Jump to content

Recommended Posts

H διοίκηση δεν μπορεί να οργανώσει ακαδημίες. Δεν δίνει μια. Αν κανένας παίκτης σπάσει μόνος του το ταβάνι του έχει καλώς. Αν το κάνει θα είναι απ το εξωτερικό, όπως καλή ώρα ο Ζίνι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η ΑΕΚ Β κάνει ένα καλό ξεγυμνωνει τις ακαδημίες μας και ίσως λέω εγώ τώρα αναγκάσει να το δουν λίγο πιο σοβαρά το θέμα. 

Σήμερα εκτός του ζινι που έκανε δύο φάσεις και του μεγάλου σε ηλικία πάρρα και ίσως αυτόν το πανερα που μπήκε αλλαγή και έδωσε ενέργεια ( τεχνικά είναι πίσω) δεν βγήκα άλλον που να ανοίξει να πάρει μισή ευκαιρία ακόμα. Ανάμεσα τους δυστυχώς και ο μποτος λατσι. 

Έλειπαν και πολλή λόγο εθνικών μάλλον αλλά δεν εικαι δικαιολογία σε ένα ροστερ 30+ παιδιών 

Link to comment
Share on other sites

Κακό ματς και για άλλη μια φορά κακή ομάδα. Πολλές πάλι αλλαγές σε πρόσωπα. Αν δεν κάνω λάθος 6 μόνο ξεκίνησαν πάλι από τους 11 αρχικούς του προηγούμενου αγώνα (Χ"εμμανουήλ, Λάτσι, Παρράς, Κορομηλάς, Μπότος, Ζίνι). Δεν ξέρω ποιοί είναι με εθνικές αλλά ίσως Κοσίδης-Τρούμπουλος με Ελπίδες, Γκολφίνος με Νέους. Επίσης μπορεί να λείπουν κάποιοι ξένοι (Judah, Dajko, Radonja, Papa ???)

Ο Λάτσι μου φαίνεται πιό αργός και σίγουρα ήταν κακός στο ξεκίνημα. Ανέβηκε κάπως στην συνέχεια και χωρίς να έχω στατιστικά νομίζω ότι ήταν ο μόνος που είχε ακριβείς μακρινές μεταβιβάσεις. Είχε και την καλύτερη ευκαιρία (δοκάρι). Ο Γερολέμου κινητικός αλλά πολλά λάθη (και γκολ πάρε βάλε στον Απόλλωνα). Δυστυχώς ο Οφρυδόπουλος δεν στήνει ομάδα στο γήπεδο αλλά αραδιάζει παίκτες που ενδεχομένως θέλει να δεί ή να τους δώσει χρόνο. Παρακολούθησα και την συνέντευξη. Αν κατάλαβα καλά τα παιδιά που προπονούνται με την Α ομάδα έρχονται στην Β μόνο για να παίξουν. Είναι δηλαδή σαν "ξένα σώματα"? Πότε θα πάρουν οδηγίες και συμβουλές έστω?  Άποψή μου ότι έτσι δεν γίνεται δουλεία γιατί ούτε ομάδα έχεις και φυσικά ούτε παίκτες θα βγάλει (η Β) όπως δήλωσε σαν στόχους της ΑΕΚ Β.

Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά αν -ας πούμε ο Μπότος- έχει κάποια αξία/προοπτική σαν ΕΜ τι κερδίζει παίζοντας έξω αριστερά και προσφέροντας ελάχιστα? Κάποιοι ενδιαφέρθηκαν για έναν Μπότο 10άρι. Ποιοί θα ενδιαφερθούν για τον Μπότο "έξω αριστερά"?

Όταν βάζει 4άδα κεντρικών επιθετικών τι περιμένουμε? Να διαπρέψει ο Απ. Χριστόπουλος, ο Γκολφίνος, ο Ζίνι σαν ακραίοι? (Αν κρίνει ότι σε κάποιον ταιριάζει καλύτερα η θέση είναι άλλη ιστορία). Είπε ο Οφρυ ότι "τα νέα παιδιά υστερούν τακτικά". Σύμφωνοι. Αλλά τι θα μάθει ο π.χ. Χριστοφιλόπουλος έχοντας παίξει 2 φορές σέντερ μπακ (που λογικά αυτή είναι η θέση του) και 2 φορές δεξί μπακ? Βάλτον σέντερ μπακ και μετέφερε δεξιά στην κανονική του θέση τον Κάτσικα και γαία πυρί μειχθήτω. Έχει δρόμο ακόμη η κατηγορία αλλά όπως και να το κάνουμε υπόπατοι είμαστε και με την φιλοσοφία αυτή εκεί θα μείνουμε. Φοβάμαι πως έτσι καίγεται και η ομάδα και μαζί και οι παίκτες (όποια και αν είναι η προοπτική τους). Και για να το κάνω πιό λιανά. Ας τα βάλουν κάτω ΑΕΚ Α - ΑΕΚ Β - τεχνικά επιτελεία κλπ. και ας φτιάξουν ένα πλάνο που να βοηθάει και την ομάδα και τους παίκτες επιτέλους!!!

Συγνώμη για την γρρρίνια μου!!!

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια γκρίνια? Όλα σωστά είναι. Είπε εχθές ο οφρυδοπουλος 2 σωστά πράγματα  1) στόχος είναι να βγαίνουν παίκτες 2) η ομάδα να μην μαθει στην ήττα

αλλά και στα δύο αποτυγχάνει και μάλιστα παταγωδώς 

1) σωστά είπες @pappous ότι με το τρόπο που κατεβάζει ομάδες δεν πρόκειται να βγουν παίκτες και θα κάψει και στο τέλος . Δεν ξέρω πως την έχει δει μετά τη μετατόπιση Γκαρσια στην επίθεση αλλά αυτό δεν δουλεύει μέχρι τώρα γιατί πχ ο γερουλεμου σαν αμυντικό χαφ κάνει το λάθος εχθές εκτός την αδυναμία του στα μαρκάρισματα τρεξίματα η ο μποτος σαν πλαϊνός είναι ανύπαρκτος όπως και ο ζινι όταν πήγε εκεί γιατί είναι finisher  κ.ο.κ. 

Στη τελικά ας δούνε ποιοι οντως έχουν προοπτική και ας φτιάξουν μια ομάδα με τους παίκτες στη θέση τους και όχι να βάλουμε για να τους δουμε αν και όπως το βλέπουμε εμείς από έξω ούτε 10 δεν είναι για να μείνουν στην ομάδα. 

2) είναι θέμα νοοτροπίας που είναι θέμα προπονητή. Οκ δεν μετράνε οι βαθμοί αλλά δεν γίνεται να κατεβαίνει για τη χαρά της συμμετοχής γιατί έτσι βγάζεις loosers. Στην επιλογή των παικτών είναι σημαντικός παράγοντας αυτός και όχι μόνο να κάνουν ντριμπλες. 

Έχει ένα γύρο. Έχουν δει και εμείς και πολλη περισσότερο ΑΕΚ Β, ΑΕΚ Α και διοίκηση τα προβλήματα και ας τα λύσουν γιατί τους αφορά όλους το θέμα. Ας κάτσουν σκαουτερς Α Β ακαδημιων και οι προπονητές Α Β ακαδημιων  ΌΛΟΙ ΜΑΖΊ  και ας συμφωνήσουν ποιοι αξίζουν να περνούν πλέον χρόνο και ας αφήσουν τους υπόλοιπους να βρουν το δρόμο τους 

Πλέον το θέμα είναι στο Κονε σαν διοίκηση και στον Αλβεζ σαν αγωνιστική εφαρμογή και όχι στον Ατμα και στον οφρυδοπουλος που απλά αγωνιούν να μην χάσουν το μισθό τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H.... αγορά στέλνει λάθος μνμτ για σήμερα. Για να δούμε, για να μην ξανασυζητήσουμε κιόλας για την ΑΕΚ Β.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

0-4 τελικό με Χριστόπουλο Απ. .  BTW έμαθα ότι ο Χριστόπουλος Ε στις προπονησεις πετάει αλλά όταν μπαίνει μέσα στο γήπεδο εξαφανίζεται... 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι τελικές πάσες στα 2 από τα 4 γκολ είχες ο Πανερας. Ο ΕλληνοΑυστραλος που είχε δοκιμαστεί το καλοκαίρι αλλά υπέγραψε τον Ιανουάριο και ειχε συμπαθητική παρουσία σαν αλλαγή με Απόλλων δείχνοντας όμως και κάποιες αδυναμίες.. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, billy21 said:

H.... αγορά στέλνει λάθος μνμτ για σήμερα. Για να δούμε, για να μην ξανασυζητήσουμε κιόλας για την ΑΕΚ Β.

 Γαμσε τα & άφησε τα να πάνε στο διάλο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώσεις χωρίς εικόνα από το παιγνίδι και ασφαλώς εναντίον πολύ αδύναμου αντιπάλου.

Αυτή την φορά δεν αλλάξαμε την μισή αρχική ενδεκάδα αλλά μόνο 4 παίκτες (και μάλιστα οι 3 είχαν χρησιμοποιηθεί και στο προηγούμενο παιγνίδι σαν αλλαγές). Ο Dajko (που δεν έπαιξε στο προηγούμενο ματς) στην θέση του Χριστοφιλόπουλου, Π. Γεωργέας αντί Παρρά αρ. μπακ, Πανεράς αντί Σκόνδρα και Απ. Χριστόπουλος αντί Κορομηλά (ή αν ισχύει η διάταξη που είδαμε ουσιαστικά ο Ζίνι αντί Κορομηλά και ο Απ. Χριστόπουλος μπροστά αντί Ζίνι).

Ο Παρράς μπήκε στο ημίχρονο αρ. εξτρέμ αντί του Μπότου (και οι δύο σκόραραν) αλλά προφανώς μετατοπίστηκε αργότερα πίσω όταν βγήκε ο Γεωργέας. Στην θέση του ο Judah. Στα μπάκ ο Χατζηκυριάκος αντί Dajko και αντί Δημητρίου-Πανερά οι Πιτιλάκος-Νούλας (μετά από καιρό).

 2 γκολ ο Απ. Χριστόπουλος (που είχε καιρό να σκοράρει) και 2 ασσίστ ο Πανεράς.

Υ.Γ. Προσωπικά νομίζω ότι η διάταξη που επιλέγει είναι περισσότερο 4-4-2. 

Σκεπτόμουνα μήπως έδινε σήμερα μερικά λεπτά και

στον Massa (που ήταν στο προηγούμενο ματς 18άδα) αλλά σήμερα δεν ήταν καν στους 18

9 hours ago, AG21 said:

BTW έμαθα ότι ο Χριστόπουλος Ε στις προπονησεις πετάει

Απ'  όσο τον έχω παρακολουθήσει πάντα ήταν ιδιαίτερα φιλότιμος, δυναμικός, ευέλικτος. Τεχνικά ποτέ δεν έβγαζε μάτια. Νομίζω τις καλύτερες εμφανίσεις του τις έκανε σαν φορ. Είναι σχεδόν 23 ετών και φοβάμαι ότι δεν μπορεί πλέον να θεωρηθεί κεφάλαιο για την ΑΕΚ. Τα ίδια περίπου ισχύουν για τον Κ. Σταμούλη. Πιστεύω ότι από την στιγμή που έχουμε μείνει τόσο πίσω καλά κάνει ο Οφρυδόπουλος και δίνει περισσότερο χρόνο σε νεότερους στην πρώτη περίπτωση, ενώ στην δεύτερη πιστεύω ότι κακώς"εξαφάνισε" τον Κάτσικα (αν βέβαια είναι καλά). Έχω την εντύπωση ότι γενικά πάσχουμε από πλάγιους (ειδικά αριστεροπόδαρους και ακόμη περισσότερο αριστερά μπακ) τουλάχιστον σίγουρα στην Β και την Κ19. Μήπως το σκάουτινγκ μας θα έπρεπε να το θέσει σαν προτεραιότητα?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ilioupoli.jpg

Σταμούλης (και ξερό ψωμί) δεξί μπάκ ➡️ Radonja σεντερ μπακ ? (+3 σεντερ μπακ αναπληρωματικοί)

Πάπα στην 20άδα μετά από καιρό

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και σταθεροποιειται μια 11αδα. Μόνες αλλαγες οι απόντες Μποτο που παίζει στη θέση του ο μικρός Γκαρσια και του  Νταικο που βρίσκεται στο παγκο για να παίζει ξανά στα στόπερ ο  Ραντονια. 

Δημητρίου Γερολεμου και Ζινι και με τον μικρό Χριστόπουλο μπροστά και δεξια πανερα  σταθερά από εκεί και πέρα 

Φαίνεται ότι έχει γίνει ένα ξεκαθάρισμα θα το παρακολουθήσουμε και θα το αναλύσουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χάριν του benefit of the doubt που λένε στο χωριό μου, θα υποθέσω ότι μπορεί να προσπαθεί να βελτιώσει τον Ραντόνια αμυντικά.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pappous said:

Χάριν του benefit of the doubt που λένε στο χωριό μου, θα υποθέσω ότι μπορεί να προσπαθεί να βελτιώσει τον Ραντόνια αμυντικά.

Αυτο ελπίζω και εγώ οτι οτι αν παίξει τη θέση του στόπερ και πώς μπορεί να εκτεθει απο τα ακραία μπάκ μπορεί να το κάνει να λειτουργεί πιο σωστά μέσα στο παιχνίδι σαν ακραίο μπάκ . 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έπαιξε κάποια παιγνίδια (χωρίς να δείξει κάτι ιδιαίτερο). Πριν κάπου 15 μέρες νομίζω τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή και έκτοτε δεν ξαναφάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×