Jump to content

Εισιτήρια Διαρκείας 2022-23:


George_D
 Share

Recommended Posts

Ωραίο θέμα για συζήτηση τα διαρκείας, ακόμα πιο ωραίο πως θα μας πιάσει τον κώλο, θα πληρώσουμε και θα πούμε και ευχαριστώ.

Οι ομάδες πλέον λειτουργούν ως επιχειρήσεις και ως τέτοια και η ΠΑΕ βλέπει ότι η ζήτηση για ένα διαρκείας είναι τεράστια από πέρυσι, πόσο μάλλον μετά το double.

Δεν μας αρέσει το ξέρω ένα εισητήριο των 400€ πχ να περάσει τα 550€ με αύξηση στην αρχική τιμή, Ευρωπαϊκά κτλ στο τέλος αλλά ξέρουν καλά ότι ακόμα και αν κάποιος κωλωσει να τα δώσει από πίσω περιμένουν ουρές να του πάρουν την θέση.

Όσο η δίψα του κόσμου να τα αγοράσει θα είναι εκεί, τόσο θα τα πληρώνουμε παραπάνω του κανονικού.

Να δούμε και σε τι τιμή θα είναι και η συνεισφορά στην ερασιτεχνική βέβαια που είναι υποχρεωτική για την αγορά.

Εν αναμονή κάνα δυο εβδομάδες, θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη ας μη γκρινιαζουν οταν ο καθενας προσπαθει να μπει μεσα με καθε τροπο λεω εγω

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Απο την αλλη ας μη γκρινιαζουν οταν ο καθενας προσπαθει να μπει μεσα με καθε τροπο λεω εγω

 Σωστοοοοοος!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κι ανανέωση θα κάνουμε τίγρη μου και βιζιτες για να βγάλουμε τα ευρωπαϊκά, άλλωστε η γυναίκα μου θα με αφήσει με τα ποσά που θα της πω. Τέρμα οι υποχρεώσεις, μόνο ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nuc1924 said:

τα 20μ της περιφερειας τα πηρε η Ερασιτεχνικη

Αυτά τα 20 δεν θα τα έπαιρνε έτσι κι αλλιώς αν δεν ήταν το γήπεδο. Από την άλλη είναι σωστο και δίκαιο "το ένα χέρι να νίβει το αλλο".

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pappous said:

Αυτά τα 20 δεν θα τα έπαιρνε έτσι κι αλλιώς αν δεν ήταν το γήπεδο. Από την άλλη είναι σωστο και δίκαιο "το ένα χέρι να νίβει το αλλο".

τα 20 δεν θα τα παιρνε και η ιδιωτικη Δικεφαλος ΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Να παν να γαμηθουν τα μουνια αν βαλουν συν 50αρικα στα ευρωπαικα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nuc1924 said:

τα 20 δεν θα τα παιρνε και η ιδιωτικη Δικεφαλος ΑΕ.

εννοείται. Γιαυτό πρέπει να υπάρχει ανταπόδωση προς την ερασιτεχνική. Υποτίθεται ότι μετά από χρόνια (50 νομίζω) το γήπεδο θα είναι της ερασιτεχνικής. Για εμένα δεν είναι αυτό επαρκής ανταπόδοση διότι θα μείνει η ερασιτεχνική με ένα ξεπερασμένο πλέον γήπεδο για το οποίο μάλιστα δεν θα έχει χρήση αν η ΠΑΕ για χ-ψ λόγους επιλέξει να παίζει αλλού.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, CHⓇIS said:

Απο την αλλη ας μη γκρινιαζουν οταν ο καθενας προσπαθει να μπει μεσα με καθε τροπο λεω εγω

Καταλαβαίνω το πνεύμα αλλά στάκα. Αν μπαίνουν σε κενές θέσεις με γειά τους με χαρά τους. Αν ενώ φταίει η ΠΑΕ την πληρώνουν την νύφη τρίτοι δεν μου φαίνεται τόσο σωστό και δίκαιο. Ακόμη περισσότερο αν σε κάποιο συμβάν κινδυνεύσουν αθώοι άνθρωποι. Το "δικαίωμα" κάποιου δεν μπορεί να είναι σε βάρος των δικαιωμάτων άλλων.

Link to comment
Share on other sites

@CHⓇIS  Δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο ακριβά για τους κατόχους. Αυτή μου φαίνεται πιο πιθανή τιμολόγηση για τα ελεύθερα.

Πχ στην 29 όπου είχε 1000 το διαρκείας και €65 το απλό, δεν είναι απίθανο να χρεώσει €50 το ματς αμα είναι και Τσου-λού.. Τον μη κάτοχο θα τον χρεώσει €65

Ομως σε θύρα που το ελεύθερο εισιτήριο έχει €45, το οποιοδήποτε είσιτήριο για τον κάτοχο διαρκείας θα είναι 25-30 ευρώ.

Φυσικά δεν αποκλείεται τίποτα γιατί ώς γνωστόν, στο τέλος αποφασίζει μόνο ένας, μόνος του, οπότε η σχεδιασμένη οικονομική πολιτική μπορεί θυσιαστεί στο ένστικτο του άγριου αιλουροειδούς της ζούγκλας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

Δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο ακριβά για τους κατόχους. Αυτή μου φαίνεται πιο πιθανή τιμολόγηση για τα ελεύθερα.

Πχ στην 29 όπου είχε 1000 το διαρκείας και €65 το απλό, δεν είναι απίθανο να χρεώσει €50 το ματς αμα είναι και Τσου-λού.. Τον μη κάτοχο θα τον χρεώσει €65

Ομως σε θύρα που το ελεύθερο εισιτήριο έχει €45, το οποιοδήποτε είσιτήριο για τον κάτοχο διαρκείας θα είναι 25-30 ευρώ.

Φυσικά δεν αποκλείεται τίποτα γιατί ώς γνωστόν, στο τέλος αποφασίζει μόνο ένας, μόνος του, οπότε η σχεδιασμένη οικονομική πολιτική μπορεί θυσιαστεί στο ένστικτο του άγριου αιλουροειδούς της ζούγκλας

Αθώο παιδί. Είπες την ελπίδα σου στην αρχή αλλά στο τέλος υπερίσχυσε η λογική. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Αθώο παιδί. Είπες την ελπίδα σου στην αρχή αλλά στο τέλος υπερίσχυσε η λογική. 

Οχι η λογική, η εμπειρία😄

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pappous said:

Καταλαβαίνω το πνεύμα αλλά στάκα. Αν μπαίνουν σε κενές θέσεις με γειά τους με χαρά τους. Αν ενώ φταίει η ΠΑΕ την πληρώνουν την νύφη τρίτοι δεν μου φαίνεται τόσο σωστό και δίκαιο. Ακόμη περισσότερο αν σε κάποιο συμβάν κινδυνεύσουν αθώοι άνθρωποι. Το "δικαίωμα" κάποιου δεν μπορεί να είναι σε βάρος των δικαιωμάτων άλλων.

Απο τι στιγμη που καταλαβαινεις το πνευμα ολα σταματουν εκει. Ολα τα αλλα ειναι κλαιν

Link to comment
Share on other sites

Η ερασιτεχνική στο οακα έπερνε 0 και η παε θέσπισε τη κάρτα φίλου ώστε να δίνει κάτι για το σήμα όπως πρέπει.  Στην Αγία Σοφία υπάρχει φυσικά η κάρτα φίλου λίγο πιο πολλή τσιμπιμενη αλλά για τη χρήση του γηπέδου ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΕΡΑ ( Γήπεδο + καρεκλάκια + διαδρομή) υπάρχει ένα ανταποδοτική βάση ενός παραχωρητηριου που δεν έχουμε δει ούτε έχει βγει και που σύμφωνα με τον Αλεξίου σε γενική συνέλευση της ΕΡΑ είναι 20% επί των διαρκειας. Αυτά... 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pappous said:

Καταλαβαίνω το πνεύμα αλλά στάκα. Αν μπαίνουν σε κενές θέσεις με γειά τους με χαρά τους. Αν ενώ φταίει η ΠΑΕ την πληρώνουν την νύφη τρίτοι δεν μου φαίνεται τόσο σωστό και δίκαιο. Ακόμη περισσότερο αν σε κάποιο συμβάν κινδυνεύσουν αθώοι άνθρωποι. Το "δικαίωμα" κάποιου δεν μπορεί να είναι σε βάρος των δικαιωμάτων άλλων.

Επισης αυτη τη μλκ οτι κινδυνευουν ζωες μονο απο μας την εχω ακουσει. Χωρις πλακα. Μαλλον ειμαστε πολυ συνειδητοποιημενοι.... Σε μας κινδυνευουν απο καπνογονα απο ασφυξια απο αγχος απο δν ξερω κ γω τι. Σ ολους τους αλλους ολα ειναι φυσιολογικα. 

Λολ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τη βρηκα την ακρη. Θα αγοραζω το τικετ κ αν δν μπορω να παω θα το πουλαω 3 φορες πανω γ τους νεοΑΕΚτζηδες  να βγαλω κ κανα εξοδο. Πιο κατω θα μου βγει το κειας. 

Δν το χω κανει ποτε αλλα στ arxeidia μου γ τους νεοΑΕΚ που γουσταρουν χλιδη

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CHⓇIS said:

Επισης αυτη τη μλκ οτι κινδυνευουν ζωες μονο απο μας την εχω ακουσει. Χωρις πλακα. Μαλλον ειμαστε πολυ συνειδητοποιημενοι.... Σε μας κινδυνευουν απο καπνογονα απο ασφυξια απο αγχος απο δν ξερω κ γω τι. Σ ολους τους αλλους ολα ειναι φυσιολογικα. 

Λολ

Μεταξύ λέει το νοπειπερ ογι να βάλουν καρεκλάκια χωρίς πλατη στο πέταλο προφανώς για να τους έρθει πιο φθηνά αντί όρθιων χωρίς να τους νοιάζει ότι είναι βέβαιο ότι σε κανα γκολ θα φύγουν κάποιοι προς τα κάτω  πλακωσουν άλλους αλλά εκεί δεν πειράζει μόνο για κανα τσαμπατση είναι όλη η φασαρία. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Μεταξύ λέει το νοπειπερ ογι να βάλουν καρεκλάκια χωρίς πλατη στο πέταλο προφανώς για να τους έρθει πιο φθηνά αντί όρθιων χωρίς να τους νοιάζει ότι είναι βέβαιο ότι σε κανα γκολ θα φύγουν κάποιοι προς τα κάτω  πλακωσουν άλλους αλλά εκεί δεν πειράζει μόνο για κανα τσαμπατση είναι όλη η φασαρία. 

Αυτο γινεται μαλλον μονο με καγγελο κ παει 800 τικετς πανω 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kami said:

@CHⓇISοπότε η σχεδιασμένη οικονομική πολιτική μπορεί να θυσιαστεί στο ένστικτο του άγριου αιλουροειδούς της ζούγκλας

 Ελεύθερη αγορά, ο νόμος της ζούγκλας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

 Ελεύθερη αγορά, ο νόμος της ζούγκλας. 

Το μουνι της μανας τους

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι θα βγάλουν διαρκειας για τους αγώνες και οι καφετέριες και τα σουβλατζιδικα της Νέας Φιλαδέλφειας, λόγω της ζήτησης φέτος. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×