Jump to content

Recommended Posts

Just now, Skepastos said:

Ναι. Απλά μετά την ηλικία των 25 δεν ψηλώνουμε άλλο επομένως ότι πήρε πήρε 

2 κεφάλια και 2 πλάτες ήθελα να συμπληρώσω. Τι ντερέκι είναι αυτό. Δεν τον έχω παρακολουθήσει καθόλου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ο Παυλιδης που πήραμε πως και δεν παίζει; Εντωμεταξύ το φυσικ του Γεμποα δείχνει παίχτη για μεγάλα πράγματα. Πιστεύω ο επόμενος που θα επενδύσει ο Αλμειδα 

Έβαλε ραντονια και Κανελλόπουλο . Η αλήθεια είναι ότι ο Παυλίδης με το που ήρθε έπαιξε σερί ίσως το ξεκουράζει . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

23 αν δεν κάνω λάθος ..ο Κατσικάς είναι 

 

4 minutes ago, pappous said:

Το 45? Κάτσικας 21-22 αν δεν κάνω λάθος.

 

3 minutes ago, Leon21 said:

χθες έγινε 22 ο Κάτσικας 

Ο μόνος Κάτσικας - Κατσίκας - Κατσικάς που αναγνωρίζω επισήμως είναι ο Ρομπέρτο :

http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/2015/05/27/ρομπέρτο-κάτσικας/

144124.jpg?w=880&f=bicubic

 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antiviosis21 said:

2 κεφάλια και 2 πλάτες ήθελα να συμπληρώσω. Τι ντερέκι είναι αυτό. Δεν τον έχω παρακολουθήσει καθόλου

Δεν είναι μόνο ντερεκι αλλά και καλό παικτακι με καλά κοψίματα αλλά τον πήραν κυριολεκτικά από τις αλάνες και χρειάζεται λίγο δουλειά . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Ο Παυλιδης που πήραμε πως και δεν παίζει; Εντωμεταξύ το φυσικ του Γεμποα δείχνει παίχτη για μεγάλα πράγματα.

Ο Παυλίδης έχει παίξει 2-3 σερί παιγνίδια και δεν ήταν κακός αν και καινούργιος στην ομάδα. Ο Γεμπόα είναι κτηνάκι (ελπίζω να μην θεωρηθεί ρατσιστικό και με τρέχετε σαν τον Μπέο). Το κακό είναι ότι από τότε που επανήλθε από τον τραυματισμό του σε κάθε ματς κάνει 1-2 "χοντράδες". Ο Χρυσόπουλος είναι λίγο πιο σίγουρος αλλά δεν νομίζω να έχει δικαιολογήσει μέχρι τώρα τα χρήματα της μετεγγραφής. (τίγρη στα παίρνουν?)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Skepastos said:

Ο Παυλιδης που πήραμε πως και δεν παίζει; Εντωμεταξύ το φυσικ του Γεμποα δείχνει παίχτη για μεγάλα πράγματα. Πιστεύω ο επόμενος που θα επενδύσει ο Αλμειδα 

ειχε ενοχλησεις με ηρακλη 

Link to comment
Share on other sites

3-0 από Χριστόπουλο που "ξεμπούκωσε" μετά από πολύ καιρό.

 

Link to comment
Share on other sites

μετα τα σημερινα ματς

 

Λεβαδειακος 52 βαθμους

ΑΕΛ 43 βαθμους

Νικη Βολου 32 βαθμους

Μακεδονικος 30 βαθμους 

ΑΕΚ Β 28 βαθμους

ΠΑΟΚ Β 27 βαθμους

Ηρακλης 26 βαθμους

Αναγεννηση Καρδιτσας 23 βαθμους

Κοζανη 21 βαθμους

Καμπανιακος 20 βαθμους

Αιολικος 19 βαθμους

Απολλων ποντου 11 βαθμους 

 

2 αγωνιστικες ακομα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά πλέον είναι το Αιολικός ΑΕΚ . Αν περάσει από εκεί θα πάρει και τον μπαοκ Δ ακα μακεδονικό τελευταία αγωνιστική ώστε να τον καβαλήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά 4-0 η ομάδα σήμερα. Είναι πολύ θετικό πώς όλα τα παιδιά που αγωνίζονται δείχνουν όρεξη και δίψα. Έχει βελτιωθεί αρκετά η ομάδα από την αρχή και έχουν εξελιχθεί παίκτες. 

Γεμπόα είναι πραγματικά κτήνος και μόνο 20 χρονών. Έχει τεράστιο potential. Σήμερα ήταν ανικήτος και για άλλη μια φορά έδειξε πολύ υποσχόμενα στοιχεία. 

Unpopular opinion και ο Χρυσόπουλος μου αρέσει, δεν είναι Γεμπόα αλλά δείχνει και αυτός πράγματα κατά την γνώμη μου. 

Μαχαίρας τα κλασικά, πολύ ταλέντο αλλά χωρίς πολύ ένταση, έχει φτάσει και 23ον πια.

Υπάρχουν και πολλά παιδιά όπως Κατσικάς, Καννελόπουλος, Θεοδωρίδης, Χρυστόπουλος που βγάζουν πάρα πολύ θέληση και ένταση επίσης

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, krokosmios said:

τον Τσίνο πως τον είδατε?

Δεν ήταν ματσ για να κριθεί. Ξεχώριζε μεν αλλά ο ρυθμος του παιχνιδιού και το γήπεδο ήταν τραγικά.

Link to comment
Share on other sites

Συγκινητικός ο Σερχιο, η θέληση του να παιξει με την ΑΕΚ Β ανήκει στις μεγάλες στιγμές της πορείας του στην ομαδα.Μακαρι να βρίσκαμε κι άλλους σαν κι αυτόν.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Leon21 said:

Χαλαρά 4-0 η ομάδα σήμερα. Είναι πολύ θετικό πώς όλα τα παιδιά που αγωνίζονται δείχνουν όρεξη και δίψα. Έχει βελτιωθεί αρκετά η ομάδα από την αρχή και έχουν εξελιχθεί παίκτες. 

Γεμπόα είναι πραγματικά κτήνος και μόνο 20 χρονών. Έχει τεράστιο potential. Σήμερα ήταν ανικήτος και για άλλη μια φορά έδειξε πολύ υποσχόμενα στοιχεία. 

Unpopular opinion και ο Χρυσόπουλος μου αρέσει, δεν είναι Γεμπόα αλλά δείχνει και αυτός πράγματα κατά την γνώμη μου. 

Μαχαίρας τα κλασικά, πολύ ταλέντο αλλά χωρίς πολύ ένταση, έχει φτάσει και 23ον πια.

Υπάρχουν και πολλά παιδιά όπως Κατσικάς, Καννελόπουλος, Θεοδωρίδης, Χρυστόπουλος που βγάζουν πάρα πολύ θέληση και ένταση επίσης

Πραγματικά σταμάτησε το "γύρου-γύρου" (που έλεγε κάποιος ακροατής στο ράδιο παλιά) και είναι πλέον "κανονική" ομάδα για την κατηγορία. Κεντρικός μοχλός της ομάδας σήμερα (έλειπε ο Λαμαράνα) ο Σάμπα (Χαίρομαι που δείχνει καλά μετά όλη την περιπέτεια του τραυματισμού του). Σε μεγάλο βαθμό αυτό οφείλεται και στους αρκετούς ξένους "μικρούς".

Πραγματικά Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης, Κάτσικας είναι ...καμικάζι διαρκείας. Αλλά όλοι ...τρέχουν (Ρουκουνάκης , τηρουμένων των αναλογιών και ο Μαχαίρας).

Μετά από καιρό, 5ο γκόλ Χριστόπουλου εφέτος (πρώτος σκόρερ ΑΕΚ Β) και 3ο Ραντόνια (2ος σκόρερ, έχει και 2 ασσίστ). 1ο Σκόνδρα εφέτος (άλλο 1 πέρυσι). Ο Θεοδωρίδης δεν έχει καταφέρει δυστυχώς να βρεί δίκτυα ακόμη.

Τέλος δεν ξέρω πόσο καλό έκανε στον ίδιο τον Ούχο το παιγνίδι αυτό αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η συμμετοχή του έκανε εξαιρετικά καλό στους "μικρούς"

Υ.Γ. Έχω την εντύπωση -αν κάποιος ενδιαφέρεται- ότι σε 2 μέρες το παιγνίδι θα είναι στο κανάλι youtube της superleague 2 (χωρίς χρέωση).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το να παίζουν οι μικροί δίπλα στον Ουχο και να το βλέπουν να τρέχει είναι ότι καλύτερο για την νοοτροπία της . 

Δεν το είδα το σημερινό δεν έχω άποψη αλλά η ομάδα δείχνει για σοβαρότητα δεν χάνει και μόνο μειονέκτημα η δύσκολα στο γκολ . Αν το είχε και αυτό θα ήταν ψηλότερα σαφώς ενώ η κακή εκκίνηση λόγο ότι ψάχνοντας ο Κούστα και κάποιες τρύπες στο ρόστερ που διορθώθηκαν έκανε κακό βαθμολογικά . 

Έχω την εντύπωση ότι ο Κούστας προσπαθώντας να πιάσει την ευκαιρία της ζωής του δουλεύει πολλή και καλά και ακολουθεί κατά γράμμα τον Ματίας και αυτό είναι κάτι που σίγουρα αρέσει στον Αργεντινό .  Η ομάδα όσο την έχω δει έχει παρόμοια φιλοσοφία με την πρώτη και προσπαθεί να τρέξει . 

Μακάρι να τελειώσει καλά η χρονιά και η φετινή να είναι η βάση ώστε η ομάδα να είναι αξιοπρεπείς και να βγάζει παίκτες . 

Εγώ θεωρώ ότι η αγορά της Αφρικής δίνει μεγάλες ευκαιρίες να βρεις κάτι καλό και να το εξελίξεις και ανοίγει και μανατζερικες πόρτες .  Αυτό δεν πρέπει να σταματήσει αν και υπάρχουν και κάποιοι περιορισμοί .  Πάντως φέτος και οι τρεις Αφρικανοί Αφρικανοί πάνε καλά ( Γεμποα , φοφανα , λαμαναρα ) ενώ όσοι ήρθαν μέσω ακαδημιών  Ευρώπης ( Τέιτ , λεφραγκ , τλεκμανι )  όχι τόσο ..

Φυσικά υπάρχει και το προσωπικό στοίχημα του Ματίας ο Ζινι που σίγουρα έχει επενδύσει για το μέλλον 

Από εκεί και πέρα από τα ελληνακια μάλλον οι μεταγραφές έχουν ενδιαφέρων ,   ο Παυλίδης δείχνει ενδιαφέρων παικτικα και ο Κανελλοπουλους αξιοπρεπείς που είχε βγει από τις ακαδημίες ενώ ο Θεοδωρίδης είναι αξιοπρόσεκτη γιατί είναι πολλή κινητικός και ταλαιπωρεί την αντίπαλη άμυνα αν ακομα δεν έχει βρει δίκτυα . 

Χριστόπουλος δεν ξέρω . Καλό κορμι , μπαλατος βάζει και τα γκολ του αλλά τον θέλω πιο δυναμικό . Ίσως γι'αυτό τον τραβάνε προς τα πίσω και όχι μπροστά ..

Κατσικας τον συμπαθώ ..μαχητής και θα παίξει σωστά τακτικά όπου τον βάλεις και θα τα δώσει όλα αλλά προορισμένος στην τεχνική νομίζω . 

Πολλοί μικροί από ακαδημίες που πήρες τις ευκαιρίες του πέρσι φέτος δεν ακούμπησαν άρα να περιμένουμε νέο ξεκαθάρισμα το καλοκαίρι . Άλλωστε το ροτεισον πλέον είναι μικρό γιατί στόχος ήταν η ομοιογένεια και οι βαθμοί . 

 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Από το 365 , το βάζω στη Β γιατί από τη μια δεν βρίσκω το σχετικό τοπικ και από την άλλη η ομάδα ουσιαστικά αποτελειται από εν δύναμη παίκτες της Β . Αλλά και οι υπόλοιποι αναμένεται να υπογράψουν και αυτοί συμβόλαιο . Γενικά μπορείς να πεις ότι είναι η δεύτερη ταχύτητα της Β που πλέον παίζει με τις ακαδημίες γιατί μίκρυνε υπερβολικά το ροτεισον για να αποκτήσει ομοιογένεια η ομάδα . 

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μαρίνης, Σβίγκος, Αντωνόπουλος, Κοσίδης, Γιαννούλης, Κρουσελνίτσκι (53' Χριστακόπουλος), Μαρούτσης, Κολιμάτσης (46' Μούτσα) Ανδρικόπουλος, Γεωργέας (69' Βασίλας) Κοντορουχάς (80' Δημητριάδης).

Τα παιδιά της Κ19 ήταν καλύτερα στο γήπεδο και επικράτησαν 2-1 στη Θεσσαλονίκη

Η ΑΕΚ νίκησε τον Άρη σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Φιλύρου.

Η ΑΕΚ ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο λεπτό του αγώνα και έχασε καλές ευκαιρίες, με πιο χαρακτηριστική αυτή του Κοντορουχά στο 24', όμως στο 40' ο Άρης προηγήθηκε με γκολ του Καραμανλή σε μία από τις λίγες ευκαιρίες του, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. 

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν αμέσως, στο 44', με γκολ του Τάσου Κοντορουχά από ασίστ του Αντώνη Γεωργέα και ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 71' μετά από συνεργασία των Σβίγκου και Ανδρικόπουλου και ασίστ του τελευταίου.

Στο 85' η ΑΕΚ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χριστακόπουλου με δεύτερη κίτρινη. Ένα λεπτό μετά, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Γιάννης Μαρίνης κράτησε το σκορ στο 1-2 με δύσκολη επέμβαση στην τελευταία σοβαρή απειλή που δέχτηκε η εστία του.
 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AG21 said:

 

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μαρίνης, Σβίγκος, Αντωνόπουλος, Κοσίδης, Γιαννούλης, Κρουσελνίτσκι (53' Χριστακόπουλος), Μαρούτσης, Κολιμάτσης (46' Μούτσα) Ανδρικόπουλος, Γεωργέας (69' Βασίλας) Κοντορουχάς (80' Δημητριάδης).

 

fun fact: ο Μαρούτσης καθόταν δίπλα μου στο ΑΕΚ-Αντβερπ και το ζούσε το ματς μς την ψυχή του. Αρχηγός της κ19 και ΑΕΚΤΖΗΣ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με πάσαν επιφύλαξη

Επαγγελματικό συμβόλαιο έχουν αυτοί που ο @AG21αναγράφει με bold (δεν είμαι σίγουρος για Κολιμάτση) αλλά και Γιαννούλης, Μαρούτσης, Πιτιλάκος.

Ο Πιτιλάκος ...αγνοείται (δεν ξέρω αν είναι τραυματίας ή έχει κάποιο πρόβλημα) αλλά δεν παίζει ούτε με την Κ19 εδώ και πολύ καιρό. ( a propos τον έχω δει ελάχιστα αλλά 1-2 φορές ήταν εντυπωσιακός)

Για τον Μαρούτση τα έχουμε πεί. Αν η πληροφόρησή μου είναι σωστή δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τις προπονήσεις της Β λόγω ωραρίου (πρόβλημα με σχολείο). Είχε λείψει τελευταία από Κ19 (τραυματισμός?). Σίγουρα ΑΕΚάρα

Ο Γιαννούλης ήρθε από πέρυσι με συμβόλαιο (από Κ19 γαύρου) για ΑΕΚ Β.

Αν και πολύ καλή ομάδα η Κ19 εφέτος παλεύει  τις θέσεις 2-4. Φαβορί είναι ο γαύρος (ο οποίος έφτασε προημιτελικά youth league και συνεχίζει) και ακολουθούν ΠΑΟΚ, Αστέρας, εμείς, ΠΑΟ.

Η ομάδα του Αρη είναι αρκετά πιο πίσω. Λογικά αυτό θα ήταν το τελευταίο παιγνίδι της σαιζόν αλλά υπάρχουν αρκετά τα οποία έχουν αναβληθεί.

Ο Κοντορουχάς από Γενάρη (που γύρισε Κ19) σκόραρε 4 φορές και σίγουρα βοήθησε.

Ερώτηση προς όποιον τυχόν γνωρίζει @AG21@Leon21? . Ο Δημητριάδης έχει σχέση με τον Βασιλομπίλαρο?

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, pappous said:

 

Ερώτηση προς όποιον τυχόν γνωρίζει @AG21@Leon21? . Ο Δημητριάδης έχει σχέση με τον Βασιλομπίλαρο?

Ναι από ότι θυμάμαι και είχε γραφτεί και εδώ .  είναι ο γιος του . Δε βρίσκω όμως τώρα το σχετικό άρθρο . 

Θεωρώ αν το Κοντορουχας Κοσιδης και Ανδρικόπουλος ήταν από την αρχή στη Κ19 και δεν επερναν συμμετοχές και σαν βασικοί στην Β τότε θα είμασταν και ψηλότερα 

Γαύρος και μπαοκ θέλει δουλειά και χρήμα  ακόμα να τις χτυπάμε αλλά θεωρώ ότι υπάρχει πρόοδο .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ο γιος του ειναι

κρισιμο ματς σημερα, με διπλο υπο προυποθεσεις κλειδωνεις ηδη τα πλειοφ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

(04/03, 15:00) Αιολικός - ΑΕΚ Β'   Με νίκη κινηγάνε και τη 4η θέση . 

Μας ενδιαφέρουν και αυτά τα ματς 
(04/03, 15:00) Κοζάνη - Ηρακλής Με ήττα σήμερα πιθανών ξεχνάει τα πλευ οφ ( Με δική μας ισοπαλία εχει ελπίδες για ισοβαθμία , με νίκη δική μας και ήττα η ισοπαλία τελειώνει ) 
(04/03, 15:00) Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ Β' ( Με ήττα τελειώνει ) 
(04/03, 15:00) Μακεδονικός - Καμπανιακός   με συνδιασμό αποτελεσμάτος μπορεί να μας ενδιαφέρει για τη 4η θέση . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×