Jump to content

ΑΕΚ-Βουλγάρες (17η αγ.): Τετάρτη, 2/3/2022, 20:30, Cosmote Sport 1


Skepastos
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, agelos said:

Για τον Μανταλο, στην αρχή του 2ου ημιχρονου, σε ένα από τα κόρνερ που εκτέλεσε, αποθεώθηκε από την 13-15.

Αυτοί είστε.

Ολοι έχουμε στη παρέα έναν που γουστάρει φανερά ή κρυφά το πετράκη. Ελά πείτε την αλήθεια κάνετε κ εσεις παρέα με αλλόθρησκους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα σε κάποια φάση στο 2ο ημίχρονο ότι χάθηκε ο Μανταλος. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Εγώ άκουσα σε κάποια φάση στο 2ο ημίχρονο ότι χάθηκε ο Μανταλος. 

Εγω ξερω οτι ειναι χαμενος εδω και 4 χρονια 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Εγω ξερω οτι ειναι χαμενος εδω και 4 χρονια 

Στον εχει δειξει ο Τσιντωτας με Βελεζ αλλα εισαι εμπαθης με τον Αρχηγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Στον εχει δειξει ο Τσιντωτας με Βελεζ αλλα εισαι εμπαθης με τον Αρχηγο.

Σεγνωμε που δεν τον ειδα..... Αορατος ο ενας αφαντος ο αλλος ....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, enck1 said:

Δε τους έχεις ξεφορτωθεί ακόμα... Αρκεί απλά ένας ελλην φερελπίς προπονητής Τραιανός Δέλλας για να τους ενεργοποιήσει πάλι

Ωχ αυτο δεν το σκέφτηκα

Link to comment
Share on other sites

https://fb.watch/bvHMfxShtQ/
 

Ποσο καλύτερα τα λενε οι γέροντες από τα τους σημερινούς σουβλακοφαγους (δεν χρειάζεται να συμφωνείς σε ολα, απλα ως ύφος και συναισθημα) 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Βρέθηκε 

FB_IMG_1646261377750.jpg

Αυτή η φωτό από την φάση που μας έδωσε το γκολ της νίκης με τρομερή Καραφώτη κεφάλια ? 

Σωστά ? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Βρέθηκε 

FB_IMG_1646261377750.jpg

Δηλαδη ειναι ΜΒΠ το παιδι στο τειχος που εφυγε και οχι ο Σκορερ της ομαδας?  Χαχχαχαχαχαχ   χχαχαχαχα τι βλακες δημοσιογράφους εχουμε 

Link to comment
Share on other sites

Επισης τουλαχιστον το enwsi τόλμησε κι έβαλε ψηλά την πιο σοβαρή ανακοίνωση που βγήκε, γράφει κι ότι ο κόσμος έβριζε τον Μελισσανίδη.
Το 365; Αισχρός Κεφτές, ντροπή να παίρνει τόσα κλικ. Και τον εαυτό μου βάζω μέσα..

την ανακοίνωση την καταχώνιασε καπου χαμηλά, για Μελ δεν βλέπω να γράφει και τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κούρτιτς: Σκόραρα με ένα τυχερό σουτ, άλλο ήθελα να κάνω!

b9e018fa0b1fa8dbdfcce6ffc54bd152.jpg

Μην ανησυχεις bro ειμαι εγω εδω 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αυτή η φωτό από την φάση που μας έδωσε το γκολ της νίκης με τρομερή Καραφώτη κεφάλια ? 

Σωστά ? 

Και Καραφωτη και Μάρω Λύτρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Λοιπον.

Επειδη αυτο το πραγμα γυρισμο δεν εχει, στο τελος της σεζον πρεπει να εχουν μαζεψει τα πραγματα τους και να εχουν φυγει/παραιτηθει/απολυθει απο Σπατα και Σπυρου Λουη οι:

1. Γιαννης Παπαδοπουλος

2. Γιαννης Παπαδημητριου

3. Παναγιωτης Κονε

4. Αγγελικη Αρκαδη

5. Ανθη Παπακωστα

6. Ανδρεας Δηματος

7. Βασιλης Δημητριαδης

8. Γιωργος Κοσμας

9. Αλεξης Αλεξιου

10. Χρυσοστομος Μιχαηλιδης

11. Νικος Κορομηλας

12. Χριστινα Κορομηλα

13. Φανουρης Γουνδουλακης

14. Ηλιας Ατματσιδης

15. Νικος Γεωργεας

Και οι ποδοσφαιριστες:

1. Πετρος Μανταλος

2. Μιχαλης Μπακακης

3. Παναγιωτης Τσιντωτας

4. Στρατος Σβαρνας

5. Αντρε Σιμοες

καθως και εκεινοι των οποιων ληγουν τα συμβολαια.

Ετσι και μονο ετσι θα ξεκινησει η ιαση του οργανισμου. Σε καθε αλλη περιπτωση θα ερχονται οχι Τσουμπερ και Λιβάι, αλλα Ντιμπαλα και Βλαχοβιτς και σε τρεις μηνες θα εχουν προσβληθει απο την αρρωστεια.

Μονο με τετοιο σεισμο θα γινει το πραγματικο reset που αυτη η κοτα δεν τολμησε το 2013 επειδη "δεν θα κλαιμε τον πεθαμενο".

Τελειωνε και σφουγγαρισε ολο αυτο το πραγμα. Ερχεται ο ΠΑΟΚ στην εδρα σου, μενει με 10 από το 18ο λεπτο, εισαι "καλος" για τα δεδομενα σου και δεν κανεις ΜΙΑ γαμημενη φαση σε ολοκληρο το δευτερο ημιχρονο.

Διωχτους ΟΛΟΥΣ να πεθανει η λουζεριλα και το δημοσιουπαλληλικι. Και μακρια απο Ντεμηδες και "επιστροφες". Εν αναγκη φερε ξενους με διερμηνεις για να καταλαβαινεις τι λενε.

Αυτα απο μενα. 

ΛοΛ, υπό μία έννοια θα ήθελα να δω πρωτοσέλιδα 
"Θα γκρεμιστεί το LinkedIn  με την υπεύθυνη των social media που θα φέρει"
"Είχε θητεύσει στον Λάρι Κινγκ ο νέος υπεύθυνος επικοινωνίας"
" Θα κλαίτε από συγκίνηση όταν ακούτε να αγορεύει ο νέος μας νομικός σύμβουλος"
" Θα πέσετε κάτω όταν δείτε το γρασίδι που θα φυτέψει ο νέος μας κηπουρός από την Βαβυλώνα"
Από την άλλη 
Αν φύγει ο Γρηγορίου θα έρθει ο Λεωτσάκος του ερωτοδικείου, αν φύγει ο κηπουρός το χορτάρι θα φυτρώνει μόνο του, αν την κάνει ο Δημάτος θα γράφει ο ίδιος και αν τζάσει ο Νίκος Γεωργέας θα αριβάρει ο Γεωργέας Νίκος

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Araujo21 said:

Κούρτιτς: Σκόραρα με ένα τυχερό σουτ, άλλο ήθελα να κάνω!

b9e018fa0b1fa8dbdfcce6ffc54bd152.jpg

Μην ανησυχεις bro ειμαι εγω εδω 

Θύμιζε γκολ που βάζαμε όταν πηγαίναμε έκτη δημοτικού και παίζαμε με την πέμπτη δημοτικού. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, agelos said:

Μακάρι να την έτρωγε στα arxeidia το παιδί στο τείχος.

Αυτο πηγε να γλυτωσει κ εκανε το χορευτικο... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Τσιντώτα δεν τον έχω σε καμιά υψηλή εκτίμηση ως κήπερ. Το ξεκαθαρίζω.

Αλλά ...

Για χθες, θεωρώ από απαράδεκτο έως και υποκινούμενο να χρεώνεται οτιδήποτε στη φάση του γκολ. Πέρα από αυτό έχει ξεκινήσει και κάπως καλά με μια απόκρουση σε ένα κοντινό όπου τον βοήθησε και η τύχη όπως και σε άλλες περιπτώσεις στα τελευταία ματς.

Όταν ο κήπερ στήνει το τείχος και δείχνει δεξιά - αριστερά - ΟΚ υπάρχει κάποιο νόημα. Θέλει να "μπλοκάρει" τη μία γωνιά του οπτικού του πεδίου για να αναλάβει την άλλη.

Όταν το τείχος τρυπιέται τόσο ξεδιάντροπα και απροσδόκητα συν την αναπήδηση της "πόρνης" στο ενάμιση μέτρο μπροστά σου, σου έρχεται στο δόξα πατρί ρουκέτα από RPG  και μετά αναζητείται κανας Γκόρντον Μπανκς ή κανας Γιασίν -ξέρω γω- που ο Τσιντώτας δεν είναι τίποτα από τα δύο.

Το γκολ χρεώνεται 10000% στη χορεύτρια με τη "μπαλαρινιά" που έκανε και αυτά τα Κετσετζογλικά περί μοιράσματος της ευθύνης τα ακούω βερεσέ. Σκοπό έχουνε να αμβλύνουνε την ευθύνη Μάνταλου παρά να αποδώσουν δίκαιο επιμερίζοντας μέρος της στον Τσιντώτα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Και ο Μάνταλος ευθύνεται προφανώς και ο Τσιντώτας ευθύνεται γιατί η μπάλα περνάει ΜΕΣΑ από τα χέρια του και φυσικά ευθύνεται και ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο Βράνιες που κάνει 2 φάουλ έξω από την περιοχή χωρίς να χρειάζεται. 

Εν τω μεταξύ στο 2ο φάουλ έχουν μείνει όλοι ακίνητοι λες και θα χτυπήσει το φάουλ ο Ζουνίνιο. Μιλάμε ΚΑΙ για ψυχολογικό πρόβλημα πλέον και αυτό είναι το χειρότερο που είδα εγώ χθες. 

Μια ομάδα που δεν μπορεί να κάνει έναν συνδυασμό στην επίθεση σε έναν ολόκληρο αγώνα σημαίνει ότι οι άνθρωποι αυτοί πάνε στα Σπάτα και κάνουν ΧΑΒΑΛΕ. Και δεν έχει βγει ΚΑΝΕΝΑΣ να μιλήσει για αυτό.

Παρά μόνο βγαίνει ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΤΤ να μας κουνήσει το δάκτυλο για τον Γιαννίκη που πήγαμε να τον φάμε επειδή νίκησαν μπροστά σε κόσμο τον ΠΑΣ τον Γιάννενα.

Να πάνε να γαμηθούν ΟΛΟΙ. 

Κάποτε έκανα σαν τρελός για το γήπεδο. Ήθελα να γίνει στην Νέα Φιλαδέλφεια. Με κάθε κόστος. Σήμερα λέω να πάει να γαμηθεί κι αυτό και όλα όταν βλέπω ότι έχει χαθεί η ΑΕΚ. Χάθηκε η ΑΕΚ. Έχασε τον προσανατολισμό της. 

Δεν κάνουν τα γήπεδα τις ομάδες. Η αγωνιστική τους ταυτότητα κάνουν τις ομάδες και ο κόσμος τους. Και έχεις χάσει και τα δύο για να φτιάξεις ένα γήπεδο. Είπαμε ότι μοιάζουμε με την Άρσεναλ που είναι τρίτη σε πρωταθλήματα στην Αγγλία. Πρέπει να της μοιάσουμε και στην αγωνιστική της εικόνα από την στιγμή που έκανε το νέο γήπεδο? 

Δλδ χθες με τέτοια ομάδα αν παίζαμε με κόσμο στην Αγιά Σοφιά θα άλλαζε κάτι? Τίποτα δεν θα άλλαζε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά αγωνιστικά έχεις παίχτες για παιχνίδι στην κόντρα. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν ακριβώς λόγο κάνουμε ακριβώς τον αντίθετο.

Και εννοείται με 3άδα στην άμυνα όταν βλέπω τις εμφανίσεις που κάνουν τα όποια αμυντικά δίδυμα έχουν δοκιμάσει οι 2 προπονητές.

352 και 343 με έμφαση στο δεύτερο λόγω χαρακτηριστικών των παιχτών που έχουμε μπροστά. Κοντά οι γραμμές, αμυντική προσέγγιση για να μην φας γκολ και μπροστά σε ελεύθερους χώρους θα μπορέσουν να δώσουν λύσεις οι παίχτες. Σε οργανωμένη άμυνα που τρέχει στους αιφνιδιασμούς δεν έχεις καμία τύχη. Είναι απλά θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα μακάρι να έμενε ο Σέρβος και να μην είχαμε μάθει το βίντεο με το gegenpressing στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mobster21 said:

Και ο Μάνταλος ευθύνεται προφανώς και ο Τσιντώτας ευθύνεται γιατί η μπάλα περνάει ΜΕΣΑ από τα χέρια του και φυσικά ευθύνεται και ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο Βράνιες που κάνει 2 φάουλ έξω από την περιοχή χωρίς να χρειάζεται.

Μομπ, να μην τα ξαναγράφω. Αυτό είναι το νόημα του τείχους, να μπλοκάρει τη μία γωνία.

Άμα γίνει η μαλακία και "τρυπήσει", μετά βάζεις τα χέρια και ξεκινάς "Πάτερ ημών ο εν τοις ουρανοίς ..."

Ε, του Τσιντώτα δεν του "έπιασε" ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ γιατί δεν διώχνουμε Κονέ κ Παπαδημητρίου για να παίξουμε μπαλάρα. Τον Γιαννίκη τον διώξαμε. Τι κρατάει τον πρόεδρο από το να διώξει κ τους άλλους 2 κ να... εκτοξευθούμε? 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

Εγώ απορώ γιατί δεν διώχνουμε Κονέ κ Παπαδημητρίου για να παίξουμε μπαλάρα. Τον Γιαννίκη τον διώξαμε. Τι κρατάει τον πρόεδρο από το να διώξει κ τους άλλους 2 κ να... εκτοξευθούμε? 

Έτσι, να αναλάβουν αυτοί που ξέρουν και μπορούν. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, billy21 said:

Εγώ απορώ γιατί δεν διώχνουμε Κονέ κ Παπαδημητρίου για να παίξουμε μπαλάρα. Τον Γιαννίκη τον διώξαμε. Τι κρατάει τον πρόεδρο από το να διώξει κ τους άλλους 2 κ να... εκτοξευθούμε? 

κραταει εναν εναν τους ασσους στα μανικια του

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

κραταει εναν εναν τους ασσους στα μανικια του

Να χουν δουλειά κ οι αρδ. Βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×