Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, billy21 said:

Σε 6 μήνες μπαίνει, άντε να μπει σε 9... θα φτιάξει δηλ την δυνατή ΑΕΚ το καλοκαίρι αυτό? Θα φέρει προπονηταρά κ παικταράδες? Να περιμένουμε?

 Ναι μη φας, περίμενε το μελ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Υπάρχει πολύς κόσμος αντίπαλοι που τον βλέπει ακόμα ως σημαντικό παράγοντα, δεν ξέρω γιατί.

Γιατί δεν πηδάει την ομαδα τους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Γιατί δεν πηδάει την ομαδα τους

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά δεν έχει λογική γιατί αυτοί δεν μπορούν να αλλάξουν την κατάσταση αν είναι να βάλει χρημα δηλαδή ή όχι ή να βρει διάδοχο με το να τον θεωρούν μεγεθος.Ισα ίσα που θα τον χλευαζαν.Πχ εμείς δεν λέμε ότι ο κυρ Γιάννης είναι μέγεθος και θα φτιάξει τον βαζελο, γελάμε με τα χάλια τους.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά δεν έχει λογική γιατί αυτοί δεν μπορούν να αλλάξουν την κατάσταση αν είναι να βάλει χρημα δηλαδή ή όχι ή να βρει διάδοχο με το να τον θεωρούν μεγεθος.Ισα ίσα που θα τον χλευαζαν.Πχ εμείς δεν λέμε ότι ο κυρ Γιάννης είναι μέγεθος και θα φτιάξει τον βαζελο, γελάμε με τα χάλια τους.

Δε ζουν και δε νιώθουν αυτά που κάνει στην ομάδα μας τα τελευταία χρόνια. Δε τους αφορά. Είναι σίγουρα ένα ισχυρό όνομα.

Όπως και εμείς μπορεί να μην καταλαβαίνουμε γιατί οι βαζελες δε θέλανε το τζιγγερ, έναν Βαρδινογιάννη. Αυτοί όμως ένιωθαν τοτε ότι τον έχει παρατημένο απέναντι στο Σωκράτη

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Υπάρχει πολύς κόσμος αντίπαλοι που τον βλέπει ακόμα ως σημαντικό παράγοντα, δεν ξέρω γιατί.

Δεν ασχολούνται αρκετά.

πολλοι πχ νομιζουν ότι για το γήπεδο έχει βάλει πολλά λεφτα και ότι και στην ομάδα βαζει, απλά έχει ξοδευτεί πολύ για το γήπεδο και δεν γίνεται να βαζει παντού.

Εδω υπάρχουν ΑΕΚτζηδες που τον αποθεώνουν ακόμα, τι ψάχνεις να βρεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν ασχολούνται αρκετά.

πολλοι πχ νομιζουν ότι για το γήπεδο έχει βάλει πολλά λεφτα και ότι και στην ομάδα βαζει, απλά έχει ξοδευτεί πολύ για το γήπεδο και δεν γίνεται να βαζει παντού.

Εδω υπάρχουν ΑΕΚτζηδες που τον αποθεώνουν ακόμα, τι ψάχνεις να βρεις.

Ίσως αυτο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Δε ζουν και δε νιώθουν αυτά που κάνει στην ομάδα μας τα τελευταία χρόνια. Δε τους αφορά. Είναι σίγουρα ένα ισχυρό όνομα.

Όπως και εμείς μπορεί να μην καταλαβαίνουμε γιατί οι βαζελες δε θέλανε το τζιγγερ, έναν Βαρδινογιάννη. Αυτοί όμως ένιωθαν τοτε ότι τον έχει παρατημένο απέναντι στο Σωκράτη

Το έχω σκεφτεί αυτό με τον βαζελο και τον παραλληλισμό με την οικογένεια.Δεν ξέρω αλλά δεν μπορεί να τα βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι κατά την γνώμη μου, δεν είναι ότι τους πέρασε ο παοκ επί Βαρδινογιαννη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαρδινογιάννης επι πολλά  χρονια τους πήδαγε όλους ασαλιωτα. Μην συγκρινουμε πουτσες με βούρτσες για ένα γήπεδο που δεν φτιάχνει καν με δικά του λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Το έχω σκεφτεί αυτό με τον βαζελο και τον παραλληλισμό με την οικογένεια.Δεν ξέρω αλλά δεν μπορεί να τα βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι κατά την γνώμη μου, δεν είναι ότι τους πέρασε ο παοκ επί Βαρδινογιαννη.

Δεν είπα ότι καλώς τον εκραζαν...ούτε ότι έχει κανει τα ίδια με το δικό μας. Εγώ μάλιστα δε συμφωνώ με αυτό απέναντι στο τζιγγερ.

Είπα ότι κάθε οπαδός μπορεί για την ομάδα του να βλέπει και να θεωρεί πράγματα, τα οποία αυτός που είναι άλλη ομάδα τα βλέπει διαφορετικά

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Ο Βαρδινογιάννης επι πολλά  χρονια τους πήδαγε όλους ασαλιωτα. Μην συγκρινουμε πουτσες με βούρτσες για ένα γήπεδο που δεν φτιάχνει καν με δικά του λεφτα.

Δεν έκανα σύγκριση το γύφτο με το Βαρδινογιάννη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Δεν έκανα σύγκριση το γύφτο με το Βαρδινογιάννη

Ναι δεν το λεω για σένα, μην τους βάζουμε καν στην ίδια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την επόμενη μέρα της ΑΕΚ μας η κατασκευή του γηπέδου / προπονητικού είναι ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί.

Η ομάδα φτιάχνεται πολύ πιο εύκολα από ότι το γήπεδο που και μια δεκαετία χρειάστηκε και αρκετές προκλήσεις .

Η ομάδα επί της ουσίας χρειάζεται τεχνογνωσία και βαριά 10κ για να είναι 100% ανταγωνιστική 

Το γήπεδο χρειάστηκε 80κ και πάρα πολύ υπομονή .

 

Βέβαια αυτό δεν αναιρεί της ευθύνες Μελισσανίδη και την κακομοιριά που μας έχει ποτίσει έτσι 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ναι δεν το λεω για σένα, μην τους βάζουμε καν στην ίδια πρόταση.

Εννοείται έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tarasfw said:

Δεν είπα ότι καλώς τον εκραζαν...ούτε ότι έχει κανει τα ίδια με το δικό μας. Εγώ μάλιστα δε συμφωνώ με αυτό απέναντι στο τζιγγερ.

Είπα ότι κάθε οπαδός μπορεί για την ομάδα του να βλέπει και να θεωρεί πράγματα, τα οποία αυτός που είναι άλλη ομάδα τα βλέπει διαφορετικά

Δεν το λέω για σένα απλά σαν τρόπο σκέψης το αναφέρω επειδή το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό και γιατί μπορεί να βλέπουν έτσι τον Μελ αλλά κατέληξα ότι δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε αυτήν την κουβέντα. Ο οπαδός θέλει το καλυτερο για την ομάδα του, όχι @ουτσες. 
Ε, και ο βαζελος με αυτόν τον Βγενοπουλο να τους παρασύρει λογικο ήταν να βρεθεί στα κάγκελα εναντίον την οικογένειας. Η οποια πρόσφερε άπειρα πραγματα στον βαζελο αλλά είχε γίνει για τα καλά καρπαζοεισπρακτορας του Σωκρατη.

Οτι θα κατέληγε το πραγμα, μετά από νταμπλ, ομαδαρα και άπειρα χρηματα, με αυτόν τον Αλαφούζο και σε πλήρη ανυποληψία ουδεις ήταν σε θέση να το προβλέψει.

Με παρομοια λογική κι εμεις κακως βριζαμε την διοίκηση Ντεμη, τους Παππανοτιαδες, τον Αδαμιδη κλπ, δε βγαινει άκρη με εκ των υστέρων συμπεράσματα. Βασικα κακως βρίζαμε και τον Τροχανά ασουμε.

Αν αύριο φύγει ο Μελ με τις κλωτσιές (λέμε τώρα) είναι πιθανό να καταστραφείς, είναι πιθανό να μείνεις στα ίδια, ειναι πιθανό να πας και καλύτερα. Δεν βγάζουν πουθενά αυτά.

 

Ετσι είναι ο οπαδός, και καλως είναι έτσι. 

Οποιος δεν κάνει θα τα ακούει, τα υπόλοιπα είναι για τίποτα αδερφές. 
Στην τελική εμεις τι θα πάθουμε που δεν ξαναπαθαμε, είμαστε οι μόνοι βρεγμένοι για να φοβόμαστε την βροχή. Δεν γίνεται να ζεις με τον φόβο. Ειδικά όταν πλέον υποτιθεται ότι δεν έχεις χρεη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι το παίρνει πάνω του ο Τίγρης και θα έχουμε έξυπνες μεταγραφές, Σαλιακας, Ντουρμισαι, επιστροφή Πλιατσικα, έναν  απ τον Άρη και έναν απ τον βαζελο.Ισως εχουμε κερασάκι Φετφατζιδη αλλά δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια και να σας ξεσηκωνω άδικα με αποτέλεσμα να προσγειωθειτε απότομα.Δυσκολη περίπτωση αλλά το παλεύει προσωπικά ο πρόεδρος.

Προπονητή κοιτάμε μεγάλο όνομα από έξω, αν δεν κάτσει έχουμε έτοιμους Δελλα και Καναντι που είναι διαβασμενοι και ενήμεροι για το τι χρειάζεται η ομάδα καθώς και δεν χρειάζονται χρόνο προσαρμογής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Man Of Faith said:

Το καλοκαίρι το παίρνει πάνω του ο Τίγρης και θα έχουμε έξυπνες μεταγραφές, Σαλιακας, Ντουρμισαι, επιστροφή Πλιατσικα, έναν  απ τον Άρη και έναν απ τον βαζελο.Ισως εχουμε κερασάκι Φετφατζιδη αλλά δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια και να σας ξεσηκωνω άδικα με αποτέλεσμα να προσγειωθειτε απότομα.Δυσκολη περίπτωση αλλά το παλεύει προσωπικά ο πρόεδρος.

Προπονητή κοιτάμε μεγάλο όνομα από έξω, αν δεν κάτσει έχουμε έτοιμους Δελλα και Καναντι που είναι διαβασμενοι και ενήμεροι για το τι χρειάζεται η ομάδα καθώς και δεν χρειάζονται χρόνο προσαρμογής.

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το καλοκαίρι να υπάρξει είτε συμπαίκτης , είτε πώληση .

Αυτή την αίσθηση έχω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το καλοκαίρι να υπάρξει είτε συμπαίκτης , είτε πώληση .

Αυτή την αίσθηση έχω 

Πώληση πριν μπούμε στο γήπεδο δεν τη θεωρώ πιθανή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Πώληση πριν μπούμε στο γήπεδο δεν τη θεωρώ πιθανή.

Το ιδανικό timing τότε είναι πάντως .

Γιατί μετά αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση εφόσον δεν έχει δείξει ότι ούτε μπορεί ούτε ξέρει πως να κάνει ομάδα .

Αν είναι ξύπνιος, θα κράτησει την καλή σουίτα , θα πάρει και 80/100 κ και θα είναι άρχοντας.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rigas21 said:

Για εμενα ολα θα κριθουν στο αγωνιστικο  απο τη στιγμη που μπει η ομαδα στην Αγια Σοφια... σε ολα τα αλλα και μονο για τις υποδομες που εχει φτιαξει δεν συγκρινεται ουτε με τον Μπαρλο

Δηλαδή όλα αυτά τα χρόνια που έχουμε τον Μελ, κοντά μια δεκαετία, δεν τα κρίνεις? Θεωρείς ότι δεν πρέπει να τα κρίνουμε?

Επίσης, πέρα από τις αγωνιστικές αποτυχίες και την τραγική καθυστέρηση της ολοκλήρωσης του έργου, για τα τις σχέσεις του με τους κάθε λογής ΓΠ, ΑχιΜπε, Θωμάδες, Κοκκαλιάρηδες, Ιβανηδες και δεν ξέρω και γω ποιους άλλους, σχέσεις όχι απλ διαπροσωπικές αλλα ποδοσφαιρικές που κατ επέκταση και η ομάδα επηρεάζεται, μπορούμε να τον κρίνουμε και να τον αξιολογήσουμε ελευθερα η επειδή δεν είμαστε του υποκόσμου να μην μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Το ιδανικό timing τότε είναι πάντως .

Γιατί μετά αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση εφόσον δεν έχει δείξει ότι ούτε μπορεί ούτε ξέρει πως να κάνει ομάδα .

Αν είναι ξύπνιος, θα κράτησει την καλή σουίτα , θα πάρει και 80/100 κ και θα είναι άρχοντας.

 

Γιατί να πάρει λεφτά κ ειδικά τόσα? Ρωτάω σε περίπτωση που συμφωνείς βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα πεθάνει και θα είναι στην ομαδα ακόμα.....θα τον λουστούμε το Σωτήρα για χρόνια ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×