Jump to content

Recommended Posts

Ποια ντροπή? 

Ο μόνος λόγος αυτων των ομάδων είμαι να βγουν παιχτες για την Α... 

Και 3 -4 γκολ να τρώει κάθε βδομάδα. Αν βγει ενας παιχτης που σε δυο χρόνια παιξει στην Α. Είναι κέρδος. 

Όπως και αν βάζει 3 η 4 γκολ σε κάθε παιχνιδι αλλά παιζουν 25χρονοι που δεν θα παιξουν ποτε στην Α ομάδα. Κανει μια τρυπα στο νερό

 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αστεια η ομαδα, απο το 50 περπαταγανε οι δικοι μας. Δεν θελω να καταδικασω κανεναν απο τους μικρους μας, αλλα ηταν ολοι πολυ χαμηλοτερο επιπεδο απο Β' Εθνικη. Ισως καποιος απο τους παικτες μας αν αφοσιωσει ολη του την ζωη, να καταφερει να παιξει 2 χρονια με τον Λεβαδειακο στην Α'. Για πρωτη ομαδα ΑΕΚ ουτε συζητηση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goku21 said:

Ποια ντροπή? 

Ο μόνος λόγος αυτων των ομάδων είμαι να βγουν παιχτες για την Α... 

Και 3 -4 γκολ να τρώει κάθε βδομάδα. Αν βγει ενας παιχτης που σε δυο χρόνια παιξει στην Α. Είναι κέρδος. 

Όπως και αν βάζει 3 η 4 γκολ σε κάθε παιχνιδι αλλά παιζουν 25χρονοι που δεν θα παιξουν ποτε στην Α ομάδα. Κανει μια τρυπα στο νερό

 

Ντροπή είναι οι αμεσως επόμενοι από αυτους που βλέπουμε να είναι αυτοί.

Ντροπη είναι να τρώει 4αρες η ΑΕΚ οπουδήποτε.

Και να δεις τι ντροπή θα είναι αν υποβιβαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν χάνεις κάθε εβδομάδα κ τρως τριάρες κ τεσσάρες, δύσκολα θα βγάλεις κ κάποιον παίκτη. Εκτός να το σύμπαν σε ευνοήσει τόσο κ σου στείλει κανένα σουπερ ταλέντο, το οποίο θα το εξαφανίσεις κ αυτό πιθανών μέσα στην γενική μετριότητα. Πρέπει να υπάρχει ομαδα με μέση, αρχή κ τέλος για να εκμεταλλευτείς ταλέντα κ να τα ανεβάσεις επίπεδο. Έστω να λειτουργεί η άμυνα ή η επίθεση, κάτι τέλος πάντων. Προχειροδουλειές κ απλά να βγει η χρονιά δείχνει ο φετινός προγραμματισμός. Και ίσως να βολέψουμε κ μερικούς δικούς μας. Πρέπει να το πάρουν αλλιώς, ειδάλως σε 1 ή 2 χρόνια που θα υπάρχει υποβιβασμός θα καταλήξει η ομάδα στην Δ εθνική. Και άντε απ την Δ μετά να αναδείξεις ταλέντο για την πρώτη ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billy21 said:

Αν χάνεις κάθε εβδομάδα κ τρως τριάρες κ τεσσάρες, δύσκολα θα βγάλεις κ κάποιον παίκτη. Εκτός να το σύμπαν σε ευνοήσει τόσο κ σου στείλει κανένα σουπερ ταλέντο, το οποίο θα το εξαφανίσεις κ αυτό πιθανών μέσα στην γενική μετριότητα. Πρέπει να υπάρχει ομαδα με μέση, αρχή κ τέλος για να εκμεταλλευτείς ταλέντα κ να τα ανεβάσεις επίπεδο. Έστω να λειτουργεί η άμυνα ή η επίθεση, κάτι τέλος πάντων. Προχειροδουλειές κ απλά να βγει η χρονιά δείχνει ο φετινός προγραμματισμός. Και ίσως να βολέψουμε κ μερικούς δικούς μας. Πρέπει να το πάρουν αλλιώς, ειδάλως σε 1 ή 2 χρόνια που θα υπάρχει υποβιβασμός θα καταλήξει η ομάδα στην Δ εθνική. Και άντε απ την Δ μετά να αναδείξεις ταλέντο για την πρώτη ομαδα.

Σε ενα δυο χρονια υποβιβασμος?? 

Link to comment
Share on other sites

Κακοφιαγμενη παρατημένη ομάδα από το καλοκαίρι που υπάρχει μόνο για εξυπηρετήσεις σε παλαίμαχος και φίλους 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Σε ενα δυο χρονια υποβιβασμος?? 

Νομίζω για μια τριετία δεν υπάρχει για τις δεύτερες ομάδες. Μετά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CHⓇIS said:

Νομιζω δν υπποβιβαζονται οι βητα

Ναι. Νομιζω από του χρόνου ισχυει να υποβιβαζονται, τώρα τα κοιταγα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Ντροπή είναι οι αμεσως επόμενοι από αυτους που βλέπουμε να είναι αυτοί.

Ντροπη είναι να τρώει 4αρες η ΑΕΚ οπουδήποτε.

Και να δεις τι ντροπή θα είναι αν υποβιβαστεί.

Διαφωνούμε. Παντου έτσι γίνεται με τις Β ομάδες...μπορουν να παρουν 10 παιχτες μικρών ομάδων τις Α εθνικής και να πας καλυτερα. 

Αλλά το νόημα να δει; αν μπορουν τα παιδια που είναι στις ακαδημίες να παιξοημ επαγγελματικα... Για να το κάνεις αυτό. Και σωστά να το κάνεις θα φας και 3 και 4 γκολ κάποιες φορές 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goku21 said:

Διαφωνούμε. Παντου έτσι γίνεται με τις Β ομάδες...μπορουν να παρουν 10 παιχτες μικρών ομάδων τις Α εθνικής και να πας καλυτερα. 

Αλλά το νόημα να δει; αν μπορουν τα παιδια που είναι στις ακαδημίες να παιξοημ επαγγελματικα... Για να το κάνεις αυτό. Και σωστά να το κάνεις θα φας και 3 και 4 γκολ κάποιες φορές 

Μας είναι αδιάφορο ας πούμε ότι ο ΠΑΟΚ παντου (και εκει) παει καλύτερα από μας;

Εγω δεν είπα να βαλεις τον Τσουμπερ στην ΑΕΚ Β για να πας καλά. 
Εγω λεω ότι προφανως οι υποδομές δεν λειτουργούν ούτε εκει, ούτε πουθενά.

Επισης όταν παει στην επαρχία η ΑΕΚ Β´ καλο είναι ο κόσμος να βλεπει και μια αξιοπρεπεια και όχι συνοθυλλευματα του Οφρυδόπουλου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Ναι. Νομιζω από του χρόνου ισχυει να υποβιβαζονται, τώρα τα κοιταγα.

Παραχρονου αλλά δεν έχει σημασία για μένα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Παραχρονου αλλά δεν έχει σημασία για μένα. 

Κατα την σεζον 23/24 πέφτεις, έτσι δεν είναι;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που έχω δει από την ΑΕΚ Β, δεν υπάρχει ούτε μίσος παίκτης που να μπορεί να αξιοποιηθεί.

Επομένως I do not give a fuck Αν κερδίζουμε, χάνουμε κτλ.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Μας είναι αδιάφορο ας πούμε ότι ο ΠΑΟΚ παντου (και εκει) παει καλύτερα από μας;

Εγω δεν είπα να βαλεις τον Τσουμπερ στην ΑΕΚ Β για να πας καλά. 
Εγω λεω ότι προφανως οι υποδομές δεν λειτουργούν ούτε εκει, ούτε πουθενά.

Επισης όταν παει στην επαρχία η ΑΕΚ Β´ καλο είναι ο κόσμος να βλεπει και μια αξιοπρεπεια και όχι συνοθυλλευματα του Οφρυδόπουλου.

Ο ΠΑΟΚ πάει καλύτερα από εμάς σαφώς, αλλά τι προσδιορίζεις ως «καλύτερα»;

Το ότι φέτος έχει πχ έχει 3 παίκτες από την Β' ομάδα στην 1η (και με κανονικό ρόλο όχι διακοσμητικούς) ή γιατί είναι αυτό πχ 3ος και μεις 13οι;

Για το 1ο συμφωνούμε ότι πρέπει να τους ''αντιγράψουμε'' το 2ο μου είναι σχετικά αδιάφορο.

Για το τελευταίο που γράφεις, καταννοώ μεν τη δίψα της επαρχίας αλλά η Β' ομάδα είναι για να βγάζει ταλέντα όχι για να δίνει απαραίτητα χαρές στον κόσμο της ΑΕΚ. Αποκλειστικά υπεύθυνη γι' αυτό είναι η 1η ομάδα.

 

Παράδειγμα:

 

Έστω ότι την επόμενη σεζόν έχουμε 3 πολύ δυνατούς πιτσιρικάδες στη Β' ομάδα και βγαίνουμε 3οι και τη μεθεπόμενη σεζόν αυτοί οι 3 παίκτες μετακινούνται στην 1η ομάδα με ενεργό μάλιστα ρόλο, με αποτέλεσμα όμως η Β' ομάδα να αποδυναμωθεί και να βγει 13η ξέρω γω. 

Για σένα στη Β' ομάδα με αυτό το σενάριο θα είναι πετυχημένοι όσοι έχουν το μάνατζμεντ ή όχι; Γιατί για μένα η απάντηση σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν ξεκάθαρα θετική

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikos said:

Κατα την σεζον 23/24 πέφτεις, έτσι δεν είναι;

3 χρονιές ανοσία. Πέρσι φέτος του χρόνου ώστε να περάσουν όλες οι αθηναϊκές ομάδες βόρειο όμιλο 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πρέπει να αναλάβει κάποιος την Β Ακαδημία πακέτο αλλά να μην κάνει εξυπηρετήσεις και να έχει κύρος.. Ο Παπαδημητρίου δεν κάνει αλλά δεν έχει κύρος, ίσως ο Κοντός θα ήταν μια λύση. 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων εμένα με πειράζει πολύ οποιαδήποτε ΑΕΚ να μαζεύει 4αρες, ο,τι και να «γίνεται παντού» που λέτε (δεν το έχω ψάξει).

Αλλιως μην ασχολούμαστε δευτερολεπτο, εκτός της περιπτωσης που βγει καμια παικτουρα και συζητήσουμε για αυτόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο οφρυδο τελικά δεν είναι ο προπονηταρας που έβαλε λιβαι σέντερ φορ κ σιμανσκι αμυντικό χαφ?

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Αφού αλληλοεκτιμουνται με τον κολογερο ο ματιας ας ρωτήσει την γνώμη του για τις ακαδημίες ή ας του δώσει κ για εκεί τα κλειδια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφιαξε το οργανόγραμμα της πρώτης ομάδας ο Μελ ας ασχοληθεί και με το οργανόγραμμα της Β ομάδας και ας τη συνδέσει με τις ακαδημίες όπου ο Κυριακίδης είναι σοβαρός και εργατικός . 

Πάντως αυτό με οφρυδό , ατμα και σία δεν τραβάει ενώ ο Μπρούνο μάλλον διακοσμητικός ειναι για να βγάζει καμιά φώτο με το Ρονάλντο .  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rossi said:

Αφού αλληλοεκτιμουνται με τον κολογερο ο ματιας ας ρωτήσει την γνώμη του για τις ακαδημίες ή ας του δώσει κ για εκεί τα κλειδια.

Κάπου πρέπει να βολεύει κ τους ανθρώπους του ο ΑΕΚαρχης. Αν το δεις από μια ευρύτερη σκοπιά, βραχυπρόθεσμα η ΑΕΚ Β προσφέρει σπουδαίο έργο, γιατί μαζεύτηκαν όλα τα καλά παιδιά εκει κ άφησαν την πρώτη ομάδα στην ησυχία της. Άλλωστε ο μισθός τρέχει κ εκεί. Μακροπρόθεσμα όμως με όλους αυτούς δεν υπάρχει ελπίδα να βγάλεις παίκτη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα στο γήπεδο σήμερα νιώθοντας περισσότερο κωλομπαράς από ποτέ. Μονο σε κωλομπαράδες απευθύνεται η ΑΕΚ Β, ήμασταν καμία 150 άτομα, ζήτημα να κοίταξαν μια φορά τον αγωνιστικό χώρο οι 10. Και τι να δεις ακριβώς. Έναν αγώνα μεταξύ δύο ομάδων, η μία εκ των οποίων δεν έχει στόχους. Δηλαδή τι μαλακία είναι αυτή με τις Β ομάδες, απορώ 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Αλμέιδα

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενος εδώ και σκέφτομαι πολλά πράγματα για το μέλλον. Θέλω να δω αυτή την ομάδα νικήτρια σε όλα. Θέλουμε, επίσης, να βγάλουμε ποδοσφαιριστές από τις ακαδημίες μας και γι’ αυτό απαιτείται ομαδική δουλεία και συνεργασία όλων μας»

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×