Jump to content

Recommended Posts

Αυτό με τον Μισελεν αξίζει να το κάνουμε χασταγκ μπας και γίνει cancelled ο μπάρμπας και τον φτύνουν οι σεκιουριταδες του 

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο πρόβλημα ο ΛεΤαλεκ καταλαβαίνω δηλαδή. Τζαβέλλας και Βρανιες το υποψιαζόμασταν ότι την έχεις πατήσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Janjanin said:

Ευχαριστούμε Zastro για την σύνοψη. Αλλά η αλήθεια είναι πως αν απέχουμε σε wage budget θα απέχουμε και σε team value, άρα με προπονητή που είναι νέος στη λίγκα και το συνηθισμένο του pointspermatch είναι 1,4, τα χάλια μας θα είναι σίγουρα τα ίδια και χειρότερα με φέτος.

Οπότε και με βάση τα νέα, ας αφήσουμε και την επόμενη χρονιά και τα ξαναλέμε από το 23-24 με το καλό. Τότε που θα γιορτάσουμε τα 100 ντε! Θα έχουμε κάθε χρόνο φιέστες (γήπεδο και επέτειο) τερματίζοντας 3-4 με 20 πόντους διαφορά από τον ναρκοπώλη.

Επίσης ας θυμηθούμε πως ο ιδιοκτήτης ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΕ αλλά ανέλαβε και μάλιστα όχι καμμένη γη αλλά ομάδα με μηδέν χρέη.... και εσκεμμένα από την Γ' εθνική. Και περάσαν 10 χρονάκια ήδη

ΝΑΙ ΑΛΛΑ..

Φ-Τ-Ι-Α-Χ-Ν-Ε-Ι

Γ-Η-Π-Ε-Δ-Ω

😄

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεραπεία έκανε ο Ογκνιεν Βράνιες που ένιωσε ενοχλήσεις στη δεξιά ποδοκνημική

Link to comment
Share on other sites

Ο Βράνιες έχει καλό δάσκαλο. Τον Μάνταλο. Κάνει το κόλπο Μάνταλου

Link to comment
Share on other sites

"Ενοχλησεις" στην ποδοκνημικη ειχε και ο Λιβαγια αν θυμαμαι καλα στο παιχνιδι με τον ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Νέο δείπνο για το ποδοσφαιρικό τμήμα της ΑΕΚ

Φρανσον like this 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Araujo21 said:

Νέο δείπνο για το ποδοσφαιρικό τμήμα της ΑΕΚ

Φρανσον like this 

ποιος εβγαλε μεροκαματο με τη μεταγραφη φρνσον ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chris manousopoulos said:

ποιος εβγαλε μεροκαματο με τη μεταγραφη φρνσον ξερουμε?

Αφου το πηρε επάνω του ο Τίγρης. Αν μάθουμε ποιος μάνατζερ είναι από πισω ίσως δουμε την μεγάλη εικόνα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Αφου το πηρε επάνω του ο Τίγρης. Αν μάθουμε ποιος μάνατζερ είναι από πισω ίσως δουμε την μεγάλη εικόνα

Ο τσιπης  είναι 

Θα  πήρε και προμήθεια και το μπόνους μεταγραφής

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 4:08 PM, The Magician said:

Ας δουμε λιγο μερικα πραγματακια εν ειδει πρωτης εκθεσης αξιολογησης.

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

  1. Στανκοβιτς - μενει, ειναι εκτος αγορας
  2. Τσιντωτας - εχει συμβολαιο, θα ηθελαν να φυγει, δοθηκε εξουσιοδοτηση μπας και βρεθει ενδιαφερομενος - το βλεπω δυσκολο

ΣΤΟΠΕΡ

  1. Βρανιες - μενει, εχει ακομα 2 χρονια συμβολαιο - υπαρχει προβληματισμος και γκρινια γιατι επεστρεψε ενας αγνωριστος δημοσιος υπαλληλος που ειναι παντελως αδιαφορος. Θα ηθελαν να τον ξεφροτωθουν - δεν μπορουν. Δικαιωση Κονε που δεν τον ηθελε, ακομα μια μεγαλη επιτυχια του αφεντικου η επιστροφη του.
  2. Τζαβελλας - εχει συμβολαιο, δεν τους βγηκε οπως υπολογιζαν, ιδανικα θα ηθελαν να φυγει αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει - οποτε μενει
  3. Σβαρνας - εχει συμβολαιο, απο περσι εχει δοθει εξουσιοδοτηση, η μονη προταση που ηρθε ηταν δανεισμος με option απο Serie B - δυσκολα θα βρει το συμβολαιο που θελει και ομαδα να πληρωσει την ΑΕΚ, μονο αν τον αφησεις ελευθερο υπαρχει πιθανοτητα απεμπλοκης
  4. Μητογλου - εχει συμβολαιο, επαιξε πολυ περισσοτερο του αναμενομενου επειδη ηταν για τα δραγκαλα ο Βρανιες με το Τζαβελλα. Εχει προσοντα, αλλα δεν ειναι κατι τρομερο. Δεν τιθεται θεμα αποχωρησης/πωλησης, αλλα επαναπροσδιορισμου του ρολου του στην ομαδα
  5. Λατσι - εχει συμβολαιο. Πηρε καποια ματς στην ΑΕΚ Β αλλα η πορεια του εντελως πτωτικη. Γινεται μια προσπαθεια να δοθει, πολυ δυσκολο και περιμενουμε να τον δει/αξιολογησει ο νεος προπονητης

ΠΛΑΓΙΑ ΜΠΑΚ

  1. Μισελεν - εχει συμβολαιο αλλα ειναι υπ ατμον. Καηκε πριν παιξει, για καποιο λογο δεν αρεσε στο Μελισσανιδη ("δροσερος") και περιμεναν μια μικρογραφια του Τρεντ Αλεξαντερ Αρνολντ. Δεν κολλησε, δεν γουσταρε, δεν το πολυκυνηγησε. Εχει ονομα στη Γαλλια, εχει καλο μανατζερ, θα φυγει και θα φερει και λεφτα.
  2. Ροτα - εχει συμβολαιο, θα μεινει και εχει στοιχεια συγχρονου μπακ. Τακτικα ειναι πολυ πισω, αλλα δουλευει σα σκυλι και θα αρεσει και στον Αλμειδα.
  3. Μπακακης - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του. 
  4. Χατζισαφι - εχει συμβολαιο, ηρθε σαν συμπληρωματικος με αποφαση Προεδρου, πολυεργαλειο και τα συναφη. Ενας παικτης ροστερ, τον θελουν και αξιολογουν οτι πηγε καλυτερα απο τον Μοχαμαντι
  5. Μοχαμαντι - εχει συμβολαιο, ηρθε με λιγοτερα απ οσα ζητουσε αρχικα και εδειξε καποια πραγματα αλλα οχι αυτα που περιμεναν. Ιδανικα θα ηθελαν να τον δωσουν, αλλα δεν εχουν και θεμα αν μεινει
  6. Μιτάι - μας επρηξαν το στομαχι με το προτζεκτ Μιτάι και τον εκαψαν πριν καν τον δουμε. Εχει συμβολαιο αλλα ειναι πολυ πισω για την πρωτη ομαδα.

ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ

  1. Σιμοες - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  2. Σιμανσκι - εχει συμβολαιο, θα αποχωρησει μονο εαν ερθει προταση πολυ δυνατη εν οψει και μουντιαλ
  3. Σακχοφ - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  4. Γεβτιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει ο δανεισμος του και δεν υπαρχει διαθεση ανανεωσης
  5. Κριχοβιακ - τον θελουν σαν τρελοι, θα καταθεσουν προταση στο 1/3 των χρηματων που επαιρνε στη Ρωσια. Πολυ δυσκολα να μεινει, αλλα ελπιζουν οτι θα ψηθει. Μακαρι θα πω εγω, αλλα το πραγμα ειναι πολυ δυσκολο.
  6. Λε Ταλεκ - εχει συμβολαιο, δεν τον θελουν αλλα δεν υπαρχει ενδιαφερον απο πουθενα και ειδικα με τα λεφτα που παιρνει στην ΑΕΚ. Θα ηθελαν ακομα και δανεισμο να καλυψει το συμβολαιο, αλλα και παλι δεν υπαρχει φως. Μονο σε λυση με αποζημιωση θα υπαρξει φως
  7. Φρανσον - κανεις δεν καταλαβε γιατι ηρθε, τι περιμενουν απο το παιδι, τι μπορει να δωσει. Μια αποφαση λογω πιεσης (?) για μεταγραφη. Ευτυχως δεν παιρνει πολλα και δεν ειναι βραχνας. Θα ηθελαν να φυγει, αλλα πρεπει να βρεθει και ομαδα να τον μαζεψει
  8. Γαλανοπουλος - εχει συμβολαιο, ελπιζουν οτι θα ειναι υγιης και θα παιξει με σκοπο να τον πουλησουν. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.
  9. Μανταλος - εχει συμβολαιο, ειναι αρχηγος της ομαδας, αποφασιστηκε να μεινει οποτε ο,τι και να λεμε εμεις περισσευει. Θα εφευγε μονο με προταση, αλλά να ειμαστε σοβαροι.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

  1. Αραουχο - εχει συμβολαιο, μενει, ειναι εικονα της ΑΕΚ που μπαινει στο νεο γηπεδο
  2. Ανσαριφαρντ - εχει +1 αλλα δεν βλεπω και καμια τρομερη διαθεση κι απ τις δυο πλευρες για επεκταση της συνεργασιας. Θα φυγει γιατι μανουριαζε και στα αποδυτηρια.
  3. Αμραμπατ - εχει συμβολαιο, ειναι στα 35, δεν θα ειχε προβλημα να μεινει, δεν θα ειχε προβλημα να φυγει. Παιρνει 800 χιλιαρικα, δεν ειναι αμελητεο νουμερο. Εχει προσωπικοτητα αλλα ειναι και ιδιαιτερος χαρακτηρας. Να δουμε τι θα πει και ο Αλμειδα. Ιδανικα η διοικηση θα ηθελε να απαλλαγει απο το συμβολαιο αλλα δεν ειναι απλη υποθεση.
  4. Τσουμπερ - θα αγοραστει, εχει συμβολαιο
  5. Γκαρσια - εχει συμβολαιο αλλα θελουν να τον πουλησουν. Το προβλημα ειναι οτι θελουν δυσαναλογα πολλα λεφτα για αυτο που ειναι ο Λιβαι και σε συνδυασμο με το ποσοστο δικαιωματων, το πραγμα γινεται περιπλοκο. Ας ερθουν προτασεις για να αξιολογηθουν και βλεπουμε. Προσωπικη εκτιμηση, θα μεινει γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις αυτα που ζητας
  6. Τανκοβιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του

ΔΑΝΕΙΚΟΙ

  1. Αλμπανης - επιστρεφει απο δανεισμο, εχει συμβολαιο, θα αξιολογηθει στην προετοιμασια απο τον Αλμειδα
  2. Ντελετιτς - θα αποχωρησει γιατι ληγει το συμβολαιο του
  3. Ινσουα - θα ανανεωθει ο δανεισμος στην εταιρεια του αδερφου του και θα παει στη Βελεζ - μπορει και να εχει γινει ηδη
  4. Ντατσενκο - ηταν σιγουρο οτι θα αποχωρησει αλλα ο πολεμος στην Ουκρανια εχει περιπλεξει λιγο το πραγμα. Δεν υπαρχει βεβαια περιπτωση επιστροφης, αλλα ειναι περιεργη η κατασταση με το παιδι
  5. Αθανασιαδης - ληγει ο δανεισμος του, εκανε συμπαθητικη σεζον στη Σεριφ, αλλα επισης ειναι ανοικτο το θεμα του
  6. Χνιντ - ληγει ο δανεισμος του αλλα δεν υπαρχει το παραμικρο ενδεχομενο επιστροφης. Θα φυγει ακομα και ελευθερος με μικρο τιμημα
  7. Μποτος - ληγει ο δανεισμος του, θελουν να τον πουλησουν αλλα ζητανε τη μανα τους και τον πατερα τους. Θα βρεθει μια χρυση τομη ειτε με ανανεωση δανεισμου ειτε με πωληση με λιγοτερα λεφτα
  8. Μαχαιρας - ληγει ο δανεισμος του, ηταν ατυχο το παιδι και πηγε πολυ πισω

 

Αυτη ειναι η εικονα του ροστερ σε μια πολυ πρωιμη προσεγγιση γιατι αναμενεται να κανει αξιολογηση και ο Αλμειδα, χωρις αυτο να ειναι δεσμευτικο για τη διοικηση.

Εχουν κανει εναν σχεδιασμο, εχουν κλεισει 2-3 παικτες που θα ανακοινωθουν αμεσα, οχι ομως τα βαρια συμβολαια.

Θα ερθουν αντικαταστατες των Μπακακη - Σιμοες - Σακχοφ - Γεβτιτς - Τανκοβιτς - Ανσαριφαρντ, θα φυγει ο Μισελεν και θα γινει τρομερη προσπαθεια να σφουγγαριστουν οι Λε Ταλεκ, Μοχαμαντι, Φρανσον και Σβαρνας. 

Εχει αποφασιστει να ερθουν 2 κεντρικα χαφ, να εξαντληθουν τα περιθωρια να μεινει ο Κριχοβιακ, να ερθει σιγουρα ενας μεγαλος στοπερ, σιγουρα ενας ακραιος μπακ, αναπληρωματικος τερματοφυλακας και δευτερος φορ. Επτά "σιγουροι" δηλαδη. Τα υπολοιπα θα εξαρτηθουν απο την ελαφρυνση συμβολαιων και τα διαθεσιμα εσοδα. 

Το μπατζετ θα ανεβει κι αλλο και θα περασουν και καποιες εισηγησεις του προπονητη - οχι ολες. Δεν θα ερωτηθει για την πλειοψηφια των μεταγραφικων κινησεων, οπως δεν ρωτηθηκε και για τις κινησεις που εχουν ηδη γινει. Το τραγελαφικο της υποθεσης ειναι οτι ο τελειωμενος Παπαδημητριου, εφερε προπονητη και συμμετεχει πολυ ενεργα στο χτισιμο της νεας ΑΕΚ. Ενας ανθρωπος που ειχε χασει πασα επαφη με το Μελισσανιδη και επανηλθε στο προσκηνιο επειδη η επιλογη Γιαννη με το Γιαννικη αποδειχτηκε ατυχης. Εαν τα αποτελεσματα μας πανε στην εναρξη της σεζον μπορει και να γλυτωσει την απολυση. Πλεον ο Μελισσανιδης κρινει αποκλειστικα βασει αποτελεσματων και δεν εχει κανενα "πλανο" στο μυαλο του με κουμπαραδες και γκεμια. Ειναι τελειωμενα ολα για τη Φιλαδελφεια και μας απασχολει μονο το συμμαζεμα στα οικονομικα λογω πολλων παραγοντων (κοβιντ, πολεμος, απωλεια προσδοκώμενων εσοδων).

Η ομαδα εχει πολυ ιχυρο τηλεοπτικο, boost λογω γηπεδου και ανοδου κειας και προεισπραγμενα εσοδα απο ΟΠΑΠ. Και οπου χρειαστει εχει και τη βοηθεια του ιδιοκτητη οικονομικα.

Θα κινηθει για πρωτη φορα πολυ κοντα στον ΠΑΟΚ σε wage budget και αν κατσουν καλα καποιες πωλησεις/αποχωρησεις, θα ξεπερασει μετα απο πολλα χρονια το Σαββιδη σε μισθους. Ο Ολυμπιακος ειναι αλλη ιστορια, αλλα σε καθε περιπτωση δεν θα απεχεις ετη φωτος σε σχεση με το Βαγγελη. Μπατζετ θα ανεβασει και ο Αλαφουζος αλλα πισω απο την ΑΕΚ. Ο Αρης για το μεγεθος του ειναι καλα, αλλα ειναι αστειο να συζηταμε.

Ευχαριστούμε . Τα είπες όλα !!!

Αθανασιάδης - Αναμένεται πώληση με καλά λεφτά

Χ"εμμανουηλ - Μένει σαν τρίτος στη πρώτη ομάδα λόγο και ηλικίας άνω 23 - Ο Θεοχάρης πάει στη Β λόγο ηλικίας κάτω 23

Υ.Γ. Τώρα το διάβασα . 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 4:08 PM, The Magician said:

Το τραγελαφικο της υποθεσης ειναι οτι ο τελειωμενος Παπαδημητριου, εφερε προπονητη και συμμετεχει πολυ ενεργα στο χτισιμο της νεας ΑΕΚ. Ενας ανθρωπος που ειχε χασει πασα επαφη με το Μελισσανιδη και επανηλθε στο προσκηνιο επειδη η επιλογη Γιαννη με το Γιαννικη αποδειχτηκε ατυχης. Εαν τα αποτελεσματα μας πανε στην εναρξη της σεζον μπορει και να γλυτωσει την απολυση.

Δεν τον γνωρίζω απλά παρατηρώ τη δουλειά του οτι τελικά μαθαίνουμε . Αυτό με το Παπαδημητρίου ποτέ δεν το κατάλαβα .

Το εφερε για ακαδημίες και μετά του φόρτωσε το εκτελεστικός διευθυντής γιατί δεν ήθελε να πάρει τεχνικό διευθυντή ( έβαλε το Κονέ και καλά ) 

- Ήθελε να φέρει κανονικό προπονητή που δεν του έκατσαν ( ρεμπρόφ ) , πήρε αποστάσεις απο Μιλόγεβιτς . Στήριξε Γιαννίκη παρόλο που δεν ήταν δικός του ( Γιαννάκη ) 

- Μεταγραφικά κατα γενική ομολογία τα πήγε καλά φέρνοντας καλούς παίκτες ( Αμπραμπάτ , Τσούμπερ , Κρικόβιακ , Στάνκοβιτς κ.α. ) . Τζαβέλας Βράνιες φράνσομ και δεν ξέρω ποιοι αλλοι δεν ήταν δικοι του .

- Οργανώνει τις ακαδημίες που ήταν διαλυμένες κυριολεκτικά απο το 0 με λίγο προσωπικό προπονητές ώστε να μην στεναχωρεί το μεγάλο και σιγά σιγά βάζει νέα τμήματα . ΄Έρχονται άμεσα οι πρώτες επιτυχίες σε Κ15 Κ17 με φαιναλ φορ .  

- Φιάχνει την Β ομάδα που πήγε καλά . Γλιτώνει απο τις προσωπικές επιλογές του μελ που ήταν μανωλάς και τσιάρτας . 

δλδ περίμενε να κλείσει προπονητή για να το κρίνει ? 

Link to comment
Share on other sites

Τάνκοβιτς: Σέβομαι τον Οφρυδόπουλο, με έκανε μέρος της ομάδας - Ίσως χρειαστεί να ψάξω το καλοκαίρι και να δω αν υπάρχει κάτι εκεί έξω που με ελκύει
O  Σουηδός μεσοεπιθετικός, παραχώρησε μεγάλη συνέντευξη όπου μίλησε για την ενεργοποίηση του με τον Οφρυδόπουλο στον πάγκο – Παράλληλα τα άφησε όλα ανοιχτά για το μέλλον του, ενώ εξέφρασε την απογοήτευση του, για τον μικρό χρόνο συμμετοχής που είχε κυρίως με την προηγούμενη κατάσταση

Συνέντευξη στην «Expressen» της πατρίδας του παραχώρησε ο Μουαμέρ Τάνκοβιτς. Ο Σουηδός μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ, με την οποία έχει συμβόλαιο για άλλον έναν χρόνο, μίλησε για το μέλλον του και τα άφησε όλα ανοιχτά. Παράλληλα, ρωτήθηκε για τον μικρό χρόνο συμμετοχής που είχε φέτος και εξέφρασε την απογοήτευση του, κυρίως για την κατάσταση προ Οφρυδόπουλου, με τον οποίο άλλωστε ενεργοποιήθηκε ξανά.

«Είμαι πολύ εκτός γηπέδων αυτή τη σεζόν και δεν έχω παίξει όσο ήθελα και περίμενα. Το σχέδιο ήταν ότι αυτή θα ήταν η σεζόν μου, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι η πρώτη σεζόν πήγε σχετικά καλά. Ήθελα να «εκραγώ» φέτος και να το πάρω από εκεί, αλλά δεν έγινε», δήλωσε αρχικά ο Τάνκοβιτς και πρόσθεσε, κάνοντας μια σύνδεση της περασμένης σεζόν, με τη φετινή:

«Η πρώτη μου χρονιά ήταν μια τέλεια σεζόν, μία καλή σεζόν. Μπήκα στο πρωτάθλημα, στην ομάδα και στον τρόπο παιχνιδιού μας με καλό τρόπο. Βαθμολογικά, τα πήγα καλά με συνολικά 15 γκολ σε όλους τους αγώνες. Η ιδέα ήταν να πατήσουμε... γκάζι στη δεύτερη σεζόν, αλλά αυτό δεν συνέβη. Πολλά άλλαξαν στον σύλλογο με νέο προπονητή, αθλητικό διευθυντή και διευθυντή συλλόγου. Νομίζω ότι πήραμε και δώδεκα νέους παίκτες και όλοι θα είχαν την ευκαιρία τους.

Με έχει επηρεάσει εξαιρετικά, ιδιαίτερα ψυχικά. Προσπάθησα να παραμείνω δυνατός, θετικός και να δουλέψω, Αλλά προπονούμαι για τον εαυτό μου, για να διατηρήσω τη φόρμα μου και στο τέλος της ημέρας αν είμαι θυμωμένος και δεν θέλω να προπονηθώ, τότε επηρεάζω μόνο αρνητικά τον εαυτό μου».

 

Επίσης ρωτήθηκε για το αν πήρε ευκαιρίες: «Ήταν μια μεγάλη περίοδος που πίστευα ότι ο προπονητής θα μου έδινε την ευκαιρία. Είχα προπονηθεί καλά. Όμως οι πιθανότητες δεν ήρθαν ποτέ και στο τέλος σκέφτηκαν «ότι, μάλλον, τα σκάτωσα». Προπονούμαι για πάρτη μου τώρα και η ΑΕΚ μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, αλλά εγώ θα κάνω το δικό μου. Έχω συμβόλαιο με τον σύλλογο και θα το ολοκληρώσω. Δεν θέλω να κάνω τίποτα ανόητο. Είναι πολλές οι φορές που κανείς κάνει αρνητικές σκέψεις.

Όταν έχεις προπονητή και προπονείσαι καλά αλλά δεν σου δίνεται η ευκαιρία, δεν έχεις τον ενθουσιασμό να δουλέψεις τόσο σκληρά για τον προπονητή και τον σύλλογο. Αλλά αν τραβήξεις την προσοχή και έναν προπονητή που λέει ότι πήγες καλά στην προπόνηση, ότι έπαιξες καλά όταν αντικαταστάθηκες και που λέει ότι μπορεί να έρθει η ευκαιρία… τότε δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ήταν πολύ δύσκολο. Χρειάστηκε να δουλέψω με αυτό και είναι μια εμπειρία που παίρνω μαζί μου», και πρόσθεσε για τους προπονητές που τον πίστεψαν στην ΑΕΚ: «Είναι ο προπονητής από πέρυσι όταν ήρθα εδώ. Ο Ιταλός Μάσιμο Καρέρα που ήταν ο μεγάλος λόγος για τον οποίο ήρθα εδώ και μετά ο Ισπανός Μανόλο Χιμένεθ που ήταν εδώ πέρυσι». Μάλιστα μίλησε με καλά λόγια για τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο: «Τον σέβομαι πάρα πολύ. Μου έχει δώσει πολλά λεπτά και με έκανε μέρος της ομάδας», ενώ εν συνεχεία αναφέρθηκε στα μεταγραφικά σενάρια και το μέλλον του: «Θα δούμε μετά τη σεζόν και αυτά τα ματς που μας έμειναν. Εκεί θα κριθούν όλα. Μετά θα έχουμε νέο προπονητή την επόμενη σεζόν. Θα δούμε τι θέλει».

Όσο για το αν ψάχνει νέο προορισμό, ο επισήμανε: «Όλα είναι πιθανά! Θα το δούμε όταν έρθει το καλοκαίρι. Τότε θα δούμε πώς είναι η κατάσταση στην ΑΕΚ, αν αλλάξει ή αν παραμείνει η ίδια. Ίσως χρειαστεί να ψάξω περισσότερο και να δω αν υπάρχει κάτι εκεί έξω που με ελκύει» και πρόσθεσε για το αν νιώθει την ανάγκη να επιστρέψει στην πρώην ομάδα, τη Χάμαρμπι, την οποία, όπως είπε, παρακολουθεί: «Θα είναι πάντα μία επιλογή για μένα. Ήταν μια επιλογή από τότε που μετακόμισα στην ΑΕΚ, έχω καλή επαφή με τον σύλλογο και ο Γέσπερ Γιάνσον με καλούσε σε κάθε μεταγραφική περίοδο για να ρωτήσει. Θέλει να μάθει πώς είναι η κατάστασή μου. Περιμένω ο Γέσπερ να επικοινωνήσει μαζί μου αυτό το καλοκαίρι για να ρωτήσει για την κατάστασή μου, τότε θα το δούμε. Οι πόρτες μου είναι ανοιχτές. Όλες οι πόρτες είναι ανοιχτές. Δεν θα κλείσω κανένα. Δεν θα κλείσω τις πόρτες στην ΑΕΚ, στη Χάμαρμπι ή σε κανέναν άλλο σύλλογο στην Ευρώπη».

 

ενα δικιο το εχει για την μπουρδελοποιηση της ομαδας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως τον είδα χθες δεν με χαλασε παντως.

Ευκολο ματς αλλά κι ο Μάνταλος στα ευκολα παίζει και με 1 εκ ευκαιρίες, όχι με 5λεπτα και τεταρτα.

Γενικά θεωρω ότι Τανκοβιτς και Γεβτιτς δεν τους είδαμε οσο έπρεπε.

Δεν στηρίχτηκαν αρκετά και περισσότερο στηριζόμαστε στις απόψεις των αμπαλων προπονητών που δεν τους έβαζαν αρκετά.

ο Γεβτιτς έβγαλε και τραυματισμούς βέβαια επιπλεον . 

Link to comment
Share on other sites

Τανκοβιτς και Γεφτιτς δυο ακομα παιχτες στην λιστα των δεκαδων που δεν καταφεραν να εκτοπισουν τον Πετρο Πλατινι Μανταλο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Με τον Γεβτιτς είναι ξεκαθαρα θέμα Μάνταλου.

ο Τανκοβιτς χώραγε και σε αλλες θέσεις ομως. Ούτε τώρα που ξεμεινες από σεντερ φορ δεν τον δοκίμασε, ενώ έχει παιξει κι εκεί.
Δεν ξερω.. Δλδ του έχουμε φερθεί λες θα είναι χειρότερος από τον Αλμπάνη πχ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Γεφτιτς εβγαλε τραυματισμους οχι σαν τον χαλκεντερο Πετρο που Δευτερα-Πεμπτη εχει ενοχλησεις αλλα σφιγγει τα δοντια, βγαζει το προγραμμα της Παρασκευης και Κυριακη ειναι βασικος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τάνκοβιτς πίσω απ το φορ.... κ μόνο εκεί. Τα υπόλοιπα είναι για να βολεύουμε τα δικά μας παιδιά τα καλά. Αν δεν μπορούν να τον χωρέσουν εκεί να τον πουλήσουν κ να βρουν έναν τοίχο καλό μετά στα Σπάτα να κοπανήσουν το κεφάλι τους. Θα τους χρειαστεί όπως κ με τον Μπακασέτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίχτης είναι ο Τανκοβιτς με μειονεκτηματα την ταχύτητα και την έλλειψη αμυντικής προσήλωσης που όμως αυτό διορθώνει. Ο μεσοεπιθετικός με την καλύτερη επαφή με τα δίχτυα, μια χαρά ποδαράκι, καλός στο παιχνίδι με πλάτη, καλός σε κάθετες πάσες και κυρίως στο παιχνίδι με τη μια και γενικά το συνδυαστικό παιχνίδι. Σε μια καλοδουλεμένη ομάδα θα ήταν εύκολα ο 12ος παίχτης της ομάδας με καλά νούμερα. 8 γκολ και 7 ασίστ είχε πέρυσι σε παρομοια αγωνιστικά λεπτά του φετινού Χατζισαφι. Και τα νούμερα αυτά δεν τα κατάφεραν φέτος ούτε οι βασικοί μας. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Τανκοβιτς ας μην εβαζε απευθειας κορνερ. Ας προσεχε. Οπως και ο Γκαρσια απλα για τον δευτερο ριξαμε και λεφτα οποτε δεν τον αφανιζουμε απλα δεν ξαναχτυπαει στημενα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενθαρρυντικό είναι ότι δείχνει να είναι ανοιχτός στο να παλέψει να μείνει με τον Αλμέιδα και δεν έχει ξενερώσει εντελώς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amarillonegro said:

Το ενθαρρυντικό είναι ότι δείχνει να είναι ανοιχτός στο να παλέψει να μείνει με τον Αλμέιδα και δεν έχει ξενερώσει εντελώς 

Ισως σε αντιθεση με τον Πλατελλα πχ, αισθανεται πως εχει να αποδειξει πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίχτης για το ροτέισον είναι ο Τάνκοβιτς.

Το ότι φέτος εχουμε προπονητές ΜΟΝΟ τραχανοπλαγιάδες ειναι το πρόβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×