Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

Εγώ έχω την υποψία ότι αναλογικά με το πρώην μέγεθος του έχει ψιλό πτωχευσει.

Η μονη κίνηση που έχει πάρει το μάτι μου τελευταία είναι τα 7 εκ της Ναυτεμπορικής.

Δεν ξερω, μπορεί και να κάνω λαθος, όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασια στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, γιατί στην Ελλάδα όλοι κάνουν άνετα γηπεδο...οπως έκανε και ο παναθηναϊκός επί αυμμαχιας ότι πιο οικονομικά μεγάλου υπήρχε τότε στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Εγώ έχω την υποψία ότι αναλογικά με το πρώην μέγεθος του έχει ψιλό πτωχευσει.

Η μονη κίνηση που έχει πάρει το μάτι μου τελευταία είναι τα 7 εκ της Ναυτεμπορικής.

Δεν ξερω, μπορεί και να κάνω λαθος, όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασια στην τελική.

Αν ειχε φτωχυνει δεν θα πετουσε 7Μ στην Ναυτεμπορικη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rigas21 said:

γιατί αν είχαμε και μεις 16 πέναλτι σε 20 αγώνες θα μιλούσαμε διαφορετικά 

Για αρχή ας φέρει καναν αθλητή να βάζει και αυτά τα λίγα πέναλτι που παιρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rigas21 said:

Να ξανακρινουμε αλλά να ξέρουμε και που αναφερόμαστε...επίσης το να κρίνουμε χωρίς να έχουμε γνώσεις διοίκησης ή εμπειρία διοίκησης είναι καφενειακη πρακτική και σωστά θα μου πείτε ότι εδώ ένα είδους καφενείο είναι (με την έννοια της ανταλλαγής αποψεων). 

Η ιστορία λοιπόν θα γράψει ότι ο Μελισσάν έδωσε προπονητικο,γηπεδο και πρωτάθλημα...θα γράψει ότι επί των ημερών του αγωνιστικά αποτύχαμε κάποιες χρονιές (βέβαια με διαιτησία ελεγχόμενη από αγγλο-μην το ξεπερνάμε έτσι αυτό γιατί αν είχαμε και μεις 16 πέναλτι σε 20 αγώνες θα μιλούσαμε διαφορετικά τωρα).

Οικονομικά ο Μελισσανθδης θα κριθεί εφοσον δεν θα έχει να δίνει σε υποδομές...αν και τοτε δεν τα χώνει στην ομαδα τότε οκ, στο καλο να παει...αλλιώς κάβουρας που βάζει όσα θα βάζαμε εμείς σε 10 ζωές και άμα, δεν λέγεται γιατι τότε εμείς θα λεγόμαστε υπο-υπο-υποκαβουρια

Θα μπορουσε να το κανει πιο ευκολα αν λεω αν εμπαινε 2 χρονιες CHL και επαιζε συνεχομενα ομιλους. Αυτος ουτε αυτο δεν εκανε. Παρατησε την ομαδα ακομα και γιαμινιμουν στοχο τα λεφτα. Ακομα και φετος πηγε με Σβαρνα να παρει προκριση. Χαμενα 5Μ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Το έχω γράψει και άλλες φορές.Θεωρω ότι το γήπεδο είναι Ηρακλειος Αθλος και γενικά για την Ελλάδα, που δεν έχει σχεδόν κανένας γήπεδο της προκοπής πλην του χαρισμενου στον γαυρο, και ειδικότερα για την ΑΕΚ μια ομάδα που ακόμα και τις μεταγραφές της,  όσο την θυμάμαι δηλαδή 35+ χρόνια, τις λες και αθλο όταν ολοκληρωνονται, χώρια πόσα άλλα έχει τραβηξει.Οποτε ναι είναι τεράστιο επίτευγμα και προσωπικά δεν πίστευα ότι θα γίνει ποτέ.

ok, εγώ δεν το θεωρώ τίποτα δύσκολο για ένα πλούσιο club -όπου ένα club με συνεχείς καλές παρουσίες στο UCL θα πρέπει να είναι πλούσιο. Τώρα για ένα χρεοκοπημένο club, που έκανε βόλτα στις μικρότερες κατηγορίες, που τα υπόλοιπα deals που κάνει κινούνται σε αστεία ποσά, που περιμένει 15 χιλιάδες πράγματα να γίνουν από δήμους και περιφέρειες, εκεί ναί είναι. Αλλά εμείς αναφερόμαστε στο γήπεδο σαν να είναι κανένα ιερό δισκοπότηρο, σαν ιθαγενείς κάνουμε. ok ένα γήπεδο είναι τόσες και τόσες ομάδες έχουν φτιάξει τα τελευταία 10 χρόνια ξερωγω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rigas21 said:

Ε ναι, γιατί στην Ελλάδα όλοι κάνουν άνετα γηπεδο...οπως έκανε και ο παναθηναϊκός επί αυμμαχιας ότι πιο οικονομικά μεγάλου υπήρχε τότε στην Ελλάδα...

Δεν είναι εύκολη υπόθεση για κανένα να φτιάξει σύγχρονο γήπεδο στην Ελλάδα εκτός αν στο χαρισουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Αν ειχε φτωχυνει δεν θα πετουσε 7Μ στην Ναυτεμπορικη

Για το πρώην μέγεθος του είναι λίγα τα λεφτα αυτά και εξαλλου πρέπει κάτι να κάνει γενικά, επιχείρηση είναι δεν τα πέταξε.

Εχετε δει κάτι άλλο τελευταια; Εγώ όχι.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Εγώ έχω την υποψία ότι αναλογικά με το πρώην μέγεθος του έχει ψιλό πτωχευσει.

Η μονη κίνηση που έχει πάρει το μάτι μου τελευταία είναι τα 7 εκ της Ναυτεμπορικής.

Δεν ξερω, μπορεί και να κάνω λαθος, όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασια στην τελική.

Πλοία φτιάχνει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

ok, εγώ δεν το θεωρώ τίποτα δύσκολο για ένα πλούσιο club -όπου ένα club με συνεχείς καλές παρουσίες στο UCL θα πρέπει να είναι πλούσιο. Τώρα για ένα χρεοκοπημένο club, που έκανε βόλτα στις μικρότερες κατηγορίες, που τα υπόλοιπα deals που κάνει κινούνται σε αστεία ποσά, που περιμένει 15 χιλιάδες πράγματα να γίνουν από δήμους και περιφέρειες, εκεί ναί είναι. Αλλά εμείς αναφερόμαστε στο γήπεδο σαν να είναι κανένα ιερό δισκοπότηρο, σαν ιθαγενείς κάνουμε. ok ένα γήπεδο είναι τόσες και τόσες ομάδες έχουν φτιάξει τα τελευταία 10 χρόνια ξερωγω.

Όχι στην Ελλάδα και ειδικά στην ΑΕΚ σκέψου ποιος θα μπορούσε να το είχε φτιάξει.Ο Ζητα, ο Καρρας, ο Τροχανας, ο Ψωμιαδης, η Ενικ, η Νετμεντ, ο Ντέμης, ο Θανοπουλος, ο Αδαμιδης, ο Δημητρελος, ποιος;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Epitaph21 said:

ok, εγώ δεν το θεωρώ τίποτα δύσκολο για ένα πλούσιο club -όπου ένα club με συνεχείς καλές παρουσίες στο UCL θα πρέπει να είναι πλούσιο. Τώρα για ένα χρεοκοπημένο club, που έκανε βόλτα στις μικρότερες κατηγορίες, που τα υπόλοιπα deals που κάνει κινούνται σε αστεία ποσά, που περιμένει 15 χιλιάδες πράγματα να γίνουν από δήμους και περιφέρειες, εκεί ναί είναι. Αλλά εμείς αναφερόμαστε στο γήπεδο σαν να είναι κανένα ιερό δισκοπότηρο, σαν ιθαγενείς κάνουμε. ok ένα γήπεδο είναι τόσες και τόσες ομάδες έχουν φτιάξει τα τελευταία 10 χρόνια ξερωγω.

Στην Ελλαδα γενικα υπαρχει ενα σοβαρο θεμα με μεγαλα εργα. Δες το απο οπου θελεις. Μετρο, Ελληνικο, Ποσα χρονια εκαναν να τελειωσει η ΠΑΘΕ . Υπαρχει ενα εχθρικο κλιμα για κατασκευες. Δεν θα τ αναλυσω τωρα αλλα το οτι καταφερε να φταιξει το γηπεδο εκει που ηταν ειναι μεγαλη επιτυχια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Για το πρώην μέγεθος του είναι λίγα τα λεφτα αυτά και εξαλλου πρέπει κάτι να κάνει γενικά, επιχείρηση είναι δεν τα πέταξε.

Εχετε δει κάτι άλλο τελευταια; Εγώ όχι.

Μια χαρα επενδυει εκει που θελει. Ακομα και την Δραπετσωνα που εχει παρει και σκοτωνεται με τον χοντρο για καποιο λογο την πηρε . Απλα εχει μπλεξει και εκει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Για το πρώην μέγεθος του είναι λίγα τα λεφτα αυτά και εξαλλου πρέπει κάτι να κάνει γενικά, επιχείρηση είναι δεν τα πέταξε.

Εχετε δει κάτι άλλο τελευταια; Εγώ όχι.

Δε νομίζω να ασχολείται με κάτι άλλο πλην της ΑΕΚ (λολ) και με το να ψαχνει καναλι.Ο γιος του δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rigas21 said:

Θα ήταν επί προσωπικού αν σε ρωτούσα προσωπικά, αυτά είναι αυτονόητα ακόμη και σε μαθητη της Γ δημοτικου

Ρωτάς τι έχετε διοικήσει εσείς που μιλάτε για τον βρωμογερο. Άρα είναι επί προσωπικού, δεν ξέρω τι δυσκολεύεσαι να καταλάβεις.

Από εκεί και πέρα στην ουσία του ερωτήματος σου, αυτά τα καθυστερημένα σχόλια στο διαδίκτυο έχουν απαντηθεί εδώ και χρόνια μια και καλή. Δεν χρειάζεται να είσαι επιχειρηματίας για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι πολιτικός για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι μουσικός για να έχεις άποψη, δεν χρειάζεται να είσαι σεφ για να έχεις άποψη.

Με λίγα λόγια γαμιεται ο Δημήτρης Μελισσανίδης και αυτό σου το λέει ένας μη επιχειρηματίας. Είμαστε οκ;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Όχι στην Ελλάδα και ειδικά στην ΑΕΚ σκέψου ποιος θα μπορούσε να το είχε φτιάξει.Ο Ζητα, ο Καρρας, ο Τροχανας, ο Ψωμιαδης, η Ενικ, η Νετμεντ, ο Ντέμης, ο Θανοπουλος, ο Αδαμιδης, ο Δημητρελος, ποιος;

Λέμε τώρα για ομάδα που παίζει στο σημερινό UCL και σαρώνει τίτλους, υποθετικό σενάριο. Όχι για τα 80s και για τα 90s που έχουν συμβεί. Η αρχική ξεπλυματική για τον Μελ ερώτηση ήταν αυτή: Θέλεις πρωταθλήματα και UCL ή γήπεδο? Και τα 2 μαζί δεν γίνονται και καλά. Δηλαδή θα παίρνεις πρωταθλήματα και θα παίζεις στο UCL με άλλον στο τιμόνι και αυτός ο άλλος ΔΕΝ θα μπορεί να φτιάξει ένα ρημάδι 30k θέσεων.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Έτοιμο το έχει κ αυτό.

Το Οπεν παει σε αλλα χερια. στην CC capital μαλλον 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Araujo21 said:

Αν εκανε τα ιδια λαθη στην Aegean oli εκει θα ηταν τωρα? Μαλλον εκει δεν τα κναει διαλεγει στελεχη γιατι απο εκει ζει . Στην ΑΕΚ ομως που ειναι χομπι δοκιμαζει

Θες να αρχίσουν άβολες ερωτήσεις για την aegean oil τώρα εσύ, σατανά.

Link to comment
Share on other sites

Το να βάλει 10 σοβαρούς ανθρώοπους να τρέξουν την ομάδα είναι αστείο. Το να βγει 2-3 φορές τσ λ με τα όποια κέρδη, σε πρωτάθλημα 2 ταχυτήτων είναι το ίδιο αστεία εύκολο

Το ζήτημα είναι οτι δε θέλει για όποιους λόγους. Το γήπεδο κ πούλο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Epitaph21 said:

Λέμε τώρα για ομάδα που παίζει στο σημερινό UCL. Όχι για τα 80s και για τα 90s. Η αρχική ξεπλυματική για τον Μελ ερώτηση ήταν αυτή: Θέλεις πρωταθλήματα και UCL ή γήπεδο? Και τα 2 μαζί δεν γίνονται και καλά.

Έτσι το είχε θεσει τότε στο Τατοι;Δεν το θυμάμαι ακριβώς τι είχε πει αλλά ο φίλος του κατάφερε και γήπεδο και πρωταθλήματα και τσουλου, όπως και αν έγιναν αύτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×