Jump to content

Recommended Posts

Εντάξει να οικονομίσουν θέλουν και αυτοί . Matias beer θελει ο κόσμος Matias beer θα τους δώσω εδώ ο άλλος έκανε αυτό . Δεν ειναι και το πιο γραφικό που έχουμε δει στην ΑΕΚ ζούμε απο την γραφικότητα και όποιος δεν ειναι γραφικός στην ΑΕΚ θεωρείται ξενέρωτος .

meli.png?resize=708,506&ssl=1

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο γηπεδοφτιάχτης ήταν χαβαλές, ενώ η μπύρα Ματίας είναι στο όριο του φετιχισμού.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Evolve said:

Απλά ο γηπεδοφτιάχτης ήταν χαβαλές, ενώ η μπύρα Ματίας είναι στο όριο του φετιχισμού.

να στο πώ διαφορετικά . Αν δεν λεγόταν Matias beer θα έμπαινε στα μαγαζιά τριγύρο απο το γήπεδο η θα μιλάγαμε εμείς εδώ ?

Να βγάλουν κανα φράγκο θέλουν τα παιδιά εν το μεταξύ δεν χρησιμοποιούν κάτι που να κινδυνεύουν απο κλοπη ραιτ   . Αντε ο @DiK που εβγαζε κατι home made αν θυμάμαι καλά να φιάξει μία " Tiger beer " να την μοιράσουμε στα μαγαζιά τριγύρο ή για το φόρουμ προτείνω KM beer , Xambos beer ή κάτι άλλο . 

Link to comment
Share on other sites

Αφουγκράσου τον περίγυρο, γιατί θα χρειαστεί να αμυνθείς σύντομα. Ελπίζω να μην χρειαστεί κ να πάρουμε το πρωτάθλημα, αλλά να ξέρεις ότι μπροστά στον να την πουν στον ΑΕΚαρχη πολλοί προτιμούν να έχουν τον Μιλόγεβιτς κ τον Γιαννίκη προπονητή. Ήδη έχει πλαστεί όμορφα η ιστορία. Και δεν εννοώ τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bladerunner21 said:

Αφουγκράσου τον περίγυρο, γιατί θα χρειαστεί να αμυνθείς σύντομα. Ελπίζω να μην χρειαστεί κ να πάρουμε το πρωτάθλημα, αλλά να ξέρεις ότι μπροστά στον να την πουν στον ΑΕΚαρχη πολλοί προτιμούν να έχουν τον Μιλόγεβιτς κ τον Γιαννίκη προπονητή. Ήδη έχει πλαστεί όμορφα η ιστορία. Και δεν εννοώ τον κόσμο.

δεν προκειτε κανεις να τον αγγιξει και δεν προκειτε κανεις να την πει στον μελισσανιδη δεν ξερω τι ακριβως αφουγκραζεστε 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω λοιπόν ότι... Σίγουρα είναι μια προσπάθεια αρπαχτής διότι δεν αναφέρονται καθόλου στη μπύρα μόνο ότι εμπνεύστηκαν από τον Αλμέιδα και ότι είναι γαμάτη (γιατί έτσι). Μας νοιάζει; Εμένα ούτε λίγο. Αφήνει όμως αποτύπωμα στον ευρύτερο κόσμο σου όλο αυτό. Δεν μας νοιάζει πόσοι αγοράζουν τη μπύρα, μας νοιάζει όμως που το νο1 μέσο σου έχει τη μπύρα με το όνομα του προπονητή της ΑΕΚ πάνω-πάνω. Που σημαίνει ότι η μάζα πλέον αρχίζει και αντιλαμβάνεται τον Αλμέιδα ως θρύλο της ΑΕΚ, άσχετα αν αγοράσει ή όχι τη συγκεκριμένη μπύρα. Τώρα τι μπύρα ΚΜ λες και που κολλάει αυτό στη συζήτηση, εγώ αδυνατώ να καταλάβω, αλλά τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χάνουμε (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) πολύ εύκολα τη μπάλα με κάτι τέτοια.

Δύο από τις λέξεις που ο ίδιος ο Αλμέιδα χρησιμοποιεί συχνά είναι η "ένωση" και η "αγάπη". Εμείς έχουμε πολλά συνθήματα που μιλάνε για αγάπη και καψούρα, αλλά όσο εύκολο το έχουμε να την προσφέρουμε στην αφηρημένη έννοια ΑΕΚ, άλλο τόσο δυσκολευόμαστε να την απευθύνουμε στα πραγματικά πρόσωπα που απαρτίζουν την ομάδα και κάποια δεδομένη στιγμή ΕΙΝΑΙ η ομάδα (σε αντιδιαστολή πχ με τον κόσμο που ΕΙΝΑΙ η ομάδα όλες τις δεδομένες στιγμές). Καλά κάνουμε, γιατί όντως κανένας επαγγελματίας δεν είναι πάνω από την ΑΕΚ, και επειδή έχουμε ζήσει πολλά. Από την άλλη, πιστεύω ειλικρινά ότι μας αλλοτριώνει αυτό που κάνουμε, να είμαστε διαρκώς στην τσίτα μην τυχόν και πάμε να συνδεθούμε συναισθηματικά με άνθρωπο που πληρώνεται από την ΠΑΕ. What's the point.

Εγώ μπορώ να βρω πολλά πράγματα που δεν μου αρέσουν στον Αλμέιδα, όπως μπορώ να κάνω το ίδιο και με όλους τους ανθρώπους που αγαπάω στη ζωή μου (και αυτοί μπορούν να το κάνουν με εμένα). Όχι με τον προπονητή Αλμέιδα, με τον τύπο Αλμέιδα. Μου τη σπάει ξέρω γω όταν λέει μεν πολύ ωραία πράγματα στις συνεντεύξεις του, αλλά οι περισσότερες αναφορές του για την ΑΕΚ περνάνε από τη δική του ζωή. Τι θα κάνει η ΑΕΚ με τα μπακ της, τον ρωτάνε, ότι έφυγε από το σπίτι του δέκα χρονών μας λέει... Το ξέρουμε ρε μαλάκα, στον ύπνο μας το βλέπουμε πλέον.

Ο Αλμέιδα είναι καλός προπονητής, και σίγουρα είναι στα μέτρα μας. Είναι επίσης συναισθηματικός άνθρωπος, και εγώ αυτούς τους ανθρώπους επιλέγω, ειδικά αν είναι να σχετιστούν με πράγματα για τα οποία και εγώ είμαι συναισθηματικός. Αν πας να αντιμετωπίσεις τέτοιες περιπτώσεις με κυνισμό, τις καταστρέφεις. Βασικό τους συστατικό είναι η εμπιστοσύνη. Δεν μπορεί η εμπιστοσύνη να διακυβεύεται σε κάθε στροφή, γιατί τότε δεν είναι εμπιστοσύνη, αναιρείται.

Επομένως, για μένα τα πράγματα είναι πολύ απλά:

Θέλει κάποιος τον Αλμέιδα στην ΑΕΚ;

Αν ναι, δεν μπορεί να τον θέλει κυνικά, χωρίς αγαπησιάρικη εμπιστοσύνη.

Αν όχι, καλή καρδιά.

Εγώ κατανοώ απολύτως γιατί κάποιος να μην θέλει να μπει σε τέτοιες ατραπούς. Ένας Ρεμπρόφ που συζητάγαμε τότε, έχω την αίσθηση ότι θα ήταν μία τέτοια περίπτωση, πιο ουδέτερη και αποστασιοποιημένη συναισθηματικά, που θα έφερνε όμως και επιτυχίες.

Αλλά για να επανέλθουμε στο διακύβευμα: και να θέλεις Αλμέιδα στην ΑΕΚ και να οπλίζεις σε κάθε στραβή, δεν γίνεται. Αλμέιδα χωρίς εμπιστοσύνη προς Αλμέιδα δεν υφίσταται.

Τα γνωστά fine print και disclaimers όπως πάντα, γιατί δεν συνεννοούμαστε χωρίς:

1) Η άσκηση κριτικής είναι θεμιτή και απαραίτητη και τελείως διαφορετικό πράγμα από την απόσυρση της εμπιστοσύνης

2) Κανείς δεν γίνεται προπονητής της ΑΕΚ μόνο με το σεβασμό και την αγάπη, αν λείπει το βασικό συστατικό (οι κούπες)

3) Η εμπιστοσύνη ποτέ δεν είναι ασύδοτη και αστείρευτη. Εννοείται ότι κάπου στερεύει (αν και μάλλον όχι στο -1 από την κορφή με έξι αγωνιστικές μπροστά)

4) image.png.ac277c52f07e100e05bd6452bc3cbd3b.png

  

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης evolve από σήμερα τίθεται επικεφαλής των woke του ΚΜ και για τον λόγο αυτό σήμερα έγινε αλλαγή στο αβατάρ του με αυτό το γουόκ, σε μία ύστατη προσπάθεια να παρέμβουμε στο μυαλό του Πελάδο με έναν μεταφυσικό τρόπο και να γυρίσει το γούρι. Επόμενο στάδιο: Ζώδια. Εκεί θα μας καταντήσει ο αργεντίνος Τεννές ΓΤΧΤ

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Για γουκ το πουλανε παντως, σωτιερα δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να ξερω τι ειναι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Για γουκ το πουλανε παντως, σωτιερα δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να ξερω τι ειναι

Αυτό που κρατάει ο Σώτος στο άλλο χέρι..

  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να πω και κάτι ακόμα. Μου την έχουνε πέσει σήμερα διάφοροι όπαδοί άλλων ομάδων στη δουλειά, με κλείσιμο του ματιού να μου πριονίσουν τον Αλμέιδα για να δουν αν θα τσιμπήσω. Ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα. Καίγονται να με ακούσουν να ρίχνω αμφισβήτηση στον προπονητή μας, τον οποίο ξέρω ότι από πέρσι όλοι θα λύσσαγαν να τον έχουν αντί αυτών που έχουν (ίσως οι παοκτζήδες λιγότερο από τους άλλους, αλλά αυτοί είναι καμένοι).

Ειδικά οι γαυροβάζελοι από πέρσι κάνουνε μαζί μας σαν κάτι λιγούρηδες όταν σε δούνε με ωραία γκόμενα.

Εννοείται έφυγαν και σήμερα ανικανοποίητοι, και ελπίζω να συνεχίζουν να φεύγουν, αλλά γουστάρω και να τους βλέπω να προσπαθούν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Για γουκ το πουλανε παντως, σωτιερα δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να ξερω τι ειναι

Για σωτιέρα ρωταμε Σωτος @Ασμοδαίος

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Έφερες προπονητή στην ΑΕΚ τον Γιώργο Δώνη, δηλαδή σκάσε που έχεις και άποψη κιόλας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμειδα πρέπει να πάρει σύνταξη από την ΑΕΚ. Με τα καλά του και τα άσχημα του ξερεις ότι με αυτόν θα κανεις παντα πρωταθληματισμο. Και ας μην το παίρνεις και ας ζοχαδιαζόμαστε με βραδιές σαν αυτές με τον ζελα και τον ΠΑΟΚ. Ένα μονο θα άλλαζα σε αυτόν. Δεν είναι ντροπή και λίγη σκοπιμότητα. Από την άλλη ΑΕΚ σημαίνει επίθεση και επίσης πάντα γούσταρα τους τύπους που ζουν και πεθαίνουν με τις ιδέες τους. Όποτε ορμά τους Ματίας. Και ας πικραινόμαστε και ας μην κοιμόμαστε τα βραδιά 

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Το να τίθεται θεμα Αλμειδα μετα απο νταμπλ και δεύτερη σερί χρονιά Πρωταθλητισμου επειδη τελικα ισως δεν θα παρει το Πρωταθλημα ειναι γαβροποιηση. 

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Τους κάνει απλά να το πιστέψουν και στο τέλος θα τους γαμησει.κλασσικα απάνθρωπος .

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Skepastos said:

Ο Αλμειδα πρέπει να πάρει σύνταξη από την ΑΕΚ. Με τα καλά του και τα άσχημα του ξερεις ότι με αυτόν θα κανεις παντα πρωταθληματισμο. Και ας μην το παίρνεις και ας ζοχαδιαζόμαστε με βραδιές σαν αυτές με τον ζελα και τον ΠΑΟΚ. Ένα μονο θα άλλαζα σε αυτόν. Δεν είναι ντροπή και λίγη σκοπιμότητα. Από την άλλη ΑΕΚ σημαίνει επίθεση και επίσης πάντα γούσταρα τους τύπους που ζουν και πεθαίνουν με τις ιδέες τους. Όποτε ορμά τους Ματίας. Και ας πικραινόμαστε και ας μην κοιμόμαστε τα βραδιά 

Ρε και 5 γκέλες συνεχόμενες να κάνουμε, ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΛΑΔΟ.. Είναι δικός μας άνθρωπος, και πέτυχε κάτι που δεν φανταζόταν κανείς από την πρώτη του χρονιά κιόλας εδώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Evolve said:

Μου την έχουνε πέσει σήμερα διάφοροι όπαδοί άλλων ομάδων στη δουλειά, με κλείσιμο του ματιού να μου πριονίσουν τον Αλμέιδα για να δουν αν θα τσιμπήσω. Ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα.

Εδώ γαύρος σήμερα μου έλεγε τον Αλμειδα ταβερνιάρη. Που μια βόλτα να πας στις ταβέρνες της Πρέβεζας οι μισοί ιδιοκτητες έχουν περάσει από το σωματείο του βοθρολιμανου. Μιλάμε για απίστευτα πράγματα που ξεστομίζουν, γουστάρουν να δουν λίγο ίντριγκα αλλά δεν μασάμε.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgos911 said:

Εδώ γαύρος σήμερα μου έλεγε τον Αλμειδα ταβερνιάρη. Που μια βόλτα να πας στις ταβέρνες της Πρέβεζας οι μισοί ιδιοκτητες έχουν περάσει από το σωματείο του βοθρολιμανου. Μιλάμε για απίστευτα πράγματα που ξεστομίζουν, γουστάρουν να δουν λίγο ίντριγκα αλλά δεν μασάμε.

 

Στείλτον να σερβίρει ψάρι στην τρελή γαρίδα και μετά μια κλωτσιά μέσα στην θάλασσα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Πως μιλάτε με άλλους οπαδούς για την ΑΕΚ και τα προβλήματα της; Ίσως στο σχολείο αν το κάναμε, αλλά και πάλι!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ γράφουν παντού οι αλλόθρησκοι πως δεν ήμασταν καν τόσο καλοί πέρυσι, και τα λέγανε, και πως ήμασταν τυχεροί.. Έχουν βγει από τα λαγούμια τους και λένε ότι μαλακία τους κατεβεί.

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×