Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (Κύπελλο, ημιτελικός, 1ος αγ.): 09/02/23, 20:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

71 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιντιμπέ
      48
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Γαλανόπουλος
      4
    • Μάνταλος
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      2
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      7
    • Γκαρσία
      10
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Βίντα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      62
    • Μέτριο
      3
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      2
    • Χατζισαφί
      4
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      3
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      9
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Βίντα
      1
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      50

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, parakmiakos said:

Του βγήκε του τρελου σήμερα. Τι να λέμε. Αλλά είχε και ρέντα. Στον πρωτο γυρο έπρεπε να κάνει 20 τελικές για να βάλει 3 γκολ. Έχουμε κάνει πολυ καλυτερα παιχνιδια με μικρότερο σκορ. 

Όπως και να χει εγώ εξακολουθώ να μην νιώθω καθόλου άνετα με το να παιζει με τα δευτερα σε τόσο κομβικά παιχνιδια. 

Πιστεύω ότι στο πρωτάθλημα θα βάζει τους "κανονικούς" και στο κύπελλο θα πάει με τα δεύτερα και στην τρούμπα και στον τελικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ε ειστε ανθελληνες, ηρθε η Λουκα της Αργεντινης και μας τον κανατε ειδωλο και οταν ειχαμε τον μεστο, θεοσεβουμενο Νικολαο Κωστενογλου, τον ειχατε παρει στο κυνηγι.

Ροα τους εχει ολους

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Γενικά θα κάνει αυτο που πιστεύει 

Οτι του καβλωσει και μεις μαζι του

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε μαζι στο γηπεδο τον 14χρονο γιο ενος φίλου και φεύγοντας μας ειπε οτι αυτη ηταν η καλύτερη μέρα της ζωης του.

Μονο ΑΕΚ.-

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Ντου γιου χαβ γουεδερ φορ ε κοφη;

Άη ντοντ χαβ γηαρ ναου, Άη αμ τζομπινγκ τσεησινγκ Μίτσελ. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, parakmiakos said:

Του βγήκε του τρελου σήμερα. Τι να λέμε. Αλλά είχε και ρέντα. Στον πρωτο γυρο έπρεπε να κάνει 20 τελικές για να βάλει 3 γκολ. Έχουμε κάνει πολυ καλυτερα παιχνιδια με μικρότερο σκορ. 

Όπως και να χει εγώ εξακολουθώ να μην νιώθω καθόλου άνετα με το να παιζει με τα δευτερα σε τόσο κομβικά παιχνιδια. 

Ακριβώς αυτό, εκτός αν ακυρώσουμε ότι ξέρουμε από ποδόσφαιρο. 

Δλδ στα Μουντιάλ και στα champions league οι ομάδες αφηνουν έξω τους βασικους και παίζουν με το παγκο; Γενικα πού το έχουμε δει αυτό να γίνεται και να πιάνει; 
 

Το ξαναγράφω για πολλοστη με/μας μπούκωσε, αλλά εύχομαι να μην γίνει συνήθεια αυτό το πραγμα. Δεν υπαρχει λόγος. Δεν μιλάω για 3-4 αλλαγές, τοσες ας κάνει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, panther-21- said:

Άη ντοντ χαβ γηαρ ναού, Άη αμ τζομπινγκ τσεησινγκ Μίτσελ. 

Γκοου μπακ Μανταμ Μίτσελ ορ γουη γουηλ τσεηζ γιου αντιλ γιου γουοκ ον μπλακ σνοου. Γιορ μπαντ γουεδερ μαδαφακα.

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Νιωστε, πιστεψτε. Ξεχαστε αυτα που ξερατε.

Εδω μιλαμε για ποδοσφαιρικο κομπιουτερ, τιποτα δεν ειναι στη τυχη

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chris manousopoulos said:

https://www.aek365.org/a-909862/sugklonistike-dhlwsei-almeida-edw-sthn-aek-brhka-ton-topo-mou-pisteuw-sto-mellon-oloi-na-me-katalabainoun-kalutera.htm

 

Διαβαστε δηλωσεις.

Εχετε καταλαβει τι προπονητη εχουμε?

Πρέπει να δείξει κατανόηση. Ο κόσμος περίμενε αυτην τη στιγμή να έχει το γαυρο στη ΝΦ 20 χρόνια και του ήρθε κάπως με γιονσον μουκουντι εκτός αποστολής, Αραουχο πινεδα εκτός 11αδα και Τζαβέλα μητογλου στα στόπερ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Δεν εχεις διαβασει την Βιβλο γι αυτο

Άλλη τρέλα κι αυτή. Βρήκε ο Φίλιππος το Ναθαναηλ. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ατμόσφαιρα και πως την έζησε;

«Εγώ πλέον είμαι μέρος αυτής της ατμόσφαιρας. Γι’ αυτό και ανανέωσα το συμβόλαιό μου για πολλά χρόνια. Αισθάνομαι σαν να βρήκα τον τόπο μου! Είμαι ευτυχισμένος που είμαι προπονητής αυτής της ομάδας. Σίγουρα σε βάθος χρόνου θα δείξω περισσότερο πως είμαι ως άνθρωπος, για να μπορούν να με καταλάβουν περισσότερο κάποιες φορές…»

Αν θα ήθελε να αφιερώσει κάτι σε ανθρώπους που ήρθαν από την Κρήτη ή και άλλες περιοχές κάτω από δυσμενείς καιρικές συνθήκες;

«Ευγνωμονώ τον κόσμο που έρχεται. Ειδικά εκτός Αθήνας. Αυτό το στάδιο έχει μία μοναδική ενέργεια. Το μονο που δεν πρέπει να κάνουμε είναι να έχουμε αμφιβολίες. Πριν γίνω παίκτης ήμουν οπαδός. Και ως οπαδός ποτέ δεν προσέλαβα κάποιον παίκτη. Αυτή η ενέργεια μεταδίδεται. Χθες έβλεπα όλα αυτά τα σχόλια και έμπαινα στη θέση των παικτών. Εγώ έχω μία ιστορία στο ποδόσφαιρο… Έβαζα τον εαυτό μου στη θέση τους και έλεγα πόσο σκληρό είναι όσα γράφονται και ακούγονται. Είμαστε συνηθισμένοι! Νιώθω βέβαια πολύ δεμένος με τον κόσμο της ΑΕΚ. Απολαμβάνω το γήπεδο γεμάτο. Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι τόσο εγώ όσο και το σταφ μου το ζούμε όλοι το ίδιο έντονα».

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη βραδιά, δεν έχω λόγια να περιγράψω το μεγαλείο που νιώσαμε όλοι απόψε. Πατήσαμε μια ανύπαρκτη ομάδα, πραγματικά δεν ήξεραν πού πατούσαν και πού βρίσκονταν. Είναι δυνατόν να φοβάστε μια ομάδα που κατεβαίνει με κάτι Βρουσαι, Τζολακηδες, Σωκρατηδες και Ντοη; 

Από χθες πού σας είχε πιάσει πανικός ήμουν σίγουρος ότι θα δούμε κάτι καλό γιατί ο Ματίας ξέρει τι κάνει, δεν είναι ηλίθιος. 

Τέτοια έδρα παιδιά δεν υπάρχει πουθενά να ξέρετε, λιώνουν σίδερα και κατουριουνται πάνω τους γέροι με πρόβλημα στον προστάτη. Μια τέτοια βραδιά περιμέναμε χρόνια, δεκαετίες, ήρθε όμως και απορώ πώς θα κοιμηθώ απόψε. 

Ευχαριστώ Ματίας, είναι από τις πιο μαγικές βραδιές στη ζωή μου.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καυλωτικη η σημερινή γηπεδικη εμπειρία.

Γαμησι, τρολαρισμα, και γενικά πρωταθληματικη ατμοσφαιρα.

Πάντα τέτοια.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλμειδα που μας την λεει οταν τον αμφισβητούμε "τοξικος γκομενος" μηπως που θα έλεγε και το "ΝΑΙ εισαι ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ";

Link to comment
Share on other sites

Αλμειδα με μπουκωσε,καλυτερο δυνατο σεναριο για την ομαδα που κατεβηκε εβλεπα 2-1

Εξακολουθω να πιστευω οτι πηρε τεραστιο ρισκο(ισως και ολη τη χρονια) χωρις λογο

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teo21 said:

Αλμειδα με μπουκωσε,καλυτερο δυνατο σεναριο για την ομαδα που κατεβηκε εβλεπα 2-1

Εξακολουθω να πιστευω οτι πηρε τεραστιο ρισκο(ισως και ολη τη χρονια) χωρις λογο

 

Στο μυαλο του δεν ειναι ρισκο. Τους θεωρει ολους ισαξιους.

Και ξερει οτι στα πλειοφς τεταρτη κυριακη θα παιζει. Ολοι χρειαζονται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν πουλακι παντως γιατί χθες δεν έκλεισα μάτι με τις μαλακίες που ανακοίνωσε. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μονο σε καμια 10αρια χρονια να μην μας έχουν ξανακάνει χυσοκανάτες και διαβάζουμε επετειακα άρθρα Κετσετζογλου καθε τετοια μερα για την νίκη με τα δευτερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×