Jump to content

Recommended Posts

15 hours ago, Bluesman said:

ΑΕΚwyscout.jpg

Με τα εξ-ποιντς θα το είχαμε καθαρίσει ήδη. 

Link to comment
Share on other sites

Για το που εστιάζει την προετοιμασία της ομάδας τη στιγμή που ο κόσμος ετοιμάζεται για φιέστα:

«Εγώ αυτό που προσπαθώ να μεταφέρω στους ποδοσφαιριστές είναι αυτό που κάνω κάθε φορά πριν από κάθε παιχνίδι. Ίδια προπόνηση, ίδιος χρόνος προπόνησης, ίδια αφοσίωση. Καταλαβαίνω την ευφορία που μπορεί να υπάρχει πριν από αυτό το παιχνίδι, αλλά εγώ επικεντρώνομαι πάντα στους αντιπάλους. Οπότε, εμείς αυτό που κάνουμε είναι να προετοιμάζουμε το παιχνίδι γιατί χρειάζεται είτε να το κερδίσουμε, είτε να πάρουμε ισοπαλία για να βγούμε πρωταθλητές. Στα παιχνίδια μπαίνεις για να παίξεις, οπότε θα παίξουμε. Έχω ενημερωθεί ότι υπήρξε ένας αγώνας της ομάδας στο παρελθόν, ένας αγώνας που είχε τελειώσει χωρίς ευτυχές τέλος. Εγώ θέλω να είμαι μέρος ενός τέλους που θα είναι ευτυχές. Γι’ αυτό τα λαμβάνω όλα με προσοχή, με ηρεμία και περιμένω την Κυριακή με πολλή όρεξη.»

Για το τι είχε δει μήνες πριν στον συσχετισμό δυνάμεων και είχε κάνει τη δήλωση, που δικαιώνεται, ότι το πρωτάθλημα θα κριθεί στο τελευταίο δευτερόλεπτο:

«Είδα τη βελτίωση της ΑΕΚ. Και ήξερα ότι θα είμαστε μια ομάδα ανταγωνιστική μέχρι τέλους. Υπήρχε ο παρόμοιος δρόμος που βρισκόταν ο Παναθηναϊκός, αλλά όχι μόνο αυτός, και ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ. Οπότε η διοργάνωση ήταν ισοδύναμη. Και σε σχέση με τη διαφορά με τα προηγούμενα χρόνια, όταν κάποια ομάδα ξεχώριζε από την αρχή, εγώ έβλεπα ότι θα είμαστε ανταγωνιστικοί μέχρι τέλους και είπα την αλήθεια μου. Πιστεύω ότι όλο αυτό λειτουργία για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου.»

Για το πώς έζησε την έκρηξη συναισθημάτων του κόσμου το βράδυ της Δευτέρας στο αεροδρόμιο και στα Σπάτα:

«Εγώ ζω τα πάντα με ηρεμία και απορροφώ τα πράγματα με πολλή αγάπη. Αλλά η δουλειά δεν έχει τελειώσει ακόμη. Φυσικά, αναγνωρίζω αυτή τη χαρά γιατί έναν χρόνο πριν η ομάδα έμεινε εκτός Ευρώπης στο παιχνίδι με τον Άρη. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, από τη μία έχεις το θλιμμένο πρόσωπο και από την άλλη το χαρούμενο. Κι αν προσθέσουμε ότι εμείς μετά από αυτό το ματς βρεθήκαμε στην πρώτη θέση, τότε είναι αναπόφευκτη αυτή η ευφορία που υπήρξε στους οπαδούς. Τώρα, όμως, εμείς που προχωράμε κι έχουμε μπει σε αυτό το πρότζεκτ, σε αυτή τη διαδικασία, είμαστε οι πρώτοι που πρέπει να μεταφέρουμε σε όλους ταπεινότητα και ψυχραιμία γιατί μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχουμε καταφέρει τίποτα. Και αυτοπεποίθηση για να το καταφέρουμε.»

Για την ανανέωση της συνεργασίας της ΑΕΚ με τον Χατζισαφί:

«Πρώτα από όλα, είμαι χαρούμενος για τον ποδοσφαιριστή, χαρούμενος για την ομάδα, χαρούμενος για μένα γιατί ξέρω ότι μπορώ να τον υπολογίζω για την επόμενη σεζόν.

Είναι κάποιος που το αξίζει και το έχει δείξει με πράξεις καθημερινά. Όταν χρειάστηκε να μείνει τον πάγκο και να είναι αναπληρωματικός του Μοχαμάντι, δούλευε πάντα για το καλό της ομάδας. Και περίμενε την κατάλληλη στιγμή. Πραγματικά, για εμένα η απόδοσή του ήταν διαρκώς αύξουσα. Και σε αυτό θα προσθέσω  και αυτό που εγώ θεωρώ ότι είναι το πιο σημαντικό, ότι είναι ένας εξαιρετικός επαγγελματίας κι ένας εκπληκτικός άνθρωπος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, philly21 said:

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Πως γίνεται να το παίρνουμε στο παρατσακ και όχι με 20 πόντους. 

Aπλά χρειάστηκε χρόνο ο Ματίας να βρει την.... ομάδα. Εδώ είναι οι τελευταίες 30 αγωνιστικές λείπουν δηλαδή οι πρώτες 5. Και πάλι είναι πραγματικό θαύμα που κατάφερε σε τόσο λίγο χρόνο τα... ασυμάζευτα να τα κάνει ομάδα κ μάλιστα πρωταθληματική.

30.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

 Έχω ενημερωθεί ότι υπήρξε ένας αγώνας της ομάδας στο παρελθόν, ένας αγώνας που είχε τελειώσει χωρίς ευτυχές τέλος.

 

Μια ακόμη φορά που δείχνει περισσότερο επαγγελματίας από ο,τιδήποτε έχουμε δει ως τώρα.

Νοιάζεται για όλα όσα πρέπει να ξέρει για το σύλλογο και όχι μόνο για τα στενά προπονητικά όρια.

Αποδεικνύει έμπρακτα κάθε μέρα πως θέλει να μείνει για πάρα πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι έκανε το "ευχαριστώ" είναι λίγο.

Τον αναθεματίζουν οι βαζελόγαύροι και όλοι οι φαρμακοποιοί που σταμάτησαν να μας πουλάνε κολλύρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια δουλειά ακόμη για να γίνεις θρύλος. ΚΑΝΕ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Καραλής, βλέπε συνέντευξη σε Τσακίρη και Γεωργίου, η ίωση είχε ζορίσει τους παίκτες της ΑΕΚ. Μάλιστα, ο κόσμος τους έδωσε δύναμη για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό όταν συνόδεψαν την αποστολή.

Ο Αλμέιδα ήδη ένα μήνα πριν τα παραπάνω, δήλωνε τα εξής:
 

Quote

Αλλά όσο θα έχω έντεκα παίκτες, θα δώσουμε τη «μάχη» μας μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Οι έντεκα που θα στέκονται όρθιοι, θα δώσουν τη «μάχη» τους μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Αν θέλουμε όλοι να είναι καλά και να είναι διαθέσιμοι; Ναι. Αλλά ποτέ δεν πρόκειται να ψάξω κάποια δικαιολογία».

Σε αντίθεση με άλλους προπονητές, που βρίσκουν δικαιολογίες ενώ έχουν κρεμαστεί από τα δοκάρια με αντιπάλους με ιώσεις και τραυματισμούς.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μας έκανες Μποταφόγκο μεγάλε Πελάδο. 

Πρώτες δηλώσεις μετά το ματς όλα τα λεφτά για μένα, ήρεμος, σοβαρός, να λέει "κοιτάξτε, εγώ είμαι πρωτίστως ευγνώμων". 

Έτσι κι εμείς. 

Όλα. 

 

  • Μπομπίτσα 9
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ΑΕΚ ήσουνα απλά δεν το ήξερες! Καυλιάρης! Μάγκας! Μάγος! 

Link to comment
Share on other sites

 "Για μένα αυτή η στιγμή είναι ξεχωριστή στη ζωή μου. Είναι η καλύτερη μου στον αθλητισμό".

Στη συνέχεια έσπευσε να ευχαριστήσει τους παίκτες του, τον Δημήτρη Μελισσανίδη για όσα προσφέρει σε εκείνον και την οικογένειά του, αλλά και τους συνεργάτες του.

Έπειτα μίλησε στη γλώσσα του τονίζοντας πως το κάνει για να μπορέσει να εκφραστεί καλύτερα σε αυτήν και έβγαλε ένα σύντομο λόγο.

"Το μόνο που είχα όνειρο ήταν να δω την οικογένεια της ΑΕΚ με αυτόν ακριβώς τον τρόπο. Είναι η πρώτη φορά που είμαι προπονητής και δεν μπορώ να είμαι μαζί με τον πατέρα μου. Σήμερα είχα πολύ δυνατά συναισθήματα, στην πρώτη συνάντηση που είχα με τον πρόεδρο δεν τον έπεισα και έπρεπε να επιστρέψω.

Οπότε ήρθα δύο φορές. Τη δεύτερη φορά μου έδειξαν το στάδιο που ακόμα δεν είχε τελειώσει. Την πρώτη μέρα που παρουσιάστηκα στο γήπεδο εγώ οραματιζόμουν αυτό που θα συμβεί.

Όταν με κάλεσε η ΑΕΚ ήθελα να έρθω στην Ευρώπη, αλλά να έρθω σε αυτή την ομάδα. Δεν έκανα κανένα λάθος. Η ΑΕΚ με έκανε ευτυχισμένο και εμένα και την οικογένειά μου"

Τι να πεις όταν αυτά τα λόγια τα λέει άνθρωπος που έχει ζήσει κι έχει κατακτήσει τόσα..........

Γιάννη Παπαδημητρίου σ' ευχαριστώ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους λίγο τεστοστερόνη ρε ΚΑΒΛΕΟΥΡΑ. και αυτα που λεει και ο τρόπος και η σταση του οι κινησεις του σε ολα τρομερος τύπος.

αντε είχαμε πηξει με τα ποκεμον

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perparim56 said:

 "Για μένα αυτή η στιγμή είναι ξεχωριστή στη ζωή μου. Είναι η καλύτερη μου στον αθλητισμό".

Στη συνέχεια έσπευσε να ευχαριστήσει τους παίκτες του, τον Δημήτρη Μελισσανίδη για όσα προσφέρει σε εκείνον και την οικογένειά του, αλλά και τους συνεργάτες του.

Έπειτα μίλησε στη γλώσσα του τονίζοντας πως το κάνει για να μπορέσει να εκφραστεί καλύτερα σε αυτήν και έβγαλε ένα σύντομο λόγο.

"Το μόνο που είχα όνειρο ήταν να δω την οικογένεια της ΑΕΚ με αυτόν ακριβώς τον τρόπο. Είναι η πρώτη φορά που είμαι προπονητής και δεν μπορώ να είμαι μαζί με τον πατέρα μου. Σήμερα είχα πολύ δυνατά συναισθήματα, στην πρώτη συνάντηση που είχα με τον πρόεδρο δεν τον έπεισα και έπρεπε να επιστρέψω.

Οπότε ήρθα δύο φορές. Τη δεύτερη φορά μου έδειξαν το στάδιο που ακόμα δεν είχε τελειώσει. Την πρώτη μέρα που παρουσιάστηκα στο γήπεδο εγώ οραματιζόμουν αυτό που θα συμβεί.

Όταν με κάλεσε η ΑΕΚ ήθελα να έρθω στην Ευρώπη, αλλά να έρθω σε αυτή την ομάδα. Δεν έκανα κανένα λάθος. Η ΑΕΚ με έκανε ευτυχισμένο και εμένα και την οικογένειά μου"

Τι να πεις όταν αυτά τα λόγια τα λέει άνθρωπος που έχει ζήσει κι έχει κατακτήσει τόσα..........

Γιάννη Παπαδημητρίου σ' ευχαριστώ

Συγκινητικός, χρειάστηκε 2 φορές (!!!) να πείσει τον μυρωδιά τον γέρο μας...ας είναι, μπορεί να μην είναι Γιαννίκης αλλά πήρε την ευκαιρία του...Πελάδε σ' ευχαριστούμε...

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειιτε το γιοβανοβιτς στη θεση του..🥶🥶🥶

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Araujo21 said:

Screenshot_4.jpg

Μόνο για αυτή την επιλογή και επομονή του αξίζει να πάρει τις ακαδημίες και να τις τρέξει εκείνος όπως ήταν άλλωστε και η αρχική συμφωνία εκτός και αν υπάρχουν άγνωστα για εμάς προβλήματα .

Άλλωστε εκτός της συγκεκριμένης επιλογής , το οτι έπεισε το τσούμπερ να έρθει , το ότι δεν φορτώθηκε η ομάδα σαπάκια που να παρακαλάμε να διώξουμε τώρα και οτι έγινε ο μέντορας του Κονέ μαθαίνοντας τη δουλειά . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Επιτελους λίγο τεστοστερόνη ρε ΚΑΒΛΕΟΥΡΑ. και αυτα που λεει και ο τρόπος και η σταση του οι κινησεις του σε ολα τρομερος τύπος.

αντε είχαμε πηξει με τα ποκεμον

Είχαμε πιστέψει ότι όταν παίρνεις πρωτάθλημα το νορμάλ είναι να σου σηκώνει με τα χίλια ζόρια το χέρι ο Μπάγεβιτς σε στυλ και χάρη σας κάνω. 

Ήρθε ο έτερος υποκαβλέουρας ο Μανόλο το 2018 να μας δείξει ότι κι ο προπονητής γιορτάζει και το χαίρεται. 

Και χθες ο Αρχεντίνος μας αρρώστησε. Τον είδαμε μπροστά στα μάτια μας και παλαβώσαμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MITSAKLAS said:

Είχαμε πιστέψει ότι όταν παίρνεις πρωτάθλημα το νορμάλ είναι να σου σηκώνει με τα χίλια ζόρια το χέρι ο Μπάγεβιτς σε στυλ και χάρη σας κάνω. 

Ήρθε ο έτερος υποκαβλέουρας ο Μανόλο το 2018 να μας δείξει ότι κι ο προπονητής γιορτάζει και το χαίρεται. 

Και χθες ο Αρχεντίνος μας αρρώστησε. Τον είδαμε μπροστά στα μάτια μας και παλαβώσαμε. 

almeida-kapnogono.jpg

Link to comment
Share on other sites

special limited edition reaction

almeida-kapnogono-modified.png

@TheNarrator Ναι ξέρω δεν φαίνεται πολλή καλά λόγο μικρού μεγέθους αλλα όσοι το κλικάρουν θα το φαντάζονται και αυτό ειναι αρκετό . 

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×