Jump to content

ΑΕΚ- Κύπελλο Ελλάδας 2022-23


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, tarasfw said:

Έπρεπε Να γίνει στην Τούμπα 

Και γω τουμπα θα θελα. Αντε νε τα μουνοπανα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Agent HAF said:

Original γενικά τι λέει για αυτά; Συμφωνεί για Κύπρο; Θα πάει; Και πόσοι;

Πατήσια έβγαλαν μόλις στο fb ανακοίνωση τελικό στην Τούμπα ή πουθενά θεωρώντας ξεκάθαρα ότι στον Παοκ είναι ηθικοί αυτουργοί για την ιδέα του ΓΣΠ

Εξααρταται τις μλκς που θα κανει ο μελ με τα τικετς. Ελπιζω οχι οπως βολο

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CHⓇIS said:

Γτ οι καθυστερες στην επο γραψαν στο καταστατικο οτι ο τελικος μεταξυ ομαδας θεσσαλονικης κ αθηνας θα γινει σε αλλη πολη

Ο τελικός του FA Cup γίνεται στο Wembley ανεξαρτήτως ποιοι παίζουν. Ο τελικός του Copa Del Rey επίσης αποφασίζεται που θα παιχτεί ανεξάρτητα από τις ομάδες (ενδεικτικά ότι οι επόμενοι 4 έχει αποφασιστεί ήδη ότι θα παιχτούν στην Σεβίλλη). Τα ίδια στην Γερμανία με τον τελικό να γίνεται πάντα στο Βερολίνο. Τα ίδια στην Γαλλία με το Stade de France. Τα ίδια στην Ιταλία με την Ρώμη.

Αλλά εμείς πρέπει να τρέχουμε σαν τους μαλακές γιατί έχουμε μπλέξει με τους κομπλεξικους.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες ο δεύτερος παοκτζης που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, μου έλεγε ότι το νησί είναι ασπρόμαυρο. 

  • Hahaha 17
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη Πέμπτη σήμερα, και δεν το πήραμε χαμπάρι ......

Κοίτα πως περνάει ο χρόνος ρε πστ μου ....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, parakmiakos said:

Εμένα χθες ο δεύτερος παοκτζης που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, μου έλεγε ότι το νησί είναι ασπρόμαυρο. 

Πες του να ανεβάσει το saturation.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Atlas21 said:

Αστείο να μην γίνεται κάθε χρόνο στο Ολυμπιακό στάδιο της χώρας. Κωμικό.

Ναι αλλα κρατος των Αθηνων φιλε

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

Ναι αλλα κρατος των Αθηνων φιλε

και γιατι να μην έχει και η Σαλλλλλλλλλλλλλλονικη ενα Ολυμπιακο Σταδιο δηλαδις ρε ψηλε

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, parakmiakos said:

Εμένα χθες ο δεύτερος παοκτζης που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, μου έλεγε ότι το νησί είναι ασπρόμαυρο. 

Πεστου να πάει σε οφθαλμίατρο... 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, parakmiakos said:

Εμένα χθες ο δεύτερος παοκτζης που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, μου έλεγε ότι το νησί είναι ασπρόμαυρο. 

Ε δεν το ξέρες; 6 εκατομμύρια Κύπριοι όλοι ποακ είναι 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, CHⓇIS said:

Θεωρώ ότι δεν θα γίνει στην Κύπρο.

Θα αρνηθεί η κυπριακή αστυνομία και καλά θα κάνει.

Για οακα το βλέπω και κλάμα πάλι οι βου για το ΑΘΗΝΕΖΙΚΟ κατεστημένο.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Θεωρώ ότι δεν θα γίνει στην Κύπρο.

Θα αρνηθεί η κυπριακή αστυνομία και καλά θα κάνει.

Για οακα το βλέπω και κλάμα πάλι οι βου για το ΑΘΗΝΕΖΙΚΟ κατεστημένο.

Εξοχικο τους ειναι ΑΦΟΥ... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CHⓇIS said:

Εξοχικο τους ειναι ΑΦΟΥ... 

Ας έρθουν λοιπόν μια βόλτα από το εξοχικό.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Geologos said:

και γιατι να μην έχει και η Σαλλλλλλλλλλλλλλονικη ενα Ολυμπιακο Σταδιο δηλαδις ρε ψηλε

Ούσα συμπρωτεύουσα ας έχει ένα συνολυμπιακό στάδιο στο οποίο θα συνδιοργάνωνεται ο συντελικος

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από χτες γίνεται σκοτωμος για τα εισιτήρια... Όλοι ψάχνονται ήδη.. Και Ελλάδιτες και Κυπραιοι

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχει η κατάσταση με την Κύπρο

Ασφαλείς πληροφορίες της Offsite News αναφέρουν ότι η ΕΠΟ αποτάθηκε στην Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου και ενημέρωσε για πρόθεση διεξαγωγής του Τελικού στην Κύπρο και συγκεκριμένα στο Στάδιο ΓΣΠ. Η ΚΟΠ απάντησε θετικά, ενώ το ίδιο έπραξε και το Στάδιο ΓΣΠ.

Ωστόσο, ο τελευταίος λόγος ανήκει στην Αστυνομία. Όπως πληροφορούμαστε, μέχρι χθες η Αστυνομία δεν ενημερώθηκε επίσημα αν και γνωρίζουν στο Αρχηγείο για τις προθέσεις της ΕΠΟ.

Η Αστυνομία φαίνεται να προσανατολίζεται σε πολύ συγκεκριμένους όρους και προϋποθέσεις για να πει το ναι στη διεξαγωγή του Τελικού Κυπέλλου στο ΓΣΠ.

Μεταξύ άλλων στο μικροσκόπιο του Αρχηγείου βρίσκονται τρεις προϋποθέσεις, τις οποίες η Αστυνομία φαίνεται να λαμβάνει πολύ σοβαρά υπόψη και αυτές θα γείρουν την πλάστιγγα κατά ποσό θα πει το ναι στο αίτημα της ΕΠΟ.

Πρώτη προϋπόθεση: Ο αριθμός των οργανωμένων φιλάθλων που θα ταξιδέψει μαζί με την κάθε ομάδα. Αυτός πρέπει να περιοριστεί σε μερικές εκατοντάδες και δεν πρέπει να υπερβαίνει γύρω στους 1000 για κάθε ομάδα.

Δεύτερη προϋπόθεση - Χώρος διαμονής οπαδών: Η δεύτερη βασική προϋπόθεση θα είναι ο χώρος διαμονής των φιλάθλων των δυο ομάδων. Αυτός θα πρέπει να είναι σε διαφορετικές πόλεις για την κάθε ομάδα. Στο πλαίσιο αυτό εξετάζεται το ενδεχόμενο της παρουσίας των φιλάθλων χωρίς διανυκτέρευση κάτι όμως που θεωρείται ιδιαίτερα δύσκολο τουλάχιστον για το συνολικό αριθμό των οπαδών των δυο ομάδων.

Τρίτη προϋπόθεση: Η μέθοδος διακίνησης και μεταφοράς των οργανωμένων φιλάθλων. Σκέψεις γίνονται και για τη διάθεση των εισιτηρίων στο ΓΣΠ. Μεταξύ άλλων υπάρχει το ενδεχόμενο ζητηθεί όπως αυτά διατεθούν μόνο σε κατόχους κάρτας φιλάθλου του ΚΟΑ.

Παράλληλα, θα προβληματίσει και διαχωρισμός των κερκίδων με μια πρώτη σκέψη να δοθεί η ανατολική κερκίδα στους οπαδούς του ΠΑΟΚ και η δυτική κερκίδα στους οπαδούς της ΑΕΚ με τα πέταλα να μείνουν κενά. Ωστόσο, τίποτα από όλα αυτά δεν ξεκαθάρισε ακόμα.

Ο διευθυντής του ΓΣΠ Φοίβος Κωνσταντινίδης ανέφερε στην Offsite News ότι το Στάδιο είναι διαθέσιμο, αλλά τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν από τα θέλω της Αστυνομίας. Ο κ. Κωνσταντινίδης τόνισε ότι από Δευτέρας θα ξεκαθαρίσουν τα δεδομένα και τον αριθμό φιλάθλων που θα έλθουν στην Κύπρο.

Τι λέει η ΚΟΠ

Η Offsite News επικοινώνησε με την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου όπου μας αναφέρθηκε ότι η ΚΟΠ ενημερώθηκε αλλά δεν έχει άλλη εμπλοκή. Η διεξαγωγή του Τελικού είναι θέμα ΕΠΟ - ΓΣΠ και Αστυνομίας.

Θα πρέπει να ξεκαθαρίσει πόσοι αστυνομικοί θα είναι σε επιφυλακή και εάν θα επιστρατευτούν μέλη της ΕΛ.ΑΣ. Σημειώνεται ότι ήδη από την περασμένη Τετάρτη άρχισε στη Βουλή η συζήτηση για τα 9 μέτρα που ενέκρινε το Υπουργικό Συμβούλιο για τη βία στα γήπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα γ 1000 ατομα απο ελλαδα η καθε ομαδα

Οσο παει γινεται καλυτερο.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasilis21r said:

Πάντως από χτες γίνεται σκοτωμος για τα εισιτήρια... Όλοι ψάχνονται ήδη.. Και Ελλάδιτες και Κυπραιοι

Παλαιοελλαδιτες; Καταυλακιωτες;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vasilis21r said:

Πάντως από χτες γίνεται σκοτωμος για τα εισιτήρια... Όλοι ψάχνονται ήδη.. Και Ελλάδιτες και Κυπραιοι

Πολλοί έχουν ήδη κλείσει εισητήρια αεροπορικά (που χθες ξεκίνησαν από 60€ και σήμερα είναι ήδη τα διπλά ανεβαίνοντας καθημερινά όσο έχουν ζήτηση) χωρίς να έχουμε καμία εικόνα για την πως διανεμηθούν εισητήρια. Δεν τους έχω εμπιστοσύνη σε τίποτε, μπορεί στο τέλος τέλος να ακούσουμε ότι υπαναχώρησε ο Μπέος ( με το σωστό αντίτιμο φυσικά σε έργα του Πανθεσσαλικου) και να γυρίσει ο τελικός Ελλάδα.

Σε κάθε περίπτωση στους ανίκανους τους κατατάσσω όλους τους όσους εμπλέκονται.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ γιατί εξετάζεται το Πανθεσσαλικό και όχι Παγκρήτιο, Παμπελοπονησσιακό;

Όλα εκείνα τα γήπεδα δλδ που χωράνε κόσμο και έχουν φιλοξενήσει ξανά τελικούς.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Navas said:

Εντωμεταξύ γιατί εξετάζεται το Πανθεσσαλικό και όχι Παγκρήτιο, Παμπελοπονησσιακό;

Όλα εκείνα τα γήπεδα δλδ που χωράνε κόσμο και έχουν φιλοξενήσει ξανά τελικούς.

Δεν συντηρούνται καν πλέον αυτά. Ακόμα και το ΟΑΚΑ δεν είναι αυτήν την στιγμή σε φάση να κάνει τελικό όπως είναι το χορτάρι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vasilis21r said:

Πεστου να πάει σε οφθαλμίατρο... 

Ή και σε εναν ψυχίατρο του Βορρά

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×