Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2023-24


George_D
 Share

Recommended Posts

Με τα χαρμόσυνα του ποδοσφαίρου, πέρασε στα ψιλά η χθεσινή ξεφτίλα....Μόλις χάσαμε την Ευρώπη ακούσαμε πως πάμε για νταμπλ....Χάσαμε με κάτω τα χέρια από το Γραμματικό και ακούμε ότι πάμε για πρωτάθλημα. Η αλήθεια είναι πως οι περισσότεροι πρέπει να πάτε σπίτια σας, ειδικά οι γύρω από την ομάδα..... Αλλά ποιός θα σας στείλει? Ένας πρόεδρος που δεν ξέρει τί να πρωτοχρηματοδοτήσει και που καβάλησε το καλάμι μετά το τρεμπλ? Παπασταμάτη, καλές οι μαγκιές και οι δηλώσεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι από πέρσι τα έχεις κάνει μαντάρα....Ξήλωσε τον περίγυρο που έχει μαζευτεί στο τμήμα, αλλιώς κάτσε να σου τα τρώνε και να σε κάνουν ρεζίλι ημιεπαγγελματικές και ερασιτεχνικές ομάδες...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Γραμματικός και Μπάουερ τα μεγαλύτερα σιχαματα. Πιάνει πέναλτι του Τζηρα και πανηγυρίζει μέσα στα μούτρα του χοροπηδωντας. Συμπαίκτες που πήρατε τρεμπλ ήσασταν ρε σιχαμα. Πραγματικά άμα χάσουμε το πρωτάθλημα απο τον Γραμματικό θα μου πέσουν τα μλλια και δεν έχω και πολλά .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanch21 said:

Γραμματικός και Μπάουερ τα μεγαλύτερα σιχαματα. Πιάνει πέναλτι του Τζηρα και πανηγυρίζει μέσα στα μούτρα του χοροπηδωντας. Συμπαίκτες που πήρατε τρεμπλ ήσασταν ρε σιχαμα. Πραγματικά άμα χάσουμε το πρωτάθλημα απο τον Γραμματικό θα μου πέσουν τα μλλια και δεν έχω και πολλά .

Ο Μπάουερ είχε πλακωθεί σχεδόν με όλους τους συμπαίκτες του στην ΑΕΚ, ενώ το ίδιο γίνεται και εκεί που είναι τώρα. Είναι τερματοφυλακάρα, αλλά από μυαλό δεν.....Θα σου συνιστούσα να μη δεις τη σειρά, ή να πάρεις σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης. Δε βλέπω πώς αυτή η ομάδα που έχουμε μπορεί να πάρει οτιδήποτε. Με ελάχιστες εξαιρέσεις, πχ Νικολαίδης, Μαντάλινιτς, Αραμπατζής, οι υπόλοιποι είναι δημόσιοι υπάλληλοι...Χθες ξεφτιλίστηκαν και έμαθα πως μετά κάποιοι ήταν όλο πλακίτσα και χαμογελάκια...Μην περιμένεις κάτι, το 80% του ρόστερ είναι να φεύγει, όπως και ο περίγυρος, που είναι το πλέον μεγάλο πρόβλημα. Λυπάμαι τον Αλέξη τον Αλβανό που πήγε και έμπλεξε εκεί μέσα και είναι ένα παιδί που όντως σκάει όταν η ομάδα χάνει.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 1989 generation said:

 Λυπάμαι τον Αλέξη τον Αλβανό που πήγε και έμπλεξε εκεί μέσα και είναι ένα παιδί που όντως σκάει όταν η ομάδα χάνει.

Δεν αμφισβητω οτι ειναι ΑΕΚΑΡΑ αλλα δεν ευθυνεται και αυτος για την εικονα μας; Προπονητης ειναι και για μενα μεχρι στιγμης, πληρως αποτυχημενος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν αμφισβητω οτι ειναι ΑΕΚΑΡΑ αλλα δεν ευθυνεται και αυτος για την εικονα μας; Προπονητης ειναι και για μενα μεχρι στιγμης, πληρως αποτυχημενος

Φέτος έχω ξεκόψει από το τμήμα, αλλά από ότι ξέρω, άλλα του είχαν πει ότι θα γίνουν και άλλα έγιναν. Προφανώς έχει αποτύχει, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει στηριχθεί όσο οι προκάτοχοί του, μάλλον θα έλεγα ότι εκμεταλλεύτηκαν τη θέλησή του να αναλάβει την ομάδα και τον άφησαν μόνο του...Αλλά αυτά συμβαίνουν άμα κάνεις ψαλίδια για να δώσεις λεφτά στο γυναικείο βόλει.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1989 generation said:

Χθες ξεφτιλίστηκαν και έμαθα πως μετά κάποιοι ήταν όλο πλακίτσα και χαμογελάκια..

Ορίστε μια χαρά περνάνε τα παιδιά,μην τα ενοχλούμε ιδιαίτερα. Και ερωτώ εγώ. Τι θα γινόταν σε αντίστοιχη περίπτωση αν μετά από αποκλεισμό από γαύρο στο ποδόσφαιρο έβλεπες τους παίκτες να βγαίνουν και να κάνουν στορι από τα εστιατόρια; Όλοι θα είχαν ξεσηκωθεί και θα τους εκραζαν. Ενώ εδώ κανένας δεν νοιάζεται. Μας κάνουν περίγελο άλλη μια φορά και οι μόνοι που χαλιομαστε είμαστε εμείς. 

Screenshot_2023-05-10-00-58-19-880_com.instagram.android.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fanch21 said:

Ορίστε μια χαρά περνάνε τα παιδιά,μην τα ενοχλούμε ιδιαίτερα. Και ερωτώ εγώ. Τι θα γινόταν σε αντίστοιχη περίπτωση αν μετά από αποκλεισμό από γαύρο στο ποδόσφαιρο έβλεπες τους παίκτες να βγαίνουν και να κάνουν στορι από τα εστιατόρια; Όλοι θα είχαν ξεσηκωθεί και θα τους εκραζαν. Ενώ εδώ κανένας δεν νοιάζεται. Μας κάνουν περίγελο άλλη μια φορά και οι μόνοι που χαλιομαστε είμαστε εμείς. 

 

Το τμήμα είναι σε αποσύνθεση. Οι παίκτες δεν έχουν καταλάβει που ήρθαν, αλλά αυτό θα πρέπει να τους το πει κάποιος..Και ο Μαντάλινιτς είναι από αυτούς που παίζουν, άλλοι είναι οι τραγικοί...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

Το τμήμα είναι σε αποσύνθεση. Οι παίκτες δεν έχουν καταλάβει που ήρθαν, αλλά αυτό θα πρέπει να τους το πει κάποιος..Και ο Μαντάλινιτς είναι από αυτούς που παίζουν, άλλοι είναι οι τραγικοί...

Μα δεν ασχολείται κανένας πλέον. Το τμήμα μετά το τρεμπλ έχει μετατραπεί σε λουζερ. Τώρα θα αρχίσουν οι τελικοί το σκ,θα πάει κόσμος,θα μας κάνει κάνα μπρεικ ο γαύρος και άντε κάνε μπρεικ πίσω εσύ. Αυτοί καταρχάς έτσι όπως έκαναν χθες,θα προκαλέσουν σίγουρα και στο Κασιμάτης και ειδικά ο Μπάουερ. Πραγματικά απο πέρυσι στην Χαλκίδα τον έχω μεγάλο άχτι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fanch21 said:

Μα δεν ασχολείται κανένας πλέον. Το τμήμα μετά το τρεμπλ έχει μετατραπεί σε λουζερ. Τώρα θα αρχίσουν οι τελικοί το σκ,θα πάει κόσμος,θα μας κάνει κάνα μπρεικ ο γαύρος και άντε κάνε μπρεικ πίσω εσύ. Αυτοί καταρχάς έτσι όπως έκαναν χθες,θα προκαλέσουν σίγουρα και στο Κασιμάτης και ειδικά ο Μπάουερ. Πραγματικά απο πέρυσι στην Χαλκίδα τον έχω μεγάλο άχτι. 

Ο Μπάουερ παρακάλαγε να γυρίσει πέρσι. Λόγω χαρακτήρα, είναι κινητή βόμβα, δεν τον πήραν και πήγε στο γάβρο. Ε, από τότε μας έχει και αυτός άχτι. Κάτι τέτοιους τους γουστάρω βέβαια, έχουν νοοτροπία νικητή, δεν κολλάνε. Τέσπα, ας τελειώσει η χρονιά και ας καθίσουν να αποφασίσουν αν θέλουν να γίνει πάλι το τμήμα δυνατό ή θα το έχουν τσόντα με 2-3 ακόμα..Για πρωτάθλημα πάντως, οι πιθανότητες είναι 30-70, μόνο λόγω Γραμματικού. Αν είχαν προπονητή, θα το είχα σίγουρα χαμένο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1989 generation said:

Ο Μπάουερ παρακάλαγε να γυρίσει πέρσι. Λόγω χαρακτήρα, είναι κινητή βόμβα, δεν τον πήραν και πήγε στο γάβρο. Ε, από τότε μας έχει και αυτός άχτι. Κάτι τέτοιους τους γουστάρω βέβαια, έχουν νοοτροπία νικητή, δεν κολλάνε. Τέσπα, ας τελειώσει η χρονιά και ας καθίσουν να αποφασίσουν αν θέλουν να γίνει πάλι το τμήμα δυνατό ή θα το έχουν τσόντα με 2-3 ακόμα..Για πρωτάθλημα πάντως, οι πιθανότητες είναι 30-70, μόνο λόγω Γραμματικού. Αν είχαν προπονητή, θα το είχα σίγουρα χαμένο.

Αν ακόμα και με τις περικοπές έχουμε με διαφορά το μεγαλύτερο μπάτζετ, αν είμαστε ομάδα που κινείται σε απολύτως επαγγελματικά πρότυπα όταν στον γαύρο είναι ημιεπαγγελματίες, όταν έχουμε πλεονέκτημα έδρας και παρόλα αυτά εσύ που ξέρεις 5 πράγματα για το άθλημα λες ότι οι πιθανότητες είναι 30-70 τότε τα πράγματα στο τμήμα είναι τραγικά. Τόσο τραγικά που είναι πολύ περίεργο που ο Παπασταμάτης δεν τα βλέπει για να τ΄ αλλάξει και ίσως θα πρέπει να πέσει καμιά ''φάπα'' (μην ξεχνάμε ότι οι μάγκες που θα χουν πάντα τον σεβασμό μας ήταν άλλοι, όχι οι τωρινοί μισθοφόροι).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν ακόμα και με τις περικοπές έχουμε με διαφορά το μεγαλύτερο μπάτζετ, αν είμαστε ομάδα που κινείται σε απολύτως επαγγελματικά πρότυπα όταν στον γαύρο είναι ημιεπαγγελματίες, όταν έχουμε πλεονέκτημα έδρας και παρόλα αυτά εσύ που ξέρεις 5 πράγματα για το άθλημα λες ότι οι πιθανότητες είναι 30-70 τότε τα πράγματα στο τμήμα είναι τραγικά. Τόσο τραγικά που είναι πολύ περίεργο που ο Παπασταμάτης δεν τα βλέπει για να τ΄ αλλάξει και ίσως θα πρέπει να πέσει καμιά ''φάπα'' (μην ξεχνάμε ότι οι μάγκες που θα χουν πάντα τον σεβασμό μας ήταν άλλοι, όχι οι τωρινοί μισθοφόροι).

Οι παίκτες είναι οι τελευταίοι που φταίνε, και να τους κράξει ο κόσμος, το πολύ πολύ να φύγουν...Ο πρώτος υπεύθυνος είναι ο Παπασταμάτης. Έχει προσφέρει πάρα πολλά στο τμήμα, αλλά κάποια στιγμή κάποιους ανθρώπους που τους έχει εκεί αρκετά χρόνια πρέπει να τους χαιρετίσει, ότι είχαν να δώσουν το έδωσαν. Η κατάσταση είναι περίπου όπως στην περσινή ποδοσφαιρική ΑΕΚ, θέλει σκούπα, ιδίως στους γύρω γύρω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή στις 15.00 ο πρώτος τελικός με το γάβρο, όταν όλος ο κόσμος θα πηγαίνει Φιλαδέλφεια........No comment.........

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1989 generation said:

Κυριακή στις 15.00 ο πρώτος τελικός με το γάβρο, όταν όλος ο κόσμος θα πηγαίνει Φιλαδέλφεια........No comment.........

Δεν νομίζω να είναι τόσο ζώα ώστε να το βάλουν Κυριακή. Πάντως το επίσημο της ΟΧΕ δεν γράφει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 11:21 PM, 1989 generation said:

Κυριακή στις 15.00 ο πρώτος τελικός με το γάβρο, όταν όλος ο κόσμος θα πηγαίνει Φιλαδέλφεια........No comment.........

Εγώ πάντως δεν σκέφτηκα στιγμή να χάσω έστω και ένα λεπτό από τη Φιλαδέλφεια για να πάω στο χάντμπολ. Και φέτος στηρίξαμε το τμήμα αλλά το τμήμα μας ντροπιάζει συνεχίζοντας το έπος που ξεκίνησε στον περσινό τελικό κυπέλλου. Ως ΑΕΚτζηδες πρέπει να ξεκινήσουμε να απαιτούμε πράγματα και αυτή η ομάδα δεν αξίζει ώστε κανένας μας να χάσει μαγικές στιγμές της πρώτης κούπας στη ΝΦ μετά το 1994. Λυπάμαι πολύ 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Εγώ πάντως δεν σκέφτηκα στιγμή να χάσω έστω και ένα λεπτό από τη Φιλαδέλφεια για να πάω στο χάντμπολ. Και φέτος στηρίξαμε το τμήμα αλλά το τμήμα μας ντροπιάζει συνεχίζοντας το έπος που ξεκίνησε στον περσινό τελικό κυπέλλου. Ως ΑΕΚτζηδες πρέπει να ξεκινήσουμε να απαιτούμε πράγματα και αυτή η ομάδα δεν αξίζει ώστε κανένας μας να χάσει μαγικές στιγμές της πρώτης κούπας στη ΝΦ μετά το 1994. Λυπάμαι πολύ 

Φιλαδέλφεια βέβαια θα επικρατεί το αδιαχώρητο όλη την μέρα. Θα είναι απίστευτη μέρα φυσικά που θα λήξει (αν δεν είμαστε αυτοκαταστροφικοί) πανηγυρίζοντας. Το πάρτι απλά θα μεταφερθεί στο ΟΑΚΑ για λίγο. Εμείς θα πάμε μια παρέα 4-5 άτομα και μετά ξανά επιστροφή Φιλαδέλφεια.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τί να υποθέσεις από τις ανανεώσεις των δύο παικτών για τις προθέσεις της διοίκησης. Η μία επιβραβεύει τον ερασιτεχνισμό και την έλλειψη σοβαρότητας, η άλλη τον επαγγελματισμό και τη σοβαρότητα........

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fanch21 said:

Φιλαδέλφεια βέβαια θα επικρατεί το αδιαχώρητο όλη την μέρα. Θα είναι απίστευτη μέρα φυσικά που θα λήξει (αν δεν είμαστε αυτοκαταστροφικοί) πανηγυρίζοντας. Το πάρτι απλά θα μεταφερθεί στο ΟΑΚΑ για λίγο. Εμείς θα πάμε μια παρέα 4-5 άτομα και μετά ξανά επιστροφή Φιλαδέλφεια.

Και πολύ καλά θα κάνετε 

Link to comment
Share on other sites

Πιο απογοητευτική προσέλευση σε ΑΕΚ-Ξυνη στο χάντμπολ δεν έχω δει μιση ωρα πριν το παιχνίδι 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos changed the title to ΑΕΚ Χάντμπολ 2023-24
  • AG21 featured and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×