Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

52 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πολλά σπασμένα καθίσματα στο πέταλο και κυρίως στο πάνω διάζωμα...

Στο "σπίτι" μας...

Από εμάς...

Ειναι ΓΤΠ τα καθισματα σε αυτο το θεμα, σπανε για πλακα.

Καλως η κακως η ΠΑΕ πρεπει να βαλει αλλα με καλυτερη ελαστικοτητα , ποιοτητα κατασκευης κτλ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ειναι ΓΤΠ τα καθισματα σε αυτο το θεμα, σπανε για πλακα.

Καλως η κακως η ΠΑΕ πρεπει να βαλει αλλα με καλυτερη ελαστικοτητα , ποιοτητα κατασκευης κτλ 

Η να τα αλλάξει πρώτα στο κάτω και μετά στο πάνω με σπαστά σιδερένια γιατί διαφορετικά θα βαρεθεί να τα αλλάζει.. Πιο σίγουρη και μόνιμη λύση είναι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω ότι όταν χθες βράδυ συνδέθηκε κάποια στιγμή η Cosmotetv για να δείξει το γήπεδο της Γιουβεντους, ετσι αρχικα όπως το έδειχνε από πάνω, νόμιζα ότι ήταν το δικό μας. 

(Και μέσα μοιαζει αρκετά στο μεγαλύτερό του βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Πάντως να πω ότι όταν χθες βράδυ συνδέθηκε κάποια στιγμή η Cosmotetv για να δείξει το γήπεδο της Γιουβεντους, ετσι αρχικα όπως το έδειχνε από πάνω, νόμιζα ότι ήταν το δικό μας. 

(Και μέσα μοιαζει αρκετά στο μεγαλύτερό του βέβαια).

Ισχύει νομίζω αυτό αντιγράψανε εκτός από το σκεπαστρο που έχει άλλη λογική λόγο του χώρου που υπήρχε περιμετρικά. Αν δεν κάνω λάθος και το πάνω διάζωμα είναι λίγο πιο μέσα από της Γιουβεντους πάλι λόγο χώρου. 

Είχε γίνει και μια επίσκεψη προ κατασκευής ενώ το σκεπαστρο και στα δύο γήπεδα τα έφτιαξε η cimolai 

Πρόσθεσαν και τα κτήρια στις 4 πλευρές και το έφτιαξαν άλλωστε όλα από κάπου έχουν επιρροές 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα καρεκλάκια είναι ΣΆΠΙΑ, τέτοια ποιότητα που με τη ζέστη πρώτα και τώρα που πέφτει η θερμοκρασία τα κάνουν ένα έτσι και φεύγουν και όσο πέφτει η θερμοκρασία τόσο θα φεύγουν. 

Το είπαμε από την αρχή ότι ο ανάδοχος της Περιφέρειας απόλυτα λογικά  έβαλε ότι πιο φθηνό βρήκε φτάνει να ήταν στις προδιαγραφές. 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι τέτοια σάπια έχουν βάλει στο γηπεδο της Γλυφάδας που κάνει προπόνηση ο γιος μου. Καινούργιο υπερσύγχρονο τελευταίας γενιάς ολα, κόστισε κάτι εκατομμύρια στολίδι κυριολεκτικά και κάθε φορά που πάω - σχεδόν μέρα παρά μέρα- βλέπω πάνω από 5 σπασμένα καρεκλάκια... Τόσα που σε 1-2 μήνες  δεν θα έχει μείνει κανένα... Δεν απέκτησε η Γλυφάδα χούλιγκαν που πάνε κάθε μέρα και σπάνε καρεκλάκια προφανώς αλλά κυριολεκτικά σπάνε μόνα τους μπροστά στο φύλακα από τους μπαμπάδες και τις μανάδες που με ένα σπρώξιμο της πλάκας σπάει η βάση τους πάνω στο τσιμέντο , πολύ περισσότερο αν ανέβει κανας γεμάτος. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γνωριζει κανεις αν στις αποστάσεις μεταξύ των καθισμάτων υπαρχει μινιμουμ σε προδιαγραφες; 
 

Διοτι μου φαινονται πολύ στριμωγμένες εμένα.Για να λέμε και τπτ στραβά δλδ.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ειναι ΓΤΠ τα καθισματα σε αυτο το θεμα, σπανε για πλακα.

Καλως η κακως η ΠΑΕ πρεπει να βαλει αλλα με καλυτερη ελαστικοτητα , ποιοτητα κατασκευης κτλ 

Σε όλο το υπόλοιπο γήπεδο όμως αντέχουν.

Να βάλει άλλα λοιπόν η ΠΑΕ να μπορεί να χωροπηδαει πάνω ο μερακλής ο ΑΕΚτζης για να μη χαλάει και το μπετόν της εξέδρας.

Συγγνώμη αν ακουγομαι ειρωνικός.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Αυτά τα καρεκλάκια είναι ΣΆΠΙΑ, τέτοια ποιότητα που με τη ζέστη πρώτα και τώρα που πέφτει η θερμοκρασία τα κάνουν ένα έτσι και φεύγουν και όσο πέφτει η θερμοκρασία τόσο θα φεύγουν. 

Το είπαμε από την αρχή ότι ο ανάδοχος της Περιφέρειας απόλυτα λογικά  έβαλε ότι πιο φθηνό βρήκε φτάνει να ήταν στις προδιαγραφές. 

Δλδ Νίκο πήγε κάποιος φιλήσυχος ΑΕΚτζης να κάτσει να ξαποστάσει και το καρεκλακι έσπασε;

Στο υπόλοιπο γήπεδο γιατί δε σπάνε τα ίδια καρεκλακια;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Σε όλο το υπόλοιπο γήπεδο όμως αντέχουν.

Να βάλει άλλα λοιπόν η ΠΑΕ να μπορεί να χωροπηδαει πάνω ο μερακλής ο ΑΕΚτζης για να μη χαλάει και το μπετόν της εξέδρας.

Συγγνώμη αν ακουγομαι ειρωνικός.

Ρε συ Δημήτρη πεταλο είναι τι να κάνουν? Να κάθονται και να τρώνε πατατάκια για να μην χαλάσουν τα καθίσματα. Ας πρόσεχαν για μένα και ας είχαν προβλέψει. Τώρα θα πρέπει να βρουν λύσει στο πρόβλημα ΤΟΥΣ. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Επίσης γνωριζει κανεις αν στις αποστάσεις μεταξύ των καθισμάτων υπαρχει μινιμουμ σε προδιαγραφες; 
 

Διοτι μου φαινονται πολύ στριμωγμένες εμένα.Για να λέμε και τπτ στραβά δλδ.

Νομιζω υπαρχει και εχουμε το μινιμουμ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Επίσης γνωριζει κανεις αν στις αποστάσεις μεταξύ των καθισμάτων υπαρχει μινιμουμ σε προδιαγραφες; 
 

Διοτι μου φαινονται πολύ στριμωγμένες εμένα.Για να λέμε και τπτ στραβά δλδ.

Νίκο, τα θεωρώ αρκετά άνετα και με τ' αγόρια που συνήθως πάω, 1,93 και οι δύο, μια χαρά κάθομαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Δλδ Νίκο πήγε κάποιος φιλήσυχος ΑΕΚτζης να κάτσει να ξαποστάσει και το καρεκλακι έσπασε;

Στο υπόλοιπο γήπεδο γιατί δε σπάνε τα ίδια καρεκλακια;

Δεν σπάνε γιατί καθόμαστε ήρεμα και δεν τα κλωτσαμε χωροπηδαμε πάνω τους κτλ. Δεν είναι βιδωμένα στο τσιμέντο να φεύγουν με το άγγιγμα θέλουν μια δύναμη αλλά δεν είναι και σαν του ΟΑΚΑ που δεν έσπαγαν με τπτ. 

Αλλα είναι πεταλο και όλοι γουστάρουμε τις χορογραφίες και οι περισσότεροι τα κάναμε κάποτε και καποιοι τα κάνουν και τώρα. 

Εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα μου η του κόσμου αλλά λάθος επιλογή καθαρά γιατί ο οπαδός έτσι ήταν είναι και θα είναι δεν θα άλλαζε και έπρεπε να το έχουν υπολογίσει. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ρε συ Δημήτρη πεταλο είναι τι να κάνουν? Να κάθονται και να τρώνε πατατάκια για να μην χαλάσουν τα καθίσματα. Ας πρόσεχαν για μένα και ας είχαν προβλέψει. Τώρα θα πρέπει να βρουν λύσει στο πρόβλημα ΤΟΥΣ. 

Δλδ το πρωτόκολλο του πετάλου προβλέπει χοροπηδηματα στα καρεκλακια.

Και με συγχωρείς κιόλας αλλά αυτή την κουβέντα να αλλάξει καρεκλακια την εκλαμβάνω ως πρόταση να βάλουμε πιο γερά να μη σπάνε στα χοροπηδητά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Δεν σπάνε γιατί καθόμαστε ήρεμα και δεν τα κλωτσαμε χωροπηδαμε πάνω τους κτλ. Δεν είναι βιδωμένα στο τσιμέντο να φεύγουν με το άγγιγμα θέλουν μια δύναμη αλλά δεν είναι και σαν του ΟΑΚΑ που δεν έσπαγαν με τπτ. 

Αλλα είναι πεταλο και όλοι γουστάρουμε τις χορογραφίες και οι περισσότεροι τα κάναμε κάποτε και καποιοι τα κάνουν και τώρα. 

Εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα μου η του κόσμου αλλά λάθος επιλογή καθαρά γιατί ο οπαδός έτσι ήταν είναι και θα είναι δεν θα άλλαζε και έπρεπε να το έχουν υπολογίσει. 

Δλδ να χοροπηδάνε και να χωρογραφουνε στο τσιμέντο της εξέδρας, δεν το συζητάμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Σε όλο το υπόλοιπο γήπεδο όμως αντέχουν.

Να βάλει άλλα λοιπόν η ΠΑΕ να μπορεί να χωροπηδαει πάνω ο μερακλής ο ΑΕΚτζης για να μη χαλάει και το μπετόν της εξέδρας.

Συγγνώμη αν ακουγομαι ειρωνικός.

Ε καλά, γήπεδο είναι ρε συ, όχι μέγαρο μουσικής, θέατρο  ή κινηματογράφος. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δλδ το πρωτόκολλο του πετάλου προβλέπει χοροπηδηματα στα καρεκλακια.

Και με συγχωρείς κιόλας αλλά αυτή την κουβέντα να αλλάξει καρεκλακια την εκλαμβάνω ως πρόταση να βάλουμε πιο γερά να μη σπάνε στα χοροπηδητά.

Κοίτα το έχω ξαναεξηγησει από τις πρώτες αγωνιστικες . Δεν είμαι πεταλο στην Αγιά Σοφιά κάποιος που είναι μπορεί να μας διαφωτίσει αλλά από το οακα θυμάμαι οταν είσαι όρθιος συνέχεια βολεύει να είσαι πάνω στο καρεκλάκια πάρα μπροστά του. Αν βάλεις και το πόδι κόντρα μπροστά τότε ασκείτε μια δύναμη που αν είσαι και λίγο εύσωμος και το καρεκλάκι σάπιο και όχι σαν του οακα δεν θα αντέξει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δλδ να χοροπηδάνε και να χωρογραφουνε στο τσιμέντο της εξέδρας, δεν το συζητάμε.

Εδώ ξεκίνησαν να χοροπηδανε τα αμερικανάκια στο MLS, Έβλεπα κάτι βιντεακια και χάζευα και εμείς εδώ θα καθόμαστε και θα τρώμε πατατάκια. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ε καλά, γήπεδο είναι ρε συ, όχι μέγαρο μουσικής, θέατρο  ή κινηματογράφος. 

Δλδ, γήπεδο σημαίνει χοροπηδάω πάνω στο καρεκλακι και προσέχω μη προκαλέσω ρωγμές στο μπετό.😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Εδώ ξεκίνησαν να χοροπηδανε τα αμερικανάκια στο MLS, Έβλεπα κάτι βιντεακια και χάζευα και εμείς εδώ θα καθόμαστε και θα τρώμε πατατάκια. 

Όταν χωροπηδουσανε τα αμερικανακια εμείς τρώγαμε βελανίδια.

Και δεν χωροπηδανε στα καρεκλακια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Εδώ ξεκίνησαν να χοροπηδανε τα αμερικανάκια στο MLS, Έβλεπα κάτι βιντεακια και χάζευα και εμείς εδώ θα καθόμαστε και θα τρώμε πατατάκια. 

MLS Αμερικανάκια κάνουν τρελή εξέδρα. 🙂

https://m.facebook.com/LAFC/videos/the-best-supporters-in-mls-the-3252-at-lafc-games/1112792885572951/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

MLS Αμερικανάκια κάνουν τρελή εξέδρα. 🙂

https://m.facebook.com/LAFC/videos/the-best-supporters-in-mls-the-3252-at-lafc-games/1112792885572951/

Βάλε να δεις κολλεγιακό φουτμπωλ.

Και κυρίως είσοδο ομάδων.

Ενιγουει είναι θλιβερή η εικόνα του πετάλου σε γήπεδο του κουτιού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όταν χωροπηδουσανε τα αμερικανακια εμείς τρώγαμε βελανίδια.

Και δεν χωροπηδανε στα καρεκλακια.

Μια χαρά χοροπηδανε κσι πάνω στα καρεκλάκια αλλά εκεί δεν σπάνε για πλακα. 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι πάνω στα καρεκλακια όπως και στο ΟΑΚΑ όπως και νομίζω σε όλα τα πέταλα γηπέδων της Ελλάδας.  Αυτά τα κερακλακια δεν αντέχουν για αυτήν την καταπόνηση και θα σπάνε συνέχεια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Όλοι είναι πάνω στα καρεκλακια όπως και στο ΟΑΚΑ όπως και νομίζω σε όλα τα πέταλα γηπέδων της Ελλάδας.  Αυτά τα κερακλακια δεν αντέχουν για αυτήν την καταπόνηση και θα σπάνε συνέχεια.

Συνεπώς στα επόμενα να κάνουμε προυφ οφ κονσεπτ να διαλέξουμε τα πιο γερά, σωστά;

Κι αν βάλουμε πτυσσόμενα που θα χωροπηδανε τα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×