Jump to content

Recommended Posts

ΓΤΧΣ ΥΔΡΑΥΛΙΚΕ ΠΑΛΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ, ΤΙ ΤΟ ΕΙΔΑ

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας για να δηλώνει ξανά και ξανά ότι το παν δεν είναι τα λεφτά, μάλλον ένα από τα SOS της ιστορίας της ομάδας που μελέτησε διεξοδικά είναι η ιστορία του βατράχου.

Εσείς λέτε ο Αλμείδα είναι ψήστης. Εγώ λέω ότι είναι ρήτορας. Κάθε φορά που διαβάζω συνέντευξη του μετά θέλω να του πω ότι τον αγαπώ.

Αλλά θα σε αγαπώ περισσότερο με εύκολο 3-0 την Κυριακή , ε ; Πες το και στη μάνα σου. Και μας μάνα μας γέννησε και έχουν ασπρίσει τα μαλλιά μας πάλι φέτος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nf28 said:

 

Αλλά θα σε αγαπώ περισσότερο με εύκολο 3-0 την Κυριακή , ε ; Πες το και στη μάνα σου. Και μας μάνα μας γέννησε και έχουν ασπρίσει τα μαλλιά μας πάλι φέτος.

ενω πριν τον ματιας ειχαμε μαλλι χωρις ασπρη τριχα ε ? 🤣

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, amd said:

ενω πριν τον ματιας ειχαμε μαλλι χωρις ασπρη τριχα ε ? 🤣

Πριν τον Ματίας είχαμε κατάθλιψη σκέτη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nf28 said:

Πριν τον Ματίας είχαμε κατάθλιψη σκέτη.

Εκτός από διαφορετικό είναι και καταθλιπτικό να είσαι ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Η σχέση μου με τον Αλμέιδα περνάει κρίση.

Είχε ξεκινήσει τελείως αδιάφορα, εξελίχθηκε σε τεράστιο σεβασμό προς το πρόσωπό του, αλλά πλέον έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου. Τον αγαπώ, αλλά... Αλλά. Επ' ουδενί λόγω περίμενα να αδειάσει τόσο απελπιστικά η ομάδα στα π.ο., μια περίοδο που αναμέναμε να αποζημιωθούμε για την κακή κατάσταση της ομάδας όλη τη σεζόν με τους τραυματισμούς, νομίζοντας πως ήταν στοχευμένο σε αυτή τη φάση να φάει λαρύγγια. Τελικά μόνο νιαουρίσματα.

Στηρίζω παραμονή προφανώς, μόνο τρελός θα έλεγε σοβαρά το αντίθετο. Εντάξει μεθαύριο που θα πιούμε θα τον κατηγορήσω μέχρι και για το προπατορικό, αλλά αυτά δεν μετράνε. Η διαφορά όμως είναι ότι του χρόνου δεν έχει δικαίωμα να αποτύχει γιατί φέτος, αν το πρωτάθλημα χαθεί (το πιθανότερο σενάριο σήμερα), η αποτυχία του θα είναι τεράστια και αδικαιολόγητη.

Το νου σου Πελάδο, κρίνεσαι πια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ευχές για τα 100 χρόνια:

«Φουσκώνω από περηφάνια. Ο σύλλογος παλεύει για τα πάντα, πλέον, μεγαλώνει συνεχώς, ειδικά μετά το γήπεδο. Έχει σπουδαίους παίκτες και γίνονται γενναίες επενδύσεις. Ακριβώς ό,τι θέλω να βλέπω στον σύλλογο, μετά την επιτυχία του 2018».

ΜΑΝΟΛΑΡΟΣ

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Ειμμαρτων

με τις συνεντευξεις , δεν τις διαβαζω αλλα οκ το εμπεδωσαμε

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ο πρόεδρος να συνεχίσει να αισθάνεται έτσι για μένα.

Η σχέση που έχω με τον κύριο Δημήτρη, είναι σχέση ευγνωμοσύνης, τόσο προς τον κύριο Δημήτρη, όσο προς την οικογένειά του.

Με έχει προσκαλέσει στο σπίτι του και πραγματικά το εκτιμώ πολύ που κάθομαι στο ίδιο τραπέζι μαζί του.

Γιατί όταν εγώ προσκαλώ κάποιον στο σπίτι μου και έρχεται να κάτσει στο τραπέζι μου, είναι γιατί έχει καταφέρει να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου.

Η εργασιακή σχέση μας είναι απόλυτα ειλικρινής.

Κάποιες φορές συμφωνούμε, άλλες φορές μου δίνει συμβουλές.

Ο μεγαλύτερος σεβασμός που έχω προς εκείνον είναι επειδή δεν θέλει να επιβληθεί

Οπότε, νιώθω ευγνωμοσύνη, γιατί μου παρέχει την ελευθερία στο να δουλεύω.

Εγώ αυτό πραγματικά το εκτιμώ.

Όλα αυτά με κάνουν να είμαι πιστός στον Δημήτρη και όταν είμαι πιστός κάπου, είμαι στο 1.000%

Έχω ακούσει ότι μιλάει με καλά λόγια για μένα. Πιστεύω ότι και εκείνος έχει ακούσει πως μιλάω γι’ αυτόν και ότι από όσα λέω, τον εκτιμώ ως άνθρωπο.

Στα 30 χρόνια που είμαι στο ποδόσφαιρο, η σχέση που έχει ο Δημήτρης μαζί μου και με την οικογένειά μου, είναι μια σχέση που έχω με πάρα πολύ λίγο κόσμο.

Στον Δημήτρη μπορώ να δώσω και την ψυχή μου

Ξέρει ποδόσφαιρο ο Δημήτρης.

Αυτό που σκέφτομαι πάντα, όταν έχει να κάνει με ιδιοκτήτες, έχει σχέση και με το ποιοι βρίσκονται γύρω τους.

Είναι ακριβώς όπως με τους ποδοσφαιριστές.

Όταν ένας ποδοσφαιριστής έχει άτομα γύρω του, που μπορούν να του πουν κάποια πράγματα και να τον βοηθήσουν, τότε είναι καλοδεχούμενα όλα τα σχόλια και όσοι μπορούν να βοηθήσουν.

Υπάρχουν και άνθρωποι που με τα λεγόμενά τους κρατάνε πίσω τον ποδοσφαιριστή, κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τους ιδιοκτήτες.

Αυτό που με ενδιέφερε από την πρώτη μέρα ήταν το να έχω άμεση επαφή με τον Δημήτρη.

Και με 2-3 άτομα ακόμη που μαζευόμαστε και συζητάμε.

Αλλά δε θέλω να χάσω την επαφή μαζί του, γιατί είναι ο ιδιοκτήτης.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την συνέντευξη του ματίας οτι και να πω για αυτόν τον άνθρωπο ειναι λίγο.Είμαστε τυχεροί που τον έχουμε προπονητή στα 100 χρόνια της καψούρας μας.Θα κρατήσω μια φράση του οτι η ΑΕΚ είναι συναίσθημα.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MITSAKLAS said:

ΜΑΝΟΛΑΡΟΣ

Τα είπε όπως έπρεπε.Αυτός έχει γράψει το ονομά του στην ιστορία της ΑΕΚ.Έχει βάλει ένα λιθαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Θα το γράψω εδώ ενώ μάλλον υπάρχουν καταλληλότερα τοπικ.

Το μεγαλύτερο κέρδος που εγώ προσωπικά εντοπίζω σε όσα ζούμε από πέρυσι, είναι αυτή ακριβώς η μελαγχολία της Δευτέρας. Δεν ξέρω πόσοι τη νιώθετε, σίγουρα ορισμένοι καταλαβαίνουν ακριβώς τι νιώθω.

Η μελαγχολία της επόμενης των Κυριακών μας, που είναι Κυριακές με τις παρέες μας, τις μπύρες, τα συνθήματα, την όλη αυτή "καλή φάση" με την ΑΕΚ, που εγώ τουλάχιστον σε τέτοιον βαθμό δεν είχα ζήσει ποτέ. Πρόλαβα το Ν. Γκούμας, αλλά δεν το βίωσα, ελάχιστες φορές κατέβηκα και από μακριά και σε περίοδο που το γήπεδο είχε απαξιωθεί (μην ξεχνάτε πως όταν γκρεμίστηκε το κλίμα στην ομάδα δεν ήταν ακριβώς άσχημο, πιο πολύ βλακωδη ενθουσιασμό είχαμε, τουλάχιστον όσοι μέναμε μακριά).

Σου πιστώνω ένα μέρος αυτής της κατάστασης γαμημενε Βαζάκα. Για πάντα εδώ κι ας είσαι μαλακοκαυλης

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

βλεπω σημαδια διασπασης στους Μ.Α.Λ.Α.Κ.Ε.Σ

  • Sad 1
  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

5 ήταν στο κίνημα, τώρα είναι 4,5, ο Σταύρος σε κάθε αγωνιστική παλεύει μέσα του.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι οι σχέσεις, άλλες είναι αδιάφορες, άλλες έντονες. Ε οι δεύτερες έχουν τον δικό τους τρόπο διαχείρισης.

Link to comment
Share on other sites

δευτερες ειναι οντως αρκετα κενες, εχουμε περασει καλα την προηγουμενη, αρκετα κουρασμενοι επισης ψιλομελαγχολουμε,  μας πιανει το συναισθημα και λεμε αντε κι εσυ καλο παλικαρακι εισαι ρε βαζακα, δεν πειραζει μεινε.

μαλακιες

Link to comment
Share on other sites

Πετάχτηκε Αίγινα για ψαράκι ο Πελάδο παρέα με Ζαρίφ . Στον δικό μας τον Γιάννη στην Πέρδικα. (Όποιος πάει Αίγινα αξίζει να φάει εκεί " το δέκα" λέγεται )

 

FB_IMG_1713193214481.jpg

FB_IMG_1713193225801.jpg

FB_IMG_1713193392020.jpg

  • Δικεφαλάκι 22
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε γάμο το 19 αλλά άθλιες αναμνήσεις, πληρώσαμε ξενοδοχείο, μπαρ σε Μονή (πρέπει να ήπια δέκα μοχίτο όντας σίγουρος ότι κερνάει το ζευγάρι), βράδυ γιάννη πέρδικα , όπου πάλι μπήκε ρεφενές και μέσα σε όλα πρέπει να είχε θερμοκρασία 40 και υγρασία 300%, δεν ξαναπάω αίγινα, να πάει ο χατζάρας με μαλλιά

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nea makri neo afm said:

πήγα σε γάμο το 19 αλλά άθλιες αναμνήσεις, πληρώσαμε ξενοδοχείο, μπαρ σε Μονή (πρέπει να ήπια δέκα μοχίτο όντας σίγουρος ότι κερνάει το ζευγάρι), βράδυ γιάννη πέρδικα , όπου πάλι μπήκε ρεφενές και μέσα σε όλα πρέπει να είχε θερμοκρασία 40 και υγρασία 300%, δεν ξαναπάω αίγινα, να πάει ο χατζάρας με μαλλιά

Kai ta daxtylidia gia sovara bounidia pou vgazoune mati.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε τα χρυσαφικα του κσι πηγε στην περδικα

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αίγινα άκουγα κι Αίγινα δεν είχα δει. Έτυχε να πάω πέρυσι πρώτη φορά για βόλτα και φέτος τακτικά για καμιά δουλειά της πλάκας αν και όταν προκύπτει. Δεν ξέρω γιατί ο Έλληνας έχει εκπαιδευτεί να θεωρεί καλό οποιοδήποτε μέρος αν είναι νησί, αλλά η Αίγινα νομίζω ότι δεν βλέπεται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

είναι πραγματικά άθλια και με δραματικές παραλίες,δεν ξέρω αν έχει κανά καλό ψάρι αλλά ούτως ή άλλως αυτά είναι μαλακίες του έλληνα πολύ αμφίβολο αν το 1% ξέρει να ξεχωρίσει και το 0,1 % να φάει. Υποθέτω είναι λίγο η απόδραση από το τσιμέντο αλλά ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν τα ψάρια αλλά μύστη δεν με λες σε καμία περίπτωση. Άνθρωπος που το έχει με την ψαροφαγία πάντως, μου είχε πει ότι τα καλύτερα ψάρια στην Αθήνα θα τα βρεις. Δε νομίζω ότι πάει κανείς στα νησιά για το ψάρι 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×