Jump to content

Recommended Posts

και γω πιστευα απτην αρχη. ειπαμε, για να επιτυχει ως προπονητης καποιος στην ΑΕΚ πρεπει να ναι μεγαλυτερο μεγεθος απο αυτην. Να χει παιξει σε world class επιπεδο και να χει μαζεψει κατσαρολια

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, chris manousopoulos said:

και γω πιστευα απτην αρχη. ειπαμε, για να επιτυχει ως προπονητης καποιος στην ΑΕΚ πρεπει να ναι μεγαλυτερο μεγεθος απο αυτην. Να χει παιξει σε world class επιπεδο και να χει μαζεψει κατσαρολια

Έτσι είναι ο άνθρωπος έχει παραστάσεις απο μεγάλα πρωταθλήματα έχει παίξει μουντιαλ ήταν στο ίδιο δωμάτιο με ντιέγκο κ.α..Τι να λέμε για αυτόν τον άνθρωπο τον σέβονται και τον εκτιμούν παίκτες και όλος ο οργανισμός ΑΕΚ.Απο μικρός πάντα υποστήριζα αργετινή και τον θύμαμαι όσο έπαιξε στην εθνική αργετινής οπώς και τον Ροα.Αλλά και σε όσες όμαδες έπαιξε.Στο ινσταγκραμ έχει τους διπλασιους ακόλουθους απο την ΑΕΚ είναι παγκόσμια προσωπικότητα ασχόλουνται κανάλια απο αργετινή απο μεξικο λόγω αλμειδα με την ΑΕΚ είναι μεγάλη διαφήμιση για την ομάδα μας,και θα έρθουν παίκτες στην ομάδα μας πρωτίστως λόγω αλμέιδα και επειδή θέλουν να συνεργαστούν μαζί του όπως έγινε με πινέδα.Μακάρι να μείνει χρόνια γιατί τον έχουμε ανάγκη όπως και ο αλμέιδα την ΑΕΚ.

FORZA AΕΚΑΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Radio La Red της Αργεντινής μίλησε ο Ματίας Αλμέιδα μετά την κατάκτηση του τίτλου στην πρώτη του σεζόν ως προπονητής της ΑΕΚ. «Το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει σημαδευτεί ανάμεσα στις μεγάλες ομάδες και εκείνες που δεν είναι τόσο πολύ λόγω ιστορίας και επενδύσεων. Είναι ένα ένα ιδιαίτερο πρωτάθλημα με τα πλέι οφ βλέπεις ομάδες που παίζουν καλά, στο ευρωπαϊκό στιλ και μία που κάνει τη διαφορά. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και τι αγαπάμε να βλέπουμε. Να βλέπουμε ωραία πράγματα και πράγματα να βελτιώνονται.

Έχω σπουδαίους παίκτες που έχουν έρθει και το στυλ που έχουμε ως ομάδα έχει ωφεληθεί από την ποιότητα των παικτών που έχω. Βάλαμε πολλά γκολ, είχαμε κατοχή μπάλας και ήμασταν πρωταγωνιστές από την αρχή», υποστήριξε αρχικά και συνέχισε λέγοντας πως αυτό που θέλει τώρα είναι να οδηγήσει την ΑΕΚ στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

«Το ότι ήθελα να γίνω πρωταθλητής στην Ευρώπη δεν με απομακρύνει από την Αργεντινή. Ήθελα να γίνω πρωταθλητής στην Ευρώπη και δεν είναι εύκολο. Θα ήταν πολύ ωραίο να μπω με την ΑΕΚ στους ομίλους του Champions League».

Επιπλέον ο Αλμέιδα τόνισε ότι ένας από τα άτομα που του λείπει, είναι ο πατέρας του: «Ένας από τους ανθρώπους που μου λείπουν, είναι ο πατέρας μου λόγω της φιλίας που είχαμε. Η σχέση που είχαμε, ξεπέρασε αυτή του πατέρα-γιου. Ήμασταν σύντροφοι. Όταν ήρθε η πρόταση από τις ΗΠΑ μου είπε να φύγω και να πάω. Νιώθω ότι θα ήθελε πολύ να με δει εδώ στην Ελλάδα», υπογράμμισε ο «Πελάδο», ο οποίος ανέφερε επίσης για τον Μαραντόνα: «Μου λείπει ο Ντιέγκο».

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας Αλμέιδα εδωσε νέα συνέντευξη στην Αργεντινή ως πρωταθλητής με την ΑΕΚ. Αναφέρθηκε στη δουλειά του, τη Ρίβερ και επί προσωπικού. Μιλώντας στο αργεντίνικο ESPN είπε σχετικά με τον τίτλο που κατέκτησε με την ΑΕΚ: «Ήταν η πρώτη μου εμπειρία στην Ευρώπη και να ολοκληρώνεται έτσι (σ.σ. η πρώτη σεζόν) είναι πολύ σημαντικό. Είμαι χαρούμενος. Ζω στο παρόν. Θέλω να συνεχίσω την καριέρα μου ως προπονητής όπως έκανα και ως παίκτης. Πηγαίνω σε μέρη που νιώθω ότι με αγαπάνε, που θα σεβαστούν τα πρότζεκτς μου και τους χρόνους μου. Δεν υπάρχει κάτι μαγικό στο ποδόσφαιρο. Σε τρία παιχνίδια δεν πρόκειται να ανακαλύψεις τίποτα. Πιστεύω στη μακροχρόνια δουλειά και παίρνω το ρίσκο».

Οσο για το αν θα επέστρεφε στη Ρίβερ Πλέιτ είπε: «Δεν σκέφτομαι τη Ρίβερ. Σκέφτομαι μόνο την ομάδα της οποίας ηγούμαι. Πρόκειται να παίξουμε στο Champions League. Οι στόχοι μου είναι διαφορετικοί. Η επιθυμία μου είναι διαφορετική. Έχω ήδη υπάρξει στη Ρίβερ. Τα έδωσα όλα. Δεν νομίζω ότι μπορώ να δώσω κάτι περισσότερο. Μου άρεσε τι έκανε ο Γκαγιάρδο, τι κάνει τώρα ο Ντεμικέλις. Τώρα είμαι οπαδός της ομάδας. Το "εγώ" δεν μπορεί να με νικήσει. Πρέπει να ξέρω να λέω "όχι". Απόλαυσα τις καλές στιγμές, αλλά νομίζω πως η περίοδός μου στη Ρίβερ έχει τελειώσει. Έχω κουραστεί να μιλάω για αυτά που έγιναν 12 χρόνια πριν. Νομίζω πως η καριέρα μου είναι πολύ σημαντική. Αισθάνομαι πως αυτό που κάνω υποβαθμίζεται. Ήμουν εκεί που έπρεπε να είμαι, έδωσα αυτά που έπρεπε να δώσω ως παίκτης και ως οπαδός της Ρίβερ. Σε μια εβδομάδα παίζω ακόμα έναν τελικό», σχολίασε.

Ο Αλμέιδα επίσης μίλησε και για όσα έχει βιώσει στην καριέρα του: «Είχα εξαιρετικούς προπονητές από τους οποίους πήρα πολλά καλά πράγματα και έχω πάρει λίγα από όλους. Το ποδόσφαιρο επίσης αλλάζει. Αλλά υπάρχουν πράγματα που παραμένουν τα ίδια και τα αξιολογώ. Είχα τρομερούς προπονητές στην καριέρα μου».

Κλείνοντας, αναφέρθηκε και στον πατέρα του: «Ζω και σκέφτομαι τον πατέρα μου. Ο θάνατος του πατέρα μου, άλλαξε τη ζωή μου. Ήμουν πολύ θυμωμένος από τον τρόπο που έφυγε από τη ζωή από τον Covid. Μου λείπει κάθε μέρα. Ήταν ένας καλός και έντιμος άνθρωπος», τόνισε.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites


Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο, άτομα που παίζουν ποδόσφαιρο και κείμενο

Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο, άτομα που παίζουν ποδόσφαιρο και κείμενο
 

Ματιας "χρωστας" κατι ακομα που στην αρχη ουτε που θα το φανταζομασταν. 
Βουλωσε τον Ρουμανο την Τεταρτη 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπέ μας έγινες θρύλος της ομάδας απόψε!! Και το αξίζεις 1000% . ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συλλέκτης τροπαιων. Δεν υπάρχει. Κανένας άλλος ποτέ δεν ταίριαξε τόσο τέλεια με τον οργανισμό και τη ψυχοσύνθεση του ΑΕΚτζή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στις πρώτες αλλαγές, είχα πάλι το θράσος να αμφιβάλλω.

Με ξαναμπούκωσες ..... χαλαρά!

Πλέον κάνε ό,τι σου γουστάρει, γιατί φαίνεται πως δεν το έχω με την μπάλα και πρέπει να τουμπεκίασω και να χειροκροτάω ΜΟΝΟ!

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΟΝΤΑ ΜΑΤΘΑΙΕ, ΕΣΒΗΣΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΤΩΝ!

ΕΙΣΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ ΤΗΣ ΑΕΚ! 

 

MUCHAS GRACIAS PELADO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να λύνονται οι απορίες μερικών για τα πλεξιγκλάς. Για τη δική μας προστασία είναι, ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος, #Μένουμε Ασφαλείς

 image.png.0ee9af0e88bc07130893ba9a7ab0ec80.png

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Για το νταμπλ για το ποδόσφαιρο που έφερε το όνομα του είναι πλέον δίπλα στου Φαντροκ, θα φερει και πορεία είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίοδο της διακοπης λόγω μουντιάλ, είχα μιλήσει με άνθρωπο κοντά στην ομάδα και τον ρώταγα πώς τα βλέπει. Ήταν μια περίοδος που ήμασταν 8 βαθμούς πίσω, και είχαμε δεδομένο ότι με την επιστροφή δε θα έχουμε Βίντα, Μοχαμαντί, Γκατσίνοβιτς, Άμραμπατ, Τσούμπερ....Μου είχε πει ότι η ομάδα θα αλλάξει λίγο λογική, θα παίζει πιο σφιχτά με στόχο να κερδίζει εύκολα-δύσκολα, αλλά θα έκανε δυνατή προετοιμασία στην Ολλανδία για να μπορεί να παίξει στα κόκκινα στα play-offs. Ο Αλμέιδα πίστευε ότι και 5 βαθμούς μείον να έμπαινε στα play offs θα το κάλυπτε....Όταν τον ρώτησα για μεταγραφές, μου είπε ότι ήταν οκ με το Φερνάντες, δεν ήθελε άλλον...Η αλήθεια είναι ότι θεώρησα πως μάλλον δεν έχουμε τύχη, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι ο κόουτς ήξερε απόλυτα τί έκανε...Όταν ξεκίνησαν τα play-offs και μετά την ισοπαλία με το βάζελο στο ναό, τον ξαναρώτησα και μου είπε "2 βαθμούς ειμαστε πίσω, δικό μας είναι. Ετοιμάσου τώρα να δεις μια ομάδα όπως πριν το μουντιάλ"...Και αυτό είδα, οπότε γι αυτό σας έλεγα μόνιμα ότι είναι δικό μας το πρωτάθλημα. Συν ότι μάθαινα ότι εξωαγωνιστικά δεν αφήναμε τίποτα στην τύχη....Μπράβο σε όλους λοιπόν, αλλά κυρίως στο μεγάλο μάγκα από την Αργεντινή.

  • Δικεφαλάκι 20
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MITSAKLAS said:

Είχαμε μεγαλύτερη κατοχή με 10 παίκτες σε ολόκληρο το παιχνίδι;;;

Τι έχει φτιάξει ο άνθρωπος ρε σεις...

Νομιζω πως η εικόνα του μπλουσμανου είναι μια σύγκριση των δύο, πριν τον τελικό και όχι stats του τελικού 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Macross said:

Αυτοί οι @MITSAKLAS του κόσμου έρχονται μετά και  μας κρίνουν για κάτι μικροδιαφορές....

Τώρα θα το πάτε στο άλλο άκρο. 

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×