Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


George_D
 Share

Recommended Posts

Για Μπούση πώς προέκυψε η φημη;

Πάντως, μιας και αναφέρθηκε:

Για τις άλλες ομάδες: «Οταν μιλάω με άλλους ιδιοκτήτες μου λένε πως εσύ είσαι κάτι διαφορετικό. Οταν μεγάλωνα ήμουν Αεκτζής, ο πατέρας μου ΑΕΚτζής και ο παππούς μου ΑΕΚτζής. Της μητέρας μου ο πατέρας, ο άλλους παππούς μου, ήταν Παναθηναϊκός, όταν ήμουν μαζί του ήμουν Παναθηναϊκός, όταν ήμουν με τον άλλον ήμουν ΑΕΚτζής (γέλια).

Οταν πήγαινα στον θείο μου που ήταν Ολυμπιακός ήμουν Ολυμπιακός (γέλια). Εμείς στην Αμερική, οι Έλληνες του εξωτερικού, πάντα θα στηρίξουμε την ομάδα από την Ελλάδα. Πάντα θα στηρίξουμε την Ελλάδα άσχετα με ττο ποια ομάδα είναι. Στην αρχή πολλοί δυσκολεύτηκαν να το καταλάβουν, να καταλάβουν τη νοοτροπία μου, τώρα το έχουν νιώσει. Εχουν καταλάβει πως είμαι καθαρός.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Navas said:

Μπούσης???

Ρώτησαν το πρωί τον κέτσε για μπούση αν υπάρχει περίπτωση να μπει στο ποδοσφαιρικό τμήμα  και είπε όχι αλλά αν θέλει να μπει στο μπασκετ ως συμπαίκτης μαζί με μάκη καλοδεχούμενος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φύγουν οι αυλικοί θα ήμαστε στο ίδιο έργο συνέχεια θεατές. Στα 100 του συλλόγου το τμήμα βρίσκεται και πάλι στα χειρότερα του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Agent HAF said:

Αν δεν φύγουν οι αυλικοί θα ήμαστε στο ίδιο έργο συνέχεια θεατές. Στα 100 του συλλόγου το τμήμα βρίσκεται και πάλι στα χειρότερα του.

Αν δεν πάρει σκούπα ο μάκης αργά η γρήγορα το τμήμα θα πέσει κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bluesman said:

Iσχύουν τα παρακάτω για φέτος; Νόμιζα ότι το Περιστέρι έδινε περισσότερα χρήματα και η ΑΕΚ λιγότερα.

https://www.foxbet.gr/315873/mpatzet-omadon-mpasket-a1

 

 

Είδα τα μπατζετ μετά τους αλλόθρησκους το χάος.Μπορεί προμηθέας περιστέρι άρης και παοκ να έχουν μικρότερο μπατζετ αλλά κάνουν αξιοπρεπή πορεία και βρίσκουν παίκτες που εμείς δεν μπορούμε να βρούμε.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bluesman said:

Iσχύουν τα παρακάτω για φέτος; Νόμιζα ότι το Περιστέρι έδινε περισσότερα χρήματα και η ΑΕΚ λιγότερα.

https://www.foxbet.gr/315873/mpatzet-omadon-mpasket-a1

 

 

Και να πεις ότι άντε μια χρονιά μπορεί να γίνει, το να είμαστε πίσω τους βαθμολογικά. Είμαστε κάθε χρόνο πίσω τους σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Με νευριάζει που Άρης και ποακ έχουν καλύτερη ομάδα με μικρότερο μπατζετ. Εμείς διαλέγουμε πανέρι 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pelado Alme said:

και βρίσκουν παίκτες που εμείς δεν μπορούμε να βρούμε.

 

8 minutes ago, Araujo21 said:

 Εμείς διαλέγουμε πανέρι 

Το 1980 που έφερναν "παικταράδες" όσοι είχανε άκρες στην Αμερική είναι 44 χρόνια πίσω.

Σήμερα όλοι ξέρουνε όλους και οι μανατζαρέοι βασιλεύουνε στον χώρο.

Πριν καμιά δεκαριά χρόνια, ο Δελημπαλταδάκης έβλεπε "Μαρούσι - Τυφώνας" στον Άγιο Θωμά Κυριακή πρωί 8.30 η ώρα με την τσίμπλα στο μάτι επειδή "κάτι του είχαν σφυρίξει" για ένα ταλεντάκι του Μαρουσιού. Ποιός, ο Δελημπαλταδάκης !!!

Άρα και ξέρουμε και μπορούμε. ΑΥΤΟΙ δεν θέλουνε και δεν έρχονται. Όταν ο μάνατζερ πατάει AEK BC στο google και πήζει το μάτι του στο ΒΑΝ, του λέει του παίκτη-πελάτη "κόψε ρόδα μυρωμένα και πάμε γι αλλού".

Αν δεν "φτιάξεις" το όνομα σου, θα "βολεύεσαι" με τον κατιμά. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οι φετινοί παίχτες ήταν πανέρι. Ίσα ίσα κιόλας.

Καμπεγκέλε δεν έχει κανείς άλλος. Ούτε Μακρέι. Ούτε ΜακΛέμορ. Ούτε Τίλμαν. Εννοώ σαν αξία και να το δείχνουν στο παρκέ στα χρόνια.

Απ' τη στιγμή που άνοιξε η πόρτα να φεύγουν, χάλασε η χημεία, διώχνουν και τον προπονητή που τους είχε επιλέξει με βάση το σχέδιό του, δεν θέλει και πολύ να διαλύσεις!!!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

 

Το 1980 που έφερναν "παικταράδες" όσοι είχανε άκρες στην Αμερική είναι 44 χρόνια πίσω.

Σήμερα όλοι ξέρουνε όλους και οι μανατζαρέοι βασιλεύουνε στον χώρο.

Πριν καμιά δεκαριά χρόνια, ο Δελημπαλταδάκης έβλεπε "Μαρούσι - Τυφώνας" στον Άγιο Θωμά Κυριακή πρωί 8.30 η ώρα με την τσίμπλα στο μάτι επειδή "κάτι του είχαν σφυρίξει" για ένα ταλεντάκι του Μαρουσιού. Ποιός, ο Δελημπαλταδάκης !!!

Άρα και ξέρουμε και μπορούμε. ΑΥΤΟΙ δεν θέλουνε και δεν έρχονται. Όταν ο μάνατζερ πατάει AEK BC στο google και πήζει το μάτι του στο ΒΑΝ, του λέει του παίκτη-πελάτη "κόψε ρόδα μυρωμένα και πάμε γι αλλού".

Αν δεν "φτιάξεις" το όνομα σου, θα "βολεύεσαι" με τον κατιμά. 

Ε και ο Άρης δρν ήταν καλύτερος και ο βου επίσης . Δρν μιλάω για νοικοκυρεμένα σωματεία 

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω κάποια πράγματα που είπε ο Θάνος Τσίμπος:

α) Οι άνθρωποι που εισηγούνται αποφάσεις όπως την επιλογή προπονητή είναι ο Μαυροειδής και ο Χήνας. Ο Αγγελόπουλος παίρνει την τελική απόφαση.

β) Δεν μπορεί να θεωρηθεί άσχετος ο Μαυροειδής, ενώ ο Αγγελόπουλος ξέρει πολύ περισσότερο μπάσκετ από το 90% των οπαδών.

γ) Ο προπονητής που αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της ομάδος, σχεδιάζει τις αγωνιστικές επιλογές της και όχι ο τζένεραλ μάνατζερ ή κάποιος άλλος, αυτοί κάνουν τις διαπραγματεύσεις. Π.χ. Ο Καντζούρης τους παίκτες που πήρε τους ήθελε ο ίδιος, ενώ και ο Δέδας έφερε παίκτες που ήξερε ο ίδιος.

 δ) Δεν είναι άσχετοι πάντως διότι γενικότερα η ΑΕΚ έχει στείλει πολλούς παίκτες στην Ευρωλίγκα ή έχει εκτινάξει την χρηματιστηριακή τους αξία, πολύ περισσότερο από άλλες ομάδες.

ε) Ο Καντζούρης έφυγε γιατί ζήτησε να γίνουν πέντε πράγματα, η διοίκηση ζήτησε πέντε άλλα πράγματα και δεν υπήρξε συμφωνία επ'αυτών.

στ) Ο Χατζηδάκης έμεινε γιατί ο Ζούρος του είπε ότι θα του δώσει χρόνο συμμετοχής.

ζ) Αγγελόπουλος, Μαυροειδής, Χήνας έκαναν λάθος στην επιλογή του Πλάθα γιατί το μπάσκετ αυτό δεν ταιριάζει στο ελληνικό πρωτάθλημα.

η) Η ΑΕΚ φέτος έχει τον διπλάσιο προϋπολογισμό(1,7 εκατομμύρια ευρώ) από πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει 5 ματς στο πρωτάθλημα. Όλα δύσκολα. Βαζελο,ΠΑΟΚ έξω, Προμηθέα, Περιστερι κ Μαρούσι έξω.

Κ είμαστε 2 νίκες πάνω Άπτον φούντο.  

Οπότε μαφησουν τις δηλώσεις για τίτλους κ να κοιτάξουν να σωθεί η ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Που το έμαθε το μπάσκετ ο Αγγελόπουλος? Και ποιες οι επιτυχίες του χήνα? Δες το προφίλ παιχτών φέτος αν εξαιρέσεις τον τιλμαν όλοι σχεδόν above 30 πρώην nbaers η ευρωλιγκατοι που κολλάνε τα τελευταία ένσημα πριν καταλήξουν στα Χονγκ Κονγκ και τις Φιλιππίνες και θα έρθουν αυτοί να παίξουν άμυνα? Να κυνηγάνε τους 24αρηδες 25αρηδες Αμερικάνους? Ο Αγγελόπουλος έχει ένα κόλλημα νομίζει ότι άμα φέρει ένα και καλά όνομα θα γίνει κάτι. Κανένα μέλλον ο άνθρωπος δεν αλλάζει τρόπο λειτουργίας κάθε χρόνο θα είμαστε και χειρότερα μέχρι να τραβήξει κάποιος την μπριζα. Η μεν μπουγάτσα έχει να εμφανιστεί στα μπανς της φιμπα 5 χρόνια και ο σκωληξ αν εμφανιστεί θα είναι για μια υπόθεση. Εμείς κάθε χρόνο σπάμε τα ρεκόρ και ξεφτιλιζουμε το όνομα μας. Ευτυχώς έχουν μείνει λίγα ματς να ταλαιπωρηθουμε αν και πότε δεν ξέρεις τι θα γίνει στα πλειαουτ. Μαρεσει που φέτος ο Μάκης αύξησε και τις τιμές στα διάρκειας γιατί θα βλέπαμε υπερθέαμα 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μια κ ρωτάω για τον ΑΕΚαρχη διάφορα ας ρωτήσω κ για τον έναν από εμάς. Εκείνα τα 10Μ που... προορίζονται για Α.Μ.Κ. που να βρίσκονται κ τι να κάνουν?

Είναι ζεστό χρήμα παρκαρισμένο σε ένα λογαριασμό κ περιμένει τι ακριβώς για να μπει στην εταιρεία?

Είναι ζεστό χρήμα παρκαρισμένο σε ένα λογαριασμό μόνο κ μόνο για να βελτιώνονται τα οικονομικά νούμερα με διάφορα λογιστικά τρικ καθυστέρησης της απόφασης ή μη για τοποθέτησή τους σε Α.Μ.Κ. άρα κ στην εταιρεία?

Είναι αέρας κοπανιστός που εμφανίζεται στον έλεγχο κ χάνεται μετά με κάποιο τρόπο ή δεν εμφανίζεται κ ποτέ? 

Δεν θα ρωτούσα, αλλά όταν βλέπω άρθρα για 15Μ+ ζεστό χρήμα που μπήκαν σε μια ΚΑΕ με Μ.Κ. 2,87Μ εξάπτεται η φαντασία μου.

Υ.Γ. Μαζευτείτε, φιλική συμβουλή-δεν αφορά το φόρουμ να μην παρεξηγηθώ-.

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΚΑΕ ΑΕΚ εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση την Τετάρτη (7/2) αναγνωρίζοντας τα λάθη που έχουν γίνει στην τρέχουσα σεζόν και καλώντας τον κόσμο της να στηρίξει την ομάδα.

Τα πολλά αρνητικά αποτελέσματα των «κιτρινόμαυρων» το τελευταίο δίμηνο έχουν δημιουργήσει δυσαρέσκεια στον κόσμο της ομάδας ο οποίος δεν έχει μείνει ικανοποιημένος από τις ήττες τόσο στην Basket League όσο και στο Basketball Champions League.

Γι' αυτόν τον λόγο η επίσημη ΑΕΚ μέσω ανακοίνωσης τοποθετήθηκε και ξεκαθάρισε ότι θα γίνει προσπάθεια για να ανατραπεί η κατάσταση, ζήτησε τη στήριξη του κόσμου της και παράλληλα υπογράμμισε ότι ακόμα η ομάδα είναι μέσα σ' όλους τους στόχους της.

Αναλυτικά:

 

«Με αίσθημα ευθύνης έναντι των οπαδών του ενδόξου Σωματείου μας, το οποίο εφέτος συμπληρώνει 100 χρόνια από τη γέννησή του, ενημερώνουμε, ότι:

Έχουμε πλήρη επίγνωση της πραγματικότητας.

Αναγνωρίζουμε, ότι το μέχρι στιγμής παραγόμενο αποτέλεσμα «πόρρω απέχει» από τα προσδοκώμενα σε σχέση με τον αρχικό σχεδιασμό μας. Πρόδηλο είναι, ότι υπήρξαν αστοχίες και αδυναμίες για τις οποίες απολογούμαστε. Ωστόσο, η «Βασίλισσα» παρά τη δεινή θέση της, παραμένει εντός όλων των στόχων και κρίνουμε, ότι πρέπει να πορευτούμε όλοι μαζί.

Όλοι μαζί άλλωστε ήμασταν στις πολλές χαρές και λίγες λύπες του πρόσφατου παρελθόντος.

Σας καλούμε όλους να στηρίξετε την Ομάδα μας.  Είναι αυτονόητη συνθήκη για να προσπαθήσουμε να ανατρέψουμε την κατάσταση.

Σε κάθε περίπτωση, θα έρθει η ώρα για «να κάνουμε ταμείο».

Διαβεβαιώνουμε τον φίλαθλο κόσμο μας, ότι εν όψει της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου θα υπάρξουν οι απαιτούμενες δομικές αλλαγές στον Οργανισμό, προκειμένου για την επιστροφή στην κανονικότητα.

Προσώρας προχωράμε απρόσκοπτα τις δράσεις μας εντός και εκτός γηπέδων. Η τρέχουσα επετειακή περίοδος εξακολουθεί ν’ αποτελεί για εμάς αφετηρία νέων στόχων και αέναης περισυλλογής. Έχουμε υποχρέωση και καθήκον μαζί να τιμήσουμε «εν τοις πράγμασι» την Ιστορία μας.

Συνεχίζουμε…».

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Navas said:

η «Βασίλισσα»

Λόγω εκατοστών γενεθλίων το χούμε ρίξει και στην γλώσσα του 1924 ένεκα επετείου; Εν τω μεταξύ, απ' όλα τα εισαγωγικά που διάβασα στο άνωθεν πόνημα, μόνο στη Βασίλισσα ταιριάζουν. Βασίλισσα εντός εισαγωγικών πλέον. Ελπίζω μόνος του να τα γράφει και μόνος του να τα κουτσοδιορθωνει, μην φάμε και κάνα μπαν από διορθωτή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Yossarian said:

Λόγω εκατοστών γενεθλίων το χούμε ρίξει και στην γλώσσα του 1924 ένεκα επετείου; Εν τω μεταξύ, απ' όλα τα εισαγωγικά που διάβασα στο άνωθεν πόνημα, μόνο στη Βασίλισσα ταιριάζουν. Βασίλισσα εντός εισαγωγικών πλέον. Ελπίζω μόνος του να τα γράφει και μόνος του να τα κουτσοδιορθωνει, μην φάμε και κάνα μπαν από διορθωτή.

 

Τουλάχιστον είναι η πρώτη φορά που παραδέχτηκαν ότι τα έκαναν σκατά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yossarian said:

Λόγω εκατοστών γενεθλίων το χούμε ρίξει και στην γλώσσα του 1924 ένεκα επετείου; Εν τω μεταξύ, απ' όλα τα εισαγωγικά που διάβασα στο άνωθεν πόνημα, μόνο στη Βασίλισσα ταιριάζουν. Βασίλισσα εντός εισαγωγικών πλέον. Ελπίζω μόνος του να τα γράφει και μόνος του να τα κουτσοδιορθωνει, μην φάμε και κάνα μπαν από διορθωτή.

Οπως τη βλεπω μαλλον ο πατερας Χηνας την εχει γραψει.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Νικολάου γράφει έτσι.

Μακάρι να είναι ο πρώτος που θα φάει σούτο το καλοκαίρι γιατί η γραφή του και η γενικότερη παρουσία του με ενοχλούν ίσως και περισσότερο από τα χρέη του Μάκη.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν παλεύονται οι ανακοινώσεις της ΚΑΕ

Κλαψιάρικο/κακομοίρικο ύφος ακόμα και όταν αφορούν κάποιο θετικό γεγονός

Link to comment
Share on other sites

Περισπουδαστο ύφος.

Ας σοβαρεύτουν όλοι τους πριν έχουμε δράματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανούσια ανακοίνωση …. Πλέον μόνο οι πράξεις μετράνε 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×