεν είναι κόκκινο αλλά κίτρινο, και στα τοπικά να πάμε ΑΕΚ θα ‘μαι, κι έτσι θα σου μιλήσω, από καρδιάς που λέμε. Ο Μελισσανίδης δεν είναι χθεσινός και τα πράγματα θα τα φτιάξει. Ξέρω πόσο άρρωστος είναι με την ομάδα, και τα καράβια του να βουλιάζουν την ΑΕΚ θα σκέφτεται. Έβαλε προτεραιότητα το γήπεδο και θα το κάνει πράξη όταν άλλοι γυρόφερναν με μακέτες στα χέρια

σε λιγο η συνεχεια.........

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

Είμαι ΑΕΚτζής και το αίμα μου δεν είναι κόκκινο αλλά κίτρινο, και στα τοπικά να πάμε ΑΕΚ θα ‘μαι, κι έτσι θα σου μιλήσω, από καρδιάς που λέμε. Ο Μελισσανίδης δεν είναι χθεσινός και τα πράγματα θα τα φτιάξει. Ξέρω πόσο άρρωστος είναι με την ομάδα, και τα καράβια του να βουλιάζουν την ΑΕΚ θα σκέφτεται. Έβαλε προτεραιότητα το γήπεδο και θα το κάνει πράξη όταν άλλοι γυρόφερναν με μακέτες στα χέρια

σε λιγο η συνεχεια.........

Αν βουλιάζουν τα καράβια το πρώτο πράγμα που θα σκεφτεί θα είναι η ΑΕΚ να είναι σίγουρος ο φίλος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Αν βουλιάζουν τα καράβια το πρώτο πράγμα που θα σκεφτεί θα είναι η ΑΕΚ να είναι σίγουρος ο φίλος 

«Να ξέρεις ότι σημείο 0 δεν υπάρχει σε μια μεγάλη ομάδα όπως είναι η ΑΕΚ, σκαμπανεβάσματα ναι, όμως από τη μοίρα της είναι πλασμένη όσο χαμηλά κι αν πέσει να σηκωθεί και να μείνει όρθια. Είμαι ΑΕΚτζής και το αίμα μου δεν είναι κόκκινο αλλά κίτρινο, και στα τοπικά να πάμε ΑΕΚ θα ‘μαι, κι έτσι θα σου μιλήσω, από καρδιάς που λέμε. Ο Μελισσανίδης δεν είναι χθεσινός και τα πράγματα θα τα φτιάξει. Ξέρω πόσο άρρωστος είναι με την ομάδα, και τα καράβια του να βουλιάζουν την ΑΕΚ θα σκέφτεται. Έβαλε προτεραιότητα το γήπεδο και θα το κάνει πράξη όταν άλλοι γυρόφερναν με μακέτες στα χέρια. Αυτή θα είναι η καινούργια μας αρχή, από τη Δεκελείας θα χάνουν οι αντίπαλοι όπως γινόταν παλιά. Ο κόσμος να έχει υπομονή. Τον καταλαβαίνω, κι εγώ όταν βγαίνω στο δρόμο και με πειράζουν όταν χάνει η ΑΕΚ ντρέπομαι, αλλά πίστεψέ με, δεν θα κρατήσει πολύ. Όσες ήττες έκανε τα τελευταία χρόνια, ούτε οι μισές θα γίνουν στην “Αγιά-Σοφιά”, στο λέω και στο υπογράφω. Θα είναι το σπίτι μας εκεί, τα χώματά μας, θα το σκέφτεται διπλά και τριπλά ο αντίπαλος όταν ξεκινά να μας αντιμετωπίσει.

Λάθη έγιναν φυσικά. Πολλά. Επιλογές σε ποδοσφαιριστές, σε ανθρώπους μέσα στην ομάδα. Άποψή μου είναι ότι στην ΑΕΚ πρέπει να δουλεύουν μόνο όσοι έχουν πάρει πρωτάθλημα μαζί της και ξέρουν τι σημαίνουν τα τρία αυτά γράμματα, τα έχουν πονέσει, έχουν ματώσει γι’ αυτά. Σήμερα υπάρχουν κάποιοι που δεν τους ξέρει κανένας, πως μετά να τους σεβαστεί ο ποδοσφαιριστής, πως θα του εμπνεύσουν σεβασμό και δέος; Ναι, το καλοκαίρι έγιναν 14 μεταγραφές, όμως το θέμα δεν είναι η ποσότητα αλλά η ποιότητα. Να τερματίσουμε φέτος όσο πιο ψηλά γίνεται και μετά θα έρθει προπονητής με βιογραφικό και κύρος που θα την απογειώσει την ομάδα. Και είμαι βέβαιος ότι θα γίνει έτσι.

Ακούω κάποιους να λένε “να φύγει ο Μελισσανίδης”. Και δεν σκέφτονται ότι χωρίς αυτόν η ΑΕΚ χρώσταγε μέχρι στους μπακάληδες… Όχι γήπεδο δεν θα φτιάχναμε, στο πουθενά θα ήμασταν. Κι εκείνος εννοείται έχει κάνει λάθη, τα παραδέχεται, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Σύντομα θέλω να πιστεύω η εικόνα θα αλλάξει και θα ζήσουμε ξανά καλύτερες ημέρες, αρκεί η ομάδα να μείνει οικογένεια και, κυρίως, όσοι έρχονται να ξέρουν που ήρθαν. Το 2018 όταν πήραμε το πρωτάθλημα έπρεπε να χτίσουμε πάνω της, με 4-5 προσθήκες θα πέταγε. Δεν έγινε αυτό και μας πήρε η κάτω βόλτα».

Screenshot_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το point μου είναι ότι αν ο Μελισσανίδης αυτήν την στιγμή που μιλαμε ή και νωρίτερα ειχε την δυνατότητα να βάλει πχ ένα μαζεμένο 20αρικο στην ομάδα (ή έστω σε 2 δόσεις κσι δεν λεω καν για παραπανω), το ότι δεν το έκανε και δεν θα το κάνει (εννοειται) τον καθιστά άρρωστο για μένα.

Δλδ μονο άρρωστος στην ηλικία του θα επέτρεπε στον εαυτό του να συνεχίζεται αυτό το ξευτιλικι. Όχι της ΑΕΚ. Δικό του. Θυμηθείτε πώς τον είχε ο μέσος οπαδός οποιασδήποτε ομαδας πριν το 13 και πώς τον βλεπει τώρα.

Το έχω ξαναγραψει, περα από τα οικονομικά υπάρχει και το επιχειρηματικό πρεστίζ. Αυτος δλδ κοίταξε την υστεροφημία με το γήπεδο στα βαθυα γεράματα ή μετά θάνατο και άφησε το σήμερα να τον εκθετει. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Το point μου είναι ότι αν ο Μελισσανίδης αυτήν την στιγμή που μιλαμε ή και νωρίτερα ειχε την δυνατότητα να βάλει πχ ένα μαζεμένο 20αρικο στην ομάδα (ή έστω σε 2 δόσεις κσι δεν λεω καν για παραπανω), το ότι δεν το έκανε και δεν θα το κάνει (εννοειται) τον καθιστά άρρωστο για μένα.

Δλδ μονο άρρωστος στην ηλικία του θα επέτρεπε στον εαυτό του να συνεχίζεται αυτό το ξευτιλικι. Όχι της ΑΕΚ. Δικό του. Θυμηθείτε πώς τον είχε ο μέσος οπαδός οποιασδήποτε ομαδας πριν το 13 και πώς τον βλεπει τώρα.

Το έχω ξαναγραψει, περα από τα οικονομικά υπάρχει και το επιχειρηματικό πρεστίζ. Αυτος δλδ κοίταξε την υστεροφημία με το γήπεδο στα βαθυα γεράματα ή μετά θάνατο και άφησε το σήμερα να τον εκθετει. 

Ποιας ομαδας δλδ; που τους εκοψαν το γηπεδο οι κορμαρανοι κ τους διοικει ο τουιτερ; ή της αλλης που εχουν να λενε για καποιον που "δεν ντρέπεται να κλεψει και το παιδι του το ιδιο;"

Για εμενα ολα θα κριθουν στο αγωνιστικο  απο τη στιγμη που μπει η ομαδα στην Αγια Σοφια... σε ολα τα αλλα και μονο για τις υποδομες που εχει φτιαξει δεν συγκρινεται ουτε με τον Μπαρλο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rigas21 said:

Να ξανακρινουμε αλλά να ξέρουμε και που αναφερόμαστε...επίσης το να κρίνουμε χωρίς να έχουμε γνώσεις διοίκησης ή εμπειρία διοίκησης είναι καφενειακη πρακτική και σωστά θα μου πείτε ότι εδώ ένα είδους καφενείο είναι (με την έννοια της ανταλλαγής αποψεων). 

Αυτα αν πιστευεις οτι με τις "γνωσεις διοικησης" εχει κανει οτι εχει κανει. Το σιγουρο ειναι οτι υπαρχουν αλλοι που εχουν κανει δις αλλα οχι με γνωσεις διοικησης. Δεν ξερω αν ειναι σε αυτους. 

Στο ερωτημα τωρα @nikos εκτος απο την προφανη απαντηση εγω δεν πιστευω καν οτι μονο αυτος θα μπορουσε να το κανει στην ΝΦ! Δηλαδη δεν θα μπορουσε ο σαβιδης η ο χοντρος? Εκτος αυτων (ή τετοιων γενικα) θα μπορουσε και  οποιος εριχνε αρκετα χρηματα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rigas21 said:

Ποιας ομαδας δλδ; που τους εκοψαν το γηπεδο οι κορμαρανοι κ τους διοικει ο τουιτερ; ή της αλλης που εχουν να λενε για καποιον που "δεν ντρέπεται να κλεψει και το παιδι του το ιδιο;"

Για εμενα ολα θα κριθουν στο αγωνιστικο  απο τη στιγμη που μπει η ομαδα στην Αγια Σοφια... σε ολα τα αλλα και μονο για τις υποδομες που εχει φτιαξει δεν συγκρινεται ουτε με τον Μπαρλο

Τι σημασια έχει αυτό που λες; 

Λεω πώς τον έβλεπε η κοινη γνώμη γενικα.

Το τελευταίο οκ είναι αποψη σου, για μένα έχει ήδη κριθεί ανεπαρκής.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rigas21 said:

απο τη στιγμη που μπει η ομαδα στην Αγια Σοφια.

Σε 6 μήνες μπαίνει, άντε να μπει σε 9... θα φτιάξει δηλ την δυνατή ΑΕΚ το καλοκαίρι αυτό? Θα φέρει προπονηταρά κ παικταράδες? Να περιμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Σε 6 μήνες μπαίνει, άντε να μπει σε 9... θα φτιάξει δηλ την δυνατή ΑΕΚ το καλοκαίρι αυτό? Θα φέρει προπονηταρά κ παικταράδες? Να περιμένουμε?

Να περιμένεις 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Τι σημασια έχει αυτό που λες; 

Λεω πώς τον έβλεπε η κοινη γνώμη γενικα.

Το τελευταίο οκ είναι αποψη σου, για μένα έχει ήδη κριθεί ανεπαρκής.

Υπάρχει πολύς κόσμος αντίπαλοι που τον βλέπει ακόμα ως σημαντικό παράγοντα, δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Να περιμένεις 

Ευχαριστώ φίλε. Θα αλλάξω κ το F5 για τις μεταγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×