Jump to content

Εισιτήρια Διαρκείας 2022-23:


George_D
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, CHⓇIS said:

Επισης @pappousμη το παιρνεις προσωπικα.

Φιλε μου δεν έχω λόγο να το πάρω προσωπικά. Έχεις την άποψή σου, την καταθέτεις. Έχω την δική μου, τουλάχιστον όσον αφορά τα καθίσματα και την κατέθεσα.

Όσον αφορά την ασφάλεια είμαι ημιμαθής αλλά γνωρίζω ότι σε χώρους που υπάρχει μεγάλος αριθμός ανθρώπων υπάρχουν κάποιες μελέτες για την εκκένωση και διαφυγή σε συγκεκριμένο χρόνο. Αυτά όμως έχουν αναφερθεί ξανά, δεν υπάρχει θεωρώ λόγος να τα ξανασυζητάμε. Ας το αφήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, CHⓇIS said:

Εγω παντως τη βρηκα την ακρη. Θα αγοραζω το τικετ κ αν δν μπορω να παω θα το πουλαω 3 φορες πανω γ τους νεοΑΕΚτζηδες  να βγαλω κ κανα εξοδο. Πιο κατω θα μου βγει το κειας. 

Δν το χω κανει ποτε αλλα στ arxeidia μου γ τους νεοΑΕΚ που γουσταρουν χλιδη

εννοειται θα φερμαρουμε διαρκειας νεοαεκτζη πρωτο ματς ν,φ και θα μπαινουμε τζαμπα και φετος ολη τη χρονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυστηρότερος έλεγχος μας είπαν στις εισόδους... Πολύ θέλω να  το δω στην πράξη 🤣

Επίσης θέλω να δω τους διαδρόμους στις θύρες πλάκα θα σπάσουμε κ φέτος.

Στο πρώτο ευρωπαϊκό ματς θα έχουμε πρόστιμο στανταρ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, CHⓇIS said:

Να παν να γαμηθουν τα μουνια αν βαλουν συν 50αρικα στα ευρωπαικα

ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, CHⓇIS said:

Σεβασμος στους οπαδους μουνοπανα εταιριαρχες.... 

ΕΤΑΙΡΙΑ - ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΟΤΕ ΤΩ ΜΕ 19.9 ΤΟ ΜΗΝΑ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GIANNHS said:

ΕΤΑΙΡΙΑ - ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ ΟΤΕ ΤΩ ΜΕ 19.9 ΤΟ ΜΗΝΑ

ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΚΛΑΦΤΕΙ

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω καιρό τώρα κάποια ποστς (σεβαστά) περί της ασφάλειας του γηπέδου, των υπεράριθμων, τι θα γίνει σε περίπτωση emergency, για φορητούς απινιδωτές και άλλους τέτοιους προβληματισμούς ...

Και μου έρχεται στο μυαλό η παλιά ΝΦ, ασφυκτικά γεμάτη (Τορίνο, ΠΣΖ) σε ένα οικοδόμημα χτυπημένο άσχημα από δύο σεισμούς, με τα σκασίματα / ρωγμές ορατά με γυμνό μάτι κάτω από την 3, με το απόλυτο σκοτάδι να βασιλεύει στις σκάλες που ανέβαινες / κατέβαινες για να μπεις στις θύρες και τους ασυγκράτητους να κατουράνε δίπλα σου στα σκαλιά ....

Σιγή ιχθύος χωρίς ίντερνετ, σόσιαλ μίντια και φόρουμ ΤΟΤΕΣ ....

"Βρε πως αλλάζουν οι καιροί" που λέει και το άσμα .......

_________________________________________________________________________

Και για το .... on topic του πράγματος :

nefra-1.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SpiRos said:

Ευτυχώς αλλάζουν οι καιροί @Νονός

Ναι ρε Σπύρακλα, καταλαβαίνω πως το λες, αλλά για το "ευτυχώς" σε γενική θεώρηση, έχω αμφιβολίες ....

Το "άλλαγμα" των καιρών δεν είναι μονοδιάστατο. Είναι πολυεπίπεδο. Με τα καλά και τα κακά του. Δύσκολο να κάνεις "λογαριασμό" και να ... αποφανθείς "ευτυχώς" ή "δυστυχώς".

Ξέρεις τι μού 'ρχεται στο μυαλό ? Εκείνο το κλασικό ποστ στα σόσιαλ "πως μεγαλώσαμε εμείς" που αναφέρεται στη δικιά μου (και παλαιότερες) γενιά.

Παίζοντας ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ παιχνίδια που αν ένας σημερινός γονιός τα φανταστεί -μόνο- για τα παιδιά του παθαίνει βέρτιγκο. Χωρίς "κανόνες ασφαλείας", προφυλάξεις κλπ. Τρώγοντας ΠΡΑΓΜΑΤΑ που η σημερινή "πραγματικότητα" απορρίπτει μετά βδελυγμίας.

Σωστό ή λάθος ? Δεν ξέρω ...

Άμα βάλω στη "ζυγαριά" το "σήμερα" με παιδάκια κολλημένα σε οθόνες κινητών, τάμπλετ κλπ., "θρεμμένα" με junk food αγνώστου προελεύσεως και τέτοια, δεν ξέρω πραγματικά που θα γείρει η ρημάδα η ζυγαριά.

Και είπα μόνο δύο "τομείς", το παιδικό παιχνίδι και τη διατροφή. Υπάρχουν τόσοι άλλοι. Μέσα σε αυτούς ΚΑΙ το "γήπεδο".

Μεγάλη συζήτηση .....

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Ναι ρε Σπύρακλα, καταλαβαίνω πως το λες, αλλά για το "ευτυχώς" σε γενική θεώρηση, έχω αμφιβολίες ....

Το "άλλαγμα" των καιρών δεν είναι μονοδιάστατο. Είναι πολυεπίπεδο. Με τα καλά και τα κακά του. Δύσκολο να κάνεις "λογαριασμό" και να ... αποφανθείς "ευτυχώς" ή "δυστυχώς".

Ξέρεις τι μού 'ρχεται στο μυαλό ? Εκείνο το κλασικό ποστ στα σόσιαλ "πως μεγαλώσαμε εμείς" που αναφέρεται στη δικιά μου (και παλαιότερες) γενιά.

Παίζοντας ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ παιχνίδια που αν ένας σημερινός γονιός τα φανταστεί -μόνο- για τα παιδιά του παθαίνει βέρτιγκο. Χωρίς "κανόνες ασφαλείας", προφυλάξεις κλπ. Τρώγοντας ΠΡΑΓΜΑΤΑ που η σημερινή "πραγματικότητα" απορρίπτει μετά βδελυγμίας.

Σωστό ή λάθος ? Δεν ξέρω ...

Άμα βάλω στη "ζυγαριά" το "σήμερα" με παιδάκια κολλημένα σε οθόνες κινητών, τάμπλετ κλπ., "θρεμμένα" με junk food αγνώστου προελεύσεως και τέτοια, δεν ξέρω πραγματικά που θα γείρει η ρημάδα η ζυγαριά.

Και είπα μόνο δύο "τομείς", το παιδικό παιχνίδι και τη διατροφή. Υπάρχουν τόσοι άλλοι. Μέσα σε αυτούς ΚΑΙ το "γήπεδο".

Μεγάλη συζήτηση .....

Νονός φιλόσοφος = η επιτομή της LFO...

Αιτήσεις προσέλευσης ίσως δεκτές...1%...

Despite outlaw image, Hells Angels sue often

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Στο ματς με την ΠΣΖ θυμάμαι την πιο γεμάτη σκεπαστή που έχω δει. Εκείνο το βράδυ, το γήπεδο πρέπει να είχε πενήντα χιλιάδες κόσμο. Είχα πάει σχεδόν τρεις ώρες πριν το παιχνίδι, και δεν μπόρεσα να ανέβω πιο ψηλά απ' το δεύτερο σκαλί. Στη σέντρα, ο κόσμος έφτανε μέχρι το κάγκελο. Η ΑΕΚ μπήκε με ενθουσιασμό (είκοσι λεπτά αργότερα, το ματς έσβησε στο πρώτο γκολ) και σε κάποιο σουτ όλη αυτή η ανθρώπινη μάζα κινήθηκε σαν τείχος. Αναρωτήθηκα που θα βρισκόμασταν αν εμπαινε γκολ.

Σε άλλο ματς, στο 3-0 με τον βαζελο ("Βγάλτε έξω τους Εδεσσαϊκούς" λόγω των πενήντα παναθηναϊκών που γυροφερναν μια σημαία στην 21, μάλλον το 'χαν ήδη ρίξει στο μπάσκετ οι υπόλοιποι...), βρέθηκα στο ντου. Κάπου κόλλησε το πόδι μου, έπεσα κάτω, κάμποσοι πέρασαν από πάνω μου. Τη γλίτωσα με λίγα γδαρσίματα, οι τότε μεγαλύτεροι το είπαν "παράσημο". Και πάλι αναρωτήθηκα πόσο χειρότερα θα μπορούσε να είναι.

Βάζω αυτά τα δύο what if σενάρια σε σχέση με την κουβέντα, ότι όντως όπου συγκεντρώνεται πολύς κόσμος υπάρχουν ένα σωρό θέματα που μπορεί να πάνε ανάποδα. Αλλά συμφωνώ με τον Νονό ότι υπάρχει αλά καρτ ευαισθησία. Θεωρώ πχ την αρένα μιας συναυλίας δυνητικά πιο επικίνδυνη σε σχέση με ένα πέταλο γηπέδου. Από την άλλη, μεγαλώνοντας (σσ: φλωρευοντας) ένα μίνιμουμ επίπεδο ασφάλειας είναι κεφαλαιωδες. Για κάθε έναν από μας που έμαθε να την βγάζει καθαρή, υπάρχει σίγουρα κάποιος που μπορεί να την πατήσει.

Δεν με ενοχλεί το τζάμπα -εχω μπει άπειρες φορές- και σε κάθε πιτσιρικά που φεύγει σκαστός χωρίς λεφτά βλέπω τον εαυτό μου, τότε. Όμως το να μην υπάρχει κάπου ένα νοητό όριο με φοβίζει, για τη μια στιγμή που η τύχη δεν θα είναι εκεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω posts , φέρνουν όλο και πιο κοντά το ερώτημα που καίει . Το νέο γήπεδο ,η νέα ομάδα ,το επικοινωνιακό λίφτινγκ, το εμπορικό κομμάτι,οι επιταγές του σύγχρονου ποδοσφαίρου και κυρίως η τιμολογιακή πολιτική της Π.Α.Ε δημιούργησαν ένα ερώτημα από φέτος . Η πορεία της ομάδας και τα αγωνιστικά της επιτεύγματα θα επισπεύσουν πολύ σύντομα την απαίτηση για μια ξεκάθαρη απάντηση στο ερώτημα. Απάντηση που λίγο πολύ γνωρίζουμε ήδη όλοι μας . 

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΕΛΑΤΕΣ" ΘΕΛΕΙ Η ΠΑΕ ΑΕΚ ? 

Ρητορικό το ερώτημα.....

 

Και τώρα , η ταμπακιέρα:  α) τι θα γίνει με όλον αυτόν τον κόσμο που μέχρι τώρα "αντιπροσωπεύε" την ΑΕΚ?

Ολοι αυτοί οι οπαδοί ,οργανωμένοι , τζαμπατζηδες ήρωες,αδέρφια όλοι αυτοί που δεν αρμόζουν στην αισθητική και το πορτοφόλι του αγαπημένου,πλέον ,πελάτη της ΠΑΕ. Που θα πάνε ?

β) Χάνοντας αυτή τη λαϊκή οπαδική βάση ,τι είδους ομάδα θα γίνει η ΑΕΚ? 

 

Επειδή η ΑΕΚ πέρα από μια ενιαία οντότητα και ιδέα ,είναι και κάτι προσωπικό . Είναι προσωπικές ιστορίες,εμπειρίες , συναισθήματα. Ο καθένας μας έχει και τη δική του ΑΕΚ. Πείτε πως βλέπετε το μέλλον στις κερκίδες .

Απλοί προβληματισμοί που θα ήθελα να θέσω στην ιντερνετική ομύγηρη με ευκαιρία την καλοκαιρινή ηρεμία. Ενδιαφέρομαι ειλικρινά να ακούσω όλες τις απόψεις . 

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tsosmi said:

Όλα τα παραπάνω posts , φέρνουν όλο και πιο κοντά το ερώτημα που καίει . Το νέο γήπεδο ,η νέα ομάδα ,το επικοινωνιακό λίφτινγκ, το εμπορικό κομμάτι,οι επιταγές του σύγχρονου ποδοσφαίρου και κυρίως η τιμολογιακή πολιτική της Π.Α.Ε δημιούργησαν ένα ερώτημα από φέτος . Η πορεία της ομάδας και τα αγωνιστικά της επιτεύγματα θα επισπεύσουν πολύ σύντομα την απαίτηση για μια ξεκάθαρη απάντηση στο ερώτημα. Απάντηση που λίγο πολύ γνωρίζουμε ήδη όλοι μας . 

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΕΛΑΤΕΣ" ΘΕΛΕΙ Η ΠΑΕ ΑΕΚ ? 

Ρητορικό το ερώτημα.....

 

Και τώρα , η ταμπακιέρα:  α) τι θα γίνει με όλον αυτόν τον κόσμο που μέχρι τώρα "αντιπροσωπεύε" την ΑΕΚ?

Ολοι αυτοί οι οπαδοί ,οργανωμένοι , τζαμπατζηδες ήρωες,αδέρφια όλοι αυτοί που δεν αρμόζουν στην αισθητική και το πορτοφόλι του αγαπημένου,πλέον ,πελάτη της ΠΑΕ. Που θα πάνε ?

β) Χάνοντας αυτή τη λαϊκή οπαδική βάση ,τι είδους ομάδα θα γίνει η ΑΕΚ? 

 

Επειδή η ΑΕΚ πέρα από μια ενιαία οντότητα και ιδέα ,είναι και κάτι προσωπικό . Είναι προσωπικές ιστορίες,εμπειρίες , συναισθήματα. Ο καθένας μας έχει και τη δική του ΑΕΚ. Πείτε πως βλέπετε το μέλλον στις κερκίδες .

Απλοί προβληματισμοί που θα ήθελα να θέσω στην ιντερνετική ομύγηρη με ευκαιρία την καλοκαιρινή ηρεμία. Ενδιαφέρομαι ειλικρινά να ακούσω όλες τις απόψεις . 

Τα διαρκείας απο οικονομικής άποψης έχουν τιμολογηθεί σωστά. Επαναλαμβάνω καθαρά από οικονομικής πλευράς. 

Τώρα, αν ήταν πιο φθηνά για να μπορεί η λαϊκή βάση των οπαδών (όση είναι αυτή) , το γήπεδο θα ήταν sold out μόνο από τα διαρκείας και θα τσακωνομασταν μεταξύ μας ποιος έχει καλύτερο βύσμα για να έχει προτεραιότητα. 

Αυτό θα έφερνε μια καχυποψία στον τρόπο διανομής (ίσως και δικαιολογημένη) και πολύ περισσότερα γκρίνια αφου τελικά θα βολεύονταν (πάνω κάτω) οι ίδιοι που έχουν πάρει και τώρα με την υπόλοιπη λαϊκή βάση να έχει λιγότερες ελπίδες να βρει εισητηριο (σε περίπτωση συστήματος παρουσίας ή γνωστού που δεν πάει). Τώρα τουλάχιστον υπάρχουν πάντα κάποιες χιλιάδες προς πώληση σε κάθε αγώνα.

Γενικά είναι μια μεγάλη συζήτηση, η οποία έχει πολλές κοινωνικοοικονομικές πτυχές, άποψη μου όμως είναι οτι το επίπεδο τιμών δεν θα μπορούσε να είναι χαμηλότερο απλά ίσως κάποιες διορθώσεις μεταξύ θυρών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tsosmi said:

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΕΛΑΤΕΣ" ΘΕΛΕΙ Η ΠΑΕ ΑΕΚ ? 

Ρητορικό το ερώτημα.....

Κατά τη γνώμη μου, καθόλου ρητορικό.

Το "ερώτημα" είναι πραγματικό και εχει να κάνει με όλο αυτό το κοινωνικοοικονομικό στάτους που κάποιοι το λένε -έστω και ... ειρωνικά- Νέα Τάξη Πραγμάτων. Ερώτημα που έχει "απαντηθεί" εδώ και χρόνια. Από ποιόν ? Από τον Ντέμη Νικολαΐδη και τις -εν τη αφελεία του- ονειρώξεις περί γηπέδου - θεάτρου γεμάτου από οικογένειες και με ... "μικτές" κερκίδες.

Όσο κι αν ο Κοντός προσπάθησε να το πλασάρει όλο αυτό άγαρμπα και αδέξια, η ουσία βρισκόταν και βρίσκεται εκεί.

Από την ώρα που όλοι ... εμπεδώσαμε τα περί "επαγγελματικού" ομαδικού αθλητισμού, "τέρμα το συναίσθημα" κλπ. ΟΛΟΙ οι οικονομικά εμπλεκόμενοι με τις ομάδες ΑΥΤΟ θέλουν, ονειρεύονται και προσπαθούν ο καθένας με τον τρόπο του να πετύχουν.

Οι "μπατίρηδες" παλαβοί είναι πλέον "χρήσιμοι" μόνο για τίποτα κόρεο, για κανα καπνογόνο (με ... μέτρο, έτσι ?) για "ατμόσφαιρα" και για να τραβιούνται τίποτα ξημερώματα σε αεροδρόμια και διόδια ώστε να αποτελούν το ... "ντεκόρ" στα βιντεάκια που θα κάνουν τον γύρο του κόσμου και -γιατί να το κρύψωμεν- θα αποτελέσουν τον "κράχτη" της Εταιρίας για προσέλκυση νέας πελατείας. Μέχρι εκεί.

Ο Μαρξ όριζε ως "όπιο του Λαού" την θρησκεία και κάποιοι το "μετέφρασαν" αποδίδοντας τον χαρακτηρισμό στο ποδόσφαιρο. Ε, το στάδιο του "οπίου" ξεπεράστηκε και πλέον η μπάλα έγινε η "κόκα" του Λαού, τουτέστιν για πιο ... γεμάτα πορτοφόλια. Για "τσέπες" που θα πληρώσουν δύο κατώτατους μισθούς για διαρκείας, άλλον έναν για φανέλες της σεζόν για όλη την οικογένεια και θα δώσουν αδιαμαρτύρητα κι άλλους δύο για Ρεβεγιόν στο "Βυζαντινό" με .... ρεμουλάντ της καργιόλας της σελινόριζας.

Για την ... πλέμπα υπάρχει η συνδρομητική τηλεόραση κι αν "δεν" ούτε για εκεί, καφετέρια - στριμωξίδι και φρέντο εσπρέσσο.

"Από μακριά κι αγαπημένοι" το λέγανε κάποτε αυτό ......

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Κατά τη γνώμη μου, καθόλου ρητορικό.

Το "ερώτημα" είναι πραγματικό και εχει να κάνει με όλο αυτό το κοινωνικοοικονομικό στάτους που κάποιοι το λένε -έστω και ... ειρωνικά- Νέα Τάξη Πραγμάτων. Ερώτημα που έχει "απαντηθεί" εδώ και χρόνια. Από ποιόν ? Από τον Ντέμη Νικολαΐδη και τις -εν τη αφελεία του- ονειρώξεις περί γηπέδου - θεάτρου γεμάτου από οικογένειες και με ... "μικτές" κερκίδες.

Όσο κι αν ο Κοντός προσπάθησε να το πλασάρει όλο αυτό άγαρμπα και αδέξια, η ουσία βρισκόταν και βρίσκεται εκεί.

Από την ώρα που όλοι ... εμπεδώσαμε τα περί "επαγγελματικού" ομαδικού αθλητισμού, "τέρμα το συναίσθημα" κλπ. ΟΛΟΙ οι οικονομικά εμπλεκόμενοι με τις ομάδες ΑΥΤΟ θέλουν, ονειρεύονται και προσπαθούν ο καθένας με τον τρόπο του να πετύχουν.

Οι "μπατίρηδες" παλαβοί είναι πλέον "χρήσιμοι" μόνο για τίποτα κόρεο, για κανα καπνογόνο (με ... μέτρο, έτσι ?) για "ατμόσφαιρα" και για να τραβιούνται τίποτα ξημερώματα σε αεροδρόμια και διόδια ώστε να αποτελούν το ... "ντεκόρ" στα βιντεάκια που θα κάνουν τον γύρο του κόσμου και -γιατί να το κρύψωμεν- θα αποτελέσουν τον "κράχτη" της Εταιρίας για προσέλκυση νέας πελατείας. Μέχρι εκεί.

Ο Μαρξ όριζε ως "όπιο του Λαού" την θρησκεία και κάποιοι το "μετέφρασαν" αποδίδοντας τον χαρακτηρισμό στο ποδόσφαιρο. Ε, το στάδιο του "οπίου" ξεπεράστηκε και πλέον η μπάλα έγινε η "κόκα" του Λαού, τουτέστιν για πιο ... γεμάτα πορτοφόλια. Για "τσέπες" που θα πληρώσουν δύο κατώτατους μισθούς για διαρκείας, άλλον έναν για φανέλες της σεζόν για όλη την οικογένεια και θα δώσουν αδιαμαρτύρητα κι άλλους δύο για Ρεβεγιόν στο "Βυζαντινό" με .... ρεμουλάντ της καργιόλας της σελινόριζας.

Για την ... πλέμπα υπάρχει η συνδρομητική τηλεόραση κι αν "δεν" ούτε για εκεί, καφετέρια - στριμωξίδι και φρέντο εσπρέσσο.

"Από μακριά κι αγαπημένοι" το λέγανε κάποτε αυτό ......

Νονέ ,το ρητορικό το λέω υπό την έννοια ότι η απάντηση έχει δωθεί . Κατά τα άλλα εννοείται πως για εμάς είναι πέρα για πέρα πραγματικό το ερώτημα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε όμως και την ... "Κερκόπορτα" της όλης υπόθεσης.

Επειδή μιλάμε για την Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα για την ΑΕΚ, όλα αυτά βρίσκουν έδαφος ΜΟΝΟ όταν οι ζαριές σου "φέρουνε" Αλμέϊδα, μπαλάρα, Νταμπλ και τα συναφή. Τότε, κονιόρδος και άτεγκτος, τιμολογείς εισιτήρια και γενικότερα τα offers του κλάμπ προς τον κόσμο.

Μακάρι, για το καλό της ΑΕΚ, αυτό να κρατήσει αιώνια κι ας κρατήσει ερήμην κάποιων ανθρώπων που θα έπρεπε "να είναι εκεί".

Σε αντίθετη περίπτωση, όταν -νομοτελειακά- τα "κόκκαλα" θα φέρουνε ντόρτια και ασσόδυο, παίζεται σε ... ανηλεή επανάληψη το "επεισόδιο" "Μάκης Αγγελόπουλος" και φτάνεις να δίνεις δώρο τα διαρκείας και να ζητάς να ψηφίσει ο κόσμος για τη φανέλα που θα βάλεις την επόμενη σεζόν.

Ξεπεζεύεις από το άλογο κακήν - κακώς, είτε αυτό είναι ... άσπρο (τι θυμήθηκα, τώρα .... ) είτε όχι ......

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Να πούμε όμως και την ... "Κερκόπορτα" της όλης υπόθεσης.

Επειδή μιλάμε για την Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα για την ΑΕΚ, όλα αυτά βρίσκουν έδαφος ΜΟΝΟ όταν οι ζαριές σου "φέρουνε" Αλμέϊδα, μπαλάρα, Νταμπλ και τα συναφή. Τότε, κονιόρδος και άτεγκτος, τιμολογείς εισιτήρια και γενικότερα τα offers του κλάμπ προς τον κόσμο.

Μακάρι, για το καλό της ΑΕΚ, αυτό να κρατήσει αιώνια κι ας κρατήσει ερήμην κάποιων ανθρώπων που θα έπρεπε "να είναι εκεί".

Σε αντίθετη περίπτωση, όταν -νομοτελειακά- τα "κόκκαλα" θα φέρουνε ντόρτια και ασσόδυο, παίζεται σε ... ανηλεή επανάληψη το "επεισόδιο" "Μάκης Αγγελόπουλος" και φτάνεις να δίνεις δώρο τα διαρκείας και να ζητάς να ψηφίσει ο κόσμος για τη φανέλα που θα βάλεις την επόμενη σεζόν.

Ξεπεζεύεις από το άλογο κακήν - κακώς, είτε αυτό είναι ... άσπρο (τι θυμήθηκα, τώρα .... ) είτε όχι ......

Η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη απο την προσφορά στην προκειμένη οπότε για τα επόμενα 2-3 χρόνια είχε τη δυνατότητα να φέρει ασσοδυο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη απο την προσφορά στην προκειμένη οπότε για τα επόμενα 2-3 χρόνια είχε τη δυνατότητα να φέρει ασσοδυο.

Μαθηματικά και οικονομολογικά, απόλυτα σωστό αυτό που γράφεις Τζάκαλ.

Σε επίπεδο -ας πούμε- επιχειρηματικό όμως, είναι σαν να λέμε ότι ο μάνατζερ έφερε την εταιρία στην κορυφή και μετά είπε "δε γαμιέται, για καναδυό χρόνια δεν ασχολούμαι, έχουμε να τρώμε από τα έτοιμα".

Επικίνδυνο. Ξέρεις γιατί ?

Γιατί ο "πελάτης" που ψάχνουνε, καλός, χρυσός και άγιος, έχει "τσέπη", έχει "μούρη" αλλά ΔΕΝ έχει κάτι άλλο. ΥΠΟΜΟΝΗ.

Δεν είναι το "αρρωστάκι" που θα υπομένει και θα περιμένει ότι κι αν "βλέπει", ότι κι αν του "δείχνεις". Που θα πάει στη Διασταύρωση Ραφήνας και στα Ζωνιανά "με κασκολάκι στο χέρι και φωνή" που λέει κι ο αδεRφός μου ο ΓιάνναRος, χωρίς να "ψάχνει" τι, που και ποιός.

  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Νονός said:

Μαθηματικά και οικονομολογικά, απόλυτα σωστό αυτό που γράφεις Τζάκαλ.

Σε επίπεδο -ας πούμε- επιχειρηματικό όμως, είναι σαν να λέμε ότι ο μάνατζερ έφερε την εταιρία στην κορυφή και μετά είπε "δε γαμιέται, για καναδυό χρόνια δεν ασχολούμαι, έχουμε να τρώμε από τα έτοιμα".

Επικίνδυνο. Ξέρεις γιατί ?

Γιατί ο "πελάτης" που ψάχνουνε, καλός, χρυσός και άγιος, έχει "τσέπη", έχει "μούρη" αλλά ΔΕΝ έχει κάτι άλλο. ΥΠΟΜΟΝΗ.

Δεν είναι το "αρρωστάκι" που θα υπομένει και θα περιμένει ότι κι αν "βλέπει", ότι κι αν του "δείχνεις". Που θα πάει στη Διασταύρωση Ραφήνας και στα Ζωνιανά "με κασκολάκι στο χέρι και φωνή" που λέει κι ο αδεRφός μου ο ΓιάνναRος, χωρίς να "ψάχνει" τι, που και ποιός.

Σωστά. Απλά διαφωνώ λίγο γιατί απο προσωπική εμπειρία/οπτική θεωρώ ότι ΑΕΚ=πρέζα ανεξάρτητου εισοδήματος. Δεν υπάρχει αεκτζης που ασχολείται λιγο.

Επομένως το τζάνκι πάντα θα έρχεται να παίρνει τη δόση του όσο ακριβή κι αν είναι. Ειδικά οταν μετά απ 19 χρόνια άλλαξε η ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Σωστά. Απλά διαφωνώ λίγο γιατί απο προσωπική εμπειρία/οπτική θεωρώ ότι ΑΕΚ=πρέζα ανεξάρτητου εισοδήματος. Δεν υπάρχει αεκτζης που ασχολείται λιγο.

Επομένως το τζάνκι πάντα θα έρχεται να παίρνει τη δόση του όσο ακριβή κι αν είναι. Ειδικά οταν μετά απ 19 χρόνια άλλαξε η ποιότητα...

Αυτό ακριβώς. Κανένας που ξέρω δεν ενδιαφέρεται για το ποσό που θα μας ζητήσει και φέτος. Όλους τους νοιάζει πότε θα βγουν και αν θα περιλαμβάνουν ευρωπαϊκά ή όχι. Και παρότι δεν μπορούμε να δίνουμε σχεδόν ένα μηνιατικο εύκολα,η ιδέα του να μην πάρουμε δεν υφίσταται. Φυσικά δεν μιλάω για οικογενειάρχες που μετράνε το κάθε ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Σωστά. Απλά διαφωνώ λίγο γιατί απο προσωπική εμπειρία/οπτική θεωρώ ότι ΑΕΚ=πρέζα ανεξάρτητου εισοδήματος. Δεν υπάρχει αεκτζης που ασχολείται λιγο.

Επομένως το τζάνκι πάντα θα έρχεται να παίρνει τη δόση του όσο ακριβή κι αν είναι. Ειδικά οταν μετά απ 19 χρόνια άλλαξε η ποιότητα...

Κανεις λαθος σ αυτο. Υπαρχουν οι φιεστακηδες  που ερχονται μονο στις χαρες βλεπε τσαμπιονς ληγκ φαϊναλ φορ μπασκετ κτλ γ να μας πρηζουν μετα ημουν κ εγω μεσα κ το μονο που κανουν ειναι να μας δυσκολευουν με τα τικετς. Αυτοι ολοι θα ειναι εξαφανιζολ στον επομενο γιαννικη κ οταν η φιλαδελφει βγει εκτος μοδας. Επισης το τζανκι θα προπαθει να βρει τη δοση του με οποιο τροπο μπορει κ στ @@ του ολα τ αλλα

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Κατά τη γνώμη μου, καθόλου ρητορικό.

Το "ερώτημα" είναι πραγματικό και εχει να κάνει με όλο αυτό το κοινωνικοοικονομικό στάτους που κάποιοι το λένε -έστω και ... ειρωνικά- Νέα Τάξη Πραγμάτων. Ερώτημα που έχει "απαντηθεί" εδώ και χρόνια. Από ποιόν ? Από τον Ντέμη Νικολαΐδη και τις -εν τη αφελεία του- ονειρώξεις περί γηπέδου - θεάτρου γεμάτου από οικογένειες και με ... "μικτές" κερκίδες.

Όσο κι αν ο Κοντός προσπάθησε να το πλασάρει όλο αυτό άγαρμπα και αδέξια, η ουσία βρισκόταν και βρίσκεται εκεί.

Από την ώρα που όλοι ... εμπεδώσαμε τα περί "επαγγελματικού" ομαδικού αθλητισμού, "τέρμα το συναίσθημα" κλπ. ΟΛΟΙ οι οικονομικά εμπλεκόμενοι με τις ομάδες ΑΥΤΟ θέλουν, ονειρεύονται και προσπαθούν ο καθένας με τον τρόπο του να πετύχουν.

Οι "μπατίρηδες" παλαβοί είναι πλέον "χρήσιμοι" μόνο για τίποτα κόρεο, για κανα καπνογόνο (με ... μέτρο, έτσι ?) για "ατμόσφαιρα" και για να τραβιούνται τίποτα ξημερώματα σε αεροδρόμια και διόδια ώστε να αποτελούν το ... "ντεκόρ" στα βιντεάκια 

 Για "τσέπες" που θα πληρώσουν δύο κατώτατους μισθούς για διαρκείας, άλλον έναν για φανέλες της σεζόν για όλη την οικογένεια και θα δώσουν αδιαμαρτύρητα κι άλλους δύο για Ρεβεγιόν στο "Βυζαντινό" 

Ο κοντός πάντως ονειρεύτηκε μια ΑΕΚ με 45.000 θέσεις στο γήπεδο που η πλέμπα με τα καπνογόνα της θα έβρισκε φθηνές θέσεις και θα έφερνε τα παιδάκια της και θα ήταν όλοι εκει χωρίς να χρειάζεται κουπόνια απο κούλη..

Αν σκεφτείς ότι οι μεγαλύτεροι υπέρμαχοι του γηπέδου στα πάτρια ήταν αυτοί που θα έμεναν απόξω τότε αναρωτιέσαι πόσο «φταίει» η νέα τάξη πραγμάτων και πόσο η παλιά..

Οπως λένε και στο χωριό μου “be careful what you wish for”

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fanch21 said:

Αυτό ακριβώς. Κανένας που ξέρω δεν ενδιαφέρεται για το ποσό που θα μας ζητήσει και φέτος. Όλους τους νοιάζει πότε θα βγουν και αν θα περιλαμβάνουν ευρωπαϊκά ή όχι. Και παρότι δεν μπορούμε να δίνουμε σχεδόν ένα μηνιατικο εύκολα,η ιδέα του να μην πάρουμε δεν υφίσταται. Φυσικά δεν μιλάω για οικογενειάρχες που μετράνε το κάθε ευρώ. 

Καλά τώρα που όλα είναι ροδινα δεν υπάρχει συζήτηση. Εμείς μιλάμε αν η πρώτη χρονιά ήταν σαν την περσινή και βγαίναμε πέμπτοι. Οι τιμές πάλι ίδιες θα ήταν.

11 minutes ago, CHⓇIS said:

Κανεις λαθος σ αυτο. Υπαρχουν οι φιεστακηδες  που ερχονται μονο στις χαρες βλεπε τσαμπιονς ληγκ φαϊναλ φορ μπασκετ κτλ γ να μας πρηζουν μετα ημουν κ εγω μεσα κ το μονο που κανουν ειναι να μας δυσκολευουν με τα τικετς. Αυτοι ολοι θα ειναι εξαφανιζολ στον επομενο γιαννικη κ οταν η φιλαδελφει βγει εκτος μοδας. Επισης το τζανκι θα προπαθει να βρει τη δοση του με οποιο τροπο μπορει κ στ @@ του ολα τ αλλα

Καλά οι φιεστακηδες είναι άλλη κατηγορία. Εκεί που επικεντρωνομαι είναι ο πυρήνας των άρρωστων. Αυτό που παρατηρώ είναι οτι δεν υπάρχει αεκτζης που ασχολείται λίγο. Όπερ και σημαίνει και η ΑΕΚ να μην πηγαίνει καλά μπορεί να μην πηγαίνει γήπεδο αλλά στην καθημερινότητα του θα διαβάζει τα πάντα για την ΑΕΚ κτλ. Αντιθέτως με γαυροβαζελους που κόβουν τη μπάλα ή το μπάσκετ όταν η ομάδα δεν πηγαίνει καλά. Νομίζω αυτό κάνει τη διαφορά και το ξέρει ο μεγάλος όταν τιμολογουσε και θα τιμολογησει παλι. Συν όλα αυτά που έγραψε ο @Νονόςστην πλήρη ανάλυση του.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×