Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μόλις διάβασα Βασίλειο Σαμπρακο.

Τι πιπες γράφει αυτός ρε?

Μου αρέσει που σε πολλα άρθρα του βάζει μέσα και AI. Ανάθεμα κι αν ξέρει σε τι αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Να κατεθέσω την άποψή μου για το αμυντικό δίδυμο εχθές. Μπορεί ο Βίντα να είναι ο πιο ασταθής από τους δύο, αλλά εχθές έτρεχε να καλύψει τις λάθος τοποθετήσεις του Μουκουντί, ο οποίος ήταν εκτός τόπου και χρόνου στις περισσότερες φάσεις. Μία στο πρώτο ημίχρονο που χρειάστηκε να καλύψει σταυρωτά ο Βίντα και τσίμπησε την μπάλα ο επιθετικός του γαύρου, μία στο δεύτερο αν θυμάμαι καλά γκολ, που πάλι είναι σε λάθος θέση και σπάει και το οφσάιντ και τρέχει μετά ο Βίντα να τον φτάσει (το θαύμα θα ήταν να τον έφτανε), οπότε για μένα εχθές ήταν ξεκάθαρα ο Μουκουντί ο αδύναμος κρίκος.
Στα του ματς, θα ερχόταν κι αυτό, μπάλα είναι, ας σηκώσουμε την κούπα στο τέλος και όλα καλά.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

αντι για Κεζμαν, Iβιτς, Ιλιτς κ Τομιτς που ονειρευομασταν

Kai meta to kazo me AIK tin ekane me elafra o tigraros.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
24 minutes ago, SpiRos said:

Να κατεθέσω την άποψή μου για το αμυντικό δίδυμο εχθές. Μπορεί ο Βίντα να είναι ο πιο ασταθής από τους δύο, αλλά εχθές έτρεχε να καλύψει τις λάθος τοποθετήσεις του Μουκουντί, ο οποίος ήταν εκτός τόπου και χρόνου στις περισσότερες φάσεις. Μία στο πρώτο ημίχρονο που χρειάστηκε να καλύψει σταυρωτά ο Βίντα και τσίμπησε την μπάλα ο επιθετικός του γαύρου, μία στο δεύτερο αν θυμάμαι καλά γκολ, που πάλι είναι σε λάθος θέση και σπάει και το οφσάιντ και τρέχει μετά ο Βίντα να τον φτάσει (το θαύμα θα ήταν να τον έφτανε), οπότε για μένα εχθές ήταν ξεκάθαρα ο Μουκουντί ο αδύναμος κρίκος.
Στα του ματς, θα ερχόταν κι αυτό, μπάλα είναι, ας σηκώσουμε την κούπα στο τέλος και όλα καλά.

Το πιο «σωστό» το έχεις πει από προχθές για τη μάζωξη, οτι θα γαμηθει το τις είμαι και προληπτικός και με γαμησες τελείως χθες που το θυμήθηκα 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Το πιο «σωστό» το έχεις πει από προχθές για τη μάζωξη, οτι θα γαμηθει το τις είμαι και προληπτικός και με γαμησες τελείως χθες που το θυμήθηκα 

Μη χαλιέσαι, δεν αξίζει. Για την ιστορία εγώ ΔΕΝ είμαι προληπτικός ούτε 1%, είμαι ικανός να γιορτάζω κούπες πριν από τελικούς ξέρω 'γω. 

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι αυτό που έγινε χθες να το πάρει ολος ο οργανισμος και αντί να διαλύσουμε όπως άλλες χρονιές να μας ατσαλώσει και να μπούμε στα πλέι οφ ταλιμπαν.

Ο προπονητής να μαζέψει λίγο τη φούρια των παιχτών και να κοιτάξει λίγο και το αποτέλεσμα. Όταν δεν μπορούμε να πάρουμε το ματς το σβήνουμε πρώτα στο Χ και μετά παλεύουμε μέχρι τέλους 

Να ξεκαβαλησουν οι παίχτες λιγάκι. Έχει καιρό που ο Μουκουντι την έχει δει Μπεκενμπάουερ με κάτι προσποιήσεις στους επιθετικούς και κάτι εξεζητημένες πασες

Ο Γκατσινοβιτς να θυμηθεί οτι όταν μπαίνουμε περιοχή πρώτα κοιτάμε για πασα και μόνο αν δεν έχουμε πάμε σε κόντρα τριπλα προς την πλαγια γραμμή.

Ο Ρότα να θυμηθεί οτι πρώτα είναι αμυντικός. 

Ο Αραουχο να ξυπνήσει λίγο το ένστικτο του γκολ

Ο κόσμος αντί να μανουριαζει στο πέταλο για μαλακιες να βοηθάει την ομάδα.

Ο πρόεδρος να κατέβει λίγο και στα αποδυτήρια να πει δυο καλές κουβέντες, να τάξει και κανένα πριμ. 

Γενικα το παρελθόν της ΑΕΚ δείχνει οτι μέχρι εδώ ήταν η φάση. Αρνούμαι να συμβιβαστώ φέτος γιατί η ομάδα έχει δυνατότητες. Πρέπει να το πιστέψουν, από τους ίδιους και μόνο εξαρτάται. Τέλος τα δώρα και οι παιδικές χαρες άμα θέλουν να σηκώσουν την κούπα η τις κούπες 

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SpiRos said:

Μη χαλιέσαι, δεν αξίζει. Για την ιστορία εγώ ΔΕΝ είμαι προληπτικός ούτε 1%, είμαι ικανός να γιορτάζω κούπες πριν από τελικούς ξέρω 'γω. 

Είχα καιρό να μην κοιμηθώ το βράδυ για την ομάδα…

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που θέλω να πω από χθες, όλο και γυρνάει στο μυαλό μου…Κάπου θα σπάσει η πουτανα η καποτα. Κάποιος θα την πληρώσει. Με μαθηματική ακρίβεια, είναι θέμα στατιστικής, κάπου θα σε πάνε οι φάσεις…Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει με αυτόν που πρέπει, εκεί που πρέπει, την αγωνιστική που πρέπει και στο τέλος του αγώνα να σηκώνουμε την κούπα στον ουρανό της Νέας Φιλαδέλφειας….

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Διδακτικη ηττα. Ειδικα για τους αμυντικους να ναι συγκεντρωμενοι 100% σε ενα μονο γμνο πραγμα. Μπαλα ή παικτης

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 11:08 PM, Navas said:

Έλεος!

Χαχαχαχα

Προς τι ο γελωτας +Αεκτζη μου;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που μου την κάνει είναι η «παθητικότητα» μερικων παιχτών, που η καινούργια μόδα θέλει να την ονομάζουμε φερ πλευ, ευ αγωνίζεσθαι και τα αρχιδια μου κουνιούνται. Όπως είπε και ο @Νονός τις προάλλες, Γκατσινοβιτς αδερφέ μου σε γουστάρω αλλά κόψε να είσαι η επίσημη παρηγοριστρα της ομάδας. Χάϊδευες το Σαμασεκου στο αυτογκόλ και εχτές μας προκαλούσε στο πέταλο στους πανηγυρισμούς. Σε κάθε αγώνα παίρνεις αγκαλιά και από έναν. Τι φάση; Θελω και αλλους Βιντα και αλλους Αμραμπατ σε νοοτροπία μάχης. Δεν νοείται μέσα στο γήπεδο μας να παίρνουν καροτσάκι το διαιτητη για κάθε ανάποδο σφυριγμα και εμείς να τον έχουμε στα σαβουάρ βιβρ. Έχουμε πόλεμο και περιμένω να το δω στα πλευ οφ 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

https://www.inewsgr.com/166/den-tha-xechasoume-pote-ta-osa-ekane-o-paok.htm

αυτος δω λες?

ο επιτιμος ο Μαριανοβιτς μαλλον θα μας διεφυγε

Καλά λες διετέλεσε και ο Μίρκο Μαριάνοβιτς ως πρόεδρος της Παρτιζάν. Ήταν και πρόεδρος της κυβέρνησης, γενικά είχε πολλά πόστα και πέρασε καλά επί Μιλόσεβιτς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Είχα καιρό να μην κοιμηθώ το βράδυ για την ομάδα…

Ειχαμε φτασει σε σημειο μετα απο πουτσες και πικρες, να κοιμομαστε. Τωρα, το οτι ξαναρχισαμε να μην μπορουμε να κλεισουμε ματι, μονο καλο ειναι,

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, chris manousopoulos said:

Λοιπον 2 εξτρα πραγματακια ποΔοσφαιρικα μιλωντας αππψε με 2 ανθρωππυς που ξερρουν απο μπαλα. Ο ενας επαιζε και στο αιγαλεω οταν εμεις παιζαμε με κρασα.

Τακτικη λεγανε κι αυτοι οταν βαζανε κανα γκολ στη κοντρα και κλεβανε κανα ματς. Οταν ο αλλος σε  χει πατησει στο λαιμο και ειναι στη περιοχη σου συνεχεια , αυτο δε λεγεται τΚτικη.

Και το βασικοτερο. Οταν ο αλλος παιζει με εναν παικτη μονο στη σεντρα, δεν τον παιζεις στο χωρο. Του βαζεις διπλα το ενα σεντερμπακ και το αλλο βαθος. Οσο καλη μπαλια και να.βγαλει ο φορτουνης στη χειροτερη εχεις δωσει φαουλ. 

Ο βιντα με το μουκουντι επρεπε να παιξουν ετσι το  μαυρο. Με ανασα στο σβερκο. Αυτο πρεπει να το δει ο αλμευδα γιατι οβαζελος ευσι θα παιξει.με ιωανιδη συη σεντρα.

Ο αλλος φιλος διατεινεται πως χασαμε γιατι δεν ηταν φιλαδελγεια να φαει 2 πιτογυρα και 3 καλαμακια.

Τωρα τη κυριακη θα δειξεις  το μεταλο που χεις. Στο τελος κανουν ταμειο

Κατι παρόμοιο σκεφτόμουν και γω οταν διαβαζα για το οτι ο Βίντα παει να τον βγάλει οφσάιντ:

Όταν είναι δυο σεντερμπακ και ενας επιτιθέμενος, αυτός που είναι κοντα στον επιτιθέμενο πρέπει να κανει ενα βηματακι (επι VAR) για να βγάλει τον επιτιθέμενο οφσάιντ, και ο αλλος ας τραβιέται οσο θέλει. Στην φαση αυτή τον μακαμπου τον έχει ο Βίντα, και βγαίνει ο μαλακας 3 μέτρα μπροστά. Ε μα τι μαλακας είσαι ρε βίντα.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Το πιο «σωστό» το έχεις πει από προχθές για τη μάζωξη, οτι θα γαμηθει το τις είμαι και προληπτικός και με γαμησες τελείως χθες που το θυμήθηκα 

Εγ  να δεις. Χτες σκεφτομουνα τι πηγε λαθος. Κ βρηκα πολλα. Απο ρουχα ωρες κτλ μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

Εγ  να δεις. Χτες σκεφτομουνα τι πηγε λαθος. Κ βρηκα πολλα. Απο ρουχα ωρες κτλ μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις.... 

 

9 hours ago, Skepastos said:

Το πιο «σωστό» το έχεις πει από προχθές για τη μάζωξη, οτι θα γαμηθει το τις είμαι και προληπτικός και με γαμησες τελείως χθες που το θυμήθηκα 

Δεν το δείχνω αλλα ειμαι και εγώ προληπτικός όσο δεν πάει . Αν μου μπεί στο μυαλό μου οτι για να κερδίσει η ΑΕΚ πρέπει να πάω σε κανά νεκροταφείο και να ρίξω ενα χορό μπορεί και να το κάνω . 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geologos said:

μαλακας

ή σε φάση εγκεφαλικής μαλάκυνσης ?

Και δεν ειναι λογοπαιγνιο...γιατι ο Βιντα δεν ειχε δειξει τετοια δειγματα..

Ενω στο εν λογω ματσακι με ακατανομαστο σε 1-2 φασεις ηταν ακινητος με τη μπαλα στα ποδια για 2-3 δευτερα με αντιπαλους να εφορμουν κατα πανω του... και αυτος να στεκεται πανικοβλητος με τρικυμια εν κρανίω.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AG21 said:

πρέπει να πάω σε κανά νεκροταφείο

τζιζ κακά..

Screenshot_1.png

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω και για τα σκηνικά που έγιναν στα τουρνικέ της 10. Ένα μεγαλόσωμο μπάσταρδο μπήκε πίσω από  έναν μεσήλικα για να περάσει μαζί του τζαμπέ και τον πίεσε τόσο πολύ πάνω στο τουρνικέ που ο άνθρωπος έπεσε κάτω και δεν μπορούσε να αναπνεύσει. Ο κόσμος από πίσω εξαγριώθηκε και φώναζε στους σεκιούριτι που κλασικά κοιτούσαν απ΄την άλλη. Με τα πολλά φώναξαν αστυνομικό που δήλωσε κι αυτός αναρμόδιος!!! Αν γίνονται αυτά στα 75άρια, φαντάζομαι τι γίνεται στα πέταλα....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2-3 πραγματάκια για το ματσάκι.

Η ΑΕΚ είναι ανώτερη ομάδα απ τον γαύρο. Πολύ ανώτερη. Έχει πάρει 1 βαθμό αντί για 6 στα μεταξύ μας παιχνίδια. Ο λόγος είναι απλός. Χρειάζεται περισσότερη ποιότητα σε συγκεκριμένες θέσεις. Ο πρώτος που πρέπει να το καταλάβει είναι ο Ματίας. Και να απαιτήσει το καλοκαίρι την ποιότητα που χρειάζεται το σύστημά του για να κυριαρχίσει στην λίγκα, αλλά μέχρι τότε να ξέρει πότε να τραβάει τα γκέμια κ να καθοδηγεί σωστά την ομάδα. Την περίοδο των τραυματισμών το έπραξε σωστά, αλλά έπρεπε να την πάθουμε στα Γιάννενα. Πλέον θα ματώσουν όλοι στα playoff απ την ΑΕΚ, το θεωρώ δεδομένο.

Αυτό με τα δικά μας κόρνερ πρέπει να το διορθώσει αμυντικά. Ήμαρτον δηλαδή, το βλέπει κ μικρό παιδάκι. Απ το MLS ακόμη η ίδια ιστορία. Κάντο στα ντέρμπι έστω, εκεί κινδυνεύεις γιατί υπάρχει ποιότητα απ τους αντιπάλους. Θα πω ότι έγραψα κ με τον βαζελο που χάσαμε εκτός, δεν είναι Αμερική εδώ, αν γαμηθεί η φάση απ το γιούργια δεν ξαναστρώνει μετά, είναι κρίμα ρε μλκ.

Με τον βάζελο η ομάδα έπαιξε σφιχτά νίκησε, γκρίνια. Με τον γαύρο τον πατήσαμε, έβαλαν γκολ με φάρδος χάσαμε γκρίνια. Η γκρίνια-όλοι μας γκρινιάζουμε- είναι αδιάφορη όταν η ομάδα κάνει πρωταθλητισμό. Ας μείνει στα φόρουμ, στα καφενεία, στις αναλύσεις των αρδ-lol-. Δεν πρέπει να περάσει στο γήπεδο για κανέναν λόγο. Δεν είναι η ώρα κ η χρονιά για κα΄τι τέτοιο.

Πρώτη φορά είδα Live να δίνετε ο άσσος με τον γαύρο φιλοξενούμενο σε οποιαδήποτε έδρα της Ελλάδας κ το σκορ ισόπαλο στο 1.60-1.65. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Το αν θα γίνει κ γεγονός θα εξαρτηθεί από τις αποφάσεις του Ματίας κ της διοίκησης-κυρίως- από εδώ κ πέρα.

Μετανοείτε. Αμήν.

 

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

το ματς χαθηκε στις κακιστες τοποθετησεις των 2 κεντρικων αμυντικων. Εναν γαμοπαιχτη ειχαν να πιασουν. ελειψη συγκεντρωσης? λαθος εντολες στην αμυντικη τακτικη? δε το ξερω. 

αυτο πρεπει να διορθωθει αμεσα. τα σεντερ μπακ βιδωμενα πισω να πιανουν τον επιθετικο σημαδουρα. ετσι θα σε παιξουν ολοι. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Skepastos said:

Είχα καιρό να μην κοιμηθώ το βράδυ για την ομάδα…

τα ιδια. μετα απο χρονια. 

ειχε δημιουργηθει αγχος και με το απορθητο πιστευω. ισως να εφυγε κι ενα βαρος για να δουμε και κατι λιιιιιγο θετικο.

Link to comment
Share on other sites

επισης το φετινο ειναι κρας τεστ αν θα συνεχισεις να εισαι ολιγαρκης και κακομοιρης.

 

δλδ κουβεντες του τυπου μας αρκουν αυτα που εχουμε, τι θελετε να γυρισουμε στα περσινα κλπ ειναι για τιποτα Πανιωνιοκαταστασεις.

 

επισης ολοι θα πρεπει να τρωνε κριτικη αυτα τα Αλμειδα θεος δεν τον αγγιζουμε κλπ εγω σορρυ αλλα τα βρισκω εντελως κακομοιρικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, El Professor said:

Προς τι ο γελωτας +Αεκτζη μου;

Προφανής είναι αλλά το αφήνω στην κρίση σου. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

τα ιδια. μετα απο χρονια. 

ειχε δημιουργηθει αγχος και με το απορθητο πιστευω. ισως να εφυγε κι ενα βαρος για να δουμε και κατι λιιιιιγο θετικο.

Δεν καταπίνεται με τίποτα φίλε Νίκο, η κόρη μου 20 χρονών φοιτήτρια έκλαιγε στο γήπεδο κι ο γιος μου 18 μας ξαναμίλησε τη Δευτέρα το μεσημέρι🤔. Εγώ συνήθισα τόσα χρόνια αλλά....

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×