Jump to content

ΑΕΚ-Βουλγάρες (17η αγ.): Τετάρτη, 2/3/2022, 20:30, Cosmote Sport 1


Skepastos
 Share

Recommended Posts

13 minutes ago, mporat said:

Άραγε να τον ρώτησαν στο exit interview γιατί ήθελε να φύγει τόσο άμεσα; 

Τι να ρωτήσουν αφού αυτοί τον έδιωξαν με αυτά που έκαναν. Προσωπικά το 3-3 με τον ΟΦΗ το θεωρώ ΟΡΟΣΗΜΟ για την φετινή αποτυχία. Εκεί πρέπει να μίλησαν κ οι μουγγοί.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, billy21 said:

Τι να ρωτήσουν αφού αυτοί τον έδιωξαν με αυτά που έκαναν. Προσωπικά το 3-3 με τον ΟΦΗ το θεωρώ ΟΡΟΣΗΜΟ για την φετινή αποτυχία. Εκεί πρέπει να μίλησαν κ οι μουγγοί.

Μάλλον εκεί τρελάθηκε ο Μιλογεβιτς, αλλά ας πρόσεχε με τις αλλαγές του. Δεν ήξερε; 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mporat said:

Μάλλον εκεί τρελάθηκε ο Μιλογεβιτς, αλλά ας πρόσεχε με τις αλλαγές του. Δεν ήξερε; 

Μάλλον όχι ή απλά δεν το πίστευε. Δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάνταλος φέρθηκε ανεύθυνα στο φάουλ με συμμετοχή στο γκολ μαζί με την γκάφα Τσιντώτα.
Επίσης πιο μετά από ευνοϊκή θέση μπορούσε να σκοράρει.
Όταν ο αρχηγός της ομάδας συμπεριφέρεται ανεύθυνα και δεν μπορεί μια φορά να κάνει αυτό που έχει κάνει παλαιότερα ο Σιμόες(και με τον ΠΑΟΚ στο κύπελλο) και παρότι πιο άμπαλος, τότε τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.
Ο Μελισσανίδης είναι άμπαλος όπως έχουμε γράψει πολλές φορές, με χαρακτηριστικό δε παράδειγμα κιόλας τη φυγή Μπακασέτα που πάει για νταμπλ και την παραμονή Μάνταλου με καλό συμβόλαιο.

Όμως δεν ήταν μόνο αυτές οι δύο φάσεις, ας το δούμε και τα εξής:
Με τον Αμραμπατ σε αυτό το ρόλο , ο ΠΑΟΚ ή ο Ολυμπιακός δεν είχαν την ορμή του ΠΑΟΚ μέχρι την αποβολή.
Ακόμα και στην Λεωφόρο μέχρι το ανόητο πέναλτι ο ΠΑΟ δεν είχε ξεμυτίσει, με τον Αμραμπατ να μη διαπρέπει αλλά να παίζει πάλι στη συγκεκριμένη θέση.

Χθες με τον Μάνταλο μέσα, ο κουρασμένος ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο 25ο λεπτο. Γιατί; Εκτός του ότι είναι ομάδα με κεφαλαία γράμματα λόγω Λουτσέσκου, βοήθησε και η ΑΕΚ.
Δεν έπαιζε ο ταχυδύναμος και με μπρίο Άμραμπατ , ο οποίος ακόμα και όταν δεν παίζει καλά ο αντίπαλος πρέπει να είναι πιο συγκρατημένος. Αλλά ο Μάνταλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κούρτιτς: Σκόραρα με ένα τυχερό σουτ, άλλο ήθελα να κάνω!

Ήθελα να περάσω τη μπάλα πάνω από το τοίχος και να πάει στη γωνία ευτυχώς ήταν δυνατό και πέρασε από το τείχος, είπε ο σκόρερ του ΠΑΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Ευρώπη την επόμενη σεζόν θα έχει μεγάλη πλάκα η τιμολόγηση των διαρκείας για την Αγιά Σοφιά 

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουμε το κλασικό τοπικ "για βασικοί του χρόνου, για πούλο του χρόνου κτλ"?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Ο Σερβος τους ειπε οτι δεν θελει ουτε αποζημιωση ουτε επικοινωνιακη ομπρελα ουτε τιποτα. 

Να τον αφησουν να φυγει παρακαλεσε.

Πριν συμφωνησει με τους Αραβες ετσι;

Τοσο αρρωστη ειναι η ομαδα.

Ομάδα με προοπτική.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CHⓇIS said:

Εννοω ρε συ τα οικονομικα ας τα διαχειριζεται ας βαζει υπογραφες, ας λεει εχουμε αυτο το μπατζετ γ τον ταδε παιχτη αλλα να μην εχει λογο στο ποιον θα παρουμε υπο την εννοια οτι δν μαρεσει αυτος εγω θελω τον μπακακη. Καπως ετσι

Η ΑΕΚ αλλωστε ανεκαθεν ποτε δν τιναζε την μπανκα στο αερα γ παικτες

infi.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mobster21 said:

Και ο Μάνταλος ευθύνεται προφανώς και ο Τσιντώτας ευθύνεται γιατί η μπάλα περνάει ΜΕΣΑ από τα χέρια του και φυσικά ευθύνεται και ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο Βράνιες που κάνει 2 φάουλ έξω από την περιοχή χωρίς να χρειάζεται. 

Εν τω μεταξύ στο 2ο φάουλ έχουν μείνει όλοι ακίνητοι λες και θα χτυπήσει το φάουλ ο Ζουνίνιο. Μιλάμε ΚΑΙ για ψυχολογικό πρόβλημα πλέον και αυτό είναι το χειρότερο που είδα εγώ χθες. 

Μια ομάδα που δεν μπορεί να κάνει έναν συνδυασμό στην επίθεση σε έναν ολόκληρο αγώνα σημαίνει ότι οι άνθρωποι αυτοί πάνε στα Σπάτα και κάνουν ΧΑΒΑΛΕ. Και δεν έχει βγει ΚΑΝΕΝΑΣ να μιλήσει για αυτό.

 

Oι παίκτες που έχουν μπρίο και δυνατή νοοτροπία είναι σταθερά οι Αμραμπατ και Αραούχο. Αυτοί πρέπει να παίζουν βασικοί, ιδίως στα επόμενα παιχνίδια. Το ίδιο και ο Γκαρσία ως ήρεμη δύναμη.

Ο Μάνταλος πρέπει να μπαίνει ως αλλαγή και το καλοκαίρι μαζί με τον Τσιντώντα να πάνε σε άλλη ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Epitaph21 said:

Θα κάνουμε το κλασικό τοπικ "για βασικοί του χρόνου, για πούλο του χρόνου κτλ"?

απο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mporat said:

Χωρίς Ευρώπη την επόμενη σεζόν θα έχει μεγάλη πλάκα η τιμολόγηση των διαρκείας για την Αγιά Σοφιά 

Θα δούμε φίλε 

Μπορεί να έχεις έκπτωση στο μουσείο 

Παρεμπιπτόντως,  στο θεσμό που παίζουμε, η  Ευρώπη ξεκινάει από τον Σεπτέμβριο. Στον 1ο γύρο παίζεις με βαλκανικά χωριά και στον 2ο με ομάδες που δεν μπορείς να προσφέρεις 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Epitaph21 said:

Δεν κρατιέμαι να ψηφίσω! :P

θα ανοιξω ενα αν θετε. ετσι κι αλλιως εχει τελειωσει η σεζον

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

θα ανοιξω ενα αν θετε. ετσι κι αλλιως εχει τελειωσει η σεζον

Βάλε και μια 3η κατηγορία,  ποιους θα κρατήσει ο τσιπης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Duck_Season said:

Βάλε και μια 3η κατηγορία,  ποιους θα κρατήσει ο τσιπης

Τη γκόμενα του και τους γκόμενους της γκόμενας του. 

Γιατί να κάνουμε πολ;

Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη ε ;  ΝΑ 

θα το πετυχει και αυτό ο μεγαλομέτοχος με το παιδι στο τείχος 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει και νόημα πλέον για να βγούμε Ευρώπη έτσι όπως έχουν τα πράγματα. Τα έσοδα είναι μικρότερα σε σχέση με το παρελθόν, η προετοιμασία πρέπει να ξεκινήσει νωρίς, χρειάζεται να γίνουν μεταγραφικές κινήσεις νωρίς. Δεν ξέρω αν μπορούμε πλέον να τα υποστηρίξουμε όλα αυτά όταν σου δίνεται η ευκαιρία Οκτώβριο μήνα που είσαι στο κόλπο του πρωταθλήματος να πάρεις έναν καλύτερο προπονητή από αυτόν που αφήνεις και εσύ πας στο ανέκδοτο των Ιωαννίνων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα μη το δενετε οτι του χρονου θα μπουμε σιγουρα. Μπορει να το τρεναρει κ να παιξουμε σεζον 23 24.

Καν δν βγουμε ευρωπη κ του χρονου, απο 24 25

Κ παει λεγοντας κ παει λεγοντας

Γαμιεται ο θρυλος και ο μπειραιας.... 

Link to comment
Share on other sites

Ευχής έργον να μείνει εκτός Ευρώπης η ΑΕΚ του χρόνου. Το ζητάω απο πέρυσι. Πρέπει να ζήσουμε την απόλυτη εξαθλίωση μπας και ξυπνήσει η μούμια. Ο καινούργιος προπονητής πρέπει να χτίσει όλο το καλοκαίρι χωρίς τις λαιμητόμους των προκρίσεων και υπο το βάρος των αποτελεσμάτων. Την τρύπα στα οικονομικά να την συμπληρώσει ο ιδιοκτήτης στα παπαρια μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έφτασαν στα αυτιά μου κάποιες κουβέντες που υποτίθεται ότι έγιναν από εργάτες του γηπέδου, σύμφωνα με τις οποίες το γήπεδο δεν θα είναι έτοιμο σε λιγότερο από 2 χρόνια. Δεν ξέρω ούτε εγώ ο ίδιος πώς να τα αξιολογήσω όλα αυτά. Ο καθένας ας δώσει τη βάση του νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Skepastos said:

Ευχής έργον να μείνει εκτός Ευρώπης η ΑΕΚ του χρόνου. Το ζητάω απο πέρυσι. Πρέπει να ζήσουμε την απόλυτη εξαθλίωση μπας και ξυπνήσει η μούμια. Ο καινούργιος προπονητής πρέπει να χτίσει όλο το καλοκαίρι χωρίς τις λαιμητόμους των προκρίσεων και υπο το βάρος των αποτελεσμάτων. Την τρύπα στα οικονομικά να την συμπληρώσει ο ιδιοκτήτης στα παπαρια μας

Συμφωνώ. Απλά ότι δεν μας έφτασε ως απόλυτη εξαθλίωση η πεσάδα και δεν βάλαμε μυαλό ε μου κάνει εντύπωση πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×