Jump to content

Recommended Posts

Μια χαρά την καριέρα του έφτιαξε στην ΑΕΚ και λεφτά πήρε μετά λόγω του πρωταθλήματος και ιδιαίτερα αγαπητός είναι στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στην σύγκριση Χιμένεθ αλμειδα δεν υπάρχει 100 χρόνια μπροστά είναι ο αλμειδα αλλά αγαπάμε και Μανώλη 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VaGucci21 said:

Καλα νταξει. Ο μανολο δεν εχει σταυρωσει ομαδα, περα απο την ΑΕΚ οπου αλλου πηγε πηρε τον πουλο μετα απο 15-20 ματς. Σεβασμος και αγαπη για Χιμενεθ αλλα τι συγκρινουμε καν ρε μαγκες τωρα οκ.

Στα παπάρια μας, είναι ο προπονητής που σου έφερε πρωτάθλημα μετά από 23 χρόνια και με τη διοίκηση να τον σαμποτάρει σε κάποιες περιπτώσεις ευθέως. Δεν είχε ούτε το γήπεδο, ούτε τους παίχτες, ούτε την στήριξη, ούτε την προστασία που έχει ο Αλμέιδα. Το μόνο που είχε ήταν ένα μάτσο μουνόπανα να τον αμφισβητούν γιατί θα ένιωθαν καλύτερα με κάποιο ελληνακι τύπου Κωστένογλου αντί του Χιμένεθ.

Ο Μανόλο ήρθε σε μια ΑΕΚ που εζεχνε σαπιλα και με τ' αρχιδια του και μόνο σου έφερε πρωτάθλημα. Αντί να τον κάνουμε Θεό, είμαστε τόσο σκουπίδια που τον ειχαμε του κλωτσου και του μπάτσου.

Δεν φταίει ο Αλμέιδα βέβαια για όλα τα παραπάνω, αλλά είναι τεράστια αχαριστία η απαξίωση στον Χιμένεθ. Ναι επιμένω, δεν προκύπτει από πουθενά ότι ο Αλμέιδα είναι καλύτερος προπονητής, ιδίως αν καταφέρει να χάσει φέτος το πρωτάθλημα διότι περί δικού του κατορθώματος θα πρόκειται.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Antiviosis21 said:

Παντως αν ημουν ο Μανολο ουτε θα ηθελα να ακουω για την ΑΕΚ. Αν σκεφτειτε τι λεγανε οι αρδ μιλαμε πραγματικα για τρελα. Και ο τυπος μας εχει ακομα στην καρδια του

Αν ταν πάρει τηλέφωνο η ΑΕΚ έρχεται και για 5-6-7 φορά αλλά η αλήθεια είναι ότι πλέον η ΑΕΚ είναι ότι καλύτερο μπορεί να βρει σαν πρόταση . Την πρώτη φορά φυσικά που ήρθε κατευθείαν από Σεβίλλη έκανε πάταγο . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα είναι προπονητής που όπου πάει καταφέρνει και κάτι. Ο Μανόλο ειναι απο αυτούς που μια φορά έφτιαξαν κάτι μαγικό και δεν το επανέλαβαν ποτέ. Δυστυχώς επεσε πανω σε επενδύτη γεμιστάνα που διέλυσε την ομάδα για να σκουπίσει το ταμείο και να τελειώσει το γήπεδο. Οτι έγινε έγινε αλλά πρέπει να προσθέσω ότι τα 22 νομίζω χρόνια που δεν έπαιξε στην έδρα της η ΑΕΚ (ειχε και στα 80ς κάποια χρόνια στο οακα) Δεν έχει κερδίσει άλλο πρωτάθλημα! Δεν είναι απλό πράγμα ο τίτλος του 2018 και τον πέτυχε μόνος του ο προπονητής και οι παίκτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε το 2018 ήταν έπος από όπου και αν το δεις . Γι'αυτό θα τον ευγνωμονούμε και αγαπάμε για πάντα εκτός φυσικά της αγάπης και σεβασμο που δείχνει για το σύλλογο , είναι legend τέλος αλλά ας αποδεχθούμε ότι ο Μανόλο έχει ξεπεραστεί προπονητικά . Δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που το παθαίνει αυτό . 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλα τις δηλώσεις του Μελισσανιδη δεν πρέπει να τις παίρνουμε πάντα και τόσο σοβαρά. Το καλοκαίρι του 2017 δήλωνε ότι πάμε για πρωτάθλημα και την άνοιξη του 2018 ότι δεν περιμέναμε το πρωτάθλημα. Επίσης το φθινόπωρο του 2022 δήλωσε ότι μακάρι να το πάρει ο Παναθηναϊκός αν δεν το πάρουμε εμείς και ψάχναμε τι σήμαινε αυτή η δήλωση ενώ συζητάγαμε ακόμα και για το αν ήταν  ταγμένο με την συμφωνία του. 

Συμφωνώ ότι ήταν επιτυχία του Μανώλη του Σεβιγιανου, το πρωτάθλημα του 17-18.

Οι διαιτησιες που ειχαμε εκεινη τη χρονια, οι μεταγραφες του Ιανουαριου οταν ειχε ξεκληριστει η μιση ομαδα και η μηδενικη αντιδραση στα δικαστικα μαγειρεματα ειναι η μεγαλυτερη δηλωση.

Τουλαχιστον δεν αφησε να μας γαμησουν και τελειως αλλα εκεινη τη χρονια η διοικηση εκανε το μινιμουμ για το πρωταθλημα

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2024 at 12:24 PM, amd said:

οι αποψεις ειναι σαν τις κωλορτυπιδες οσο αξια εχει να γραψω εγω οτι ο αλμειδα ειναι Master tactician αλλο τοσο εχει η αποψη του αβραμιδη οτι η ΑΕΚ ειναι τακτικα αδουλευτη 

και ξαναπαμε μια ρεπετισιον για τους φελλους ολου του πλανητη 

η ΑΕΚ εχει παιξει εμ τον αλμειδα 80+ παιχνιδια απο αυτα τα παιχνιδια ειναι ζητημα αν εχουν υπαρξει 5 που ο αντιπαλος προπονητης υπερισχυσε τακτικα του Αλμειδα 

η ΑΕΚ δεν χανει βαθμους γιατι τακιτκα ειναι ασχημα στημενη η ΑΕΚ οπου εχασε βαθμους ηταν γιατι υπηρξαν ξεκαθαρα και τεραστια ομαδικα λαθη, εχει κανει λαθη ο αλμειδα πολλα αλλα αυτα δεν οδηγησαν σε πληθωρα χαμενων βαθμων ισως μονο το Χ με την κηφισια να ειναι ξεκαθαρα δικο του τακτικο λαθος.

απο εκει και περα για να το φερω πιο κοντα τα 2 γκολ με την βαζελα και τα 2 γκολ με την μπουγατσα σιγουρα δεν τα εφαγες επειδη ο αντιπαλος προπονητης σε βρηκε μποσικο στην τακτικη.

επισης εξυπακουεται οταν εχεις καλυτερη ομαδα και βαθυτερο ροστερ να στηριχτεις σε αυτο δηλαδη που θα στηριχτεις 

Ρε μαλακα (οχι μ.α.λ.α.κ.α.) μητσο στο εχω πει και θα στο ξαναπω. Ωρες-ωρες οταν σε διαβαζω, νιωθω οτι εχω γραψει εγω το κειμενο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να ρίξουμε τον Μανόλο για να σηκώσουμε τον Ματίας, ή να ρίξουμε τον Ματίας για να σηκώσουμε τον Μανόλο; Και οι δύο χωράνε.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kami said:

Η επιτομή της αλητείας! Καλύτερα να ειχε την φωτό που το σηκώνει ο Μάνταλος.

Η τούμπα είναι γεμάτη  από τέτοιες, (περίπου) με μανταλο. Ας βάλουν άλλες στη τζαμπασοφια

Link to comment
Share on other sites

Με τον Μανώλη γύρισες στο Νταχάου ματς με γαύρο από 0-2 με ποδόσφαιρο (δε θυμάμαι να το έχουμε ξανά κάνει )

Επίσης έχω δει την καλύτερη εμφάνιση εκτός έδρας με Δυναμό που παρόλο δεν κέρδισες τους πάτησες.

Ο Αλμέιδα είναι  κάτι άλλο .

Εκτός του ποδοσφαίρου που παίζουμε μιλά κ στις καρδιές μας ο μπουστης.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panther-21- said:

Ρε μαλακα (οχι μ.α.λ.α.κ.α.) μητσο στο εχω πει και θα στο ξαναπω. Ωρες-ωρες οταν σε διαβαζω, νιωθω οτι εχω γραψει εγω το κειμενο.

Πιο gay post στο ΚΜ για το 2024 ως τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Πιο gay post στο ΚΜ για το 2024 ως τώρα.

Κρουασανμντ

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσο, μπραβο σου ειπα ή το ξεχασα? Τα λες πολυ ωραια ρε φιλε. Μπραβο σου, δηλαδη μπραβο μου αφου συμφωνουμε 100%

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία που συμφωνούν τα αγόρια 

200w.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ λογω ανειλημμενων υποχρεωσεων δεν ειχα δει τους καθυστερες ΓΑΒ, ΜΑΒ, Μ.Α.Λ.Α.Κ.Ε.Σ. και οπως αλλιως λεγονται. Σαν φθινουσα αριστερα συνιστωσα του ΜΕΡΑ ειναι οι τυποι. Φιλοι του Αβραμιδη, οπαδοι της Κ.Α.Π.Ο.Τ.Α.Σ Κατω Πατησιων με εμπειρια ασουμε στην τακτικη αναλυση. Σε ενα σπιτι (Ανω Νεα Σμυρνη) αν τους βαλεις και τους 4.5 θα κανουν παρτουζα μακριας γαιδουρας και επειδη θα διαφωνουν ποιος θα κατσει μπροστα και θα κανουν κληρωση με καλαμακια (ξυλινα, οχι φραπε).

Μας εκανε ανθρωπους ο Αρχεντινος, μας εφερε κουλτουρα ποδοσφαιρικη και οι στραβοστομηδες οπαδοι του πραγματικου Τεννε εχουν και παραπονα. Οξω ρε.

  • Sad 1
  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Άνω Νέα Σμύρνη-Ανακασα-Μενιδι-μαχαίρι-κατσαβίδι.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gybe21 said:

Με τον Μανώλη γύρισες στο Νταχάου ματς με γαύρο από 0-2 με ποδόσφαιρο (δε θυμάμαι να το έχουμε ξανά κάνει )

Επίσης έχω δει την καλύτερη εμφάνιση εκτός έδρας με Δυναμό που παρόλο δεν κέρδισες τους πάτησες.

Ο Αλμέιδα είναι  κάτι άλλο .

Εκτός του ποδοσφαίρου που παίζουμε μιλά κ στις καρδιές μας ο μπουστης.

 

 

Έχει και κάποια αποτελέσματα που θέλουμε να τα ξεχάσουμε όμως . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Έχει και κάποια αποτελέσματα που θέλουμε να τα ξεχάσουμε όμως . 

Ε ναι, δεν ξεραμε να τον βαλουμε σε κληση στο ημιχρονο με τον @stavros 9-11 η να μιλαει στο Ινστα για οδηγιες με τον @DiKμπας και σωσουμε τα ματς. Τους γκουρου της τακτικης καταρτισης που ψεγουν οτι αργησε να παρει το διπλωμα ΟΥΕΦΑ ο Πελαδο. Γιατι οι παραπανω κυριοι ξερω εγω το πηραν με την πρωτη ή μας νοιαζει στην τελικη τι διπλωμα εχει ο Πελαδο. Ο ανθρωπος που παραμιλαει ολη η Ελλαδα απο την ημερα που ηρθε και εκανε το συνονθυλευμα που ηταν ΑΕΚ, νταμπλουχο σε ενα χρονο.

Αντι να στηθουμε εξω απο το σπιτι με βαρδιες να του κουβαλαμε μεχρι και τα ψωνια απο το σουπερ μαρκετ, εμεις καθομαστε να κανουμε κριτικη στις αλλαγες ή στις επιλογες 11αδας που κανει. Α ρε γαμιολες, Καρντοσο και Ζουζουνιδης που σας χρειαζεται να στρωσετε...

 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panther-21- said:

Ε ναι, δεν ξεραμε να τον βαλουμε σε κληση στο ημιχρονο με τον @stavros 9-11 η να μιλαει στο Ινστα για οδηγιες με τον @DiKμπας και σωσουμε τα ματς. Τους γκουρου της τακτικης καταρτισης που ψεγουν οτι αργησε να παρει το διπλωμα ΟΥΕΦΑ ο Πελαδο. Γιατι οι παραπανω κυριοι ξερω εγω το πηραν με την πρωτη ή μας νοιαζει στην τελικη τι διπλωμα εχει ο Πελαδο. Ο ανθρωπος που παραμιλαει ολη η Ελλαδα απο την ημερα που ηρθε και εκανε το συνονθυλευμα που ηταν ΑΕΚ, νταμπλουχο σε ενα χρονο.

Αντι να στηθουμε εξω απο το σπιτι με βαρδιες να του κουβαλαμε μεχρι και τα ψωνια απο το σουπερ μαρκετ, εμεις καθομαστε να κανουμε κριτικη στις αλλαγες ή στις επιλογες 11αδας που κανει. Α ρε γαμιολες, Καρντοσο και Ζουζουνιδης που σας χρειαζεται να στρωσετε...

 

Παραλήρημα, ο ένας λέει για τον Χιμένεθ, εσύ απαντάς για τον Αλμέιδα, στο μεταξύ προσπαθείς να το παίξεις τζοβενο ότι τάχα δεν θυμάσαι την περίπτωση του βατράχου, αλλά είμαι εδώ για να σου υπενθυμίσω ότι είσαι μεγαλύτερος από μένα. Πάνε και το σκύλο του βόλτα άμα γουστάρεις ή ακόμα καλύτερα γίνε εσύ ο σκύλος του. Η ομάδα ΦΑΒ δεν κάνει πίσω. Για την ώρα είμαι μόνος μου αλλά μαζεύω κι άλλους 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Παραλήρημα, ο ένας λέει για τον Χιμένεθ, εσύ απαντάς για τον Αλμέιδα, στο μεταξύ προσπαθείς να το παίξεις τζοβενο ότι τάχα δεν θυμάσαι την περίπτωση του βατράχου, αλλά είμαι εδώ για να σου υπενθυμίσω ότι είσαι μεγαλύτερος από μένα. Πάνε και το σκύλο του βόλτα άμα γουστάρεις ή ακόμα καλύτερα γίνε εσύ ο σκύλος του. Η ομάδα ΦΑΒ δεν κάνει πίσω. Για την ώρα είμαι μόνος μου αλλά μαζεύω κι άλλους 

Α μπράβο, ΦΑΒ λέγεστε οι εθνικοί άνω νέας Σμύρνης. Σαν τις πινέζες πιο γραφικοί και από τα Ζαγοροχώρια.

Για αυτό σας λέω συνιστώσα του ΜΕΡΑ ρε μαλακα, ούτε μεταξύ σας δεν αποφασίζετε τι στάση θα έχετε.

Την Κυριακή που η ομάδα θα κάνει το διπλό στο Λαου θα αρχίσετε μετά να γυρνάτε τα λουκάνικα στην ψησταριά. ΑΔΕΡΦΕΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panther-21- said:

Ε ναι, δεν ξεραμε να τον βαλουμε σε κληση στο ημιχρονο με τον @stavros 9-11 η να μιλαει στο Ινστα για οδηγιες με τον @DiKμπας και σωσουμε τα ματς. Τους γκουρου της τακτικης καταρτισης που ψεγουν οτι αργησε να παρει το διπλωμα ΟΥΕΦΑ ο Πελαδο. Γιατι οι παραπανω κυριοι ξερω εγω το πηραν με την πρωτη ή μας νοιαζει στην τελικη τι διπλωμα εχει ο Πελαδο. Ο ανθρωπος που παραμιλαει ολη η Ελλαδα απο την ημερα που ηρθε και εκανε το συνονθυλευμα που ηταν ΑΕΚ, νταμπλουχο σε ενα χρονο.

Αντι να στηθουμε εξω απο το σπιτι με βαρδιες να του κουβαλαμε μεχρι και τα ψωνια απο το σουπερ μαρκετ, εμεις καθομαστε να κανουμε κριτικη στις αλλαγες ή στις επιλογες 11αδας που κανει. Α ρε γαμιολες, Καρντοσο και Ζουζουνιδης που σας χρειαζεται να στρωσετε...

 

Καλά ας πάρει πρώτα το juro pro ο μαλλιαρός Βασίλης Δανιήλ και μετά συζητάμε για uefες

Για την υπογραφή:

Μ.Α.Λ.Α.Κ.Ε.Σ 

  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε , ότι αμφιβάλω αν έχει φάει 3 ποτε στην ζωή του ο Τεννες από τον Α.Ρ.Η , ή αν του γύρισαν  παιχνίδι χωρια  από 0 -2

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panther-21- said:

Α μπράβο, ΦΑΒ λέγεστε οι εθνικοί άνω νέας Σμύρνης. Σαν τις πινέζες πιο γραφικοί και από τα Ζαγοροχώρια.

 

Σαν τις σκιές πεταγομαστε τις νύχτες στα όνειρα του Αλμέιδα και του φωνάζουμε.

ΚΑΝΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥ

  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×