Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Αστέρας Τρίπολης (24η αγ.): 25/02/23, 17:30, Cosmote Sport 1


Macross
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      33
    • Αραούχο
      11
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      27
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      4
    • Ρότα
      18
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      2
    • Χατζισαφί
      1
    • Γιόνσον
      1
    • Άμραμπατ
      9
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, MITSAKLAS said:

Να μας θυμίσει ο Σταυριτος τι χρώμα κάρτα πήρε ο γλυκύτατος εκείνος παίκτης του Αστέρα που έκοψε στα δύο το πόδι του Ελιασον;

Και γιατί να πάρει κάρτα ρε φίλε; 

ezuka-450x375.jpg

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AG21 said:

Νέοι κανόνες απο Κόλκα 

Κόκκινές δίνονται μόνο στο Β ημίχρονο , στο Α μπορείς να σφάξεις τον άλλο αλλα δεν μετράει

Η συγνώμη σβήνει τη κόκκινη . Αν ειναι άμεση σβήνει και τη κίτρινη . 

Άρα στο 3ο λεπτό μπορώ να σας σπάσω το πόδι και να μην είναι κόκκινη?

Οκ. Έχουμε λοιπόν εγκληματικό χτύπημα από πίσω στο 3ο λεπτό που δεν θα είναι κόκκινη και κροτίδα δίπλα στον παίχτη σας στο πρώτο κόρνερ. 

Για την κόκκινη που γλύτωσε ο Μπαράλες βέβαια καμία συζήτηση. Πρέπει να την έχουν εξαφανίσει την φάση από το μυαλό τους.

Μιλάμε για μεγαλύτερα ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ και από τους γαύρους πλέον.

Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, chris manousopoulos said:

Ρε μην ασχολειστε με αρδ που γαμιουνται για μια παστα

Πάστα ποντίκι. Πιο συγκεκριμένα.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Και γιατί να πάρει κάρτα ρε φίλε; 

ezuka-450x375.jpg

Α ζήτησε συγγνώμη.

Συγγνώμη δεν ήξερα.

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να μας θυμίσει ο Σταυριτος τι χρώμα κάρτα πήρε ο γλυκύτατος εκείνος παίκτης του Αστέρα που έκοψε στα δύο το πόδι του Ελιασον;

Νομιζω δεν είχε συμπληρωθεί το επιτρεπτό λεπτό που δίνονται οι κάρτες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera. Ksexasa na anafero oti o securitas otan scanara to eishthrio kai perasa mou eipe ' Kalh diaskedash '. To exei paei se allo level o geros fetos. 😂

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν άφησαν να περάσουν παιδιά χωρίς εισιτήριο. Έγινε φασαρία καθώς πήγαινα να μπω, εμείς μπήκαμε (με εισιτήρια) και έξω γινόταν πανικός με φωνές και απειλές.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έβγαλα να χτυπήσω για τον γιό, με ρωτάει η σεκιουριτού παραξενεμένη: "έχετε και για τον μικρό??" 😁

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, felman said:

Kalhmera. Ksexasa na anafero oti o securitas otan scanara to eishthrio kai perasa mou eipe ' Kalh diaskedash '. To exei paei se allo level o geros fetos. 😂

Πρότυπο κωλομπαρά, ρισπεκτ. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kami said:

Εμένα πάντως που έβγαλα να χτυπήσω για τον γιό, με ρωτάει η σεκιουριτού παραξενεμένη: "έχετε και για τον μικρό??" 😁

και εγώ είχα για το μικρό διαρκείας αλλα έριξα κάποια μπινελίκια όπως έμπαινα γιατι δεν άφησαν τα παιδιά να μπαίνουν . Με πειράζει πάρα πολλή όλο αυτό και δυστιχώς τα πέρνω μόνο οταν έχω εισιτήριο η διαρκείας αλλα αυτό με στεναχωρεί  . ήταν ιδανικό ματς για παιδιά και εγώ πήρα μόνο τον έναν και τον άλλον το άφησα σπίτι για να μην ζησω τη στιγμή να τα βλέπω να κλαίνε και να με πιάσει καμιά τρέλα . Όταν μπήκα μετά μια γυναίκα έπιασε τον υπεύθυνο και ανάφερε μια σεκουριτά που έβρηζε τους γονείς και έλεγε τα παράπονα σας στο μελισαννίδη και με την ευκαιρία του τα είπα και εγώ . Μετά ήρθε πίσω και είπε οτι την έστειλαν σπίτι ( την σεκιουριτά ) . 

Γενικά όλο αυτό είναι ελεεινό και αντι να κάνουν κάλεσμα να έρθουν παιδιά τρώνε πόρτα ενώ οι γονείς έχουν διαρκείας και εισιτήριο και ειναι λάος γι πολλούς λόγους : 

1. Είναι ίσως ιστορική ευκαιρία να κάνουν νέα ΑΕΚάκια , εχώ έχω 2-3 παιδιά όχι ΑΕΚ που θέλουν να έρθουν και ο ένας δηλώνει χωρίς να έρθει ΑΕΚ με πατέρα βάζελο 

2. Τι λόγους ασφαλείας και μαλακίες , πόσο χώρο πιάνουν ( στην αγκαλιά ) τα παιδιά και πόσο βάρος έχουν δλδ έλεος 

3. Δλδ είναι δυνατόν να ζούμε στιγμές με παιδιά να κλαίνε έξω απο τις θύρες ? 

4. Υπάρχουν εισιτήρια να πάρουν να παιδιά ? ΟΧΙ και κανονικά δεν γίνεται να πληρώνουν 25-30-70-100 ευρώ για να μπαίνουν . Τα έχει πληρώσει ήδη ο γονέας . 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mobster21 said:

Χθες δεν άφησαν να περάσουν παιδιά χωρίς εισιτήριο. Έγινε φασαρία καθώς πήγαινα να μπω, εμείς μπήκαμε (με εισιτήρια) και έξω γινόταν πανικός με φωνές και απειλές.

Ε καιρός ήταν να αρχίσει να συμβαίνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fanch21 said:

Ε καιρός ήταν να αρχίσει να συμβαίνει αυτό. 

Ναι ρε συ . Άστα τα παιδιά έξω απο το γήπεδο να κλαίνε και να το θυμούντου μια ζωή και να τους πιάσει καναν θείος να τους κάνει γαυροβάζελους .

Ειδικά όταν μπαίνουν σχεδόν παντού δωρεάν τα παιδιά η με μειωμένο και απο τη στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς εισιτηρίου . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

και εγώ είχα για το μικρό διαρκείας αλλα έριξα κάποια μπινελίκια όπως έμπαινα γιατι δεν άφησαν τα παιδιά να μπαίνουν . Με πειράζει πάρα πολλή όλο αυτό και δυστιχώς τα πέρνω μόνο οταν έχω εισιτήριο η διαρκείας αλλα αυτό με στεναχωρεί  . ήταν ιδανικό ματς για παιδιά και εγώ πήρα μόνο τον έναν και τον άλλον το άφησα σπίτι . Όταν μπήκα μετά μια γυναίκα έπιασε τον υπεύθυνο και ανάφερε μια σεκουριτά που έβρηζε τους γονείς και έλεγε τα παράπονα σας στο μελισαννίδη και με την ευκαιρία του τα είπα και εγώ . Μετά ήρθε πίσω και είπε οτι την έστειλαν σπίτι ( την σεκιουριτά ) . 

Γενικά όλο αυτό είναι ελεεινό και αντι να κάνουν κάλεσμα να έρθουν παιδιά τρώνε πόρτα ενώ οι γονείς έχουν διαρκείας και εισιτήριο και ειναι ελλεινό για δυο λόγους 

1. Είναι ίσως ιστορική ευκαιρία να κάνουν νέα ΑΕΚάκια , εχώ έχω 2-3 παιδιά όχι ΑΕΚ που θέλουν να έρθουν και ο ένας δηλώνει χωρίς να έρθει ΑΕΚ με πατέρα βάζελο 

2. Τι λόγους ασφαλείας και μαλακίες , πόσο χώρο πιάνουν ( στην αγκαλιά ) τα παιδιά και πόσο βάρος έχουν δλδ έλεος 

3. Δλδ είναι δυνατόν να ζούμε στιγμές με παιδιά να κλαίνε έξω απο τις θύρες ? 

4. Υπάρχουν εισιτήρια να πάρουν να παιδιά ? ΟΧΙ και κανονικά δεν γίνεται να πληρώνουν 25-30-70-100 ευρώ για να μπαίνουν . Τα έχει πληρώσει ήδη ο γονέας . 

Απαράδεκτο το γεγονός ότι δεν υπάρχουν τιμές για τα παιδικά εισιτήρια. Ίσως όμως να το έκαναν έτσι διότι πέρυσι ουκ ολίγες φορές έπιασε το μάτι μου να μπαίνουν στην 9 50αρηδες με παιδικό εισιτήριο καθώς δεν γινόταν προφανώς κανένας τέτοιος έλεγχος. Το θέμα είναι ότι σε ένα γήπεδο σολντ άουτ δεν γίνεται ένα παιδί να μπαίνει χωρίς εισιτήριο μέσα δυστυχώς. Σε καμία ευρωπαϊκή χώρα δεν υπάρχει το κρατώ το παιδί μου στην αγκαλιά(όταν προφανώς μιλάμε ότι το παιδί έχει και κάποια ηλικία,δεν είναι νηπίου). Είναι ένα θέμα πάντως που πρέπει να το εξετάσει η διοίκηση. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ναι ρε συ . Άστα τα παιδιά έξω απο το γήπεδο να κλαίνε και να το θυμούντου μια ζωή και να τους πιάσει καναν θείος να τους κάνει γαυροβάζελους .

Ειδικά όταν μπαίνουν σχεδόν παντού δωρεάν τα παιδιά η με μειωμένο και απο τη στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς εισιτηρίου . 

Λάθος δικό μου καθώς θεώρησα ότι με τον όρο παιδιά εννοούσατε κάτι 19χρονους που κάνανε φασαρια χθες στην 23 με σκοπό να περάσουν δωρεάν μέσα. Προφανώς πρέπει να βρεθεί μια λύση με τα παιδιά καθώς είναι μεγάλο κρίμα να μενουν απέξω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fanch21 said:

Απαράδεκτο το γεγονός ότι δεν υπάρχουν τιμές για τα παιδικά εισιτήρια. Ίσως όμως να το έκαναν έτσι διότι πέρυσι ουκ ολίγες φορές έπιασε το μάτι μου να μπαίνουν στην 9 50αρηδες με παιδικό εισιτήριο καθώς δεν γινόταν προφανώς κανένας τέτοιος έλεγχος. Το θέμα είναι ότι σε ένα γήπεδο σολντ άουτ δεν γίνεται ένα παιδί να μπαίνει χωρίς εισιτήριο μέσα δυστυχώς. Σε καμία ευρωπαϊκή χώρα δεν υπάρχει το κρατώ το παιδί μου στην αγκαλιά(όταν προφανώς μιλάμε ότι το παιδί έχει και κάποια ηλικία,δεν είναι νηπίου). Είναι ένα θέμα πάντως που πρέπει να το εξετάσει η διοίκηση. 

 

Αστα τα περσινά

Σε ένα γήπεδο με διαρκείας τουλάχιστον το 10% δεν έρχεται σε ματς σαν τον Αστέρα . Η διοίκηση μάλιστα είχε πει να τα ξαναπουλάει τα εισιτήρια αλλα ΟΧΙ τα παιδιά που σε αυτές τις ηλικίες τα 3=1 ενήλικα είναι υπεράριθμα ... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Ναι ρε συ . Άστα τα παιδιά έξω απο το γήπεδο να κλαίνε και να το θυμούντου μια ζωή και να τους πιάσει καναν θείος να τους κάνει γαυροβάζελους .

Ειδικά όταν μπαίνουν σχεδόν παντού δωρεάν τα παιδιά η με μειωμένο και απο τη στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς εισιτηρίου . 

χθες πάντως τα παιδιά που ήταν ηλικίας μεταξύ 8 και 10 ετών όντως έβαλαν τα κλάματα.

χρειάζεται να βρεθεί μια λύση για τα παιδικά εισιτήρια και ειδικά σε θύρες που είχες δώσει μειωμένα παιδικά διαρκείας και έχει πολλά παιδιά μέσα

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fanch21 said:

Λάθος δικό μου καθώς θεώρησα ότι με τον όρο παιδιά εννοούσατε κάτι 19χρονους που κάνανε φασαρια χθες στην 23 με σκοπό να περάσουν δωρεάν μέσα. Προφανώς πρέπει να βρεθεί μια λύση με τα παιδιά καθώς είναι μεγάλο κρίμα να μενουν απέξω. 

Εγώ μιλάω μέχρι 8 χρονών δλδ παιδιά αγκαλιάς . Ούτε κάν για 10 χρονών που έχουν γίνει μικρά μαντραχαλάκια . Εγώ είχα 4 θέσεις δίπλα άδειας ( διαρκείας που δεν ήρθαν ) αλλα το δικό μου 8χρονο ήθελε να κάτσει αγκαλιά . Μάλιστα ήρθε κάποιος υπεύθυνος ασφαλείας και μας είπε να κάτσει στη καρέκλα ( ίσως νόμιζε οτι κρατάνε τον όρο της ΠΑΕ για την αγκαλιά και καλά μπήκαμε χωρίς εισιτήριο ) αλλα του είπαμε οτι το παιδί το θέλει . Ας ζητάνε ταυτοπροσωπία η να επιβάλουν να μπαίνουν με καρτα ΑΕΚ kid που να έχουν πιστοιποιήσει την ηλικία . Προφανώς δεν μιλάω για 10+ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fanch21 said:

Απαράδεκτο το γεγονός ότι δεν υπάρχουν τιμές για τα παιδικά εισιτήρια. 

Το θέμα ειναι οτι δεν υπάρχουν καν εισιτήριο αλλα και να υπήρχαν δεν γινεται τα παιδιά να πληρώνουν 25-40-60- 100

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που το έχει ξεκαθαρίσει απο την αρχή με ανακοινώσεις και κόντρα ανακοινώσεις η ΠΑΕ

αν δεν έχεις εισιτήριο μην το παίρνεις το παιδάκι και του δημιουργείς ψυχολογικά...

γιατί αν τον αφήσεις μία μετά θα καλομάθει ο γονιός και θα το πάρει και σε ματς που θα είναι πίτα το γήπεδο και όντως υπάρχει θέμα ασφάλειας.

Το καλύτερο είναι να κάνουν αυτό που λέγανε ότι αν έχεις διαρκείας αλλά ξέρεις ότι δεν θα πας γήπεδο γιατί έχει πέταγμα αετού ξερω γω,το δηλώνεις και βγαίνει απλό εισιτήριο για τη θέση σου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Το θέμα ειναι οτι δεν υπάρχουν καν εισιτήριο αλλα και να υπήρχαν δεν γινεται τα παιδιά να πληρώνουν 25-40-60- 100

Δυστυχώς όλο αυτό ξεκίνησε από το καλοκαίρι όταν πέσανε τα πρώτα δάκρυα με τις τιμές. Ξέρω 2 περιπτώσεις ανθρώπων με διαρκείας κανονικά και παιδικά στο ΟΑΚΑ που φέτος ο ένας για να μην αδικήσει τα 2 του παιδιά,δεν πήρε ούτε για τον εαυτό του ενώ ο άλλος με 3 παιδιά πήρε με το ζόρι 2 και πηγαίνει εναλλάξ τα παιδιά στο γήπεδο. Το να δώσει ένας γονιός μίνιμουμ 800 ευρώ για διαρκείας ήταν απαράδεκτο εξαρχής. Ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να βρεθεί μια λύση διότι με δεδομένο ότι 2 θύρες τουλάχιστον θα είναι για φιλοξενούμενος θα κυκλοφορήσουν και λιγότερα διαρκείας. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αρκετές φορές πιτσιρίκια να κάθονται στα σκαλιά γιατί δεν υπάρχει χώρος αλλού, γιατί βαρέθηκαν στην αγκαλιά του γονιού, γιατί δεν ξέρω κι εγώ τι. Είναι δυστυχώς πρόβλημα αλλά το να μπαίνουν όλα χωρίς εισιτήριο δεν νομίζω να είναι η λύση. Αυτά είναι τα άσχημα του να έχεις γήπεδο κλουβί. Βέβαια στη 42 έχουμε έναν που κάθεται στα σκαλιά με το σκύλο του, τι να πούμε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

αλλά το να μπαίνουν όλα χωρίς εισιτήριο δεν νομίζω να είναι η λύση. 

Σίγουρα δεν είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ας την βρουν τη λύση δεν είναι δικό μας θέμα αλλά δικό τους.. Δεν υπήρχε καμία πρόβλεψη τπτ και το μόνο που τους ένοιαζε είναι το πως να πουλήσουν ακόμα και τις τυφλες θέσεις. 

Ας δίνουν θέσεις μόνο με κάρτα ΑΕΚkid με φωτογραφία μετά από δήλωση, ας δίνουν στα παιδιά τις τυφλες θέσεις ή ακόμα ας βάλουν και άλλες δεν ξέρω αλλά τα παιδιά πρέπει να μπαίνουν με κανόνες μέσα και η λύση του εισιτηρίου που δεν υπάρχει κιόλας  η του ακρυβου διάρκειας πάλι δεν είναι η λύση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×