Jump to content

Recommended Posts

Κυριος ο Σακχοφ εχτες που πηγε να χαιρετισει στην Ολυμπου. 

Εξαιρετικης ποιοτητας επαγγελματιας ο Ουκρανος.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Magician said:

Κυριος ο Σακχοφ εχτες που πηγε να χαιρετισει στην Ολυμπου. 

Εξαιρετικης ποιοτητας επαγγελματιας ο Ουκρανος.

Από τα καραγκοζιλικια του Σιμόες καλύτερα. Τον αγαπάμε τον αντρε αλλά είχε μεγάλο στόμα στα θέματα την ανανέωσης του συμβολαίου του. Ήταν φυσικά πακέτο με την εκρηκτική του παρουσία στο γήπεδο. 

Έχουμε φέρει ούτε έγω ξέρω πόσους σαν το σατχοφ παίκτες, φέτος ήταν ο λε ταλεκ αλλά όταν φέρνεις παίκτες που δεν ξέρεις το λόγο που τους έφερες απλά σου έκατσαν, άρεσαν σε κάποιον από πολλούς στην ομάδα η πήγαιναν παρέα με το προπονητή αυτά συμβαίνουν. 

Φέτος ελπίζω να γίνουν σωστά τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2022 at 1:32 PM, AG21 said:

Τα κίτρινα και κόκκινα συμβόλαια στο κέντρο λογικά χαιρέτησαν όλα ( σύνολο 4 παίκτες) . Τώρα να δούμε απο αυτούς που έχουν ενεργά συμβόλαιο τι γινεται και κανένας δεν είναι σίγουρος .

ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟ 2022-2023

ΕΧΟΥΝ ΟΨΙΟΝ ΤΟΝ 2022-2023

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟ 2022-2023

 

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2

Γρηγόρης Κριχοβιακ  32 ετών μέχρι 2022 

Λε Ταλέκ  31 ετών μέχρι 2023 + 1  

Α. Σιμόες  32 ετων μεχρι το 2022 +1  

Κ. Γαλανόπουλος 23 ετων μεχρι το 2023 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ 2

Ν. Σιμάνσκι  26 ετων μεχρι το 2024 

Αλεξάντερ Φράνσον   27 ετων μεχρι το 2023 +1  

Ε. Σακχοφ  31 ετών μέχρι 2022+1 

ΜΕΣΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ 2

Π. Μάνταλος 650.000 ευρω 30 ετων μεχρι το 2024 

2- Ντάρκο Γέβτιτς 28ετών 500.000 ευρώ μέχρι το 2022 με όψιον . 

Απο τους παραπάνω Χρειαζόμαστε 2 αμυντικούς μέσους , 2 κεντρικούς και 2 μεσοεπιθετικούς 

Στα χαφ όλα ανοικτά και συζητάμε τώρα εμείς για Ευρώπη... 

Σιμόες σατχοφ χαιρέτησαν. Κάτι ακούστηκε για σιμάνσκι πώληση όπως ότι είναι ανοικτό για γεβτιτς!!! 

Αφήνουν ανοικτή και τη περίπτωση του Κρικοβιακ αν και φαίνεται ότι θα τραβήξει η ιστορία του το καλοκαίρι με το ενεργό συμβόλαιο του. 

Αναμένουμε τις πράξεις του Πέτρου και το τι θα γίνει με το συμπαθη Σουηδό χοντρούλης που κάποιοι τον βάπτισμας νέο γιοχανσον. 

Με Λε ταλεκ θα χτυπήσουμε προφανώς κάθε πιθανή πόρτα για να μην είναι στην αρχή της προετοιμασίας με τις πιθανότητες εναντίων μας. 

Ο μόνος σίγουρος είναι ο γαλανό που καλύτερα αντί να πάει στη Μύκονο για ενισχυτική προπόνηση με το Γερμανό χασαπη καλύτερα να πάει εκεί δίπλα στη Τήνο για να κάνει κάνα τάμα ανεβαίνοντας μουσουλοντας με προσοχή για να μην τραυματιστη και καταφέρει φέτος μετά από χρόνια να βγάλει σεζόν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Γιατί τους ήθελε ο Ροτα ?  Και ποιον άλλο να καλέσει δλδ? 

Πλάκα κάνεις; Σε μια ομάδα παιζεις είσαι τόσες ώρες μαζί και δεν ήθελες κανέναν άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

Με το νταντενκο τι γίνεται? Βρήκαμε ομάδα για να ξεφορτωθούμε αυτή τη πετυχημένη μεταγραφή και τη πρώτη μέρα έχασε τη γυναίκα του και μετά από μερικές μέρες έμεινε και χωρίς ομάδα με το πόλεμο. Που βρησκετσι αυτή η ψυχή? Έχει πάρει τα όπλα? Τι κάνει στη ζωή του? Γιατί ακόμα μας ανοικει... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Πλάκα κάνεις; Σε μια ομάδα παιζεις είσαι τόσες ώρες μαζί και δεν ήθελες κανέναν άλλο; 

Για πες μου εσύ ποιον θα μπορούσε να καλέσει ο Ροτα? Όσο πιο μακριά μείνει από τις κλίκες και τους πειραγμένους τόσο το καλυτερο για τον ίδιον και την ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Για πες μου εσύ ποιον θα μπορούσε να καλέσει ο Ροτα? Όσο πιο μακριά μείνει από τις κλίκες και τους πειραγμένους τόσο το καλυτερο για τον ίδιον και την ΑΕΚ. 

Ρε φίλε εγώ θα σου πω ; Αλλά στην ίδια ομάδα είναι. Άρα δεν υπάρχει εκτίμηση. Δείχνει και αυτό ποσο μπουρδελο ήταν τα αποδυτήρια

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

Ρε φίλε εγώ θα σου πω ; Αλλά στην ίδια ομάδα είναι. Άρα δεν υπάρχει εκτίμηση. Δείχνει και αυτό ποσο μπουρδελο ήταν τα αποδυτήρια

Γιατί τώρα κατάλαβες ότι από την αρχή ο ροτα αποφάσισε να ακολουθήσει αυτόνομη πορεία και να μην μπει σε κλίκα για προστασία και προώθηση?

Είναι προτιπο για τους μικρούς παίκτες που έβλεπαν ότι μόνο αν περάσουν από κάστινγκ των Ελλήνων θα μακροημερευαν και δεν θα πήγαιναν στη Β ομάδα. 

Είπε ότι θα καταφέρει ότι καταφέρει μόνος του και με τη δουλειά του και μπράβο του. Έχει ακόμα πολλή δρόμο αλλά με την αξία του πλέον είναι βασικός στην εθνική ομάδα. Για την ΑΕΚ ελπίζουμε σε δυνατό ανταγωνισμό. 

Μόνο με το ταουμπερ κόλλησε και κάλεσε και γο μιται προφανώς έχοντας αναπτύξει σχέσεις λόγο κοινής καταγωγής. Ο μιται ελπίζουμε να βρει και αυτός το δρόμου του και να βελτιωθεί γιατί η φετινή του παρουσία και αυτού στη Β ήταν πισωγύρισμα αφού δεν κατάφερε να κάνει τη διαφορά εκτός των πρώτων αγώνων. 

Link to comment
Share on other sites

Αν η ομάδα παίξει Ευρώπη, θα χρειαστεί τρομακτική ταχύτητα κ μεγάλη.... οργάνωση στο μεταγραφικό κομμάτι. Όπως ξέρουμε δεν διαθέτει τπτ από τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα δεν θα παιξει Ευρώπη. Θα κατεβάσει το ρόστερ της και να παρει τους απαραίτητους που είπε ο Αλμέιδα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Γιατί τώρα κατάλαβες ότι από την αρχή ο ροτα αποφάσισε να ακολουθήσει αυτόνομη πορεία και να μην μπει σε κλίκα για προστασία και προώθηση?

Είναι προτιπο για τους μικρούς παίκτες που έβλεπαν ότι μόνο αν περάσουν από κάστινγκ των Ελλήνων θα μακροημερευαν και δεν θα πήγαιναν στη Β ομάδα. 

Είπε ότι θα καταφέρει ότι καταφέρει μόνος του και με τη δουλειά του και μπράβο του. Έχει ακόμα πολλή δρόμο αλλά με την αξία του πλέον είναι βασικός στην εθνική ομάδα. Για την ΑΕΚ ελπίζουμε σε δυνατό ανταγωνισμό. 

Μόνο με το ταουμπερ κόλλησε και κάλεσε και γο μιται προφανώς έχοντας αναπτύξει σχέσεις λόγο κοινής καταγωγής. Ο μιται ελπίζουμε να βρει και αυτός το δρόμου του και να βελτιωθεί γιατί η φετινή του παρουσία και αυτού στη Β ήταν πισωγύρισμα αφού δεν κατάφερε να κάνει τη διαφορά εκτός των πρώτων αγώνων. 

Αυτό που λες ειναι μια θεωρία δική σου. εκτός αν εισαι κολλητός του Ροτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πρώτη κίνηση αρχίσαμε τα παρακάλια για δανεικό, τι ταχύτητα να έχουν, τα ίδια ναι τα ίδια.

Δεν την παλεύει η ΑΕΚ με αυτόν στην διοίκηση, καλά κουράγια να έχουμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Εδώ πρώτη κίνηση αρχίσαμε τα παρακάλια για δανεικό, τι ταχύτητα να έχουν, τα ίδια ναι τα ίδια.

Δεν την παλεύει η ΑΕΚ με αυτόν στην διοίκηση, καλά κουράγια να έχουμε πάλι.

Καλά δεν είναι κακό να φέρνεις κάνα δυο δανεικούς. Κατά τα άλλα εννοείται ότι θα έχουμε ακριβώς τα ίδια αφού δεν άλλαξε και κάτι και ούτε πρόκειται να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Giorgos said:

Καλά δεν είναι κακό να φέρνεις κάνα δυο δανεικούς. Κατά τα άλλα εννοείται ότι θα έχουμε ακριβώς τα ίδια αφού δεν άλλαξε και κάτι και ούτε πρόκειται να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο.

Δεν λεω ότι είναι κακό. Απλά η φάση μου θυμίζει το …πετυχημένο παρελθόν.

Μετά  από τον χαμουλη που έγινε, προς το παρον φευγουν οι 2 των οποίων λήγουν τα συμβόλαια και θα έφευγαν γιατί δεν έχουν αποζημιωσεις και στα μεταγραφικα ο Κεφτές ανεβάζει για δανεικό με …δυσκολίες που θα αρχίσουμε τα παρακάλια κλπ.

Αν είχε φτάσει τόσο χαμηλά το μαγαζι του Μαρινάκη, ήδη θα είχαν φύγει 10 παικτες, 5 στελεχη και θα είχε κλεισει και καναν σοβαρό παίκτη αμεσως αμεσως.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Araujo21 said:

Αυτό που λες ειναι μια θεωρία δική σου. εκτός αν εισαι κολλητός του Ροτα

Φυσικά είναι θεωρίες πάνω στο ότι δεν έχει φώτο με κανέναν άλλον εκτός από Τσουμπερ, στο ότι ξέρουμε ότι δούλεψε φέτος και ότι το παρεακι έχει σχέσεις με αρδ που γράφουν αυτά που θέλουν.. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AG21 said:

Αλβανό φάτσα

Φαίνεσαι πολύ ανεκτικός σαν άτομο. Θα σου απαντήσω με μια ατάκα από το Σπιρτόκουτο 

Γιατί ρε; Το σόι σου καλύτερο είναι;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Φαίνεσαι πολύ ανεκτικός σαν άτομο. Θα σου απαντήσω με μια ατάκα από το Σπιρτόκουτο 

Γιατί ρε; Το σόι σου καλύτερο είναι;

Μία χαρά είναι ο άνθρωπος μπορεί να είναι και Έλληνας και να μου φάνηκε έτσι αλλά είναι Αλβανόφατσα τι να κάνω? Επειδή μιλάς για τους δικούς μου Κάποιοι έχουν Τούρκο φάτσες λογο καταγωγής από μ. Ασία και δεν ξέρω αν γσμηθηκε καποια πρόγονος μου με κάνα Τούρκο ( αυτούς από Καππαδοκία φοβάμαι) . Χαχα Με τα πολιτικαλ κορεκτ όλοι... Μας τα έχετε κάνει τσουρέκια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Μία χαρά είναι ο άνθρωπος μπορεί να είναι και Έλληνας και να μου φάνηκε έτσι αλλά είναι Αλβανόφατσα τι να κάνω?  Με τα πολιτικαλ κορεκτ όλοι... 

Αφού ήταν απαξιωτικο, τι θες να σου πω. Όταν πεις για τον Ντε Μπροινε ότι είναι Βελγοφατσα θα εξιλεωθείς. Anyway 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mporat said:

Αφού ήταν απαξιωτικο, τι θες να σου πω. Όταν πεις για τον Ντε Μπροινε ότι είναι Βελγοφατσα θα εξιλεωθείς. Anyway 

Μια χαρά είναι οι περισσότεροι αλβανοί . Δουλευταράδες , ικανοί , με στόχους και πετυχημένοι . Πιο άξιοι απο τους νεοέλληνες του φραπέ , της αναρχείας και των επιδομάτων . 

Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει και γιαυτο παραδέχομαι τον Ρότα σε αντίθετα με τους Έλληνες στην ομάδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, AG21 said:

Μία χαρά είναι ο άνθρωπος μπορεί να είναι και Έλληνας και να μου φάνηκε έτσι αλλά είναι Αλβανόφατσα τι να κάνω? Επειδή μιλάς για τους δικούς μου Κάποιοι έχουν Τούρκο φάτσες λογο καταγωγής από μ. Ασία και δεν ξέρω αν γσμηθηκε καποια πρόγονος μου με κάνα Τούρκο ( αυτούς από Καππαδοκία φοβάμαι) . Χαχα Με τα πολιτικαλ κορεκτ όλοι... Μας τα έχετε κάνει τσουρέκια. 

Ετσι. Τι ετσι δηλαδη, ετσιτοτατα.

Δε ξερω για τον ντεμπροινε, αλλα τον σβαισταιγκερ (πως στο πουτσο το λενε), μια χαρα το λες γερμανοφατσα. Χωρις να γκρινιαξει ο μπορατ.

Καθε κουβεντα πρεπει πια να τη φιλτραρουμε κι εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Εδώ πρώτη κίνηση αρχίσαμε τα παρακάλια για δανεικό, τι ταχύτητα να έχουν, τα ίδια ναι τα ίδια.

Δεν την παλεύει η ΑΕΚ με αυτόν στην διοίκηση, καλά κουράγια να έχουμε πάλι.

Τις χρονιές που φέραμε δανεικούς. Την μια πηραμε πρωταθλημα .Αραουχο-λιβαγια.

Και την άλλη πετάμε τσλ.... Μπογιε πονσε αλεφ δηλαδή 2/3 καλοί παιχτες.... 

Και τσουπερ στην αρχή φέτος πεταγε παλι δανεικός. 

Εγώ λέω να πάρουμε 3 δανεικούς σίγουρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Από τα καραγκοζιλικια του Σιμόες καλύτερα. Τον αγαπάμε τον αντρε αλλά είχε μεγάλο στόμα στα θέματα την ανανέωσης του συμβολαίου του.

Παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Παράδειγμα;

Κοίτα γεννήθηκα και μεγάλωσα Γλυφάδα και είμαστε ένα χωριό. Ο Σιμόες έμενε γύρο στα 200 μέτρα από μένα. Όπως ξέρω ότι πρόσεχε τον εαυτό του και τη ζωή του, ότι είχε ειδικό εξοπλισμό σπίτι του για τους μυ; κτλ ότι ήταν οικογενειαρχης κτλ έτσι ξέρω ότι στη προηγούμενη ανανέωση έβριζε με το χειρότερο τρόπο τον Μελ ότι τον γαμηαε, ότι αλλά του έταξε και άλλα του έδωσε και άλλα ωραία. Φυσικά τότε έφαγε και πάγο. Μετά βγήκε με χαρά για την ανανέωση αλλά δεν κρατούσε το στομα του κλειστό. Πολλή γκρίνια με τις ανανεώσεις. 

Όσο για αυτή την ανανέωση όλοι είδαμε την ανάρτηση του. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Κοίτα γεννήθηκα και μεγάλωσα Γλυφάδα και είμαστε ένα χωριό. Ο Σιμόες έμενε γύρο στα 200 μέτρα από μένα. Όπως ξέρω ότι πρόσεχε τον εαυτό του και τη ζωή του, ότι είχε ειδικό εξοπλισμό σπίτι του για τους μυ; κτλ ότι ήταν οικογενειαρχης κτλ έτσι ξέρω ότι στη προηγούμενη ανανέωση έβριζε με το χειρότερο τρόπο τον Μελ ότι τον γαμηαε, ότι αλλά του έταξε και άλλα του έδωσε και άλλα ωραία. Φυσικά τότε έφαγε και πάγο. Μετά βγήκε με χαρά για την ανανέωση αλλά δεν κρατούσε το στομα του κλειστό. Πολλή γκρίνια με τις ανανεώσεις. 

 Όσο για αυτή την ανανέωση όλοι είδαμε την ανάρτηση του. 

Δεν μπορώ να ξέρω τι παρασκηνιακές πληροφορίες έχεις ούτε τι ακριβώς έλεγε, αλλά μέσα στο γήπεδο εγώ δεν θυμάμαι έστω 1 ματς να ναι αδιάφορος. Κακός ναι, αδιάφορος όχι. Οπότε προσωπικά δεν έχω παράπονο.

Τι ανάρτηση έκανε για την αυτήν την ανανέωση; Επειδή λόγω έλλειψης χρόνου και ξενέρας δεν ασχολούμαι διεξοδικά πλέον με ΑΕΚ, κάποια πράγματα τα χάνω

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goku21 said:

Τις χρονιές που φέραμε δανεικούς. Την μια πηραμε πρωταθλημα .Αραουχο-λιβαγια.

Και την άλλη πετάμε τσλ.... Μπογιε πονσε αλεφ δηλαδή 2/3 καλοί παιχτες.... 

Και τσουπερ στην αρχή φέτος πεταγε παλι δανεικός. 

Εγώ λέω να πάρουμε 3 δανεικούς σίγουρα. 

Για την ταχύτητα μιλάω. Ξεκινάς βασει ρεπορτάζ πρώτη κίνηση δανεικος και «δύσκολη περίπτωση».

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×