Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Αστέρας Τρίπολης (24η αγ.): 25/02/23, 17:30, Cosmote Sport 1


Macross
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      33
    • Αραούχο
      11
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      27
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      4
    • Ρότα
      18
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
      2
    • Χατζισαφί
      1
    • Γιόνσον
      1
    • Άμραμπατ
      9
    • Πινέδα
      1
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Kami said:

Είναι θέμα ασφάλειας. Πως θα εκκενώσεις τον χώρο με ένα παιδι 20 κιλά στην αγκαλιά??Στενά καθίσματα.. λίγος χώρος.. ο ένας πατάει στο κάθισμα του άλλου για να βγεί.. δεν μπορεί να βάλει τους πρώτους 30 (στην τύχη το νούμερο) και μετά να κόψει, εδώ κάνετε μανούρες ενώ απαγορεύεται να μπεις χωρίς εισιτήριο, που να αφήσουν κιόλας..

Συγνώμη και με κάθε σεβασμό αλλά για μένα όλα αυτά για την ασφάλεια είναι μαλακιες που απλά δικαιολογούν τους παπαρες της παε και αποδείχθηκε όταν η ίδια η παε είχε βγάλει ανακοίνωση για ελεύθερη είσοδο παιδιών που κάθονται αγκαλιά και ουσιαστικά ποτέ δεν εφάρμοσε. 

Το γήπεδο εκενωνεται με τις πολλές θύρες σε 3 λεπτά το πολλή ενώ στο οακα ήθελε κάνα 20λεπτο ακόμα και 15% πληροτητα. Σε 3 λεπτά είσαι στο περιβάλλων χώρο ειδικά από το κάτω διάζωμα. 

Ας βάλει κανόνες πχ μόνο κάτω διάζωμα η να ειδοποιείς η οτιδήποτε αλλά τα παιδιά να μπαίνουν και δεν υπάρχει καμία λογική ειδικά σε μικρά ματς που ένα τουλάχιστον 10-15% των διάρκειας δεν ήρθε όπως εχθές. 

Link to comment
Share on other sites

Και η χωρητικότητα παίζει τεράστιο ρόλο.. 

Αν είχες  γήπεδο 40+ χιλιάδων δεν θα είχες διαρκείας στην γραμμή της μικρής περιοχής στα €1.000 !! Θα είχες και 5-6.000 απούλητα σε λογική τιμή και θα μπορεύσες να φέρεις το ανιψάκι ή το γειτονόπουλο μαζί με το δικό σου παιδί. Τώρα εγώ ούτε το δικό μου δεν μπορώ να φέρω!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kami said:

Και η χωρητικότητα παίζει τεράστιο ρόλο.. 

Αν είχες  γήπεδο 40+ χιλιάδων δεν θα είχες διαρκείας στην γραμμή της μικρής περιοχής στα €1.000 !! Θα είχες και 5-6.000 απούλητα σε λογική τιμή και θα μπορεύσες να φέρεις το ανιψάκι ή το γειτονόπουλο μαζί με το δικό σου παιδί. Τώρα εγώ ούτε το δικό μου δεν μπορώ να φέρω!!

Δεν υπάρχει ελληνικό γήπεδο πάνω από 35 χιλιάδες για λόγους που έχουν να κάνουν με κόστος συντήρηση, πληροτητα κτλ . Ούτε ο γαυρος έχει, ούτε η ΑΕΚ έκανε ( και όχι μόνο λόγο χώρου) ούτε ο βαζελος η μπαοκ θα κάνουν άρα τι σημαίνει αυτό ότι τι γαμησαν τα παιδιά? 

Δεν είναι λογική αυτή. Ξαναλέω εδώ έλεγαν ότι θα ξαναπουλουν τα διάρκειας που δεν έρχονται και είναι σε κάθε αγώνα 10%. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

ΝΑΙ

Δεν συμφωνώ σε αυτό. Ας βρουν τρόπο γιατί υπάρχουν. Εδώ βρήκαν με τους ανεμιστήρες που φαινόταν αστείο ας βρουν και με αυτό φτάνει να δουλέψουν και να τους κόβει λίγο. 

Εγω μπορώ να σου πω 3-5 έτσι για πλάκα ώστε να αποφύγουμε παιδιά να κλαίνε δλδ έλεος μιλάμε για παιδιά που θέλουν να δουν την ΑΕΚαρα και το συζητάμε κιόλας... 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, felman said:

karpetopoulakos latreias.

Περιμένει και μια νίκη στα χαρτιά

Η ΑΕΚ ήταν η κερδισμένη της αγωνιστικής. Εκτός έδρας ζορίζεται, στην έδρα της όμως δεν χάνει βαθμούς και αν έχει κι Ελληνα διαιτητή κάνει και πάρτι. Χθες το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 4ο λεπτό (!), τελείωσε με 2-0 (βρήκαν τα γκολ ο Αραούχο και ο Γκατσίνοβιτς)

 

 

Αντωνάκη δεν πειράζει, κέρδισε πρώτα κάνα ντέρμπι και μετά θα πάρεις και στα χαρτιά νίκες.....ξέρεις εσύ άλλωστε πήρες και πρωτάθλημα στα χαρτιά. Τότε είχες και ομάδα βέβαια. Ασχολησου λοιπόν με το γραφείο μανατζαρεων και άσε την ΑΕΚ. Μουλε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είπαν για τον Γκαρσία ότι χάνει μόνο κύπελλο Γαβριέλα και πρωτάθλημα με ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, felman said:

karpetopoulakos latreias.

Περιμένει και μια νίκη στα χαρτιά

Η ΑΕΚ ήταν η κερδισμένη της αγωνιστικής. Εκτός έδρας ζορίζεται, στην έδρα της όμως δεν χάνει βαθμούς και αν έχει κι Ελληνα διαιτητή κάνει και πάρτι. Χθες το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 4ο λεπτό (!), τελείωσε με 2-0 (βρήκαν τα γκολ ο Αραούχο και ο Γκατσίνοβιτς)

 

 

Καρπετοπουλε δεν αντέχεται το 50-50 και επιτέλους ας μιλήσουμε λίγο για μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kami said:

Και η χωρητικότητα παίζει τεράστιο ρόλο.. 

Αν είχες  γήπεδο 40+ χιλιάδων δεν θα είχες διαρκείας στην γραμμή της μικρής περιοχής στα €1.000 !! Θα είχες και 5-6.000 απούλητα σε λογική τιμή και θα μπορεύσες να φέρεις το ανιψάκι ή το γειτονόπουλο μαζί με το δικό σου παιδί. Τώρα εγώ ούτε το δικό μου δεν μπορώ να φέρω!!

Τί εννοείς? Εγώ μια χαρά βρήκα με 40 Ευρώ εισιτήριο για τον μικρό.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nestoridis21 said:

Είπαν για τον Γκαρσία ότι χάνει μόνο κύπελλο Γαβριέλα και πρωτάθλημα με ΟΦΗ.

Μια χαρά μπορεί ο Άμραμπατ να παίξει επιθετικός. Κερδίζουμε και τα νεύρα μας που δεν θα σπάσουν όταν παίζει στα πλάγια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Με την ευκαιρία, αυτός ο Γκατσίνοβιτς έχει αναγορευθεί σε Επίσημο Παρηγορητή Αντιπάλου ?

Μιά με τον αυτοσκόρερ του γαύρου, μια με αυτόν χθες :

gcnvc.jpg

Άμα τους γαμαει πρώτα μετά ας τους τρίβει κ τα πόδια δεν με νοιάζει. (Κ ο συγκεκριμένος τους ΓΑΜΑΕΙ)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobster21 said:

Τί εννοείς? Εγώ μια χαρά βρήκα με 40 Ευρώ εισιτήριο για τον μικρό.

Αμα εχεις διαρκείας, πρέπει να βρεις στην θύρα σου και κοντά, δεν ειναι εύκολο μια φορά αναγκάστηκα να σκάσω 2x60 και να δωσω το διαρκείας σε φίλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kami said:

Αμα εχεις διαρκείας, πρέπει να βρεις στην θύρα σου και κοντά, δεν ειναι εύκολο μια φορά αναγκάστηκα να σκάσω 2x60 και να δωσω το διαρκείας σε φίλο.

Σωστός.. Αντε και να βρεις στην ίδια θύρα πάλι θα πρέπει να το πάρεις δίπλα σου δλδ ουσιαστικά το ίδιο πράγμα χωρίς εισιτήριο.. Ας βάλουν άλλες 3 σειρές τυφλά καθίσματα όπως έχουν κάνει πάνω πανω στο κάτω διάζωμα και κάθονται στα σκαλιά ο κόσμος καις ας τα δίνουν αυτά ( τα τυφλά) μόνο σε παιδιά :P

Link to comment
Share on other sites

… καλά… κάποια στιγμή θα γίνει κμμμ και θα βρεθούμε απο κοντά όπου σου πώ ποιό ήταν το πλάνο κοστολόγησης φέτος και θα σου πέσουν τα  φρύδια!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που δεν πηρα τον μικρο δηλαδη χθες. 10 κενες θεσεις γυρω μου κ θα παιζε μανουρα. Μ εμας τους μπουμερ θα μεινετε, οχι οτι κοιτατε πιο μακροπροθεσμα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Toni Black said:

Ευτυχως που δεν πηρα τον μικρο δηλαδη χθες. 10 κενες θεσεις γυρω μου κ θα παιζε μανουρα. Μ εμας τους μπουμερ θα μεινετε, οχι οτι κοιτατε πιο μακροπροθεσμα

Είμεθα κι εμείς της X που μειώνουμε λίγο τον μέσο όρο ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kami said:

Αμα εχεις διαρκείας, πρέπει να βρεις στην θύρα σου και κοντά, δεν ειναι εύκολο μια φορά αναγκάστηκα να σκάσω 2x60 και να δωσω το διαρκείας σε φίλο.

Εμ μας κάνει ο Μελ να κοιτάμε και λίγο τους φίλους μας, εμ δεν μας αρέσει κιόλας😎

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kami said:

… καλά… κάποια στιγμή θα γίνει κμμμ και θα βρεθούμε απο κοντά όπου σου πώ ποιό ήταν το πλάνο κοστολόγησης φέτος και θα σου πέσουν τα  φρύδια!!

Κοίταξε 13 παιχνίδια πρωταθλήματος, ένα με τον γαύρο στο κύπελλο και 5 στα play offs είναι 19 παιχνίδια και έχω βγάλει ΟΛΑ του κυπέλλου με τους μικρούς.

650 που έδωσα : 19 μας κάνει 34 Ευρώ ανά παιχνίδι. Καλά είναι για νέο γήπεδο, μεταξύ μας.

Του χρόνου με Ευρώπη προφανώς θα φάμε ένα 10%-20% πάνω στα διαρκείας. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν πρέπει κάποιος να έχει εκκαθαριστικό 30 χιλιάρικα για να πάρει διαρκείας,μετά μη ζητάμε ένταση και παλμό στις εξέδρες, κερκίδα και ασταμάτητη φωνή.....Μέγαρο μουσικής θα γίνει 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οπωσδήποτε να γίνει η μόντα με επαναπώληση, να μπορείς να δηλώσιες σαν κάτοχος διαρκείας πως δεν θα έρθεις σε ένα ματς. Η θέση να γίνεται διαθέσιμη και εφόσον πωληθεί το εισητήριο τα λεφτά να πηγαίνουν 50-50 σε ΠΑΕ και κάτοχο. Ολοι κερδισμένοι βγαίνουν:

  • Η ΠΑΕ πουλάει ένα εισητήριο 1.5 φορά, βγάζει κασέρι
  • Ο κάτοχος βγάζει κασέρι, χωρίς να κάνει τίποτα
  • Η ΑΕΚΑΡΑ έχει πιο γεμάτο γήπεδο.

Σίγουρα υπάρχει έτοιμη πλατφόρμα, δεν νομίζω να είναι ανάγκη να το κάνεις in house. Όσα και να χρεώνει νοίκι η πλατφόρμα θα τα πάρεις πίσω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×