Jump to content

Recommended Posts

Αν συμμαζευτεί η ομάδα από τον Αλμευδα μια χαρά θα αρχίσουν να πηδανε κωλαράκια οι Τσουμπερ και Γκαρσία. Τώρα με ποδόσφαιρο αλανας ο καθένας κάνει του κεφαλιού του 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αναλογικά με την χρόνια συμπαθητική χρόνια έκανε ο τσοπερ, είναι αστείο να συζητάει η ΑΕΚ για αυτον.

Ο Γκαρσία έχει προσόντα αλλά νομίζω πως χάνει το τρένο του να κάνει το ξεπεταγμα.Τελευταια ευκαιρία του χρόνου, εγώ πάντως τον πουλούσα για να πάρω άλλο project.

Γενικά είναι γνωστό πάνω κάτω ποιοι είναι οι καλοί*** ( δεν είναι πολλοί ) αυτούς λοιπόν δεν τους ακουμπάς.

Πιστεύω θα γίνουν πολλές προσθήκες και καλές φέτος ειδικά στο κέντρο .

Τα σέντερ Μπακ φοβάμαι 

Και την έλλειψη δεύτερου επιθετικού 

 

*** Ακόμα και ο Σιμάνσκι είναι σε αυτούς. 

Link to comment
Share on other sites

στυλιανοπουλε μας εχεις δωσει τοσες ινφο για τοσα θεματα αλλα δεν μας εχεις πει ποσα κιλα ειναι ο φρανσον ακομα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αναλογικά με την χρόνια συμπαθητική χρόνια έκανε ο τσοπερ, είναι αστείο να συζητάει η ΑΕΚ για αυτον.

Ο Γκαρσία έχει προσόντα αλλά νομίζω πως χάνει το τρένο του να κάνει το ξεπεταγμα.Τελευταια ευκαιρία του χρόνου, εγώ πάντως τον πουλούσα για να πάρω άλλο project.

Γενικά είναι γνωστό πάνω κάτω ποιοι είναι οι καλοί*** ( δεν είναι πολλοί ) αυτούς λοιπόν δεν τους ακουμπάς.

Πιστεύω θα γίνουν πολλές προσθήκες και καλές φέτος ειδικά στο κέντρο .

Τα σέντερ Μπακ φοβάμαι 

Και την έλλειψη δεύτερου επιθετικού 

 

*** Ακόμα και ο Σιμάνσκι είναι σε αυτούς. 

Παντως εγώ δεν το  βρίσκω καθόλου αστείο να συζηταω για τον “mr 5 γκολ σε μικρες ομάδες = 2 μυρια αγορά + 1 μυριο συμβόλαιο”.
Οποτε λεω να το συνεχίσω όσο συνεχίζεται αυτή η γελοία εικόνα, σορρυ. Κσι για μένα δεν του φταίει κανένα Σπατο και κανενας Γιαννικης απλα αυτος βλέπω να είναι. 

Ειμαστε σίγουροι πχ ότι στα ίδια λεφτα δεν μπορεί να βρει καλυτερο ο Αλμειδα; 
 

Γενικα εγώ την ασυλία στον συγκεκριμένο αρχίζω και δεν την καταλαβαίνω. Ο μονος από τους μπροστά που δεν έχει σκοράρει με δυνατο αντίπαλο, αντιθετως τους δίνει και ασίστ (χθες 2 ασίστ εδωσε, άλλο που μπήκε η μια)

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουν τον Αλμειδα να κάνει το σχεδιασμό, σε συνεργασία εννοείται με Παπαδημητρίου και Κονε, να κρατήσει, να φέρει και να διώξει όποιον θέλει. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mporat said:

Ας αφήσουν τον Αλμειδα να κάνει το σχεδιασμό, σε συνεργασία εννοείται με Παπαδημητρίου και Κονε, να κρατήσει, να φέρει και να διώξει όποιον θέλει. 

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Ας το πάρει πάνω του ο προπονητης.

Αυτο το ότι φέραμε (με οψιον παντα) την χρυσή ευκαιρία και θα τον ανεχόμαστε ο,τι και να γίνει γιατί η ομάδα είναι άρρωστη είναι που δεν καταλαβαίνω.
Το ακριβώς αντίθετο απο τον Ολιβέιρα που αντιθετως δεν είχε καμια απολυτως δικαιολογια περυσι παρότι ήταν πολύ πιο φθηνός σε σούμα κι  επαιζε με χειρότερους συμπαικτες (χωρίς να υπερασπίζομαι τον Πορτογάλο, απλά έχω αρχίσει και δεν καταλαβαίνω τον μέσο όρο τελικά μου φαίνεται).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Ας το πάρει πάνω του ο προπονητης.

Αυτο το ότι φέραμε (με οψιον παντα) την χρυσή ευκαιρία και θα τον ανεχόμαστε ο,τι και να γίνει γιατί η ομάδα είναι άρρωστη είναι που δεν καταλαβαίνω.
Το ακριβώς αντίθετο απο τον Ολιβέιρα που αντιθετως δεν είχε καμια απολυτως δικαιολογια περυσι παρότι ήταν πολύ πιο φθηνός σε σούμα κι  επαιζε με χειρότερους συμπαικτες (χωρίς να υπερασπίζομαι τον Πορτογάλο, απλά έχω αρχίσει και δεν καταλαβαίνω τον μέσο όρο τελικά μου φαίνεται).

Ειναι καλός παίχτης ο Τσουμπερ αλλά θα συμφωνήσω πως δεν με έχει πείσει ότι αξίζει αυτά τα χρήματα, ειδικά στην ηλικία που είναι. Είμαι όμως σίγουρος ότι με προπονητή που θα έχει σαφές σχέδιο για την ομάδα, θα αποδώσει αυτά που ξέρει γιατί ένα σχετικό όνομα το έχει, δεν είναι πουθενάς. Εμείς τα βλέπουμε και λίγο με θερμό κεφάλι όλα, θεωρώ ότι ο τρόπος που έχει ξεκινήσει να δουλεύει ο Αλμειδα είναι αυτός που πρέπει και θα πάρει τις κατάλληλες αποφάσεις. 

Πάντως, παίχτες σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν παντού, δεν τελειώνει η ζωή σε έναν Ελβετό διεθνή. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι Τσουμπερ Αραουχο και Αμραμπατ θα ελει να τους κρατησει ο Αλμειδα. Και Κριχοβιακ θα ελεγα αλλα δεν ειναι στο χερι του 

Link to comment
Share on other sites

@nikos ολα αυτα που συζηταμε μηπως θα επρεπε να μεταφερθουν σε ενα Νεα σεζον 2022-23 και οχι στο τοπικμε τους βου? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ειναι καλός παίχτης ο Τσουμπερ αλλά θα συμφωνήσω πως δεν με έχει πείσει ότι αξίζει αυτά τα χρήματα, ειδικά στην ηλικία που είναι. Είμαι όμως σίγουρος ότι με προπονητή που θα έχει σαφές σχέδιο για την ομάδα, θα αποδώσει αυτά που ξέρει γιατί ένα σχετικό όνομα το έχει, δεν είναι πουθενάς. Εμείς τα βλέπουμε και λίγο με θερμό κεφάλι όλα, θεωρώ ότι ο τρόπος που έχει ξεκινήσει να δουλεύει ο Αλμειδα είναι αυτός που πρέπει και θα πάρει τις κατάλληλες αποφάσεις. 

Πάντως, παίχτες σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν παντού, δεν τελειώνει η ζωή σε έναν Ελβετό διεθνή. 

Συμφωνω.

Ε, ας βάλει έστω ένα γκολ στα πλευ οφ, δεν ξερω τι άλλο να πω. Τουλαχιστον ολοι οι άλλοι μπροστά έβαλαν γκολ σε κάποιο δυνατο ματς.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

@nikos ολα αυτα που συζηταμε μηπως θα επρεπε να μεταφερθουν σε ενα Νεα σεζον 2022-23 και οχι στο τοπικμε τους βου? 

Τα βάζω εδώ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Συμφωνω.

Ε, ας βάλει έστω ένα γκολ στα πλευ οφ, δεν ξερω τι άλλο να πω. Τουλαχιστον ολοι οι άλλοι μπροστά έβαλαν γκολ σε κάποιο δυνατο ματς.

Τυπικα ειναι σωστο αυτο αλλα με μπαοκ στο κυπελλο και με βαζελο του ακυρωθηκαν τρια ωραια γκολ τελειως οριακα.  Δε διαφωνω γενικως οτι για αρκετο διαστημα τον πηρε η κατω βολτα κι αυτον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moukie said:

Τυπικα ειναι σωστο αυτο αλλα με μπαοκ στο κυπελλο και με βαζελο του ακυρωθηκαν τρια ωραια γκολ τελειως οριακα.  Δε διαφωνω γενικως οτι για αρκετο διαστημα τον πηρε η κατω βολτα κι αυτον.

Θα ακουστεί γελοιο αλλά τελικά συμφωνω με τον βλάκα τον Τσαταλη ότι περισσότερο είναι για παιχνίδι αντεπίθεσης. Σε αυτό είναι κορυφή. Μονο που σπανια παίζουμε έτσι ειδικά φετος. 

Link to comment
Share on other sites

Μας φταίει ο Τσούμπερ επειδή παίρνει 1κ και δεν ειναι αρκετά καλος?

 

Σαν να μας έχει μεταδώσει την μιζέρια του ο Μελισσανίδης. Εγω θέλω 11 συμβόλαια Τσούμπερ

Link to comment
Share on other sites

Μας φταει ο Τσουμπερ γιατι σε 2 ντερμπι του ακυρωσαν 2 οριακα οφσαιντ και εδωσε χτες πασα στον αντιπαλο. Ολοι οι αλλοι εκαναν τελεια την δουλεια τους . 
Βασικα ο @nikos επιεμνει οτι δεν τον θελει κα γνωμη του ειναι . Πολλα τα λεφτα για εναν σε τετοια ηλικια..κτλ κτλ . Εχουμε καψει παικτες και παικτες τα τελευταια χρονια. Εχουμε ξενερωσει κοσμο

Ακομα και ο Λιβαγια που εφυγε οπως εφυγε... βλεπουμε τι κανει και στην Κροατια.. Βασικα το προβλημα ειμαστε εμεις 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Μας φταίει ο Τσούμπερ επειδή παίρνει 1κ και δεν ειναι αρκετά καλος?

 

Σαν να μας έχει μεταδώσει την μιζέρια του ο Μελισσανίδης. Εγω θέλω 11 συμβόλαια Τσούμπερ

Πρώτος πρώτος τα γράφω αυτά. 
Κι εγώ αυτό θέλω.
 

Απο εκεί και περα υπαρχει  μια Μελισσανιδεια πραγματικότητα ομως ότι έχει το μεγαλύτερο συμβόλαιο και μεγαλη οψιον , οπότε πάνω σε αυτα συζηταω.

Μακαρι να είμαι εγώ λαθος και να παιξει μπάλα, αλλά δεν το βλεπω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τι έχασε ο Νελσονας προχθές, φαση δηλαδή που το έχει... να το χάσει, να πω ότι με το 1/3 των χρημάτων αντε και λίγο παραπάνω ο Ανσαριφαρντ έχει 3 γκολ λιγότερα απ αυτόν σε δύο χρονιές, συν το γκολ πρόκριση με Βολφσμπουργκ.

Το καλύψαμε το κενό του, όχι ότι είμαστε και ευχαριστημένοι βέβαια, αλλά δικαιωμένοι όσοι λέγαμε ότι δεν θα μας λείψει καθόλου.Ισως με κανονικό προπονητή να είχε και παραπάνω γκολ ο Καριμ λόγω καλύτερης λειτουργίας, στημένων κτλ, ίσως και κανονικός προπονητής να τον είχε σουτάρει κιόλας και να απαιτούσε καλυτερο. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, nikos said:

Πρώτος πρώτος τα γράφω αυτά. 
Κι εγώ αυτό θέλω.
 

Απο εκεί και περα υπαρχει  μια Μελισσανιδεια πραγματικότητα ομως ότι έχει το μεγαλύτερο συμβόλαιο και μεγαλη οψιον , οπότε πάνω σε αυτα συζηταω.

Μακαρι να είμαι εγώ λαθος και να παιξει μπάλα, αλλά δεν το βλεπω. 

 

Αν ήταν δικός μας δεν θα το συζητούσα καν για να μείνει.Τωρα πρέπει να πληρώσεις για να τον κρατήσεις και το δείγμα που είδαμε δεν βγαζει σαφές συμπέρασμα.Απο κορυφαίος παίκτης του πρωταθλήματος το πρώτο διμηνο-τριμηνο, σχεδον εξαφανισμένος έως και κακός στη συνέχεια.

Οριακά γερνω στο να θέλω να μείνει, όσο οριακά ήταν τα οφσάιντ που του ακύρωσαν κι αυτό λόγω φρέσκου αέρα που φαίνεται να φέρνει ο Αλμειδα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις καπου πήρε το μάτι μου ότι οριστικα θα τον αγοράσουν.

Οκ τι να πω. Εύχομαι να είμαι εγώ λαθος.

Ο προπονητης προηγειται στην τελική αυτήν την στιγμή, ο,τι πει.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Μόλις καπου πήρε το μάτι μου ότι οριστικα θα τον αγοράσουν.

Οκ τι να πω. Εύχομαι να είμαι εγώ λαθος.

Ο προπονητης προηγειται στην τελική αυτήν την στιγμή, ο,τι πει.

Όλη η ουσία είναι να φύγουν αυτοί που πρέπει να φύγουν συν το γνωστό περιγυρο και μετά ξεκινάμε σε καλή βάση.

Link to comment
Share on other sites

Θετικό σημάδι η αγορά του Ελβετού.

Έδειξε στα πρώτα του παιχνίδια τι μπορεί να κάνει κι ότι μπορεί να προσφέρει.

Όλες οι ελπίδες μου στον Ματίας και το Τιμ του.

Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε λιγο μερικα πραγματακια εν ειδει πρωτης εκθεσης αξιολογησης.

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

  1. Στανκοβιτς - μενει, ειναι εκτος αγορας
  2. Τσιντωτας - εχει συμβολαιο, θα ηθελαν να φυγει, δοθηκε εξουσιοδοτηση μπας και βρεθει ενδιαφερομενος - το βλεπω δυσκολο

ΣΤΟΠΕΡ

  1. Βρανιες - μενει, εχει ακομα 2 χρονια συμβολαιο - υπαρχει προβληματισμος και γκρινια γιατι επεστρεψε ενας αγνωριστος δημοσιος υπαλληλος που ειναι παντελως αδιαφορος. Θα ηθελαν να τον ξεφροτωθουν - δεν μπορουν. Δικαιωση Κονε που δεν τον ηθελε, ακομα μια μεγαλη επιτυχια του αφεντικου η επιστροφη του.
  2. Τζαβελλας - εχει συμβολαιο, δεν τους βγηκε οπως υπολογιζαν, ιδανικα θα ηθελαν να φυγει αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει - οποτε μενει
  3. Σβαρνας - εχει συμβολαιο, απο περσι εχει δοθει εξουσιοδοτηση, η μονη προταση που ηρθε ηταν δανεισμος με option απο Serie B - δυσκολα θα βρει το συμβολαιο που θελει και ομαδα να πληρωσει την ΑΕΚ, μονο αν τον αφησεις ελευθερο υπαρχει πιθανοτητα απεμπλοκης
  4. Μητογλου - εχει συμβολαιο, επαιξε πολυ περισσοτερο του αναμενομενου επειδη ηταν για τα δραγκαλα ο Βρανιες με το Τζαβελλα. Εχει προσοντα, αλλα δεν ειναι κατι τρομερο. Δεν τιθεται θεμα αποχωρησης/πωλησης, αλλα επαναπροσδιορισμου του ρολου του στην ομαδα
  5. Λατσι - εχει συμβολαιο. Πηρε καποια ματς στην ΑΕΚ Β αλλα η πορεια του εντελως πτωτικη. Γινεται μια προσπαθεια να δοθει, πολυ δυσκολο και περιμενουμε να τον δει/αξιολογησει ο νεος προπονητης

ΠΛΑΓΙΑ ΜΠΑΚ

  1. Μισελεν - εχει συμβολαιο αλλα ειναι υπ ατμον. Καηκε πριν παιξει, για καποιο λογο δεν αρεσε στο Μελισσανιδη ("δροσερος") και περιμεναν μια μικρογραφια του Τρεντ Αλεξαντερ Αρνολντ. Δεν κολλησε, δεν γουσταρε, δεν το πολυκυνηγησε. Εχει ονομα στη Γαλλια, εχει καλο μανατζερ, θα φυγει και θα φερει και λεφτα.
  2. Ροτα - εχει συμβολαιο, θα μεινει και εχει στοιχεια συγχρονου μπακ. Τακτικα ειναι πολυ πισω, αλλα δουλευει σα σκυλι και θα αρεσει και στον Αλμειδα.
  3. Μπακακης - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του. 
  4. Χατζισαφι - εχει συμβολαιο, ηρθε σαν συμπληρωματικος με αποφαση Προεδρου, πολυεργαλειο και τα συναφη. Ενας παικτης ροστερ, τον θελουν και αξιολογουν οτι πηγε καλυτερα απο τον Μοχαμαντι
  5. Μοχαμαντι - εχει συμβολαιο, ηρθε με λιγοτερα απ οσα ζητουσε αρχικα και εδειξε καποια πραγματα αλλα οχι αυτα που περιμεναν. Ιδανικα θα ηθελαν να τον δωσουν, αλλα δεν εχουν και θεμα αν μεινει
  6. Μιτάι - μας επρηξαν το στομαχι με το προτζεκτ Μιτάι και τον εκαψαν πριν καν τον δουμε. Εχει συμβολαιο αλλα ειναι πολυ πισω για την πρωτη ομαδα.

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ

  1. Σιμοες - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  2. Σιμανσκι - εχει συμβολαιο, θα αποχωρησει μονο εαν ερθει προταση πολυ δυνατη εν οψει και μουντιαλ
  3. Σακχοφ - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  4. Γεβτιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει ο δανεισμος του και δεν υπαρχει διαθεση ανανεωσης
  5. Κριχοβιακ - τον θελουν σαν τρελοι, θα καταθεσουν προταση στο 1/3 των χρηματων που επαιρνε στη Ρωσια. Πολυ δυσκολα να μεινει, αλλα ελπιζουν οτι θα ψηθει. Μακαρι θα πω εγω, αλλα το πραγμα ειναι πολυ δυσκολο.
  6. Λε Ταλεκ - εχει συμβολαιο, δεν τον θελουν αλλα δεν υπαρχει ενδιαφερον απο πουθενα και ειδικα με τα λεφτα που παιρνει στην ΑΕΚ. Θα ηθελαν ακομα και δανεισμο να καλυψει το συμβολαιο, αλλα και παλι δεν υπαρχει φως. Μονο σε λυση με αποζημιωση θα υπαρξει φως
  7. Φρανσον - κανεις δεν καταλαβε γιατι ηρθε, τι περιμενουν απο το παιδι, τι μπορει να δωσει. Μια αποφαση λογω πιεσης (?) για μεταγραφη. Ευτυχως δεν παιρνει πολλα και δεν ειναι βραχνας. Θα ηθελαν να φυγει, αλλα πρεπει να βρεθει και ομαδα να τον μαζεψει
  8. Γαλανοπουλος - εχει συμβολαιο, ελπιζουν οτι θα ειναι υγιης και θα παιξει με σκοπο να τον πουλησουν. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.
  9. Μανταλος - εχει συμβολαιο, ειναι αρχηγος της ομαδας, αποφασιστηκε να μεινει οποτε ο,τι και να λεμε εμεις περισσευει. Θα εφευγε μονο με προταση, αλλά να ειμαστε σοβαροι.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

  1. Αραουχο - εχει συμβολαιο, μενει, ειναι εικονα της ΑΕΚ που μπαινει στο νεο γηπεδο
  2. Ανσαριφαρντ - εχει +1 αλλα δεν βλεπω και καμια τρομερη διαθεση κι απ τις δυο πλευρες για επεκταση της συνεργασιας. Θα φυγει γιατι μανουριαζε και στα αποδυτηρια.
  3. Αμραμπατ - εχει συμβολαιο, ειναι στα 35, δεν θα ειχε προβλημα να μεινει, δεν θα ειχε προβλημα να φυγει. Παιρνει 800 χιλιαρικα, δεν ειναι αμελητεο νουμερο. Εχει προσωπικοτητα αλλα ειναι και ιδιαιτερος χαρακτηρας. Να δουμε τι θα πει και ο Αλμειδα. Ιδανικα η διοικηση θα ηθελε να απαλλαγει απο το συμβολαιο αλλα δεν ειναι απλη υποθεση.
  4. Τσουμπερ - θα αγοραστει, εχει συμβολαιο
  5. Γκαρσια - εχει συμβολαιο αλλα θελουν να τον πουλησουν. Το προβλημα ειναι οτι θελουν δυσαναλογα πολλα λεφτα για αυτο που ειναι ο Λιβαι και σε συνδυασμο με το ποσοστο δικαιωματων, το πραγμα γινεται περιπλοκο. Ας ερθουν προτασεις για να αξιολογηθουν και βλεπουμε. Προσωπικη εκτιμηση, θα μεινει γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις αυτα που ζητας
  6. Τανκοβιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του

ΔΑΝΕΙΚΟΙ

  1. Αλμπανης - επιστρεφει απο δανεισμο, εχει συμβολαιο, θα αξιολογηθει στην προετοιμασια απο τον Αλμειδα
  2. Ντελετιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  3. Ινσουα - θα ανανεωθει ο δανεισμος στην εταιρεια του αδερφου του και θα παει στη Βελεζ - μπορει και να εχει γινει ηδη
  4. Ντατσενκο - ηταν σιγουρο οτι θα αποχωρησει αλλα ο πολεμος στην Ουκρανια εχει περιπλεξει λιγο το πραγμα. Δεν υπαρχει βεβαια περιπτωση επιστροφης, αλλα ειναι περιεργη η κατασταση με το παιδι
  5. Αθανασιαδης - ληγει ο δανεισμος του, εκανε συμπαθητικη σεζον στη Σεριφ, αλλα επισης ειναι ανοικτο το θεμα του
  6. Χνιντ - ληγει ο δανεισμος του αλλα δεν υπαρχει το παραμικρο ενδεχομενο επιστροφης. Θα φυγει ακομα και ελευθερος με μικρο τιμημα
  7. Μποτος - ληγει ο δανεισμος του, θελουν να τον πουλησουν αλλα ζητανε τη μανα τους και τον πατερα τους. Θα βρεθει μια χρυση τομη ειτε με ανανεωση δανεισμου ειτε με πωληση με λιγοτερα λεφτα
  8. Μαχαιρας - ληγει ο δανεισμος του, ηταν ατυχο το παιδι και πηγε πολυ πισω

 

Αυτη ειναι η εικονα του ροστερ σε μια πολυ πρωιμη προσεγγιση γιατι αναμενεται να κανει αξιολογηση και ο Αλμειδα, χωρις αυτο να ειναι δεσμευτικο για τη διοικηση.

Εχουν κανει εναν σχεδιασμο, εχουν κλεισει 2-3 παικτες που θα ανακοινωθουν αμεσα, οχι ομως τα βαρια συμβολαια.

Θα ερθουν αντικαταστατες των Μπακακη - Σιμοες - Σακχοφ - Γεβτιτς - Τανκοβιτς - Ανσαριφαρντ, θα φυγει ο Μισελεν και θα γινει τρομερη προσπαθεια να σφουγγαριστουν οι Λε Ταλεκ, Μοχαμαντι, Φρανσον και Σβαρνας. 

Εχει αποφασιστει να ερθουν 2 κεντρικα χαφ, να εξαντληθουν τα περιθωρια να μεινει ο Κριχοβιακ, να ερθει σιγουρα ενας μεγαλος στοπερ, σιγουρα ενας ακραιος μπακ, αναπληρωματικος τερματοφυλακας και δευτερος φορ. Επτά "σιγουροι" δηλαδη. Τα υπολοιπα θα εξαρτηθουν απο την ελαφρυνση συμβολαιων και τα διαθεσιμα εσοδα. 

Το μπατζετ θα ανεβει κι αλλο και θα περασουν και καποιες εισηγησεις του προπονητη - οχι ολες. Δεν θα ερωτηθει για την πλειοψηφια των μεταγραφικων κινησεων, οπως δεν ρωτηθηκε και για τις κινησεις που εχουν ηδη γινει. Το τραγελαφικο της υποθεσης ειναι οτι ο τελειωμενος Παπαδημητριου, εφερε προπονητη και συμμετεχει πολυ ενεργα στο χτισιμο της νεας ΑΕΚ. Ενας ανθρωπος που ειχε χασει πασα επαφη με το Μελισσανιδη και επανηλθε στο προσκηνιο επειδη η επιλογη Γιαννη με το Γιαννικη αποδειχτηκε ατυχης. Εαν τα αποτελεσματα μας πανε στην εναρξη της σεζον μπορει και να γλυτωσει την απολυση. Πλεον ο Μελισσανιδης κρινει αποκλειστικα βασει αποτελεσματων και δεν εχει κανενα "πλανο" στο μυαλο του με κουμπαραδες και γκεμια. Ειναι τελειωμενα ολα για τη Φιλαδελφεια και μας απασχολει μονο το συμμαζεμα στα οικονομικα λογω πολλων παραγοντων (κοβιντ, πολεμος, απωλεια προσδοκώμενων εσοδων).

Η ομαδα εχει πολυ ιχυρο τηλεοπτικο, boost λογω γηπεδου και ανοδου κειας και προεισπραγμενα εσοδα απο ΟΠΑΠ. Και οπου χρειαστει εχει και τη βοηθεια του ιδιοκτητη οικονομικα.

Θα κινηθει για πρωτη φορα πολυ κοντα στον ΠΑΟΚ σε wage budget και αν κατσουν καλα καποιες πωλησεις/αποχωρησεις, θα ξεπερασει μετα απο πολλα χρονια το Σαββιδη σε μισθους. Ο Ολυμπιακος ειναι αλλη ιστορια, αλλα σε καθε περιπτωση δεν θα απεχεις ετη φωτος σε σχεση με το Βαγγελη. Μπατζετ θα ανεβασει και ο Αλαφουζος αλλα πισω απο την ΑΕΚ. Ο Αρης για το μεγεθος του ειναι καλα, αλλα ειναι αστειο να συζηταμε.

  • Δικεφαλάκι 16
Link to comment
Share on other sites

πολλους θελουμε να ξεφορτωθουμε αλλα δεν μπορουμε δηλ

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να κάνει λάθος ο Ματζισιαν, μιλάμε για ανώμαλους.

Αλλά ανώμαλοι μας διοικούν τοσα χρόνια οπότε δεν κάνει λάθος ο Ματζισιαν

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×