Jump to content

ποακ - ΑΕΚΑΡΑ (23η αγ.): 19/02/23, 20:30, Novasports Prime


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Ελίασον
    • Τσούμπερ
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Σιντιμπέ
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θα ακουστεί ο βρυχηθμός του ντου σήμερα στην Μόρντορ. Στατιστικά 1 φορά στα 10 χρόνια η ΑΕΚ προκαλέι κ ένα ντου. Είμαστε στα 5 χρόνια, μέσα στα στατιστικά περιθώρια. Τα δημοσιεύματα απλά υποβοηθούν τις στατιστικές. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

ΑΡΙΣ ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ - METROSPORT

Θα τρίβει τα χέρια της απόψε η ΑΕΚ από χαρά, με τυχόν ισοπαλία στην Τούμπα. Το μη χείρον, βέλτιστον, γαρ. Θα κτυπά το κεφάλι του με τα δικά του, με τυχόν ισοπαλία, ο ΠΑΟΚ από απελπισία... Κι αυτός ο αγώνας του ΠΑΟΚ είναι αγώνας των... έξι βαθμών. Τρεις της νίκης και τρεις της ήττας της ΑΕΚ. Υπόθεση επιχειρούμε, έτσι; Κι ως υπόθεση μεν, δεν είναι εύκολη. Ως πράξη δε, είναι εύκολη. Τα λέγαμε και χθες. Η ΑΕΚ είναι στην καλύτερή της κατάσταση των τελευταίων χρόνων. Με το καλύτερό της ρόστερ και με την καλύτερή της απόδοση. Εν τούτοις οι προηγούμενες αποδόσεις της δεν διασφαλίζουν τις επόμενες! 

Ο ΠΑΟΚ έχει χειρότερο αντίπαλο τον κακό, τον στραβό και ανάποδο εαυτό του. Δίχως να είναι στην καλύτερή του κατάσταση των τελευταίων χρόνων. Δίχως να έχει την καλύτερή του απόδοση και το καλύτερο ρόστερ αλλά... Οι αριθμοί διαμορφώνουν μία εικόνας διαφοράς ανάμεσα στους δύο «δικεφάλους» αλλά... Είναι μάλλον οφθαλμαπάτη! Κι αδικεί κατάφωρα τον ΠΑΟΚ. Οι 44 βαθμοί του απέναντι στους 50 (με έναν αγώνα λιγότερο) της ΑΕΚ...Ναι, αυτοί μετρούν βεβαίως, βεβαίως... Αλλά δεν καθιστούν ανώτερη την Αθηναϊκή ομάδα.

Βλεπει μπαλα.. 😅

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη νικη κλειδωνει πρωταθλημα.

Ωστοσο βλεπω υπερβολικη χαλαροτητα απο τους ΑΡΔ οτι και η ισοπαλια μας κανει κλπ. Που δε πρεπει καν να τη συζηταμε.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brom21 said:

Σημερινη νικη κλειδωνει πρωταθλημα.

Ωστοσο βλεπω υπερβολικη χαλαροτητα απο τους ΑΡΔ οτι και η ισοπαλια μας κανει κλπ. Που δε πρεπει καν να τη συζηταμε.

Ο αλμευδα και οι παικτες παιζουν μπαλα, δε νομιζω οτι δε θα πανε για τη νικη

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το αγωνιστικό, διαβάζω ότι πιθανοτατα θα παει  με την 11αδα με Γιονσον και Άμραμπατ που εμένα δεν μου πολυ-αρεσει. Εμένα μου αρέσει η 11αδα που ξεκίνησε  στον πρώτο γύρο, έστω κι αν είναι πιο ρισκαδόρικη θεωρητικα.

Απο την άλλη βέβαια θα έχεις βαριά χαρτιά να ρίξεις για αλλαγές έτσι.

Το βασικότερο παντως είναι να παίξεις με το μαχαίρι στα δόντια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο ειναι να κερδισουμε και να μην επαναλαβουμε εμφανιση οπως στα Γιαννενα και τον Ιωνικο.  Η νικη δινει 3 βαθμους και -3 τρεις στους βου. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nikos said:

Όσον αφορά το αγωνιστικό, διαβάζω ότι πιθανοτατα θα παει  με την 11αδα με Γιονσον και Άμραμπατ που εμένα δεν μου πολυ-αρεσει. Εμένα μου αρέσει η 11αδα που ξεκίνησε  στον πρώτο γύρο, έστω κι αν είναι πιο ρισκαδόρικη θεωρητικα.

Απο την άλλη βέβαια θα έχεις βαριά χαρτιά να ρίξεις για αλλαγές έτσι.

Το βασικότερο παντως είναι να παίξεις με το μαχαίρι στα δόντια.

Ό,τι πιστεύει ο Ματίας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VasilisR 90 said:

Έχουμε κάποιον παίκτη που κινδυνεύει από κάρτες η πρέπει να πάρει ? 🧐

Παράλληλα, τις τρεις κίτρινες κάρτες έφτασε χθες με αυτή που δέχτηκε απέναντι στον Λεβαδειακό ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Πλέον είναι στο όριο να τιμωρηθεί με μία αγωνιστική, όπως και άλλοι έξι παίκτες (που έχουν επίσης από τρεις). Αυτοί είναι οι Πινέδα, Αραούχο, Χατζισαφί, Ρότα, Άμραμπατ και Ελίασον.

Edited by ΚΑΤΟΎΝΑ 21
Παράλληλα, τις τρεις κίτρινες κάρτες έφτασε χθες με αυτή που δέχτηκε απέναντι στον Λεβαδειακό ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Πλέον είναι στο όριο να τιμωρηθεί με μία αγωνιστική, όπως και άλλοι έξι παίκτες (που έχουν επίσης από τρεις). Αυτοί είναι οι Πινέδα, Αραού
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VasilisR 90 said:

Έχουμε κάποιον παίκτη που κινδυνεύει από κάρτες η πρέπει να πάρει ? 🧐

Mia καλη ιδεα να γινει τοπικ με τις καρτες του καθε παικτη ανα περιοδο αγωνιστικη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, nikos said:

Όσον αφορά το αγωνιστικό, διαβάζω ότι πιθανοτατα θα παει  με την 11αδα με Γιονσον και Άμραμπατ που εμένα δεν μου πολυ-αρεσει. Εμένα μου αρέσει η 11αδα που ξεκίνησε  στον πρώτο γύρο, έστω κι αν είναι πιο ρισκαδόρικη θεωρητικα.

Απο την άλλη βέβαια θα έχεις βαριά χαρτιά να ρίξεις για αλλαγές έτσι.

Το βασικότερο παντως είναι να παίξεις με το μαχαίρι στα δόντια.

Σαν οπαδοί σίγουρα θέλουμε την 11δα που ξεφτίλιζε τον αντίπαλο μην αφήνοντας τον να περάσει το κέντρο και τρόμαζε τους αντίπαλους οπαδούς. Ομως... in Matias we trust!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

3 καρτες :  Άμραμπατ και  Χατζισαφί

6 καρτες :  Αραούχο,  Ρότα,  Πινέδα και  Ελίασον

Ποτέ πρόλαβε ο ελιασον και μάζεψε 6 κάρτες? 

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, τις τρεις κίτρινες κάρτες έφτασε χθες με αυτή που δέχτηκε απέναντι στον Λεβαδειακό ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Πλέον είναι στο όριο να τιμωρηθεί με μία αγωνιστική, όπως και άλλοι έξι παίκτες (που έχουν επίσης από τρεις). Αυτοί είναι οι Πινέδα, Αραούχο, Χατζισαφί, Ρότα, Άμραμπατ και Ελίασον.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kami said:

Σαν οπαδοί σίγουρα θέλουμε την 11δα που ξεφτίλιζε τον αντίπαλο μην αφήνοντας τον να περάσει το κέντρο και τρόμαζε τους αντίπαλους οπαδούς. Ομως... in Matias we trust!!

 

38 minutes ago, mobster21 said:

Ό,τι πιστεύει ο Ματίας.

Δεν είμαι καθόλου αυτής της λογικής, παρότι τον αγαπάω και τον στηρίζω, ότι τα ξέρει ολα δλδ ή ότι πρέπει να του συμπεριφερόμαστε σαν τοτέμ, οπως κάποτε με τον ακατανομαστο. Ουδεις αλάνθαστος, ολοι κρίνονται.

Επειδη ούτε εμεις τα ξέρουμε ολα ομως κι αφού μας παει καλά, δεκτον ότι μπορεί άνετα να ξέρει καλύτερα τι πρέπει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2023 at 8:27 AM, Stylianopoulos said:

αποσπασμενος ουρολόγος εδώ από Βέροια  γιατί από έρωτα είχε εκπέσει

image.png.d85a5252ef0ef5bd1d49de312e7db761.png

 

(γαμήστε το μπαογκ)

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

 

Δεν είμαι καθόλου αυτής της λογικής, παρότι τον αγαπάω και τον στηρίζω, ότι τα ξέρει ολα δλδ ή ότι πρέπει να του συμπεριφερόμαστε σαν τοτέμ, οπως κάποτε με τον ακατανομαστο. Ουδεις αλάνθαστος, ολοι κρίνονται.

Επειδη ούτε εμεις τα ξέρουμε ολα ομως κι αφού μας παει καλά, δεκτον ότι μπορεί άνετα να ξέρει καλύτερα τι πρέπει να κάνει.

Ο πρίγκιπας κουάξ, έφτιαξε την καλύτερη ομάδα στην ιστορία του επαγγελματικού (τουλάχιστον) ποδοσφαίρου. Φυσικά και ήξερε καλύτερα απο όλους εμάς και φυσικά έκανε και λάθη όπως όλοι..

Τον θεοποιήσαμε γιατί είχαμε μόνον αυτόν.. Ουτε προέδρους, ούτε εγκαταστάσεις, ούτε υποδομές, ούτε στελέχη της προκοπής (εκτός του ιατρικού) Αυτό δεν αλλάζει τον καλύτερο προπονητή στην ιστορία.. 

Ευχή μου ειναι ο Ματίας να τον ξεπεράσει και μπορεί να βάλει όποιον θέλει, γιατί εμένα μου έδειξε ότι το έχει!!

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×