Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, nikos said:

επισης το φετινο ειναι κρας τεστ αν θα συνεχισεις να εισαι ολιγαρκης και κακομοιρης.

 

δλδ κουβεντες του τυπου μας αρκουν αυτα που εχουμε, τι θελετε να γυρισουμε στα περσινα κλπ ειναι για τιποτα Πανιωνιοκαταστασεις.

 

επισης ολοι θα πρεπει να τρωνε κριτικη αυτα τα Αλμειδα θεος δεν τον αγγιζουμε κλπ εγω σορρυ αλλα τα βρισκω εντελως κακομοιρικα.

χίλια δικεφαλάκια

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω μια απαισιοδοξια απο προχθες, ήρθε και το προγραμμα και σφίχτηκαν αρκετοί. Δεν το συζητώ οτι το +9 δεν συγκρίνεται με το +3 αλλά για το Θεό, είμαστε 2 πόντους πίσω απο την κορυφή όχι 3 μπροστά απο τον 3ο. Εγώ ξέρω οτι αν θες πρωταθλημα δεν βλέπεις έδρες και προγράμματα. Πήγαινε στο Βικελίδης παίξε όπως έπαιξες, πήγαινε στην Τούμπα και στο Καραισκάκη και κάνε το ίδιο. Αν σε τιμωρήσει η τύχη είναι αλλο πράγμα αλλά τι σκατά, άλλο πρωτάθλημα ζήσαμε; Ηταν σε κάποιο παιχνίδι η ΑΕΚ χειρότερη απο τον αντίπαλο της; Πως ζητάμε να το πιστέψει η ομάδα αν δεν το πιστεύουμε εμείς; 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Παρατηρω μια απαισιοδοξια απο προχθες, ήρθε και το προγραμμα και σφίχτηκαν αρκετοί. Δεν το συζητώ οτι το +9 δεν συγκρίνετε με το +3 αλλά για το Θεό, είμαστε 2 πόντους πίσω απο την κορυφή όχι 3 μπροστά απο τον 3ο. Εγώ ξέρω οτι αν θες πρωταθλημα δεν βλέπεις έδρες και προγράμματα. Πήγαινε στο Βικελίδης παίξε όπως έπαιξες, πήγαινε στην Τούμπα και στο Καραισκάκη και κάνε το ίδιο. Αν σε τιμωρήσει η τύχη είναι αλλο πράγμα αλλά τι σκατά, άλλο πρωτάθλημα ζήσαμε; Ηταν σε κάποιο παιχνίδι η ΑΕΚ χειρότερη απο τον αντίπαλο της; Πως ζητάμε να το πιστέψει η ομάδα αν δεν το πιστεύουμε εμείς; 

Δεν μπορούσες να τα γράψεις καλύτερα.

Θα προσθέσω μόνο ότι ο Ολυμπιακός στόχευσε στη μόνη αδυναμία μας. Την αμυντική μας επιπολαιότητα που εμφανίζεται για κάποια λεπτά μέσα στα παιχνίδια. Κάποια στιγμή θα πληρώναμε τα ερασιτεχνικά λάθη του Βίντα (εν τάχει θυμάμαι ατρόμητο εντός/εκτός, ολυμπιακό εκτός, παναθηναικό εντός)  

Εγώ κρατάω ότι δυο πράγματα:

  1. σε όλα τα υπόλοιπα λεπτά η διαφορά των ομάδων ήταν τεράστια. Η τύχη σε βάθος χρόνου είναι με τους δυνατούς.
  2. ακόμα και στο 0-3 κανείς δεν είχε το παιχνίδι τελειωμένο.
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Παρατηρω μια απαισιοδοξια απο προχθες, ήρθε και το προγραμμα και σφίχτηκαν αρκετοί. Δεν το συζητώ οτι το +9 δεν συγκρίνετε με το +3 αλλά για το Θεό, είμαστε 2 πόντους πίσω απο την κορυφή όχι 3 μπροστά απο τον 3ο. Εγώ ξέρω οτι αν θες πρωταθλημα δεν βλέπεις έδρες και προγράμματα. Πήγαινε στο Βικελίδης παίξε όπως έπαιξες, πήγαινε στην Τούμπα και στο Καραισκάκη και κάνε το ίδιο. Αν σε τιμωρήσει η τύχη είναι αλλο πράγμα αλλά τι σκατά, άλλο πρωτάθλημα ζήσαμε; Ηταν σε κάποιο παιχνίδι η ΑΕΚ χειρότερη απο τον αντίπαλο της; Πως ζητάμε να το πιστέψει η ομάδα αν δεν το πιστεύουμε εμείς; 

Λίγο πιο ψύχραιμα, μη με μαλώσει κι ο @AlexKR21😁

Αν πριν το Καραϊσκακη έχεις μαζέψει 8 βαθμούς είσαι για τα καλά στο κόλπο. 

Και με 7 δεν πεθαίνεις, αλλά 8 είναι ακόμα καλύτερα. 

Γενικά, με 7 έστω βαθμούς ως τους γαύρους, όλο το πρωτάθλημα θα παιχτεί εκεί. 

Δεν είναι εύκολο, ποδοσφαιρικά γίνεται, αλλά δεν το λες για ΑΕΚ και νορμάλ κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chris manousopoulos said:

το ματς χαθηκε στις κακιστες τοποθετησεις των 2 κεντρικων αμυντικων. Εναν γαμοπαιχτη ειχαν να πιασουν. ελειψη συγκεντρωσης? λαθος εντολες στην αμυντικη τακτικη? δε το ξερω. 

αυτο πρεπει να διορθωθει αμεσα. τα σεντερ μπακ βιδωμενα πισω να πιανουν τον επιθετικο σημαδουρα. ετσι θα σε παιξουν ολοι. 

Όλα παίζουν τον ρόλο τους. Θα μπορούσα να πω ότι το ματς χάθηκε στους επιθετικούς. Ας ήταν 2-0 στο ημίχρονο (έστω 1-0 και περιμένεις εσύ την κόντρα μετά) και ποτέ δεν θα είχαμε αυτά που έγιναν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Skepastos said:

Παρατηρω μια απαισιοδοξια απο προχθες, ήρθε και το προγραμμα και σφίχτηκαν αρκετοί. Δεν το συζητώ οτι το +9 δεν συγκρίνετε με το +3 αλλά για το Θεό, είμαστε 2 πόντους πίσω απο την κορυφή όχι 3 μπροστά απο τον 3ο. Εγώ ξέρω οτι αν θες πρωταθλημα δεν βλέπεις έδρες και προγράμματα. Πήγαινε στο Βικελίδης παίξε όπως έπαιξες, πήγαινε στην Τούμπα και στο Καραισκάκη και κάνε το ίδιο. Αν σε τιμωρήσει η τύχη είναι αλλο πράγμα αλλά τι σκατά, άλλο πρωτάθλημα ζήσαμε; Ηταν σε κάποιο παιχνίδι η ΑΕΚ χειρότερη απο τον αντίπαλο της; Πως ζητάμε να το πιστέψει η ομάδα αν δεν το πιστεύουμε εμείς; 

Έτσι. 

 

Επίσης, για να μην έρθει ξαφνικό στο τέλος σε κανέναν. Ναι, μπορεί να χάσουμε το πρωτάθλημα τελευταία ή προτελευταία αγωνιστική. Μπορεί και να το κερδίσουμε. Θα λυπηθούμε, θα χαρούμε, αλλά τουλάχιστον έγινε πρόοδος φέτος. Αν είναι προσωρινή (πάλι) η πρόοδος, εξαρτάται και από τον κόσμο.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα μιλωντας η ΑΕΚ εχει αναγνωριστει πανω-κατω απο ολους τους σοβαρους οτι στην μερα της ειναι η καλυτερη ομαδα.

 

το αποτελεσμα ομως ποιο ειναι  σημερα, αφου ολοκληρωθηκε και ο β γυρος?

Λιγο κατω απο τον βαζελο (εστω με αστερισκους για το πώς εχει γινει αυτο), λιγο πανω απο τον γαυρο και οχι και παρα πολυ πανω απο την μπουγατσα.

 

για οσους μαλιστα δινουν αρκετη σημασια στο προγραμμα των πλευ οφ, οι περισσοτεροι το βρισκουν σαν ...παραγγελιά του γαυρου. αντιθετα το δικο μας εχει σοβαρα θεματα, δυσκολη αρχη και μια διαβολοβδομαδα με 3 δυσκολα κλπ

 

ε, τα παραπανω  σε συνδυασμο με την πρωτη ηττα στο γηπεδο μας απο τους γαυρους που σε βαρυνε και ψυχολογικα, περα απο το βαθμολογικο που ηταν καταστροφη, σε σφιγγουν αρκετα. επισης σε σφιγγει το οτι οι αλλοι τα εχουν τακιμιασει εναντιον σου.

 

δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει ουτε τρομερη απαισιοδοξια, αλλα ουτε και τρομερη αισιοδοξια.

πολλα θα εξαρτηθουν απο τον αν η ομαδα θα καμουφλαρει τις δεδομενες αδυναμιες της και θα παιξει ρολο και η τυχη σιγουρα σε καποιες φασεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Έτσι. 

 

Επίσης, για να μην έρθει ξαφνικό στο τέλος σε κανέναν. Ναι, μπορεί να χάσουμε το πρωτάθλημα τελευταία ή προτελευταία αγωνιστική. Μπορεί και να το κερδίσουμε. Θα λυπηθούμε, θα χαρούμε, αλλά τουλάχιστον έγινε πρόοδος φέτος. Αν είναι προσωρινή (πάλι) η πρόοδος, εξαρτάται και από τον κόσμο.

Από το σκατογερο εξαρτάται.

Ο κόσμος δε θα κάνει τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά να ξεκινήσουμε την Κυριακή με νίκη.

ο σκατόγερος μας άφησε στο παγωτό τον Ιανουάριο, τώρα είναι αργά...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Από το σκατογερο εξαρτάται.

Ο κόσμος δε θα κάνει τίποτα.

Κάτσε να αρχίσει το μουρμουρέησον και θα δεις για πότε τον εξαφανίζει τον Αλμειδα και τον κάνει Ζούζου. Όλα μαζί πάνε, αυτό θέλω να πω. Φυσικά έχει αυτός το μαχαίρι και την πίτα, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Κάτσε να αρχίσει το μουρμουρέησον και θα δεις για πότε τον εξαφανίζει τον Αλμειδα και τον κάνει Ζούζου. Όλα μαζί πάνε, αυτό θέλω να πω. Φυσικά έχει αυτός το μαχαίρι και την πίτα, αλλά...

Μην τον φοβάσαι τον κόσμο. 

Αν πετάει και κανα ξυπνητήρι στον οπαδό της Τσίβας, θα γίνει και καθοριστικός. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά απογοητευτικα από αυτό το ματς και τον αγώνα στην Τούμπα. Έδειξαν ότι μπορούν να σε χτυπήσουν στις αδυναμίες σου και επειδή έχουν ποιότητα σου κάνουν σοβαρή ζημια. Θα φανεί αλλά πιστεύω ότι θα χάσουμε αρκετούς βαθμούς στα play off.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MITSAKLAS said:

Λίγο πιο ψύχραιμα, μη με μαλώσει κι ο @AlexKR21😁

Αν πριν το Καραϊσκακη έχεις μαζέψει 8 βαθμούς είσαι για τα καλά στο κόλπο. 

Και με 7 δεν πεθαίνεις, αλλά 8 είναι ακόμα καλύτερα. 

Γενικά, με 7 έστω βαθμούς ως τους γαύρους, όλο το πρωτάθλημα θα παιχτεί εκεί. 

Δεν είναι εύκολο, ποδοσφαιρικά γίνεται, αλλά δεν το λες για ΑΕΚ και νορμάλ κατάσταση. 

 

15 minutes ago, SpiRos said:

Έτσι. 

 

Επίσης, για να μην έρθει ξαφνικό στο τέλος σε κανέναν. Ναι, μπορεί να χάσουμε το πρωτάθλημα τελευταία ή προτελευταία αγωνιστική. Μπορεί και να το κερδίσουμε. Θα λυπηθούμε, θα χαρούμε, αλλά τουλάχιστον έγινε πρόοδος φέτος. Αν είναι προσωρινή (πάλι) η πρόοδος, εξαρτάται και από τον κόσμο.

Μήτσο δεν σε γνωρίζω αλλά σε εκτιμώ, συμφωνώ με το Σπύρο 1001%. Ο μπάρμπας δεν ειναι κορόιδο. Αν δεν πουλησει το καλοκαιρι σιγα μην καθεται να ψανχεται για προπονητες οτι και να γίνει. Εμείς είμαστε οι μαλάκες της υπόθεσης. Πήγαμε σε μια χρονιά απο το -1 στο 7-8 και ξαφνικά νομίσαμε οτι θα κάνουμε περίπατο. Σε ολόκληρο το πρωτάθλημα γίνεται πόλεμος, ανακοινώσεις, πιέσεις σε διαιτητές, κοντά δοκάρια και ο κόσμος είναι σε συννεφάκι "πω πω η αρμάδα του Αργεντίνου θα περάσει απο πάνω τους". Το 18 το πήραμε γιατί ημασταν όλοι ταλιμπάν....Σε ενα παιχνίδι χάσαμε όπως χάσαμε και ξεκίνησαν κάποιοι να φεύγουν απο το 65....Εγώ μέχρι και το 90 την πίστευα την ομάδα οτι θα πάρει έστω το Χ.....Ας αλλάξουμε πρώτοι εμείς και να χαρούμε το ποδόσφαιρο της ομάδας μας για 10 παιχνίδια και όλα γίνονται. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Giorgos said:

Εγώ προσωπικά απογοητευτικα από αυτό το ματς και τον αγώνα στην Τούμπα. Έδειξαν ότι μπορούν να σε χτυπήσουν στις αδυναμίες σου και επειδή έχουν ποιότητα σου κάνουν σοβαρή ζημια. Θα φανεί αλλά πιστεύω ότι θα χάσουμε αρκετούς βαθμούς στα play off.

το βασικο ειναι να καταλαβουμε ολοι (και κυριως οι εντος ομαδας) εστω τωρα οτι δεν ειμαστε τοσο καλυτεροι απο τους αλλους οσο πιστευουν μερικοι. τα κεφαλια μεσα και μετρο σε ολα θελει.

για να πιασουμε τα ντερμπυ, ακομα και αυτα που εχουμε κερδισει φετος, με 1-2 φασεις αν πηγαιναν πιο στραβα δεν θα κερδιζαμε. αντιστροφως εγινε το αντιθετο σε αυτα που χασαμε.

πχ με τον μπαοκ μεσα ησουν σαφως καλυτερος, αλλα αυτοι εχασαν καλη φαση στην αρχη και μετα αυτοκτονησαν με το τσουκου-τσουκου στην αμυνα με χασιμο μπαλας στην περιοχη τους (ΔΥΣΤΥΧΩΣ το κανουμε κι εμεις αυτο και θα το πληρωσουμε). με τον βαζελο γκολ εσυ, δοκαρι αυτοι και κερδισες. στο κυπελλο το γρηγορο γκολ, τα δυο δοκαρια αυτων και η γκαφα του Σαμασεκου αλλαξαν τα παντα, δεν ηταν για 3-0 το ματς.

 

αντιστροφως στην Λεωφορο και προχθες εχασες τα ματς απο συμπτωσεις και λεπτομερειες, ειδικα προχθες. την Τουμπα την αφηνω λιγο απ'εξω, ησουν απαραδεκτος, αν κι εκει παλι κριθηκε σε 1-2 φασεις που δεν σε πηγαν. 

 

στο ποδοσφαιρο και κυριως στα ντερμπυ δεν κερδιζει οποιος εχει υπεροχη ή οποιος παιζει καλυτερη μπαλιτσα ή οποιος παιζει πιο επιθετικα. ας το βαλουμε καλα στο μυαλο μας αυτο.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

 

Μήτσο δεν σε γνωρίζω αλλά σε εκτιμώ, συμφωνώ με το Σπύρο 1001%. Ο μπάρμπας δεν ειναι κορόιδο. Αν δεν πουλησει το καλοκαιρι σιγα μην καθεται να ψανχεται για προπονητες οτι και να γίνει. Εμείς είμαστε οι μαλάκες της υπόθεσης. Πήγαμε σε μια χρονιά απο το -1 στο 7-8 και ξαφνικά νομίσαμε οτι θα κάνουμε περίπατο. Σε ολόκληρο το πρωτάθλημα γίνεται πόλεμος, ανακοινώσεις, πιέσεις σε διαιτητές, κοντά δοκάρια και ο κόσμος είναι σε συννεφάκι "πω πω η αρμάδα του Αργεντίνου θα περάσει απο πάνω τους". Το 18 το πήραμε γιατί ημασταν όλοι ταλιμπάν....Σε ενα παιχνίδι χάσαμε όπως χάσαμε και ξεκίνησαν κάποιοι να φεύγουν απο το 65....Εγώ μέχρι και το 90 την πίστευα την ομάδα οτι θα πάρει έστω το Χ.....Ας αλλάξουμε πρώτοι εμείς και να χαρούμε το ποδόσφαιρο της ομάδας μας για 10 παιχνίδια και όλα γίνονται. 

Από τη στιγμή που ο κόσμος δεν αποδοκιμάζει την ομάδα και δε βγάζει άχνα στις δύσκολες στιγμές, δε βλέπω που μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ομάδα. 

Αυτό που λέω για το σκατόγερο και το έχω ξαναπεί, είναι πως φοβάμαι μην ξανακάνει το καλοκαίρι ότι έκανε το 2018. Τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο. 

Από εκεί και πέρα δεν ευθύνεται αυτός που έφυγε στο 65 αν ο Βίντα αλλού πατούσε κι αλλού βρισκόταν ή αν ο Αραούχο έχει τσακωθεί με τον τρούλο της Αγιά-Τριάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι γνωριζόμαστε ξέρετε ότι είμαι σφόδρα αντίθετος στα χειροκροτήματα στις ήττες μιας και το θέμα έχει ξεφτιλιστεί εδώ και χρόνια και από οπαδοί γίναμε αγαπουληδες. Προχθές πάντως το χειροκρότημα στο τέλος ήταν ο,τι καλύτερο μπορούσε να συμβεί και εβαλε φρένο σε πολλά αρνητικά παρεπόμενα μιας τέτοιας ήττας.

Στήριξη στην ομάδα ειδικά τώρα που κάνει πρωταθλητισμό. Όταν έρθει η ώρα να πάμε στα Σπάτα να τους κυνηγήσουμε θα το καταλάβουμε τότε. Τώρα η ομάδα χρειάζεται πάθος και τσαμπουκα. Όταν λέω στήριξη δεν εννοώ αγάπες κι έρωτες, εννοώ κόλαση μέσα στο τζάμι και τέτοια 

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όσοι γνωριζόμαστε ξέρετε ότι είμαι σφόδρα αντίθετος στα χειροκροτήματα στις ήττες μιας και το θέμα έχει ξεφτιλιστεί εδώ και χρόνια και από οπαδοί γίναμε αγαπουληδες. Προχθές πάντως το χειροκρότημα στο τέλος ήταν ο,τι καλύτερο μπορούσε να συμβεί και εβαλε φρένο σε πολλά αρνητικά παρεπόμενα μιας τέτοιας ήττας.

Στήριξη στην ομάδα ειδικά τώρα που κάνει πρωταθλητισμό. Όταν έρθει η ώρα να πάμε στα Σπάτα να τους κυνηγήσουμε θα το καταλάβουμε τότε. Τώρα η ομάδα χρειάζεται πάθος και τσαμπουκα. Όταν λέω στήριξη δεν εννοώ αγάπες κι έρωτες, εννοώ κόλαση μέσα στο τζάμι και τέτοια 

απο οσες φορες εχει χειροκροτησει ο κοσμος μετα απο φαπα τα τελευταια 10-15 χρονια (μην πω παραπανω), προχθες ηταν μια απο τις 3-4 που αξιζε, ισως η νο1. για πολλους λογους. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Βίντα στην φάση που έκανε γκάφα, γκολ δεν μπήκε λόγω Ρότα και Αθανασιάδη. Το δεύτερο γκολ έχει να κάνει με την ποιότητα των Φορτούνη, Μπακαμπού περισσότερο, αν ο Βίντα είχε την ταχύτητα ενός γρήγορου επιθετικού θα έπαιζε στην Μπάγερν που λέει ο λόγος. Παίζει και ο αντίπαλος, αλλιώς οι αγώνες θα έληγαν 0-0 με μηδέν φάσεις.Το τρίτο γκολ είναι μαζικό λάθος και η λογική του Αλμέιδα στα κόρνερ. Άλλωστε κατά κανόνα η ταχύτητα είναι υπέρ των επιθετικών έναντι των αμυντικών.

Επιπλέον, ο ΠΑΟΚ δεν είδα να χτυπάει σε αδυναμία μας όπως γράφτηκε πιο πάνω. Σκόραρε σε οργανωμένη άμυνα με κόντρα και με ωραία κεφαλιά, που ήταν η μοναδική φορά που η ΑΕΚ δέχθηκε γκολ απο στημένη μπάλα.

Καλά λοιπόν τα κλισέ, αλλά τα γεγονότα λένε άλλα. Και θεωρώ πιο σημαντικό το εξής:

Πως η ΑΕΚ παρά την υπεροχή της στα δύο παραπάνω παιχνίδια, το ότι βρέθηκε με πολύ καλές προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, δεν δημιούργησε ακόμα περισσότερες φάσεις. Είτε από νευρικότητα είτε από το οτιδήποτε άλλο. Αν έβρισκε δύο καλές εκτελέσεις, ένα γκολ θα έμπαινε.

Αντιθέτως, με Ολυμπιακό στο κύπελλο, με Άρη στο πρωτάθλημα μπορεί να είχε συγκυρίες μαζί της, με τον δεύτερο η ΑΕΚ έκανε το χειρότερο της παιχνίδι ίσως εντός έδρας, κερδίσαμε δίκαια απλώς τα σκορ δεν ήταν για 3-0, ενώ με τον Παναθηναϊκό ήταν περισσότερο για ισοπαλία πλην όμως πάλι η ΑΕΚ πίεζε και έμπαινε στην αντίπαλη περιοχή συνεχώς.

Αναλογικά θυμίζει πρώτη χρονιά Μάρτινς ή και πρώτη χρονιά Γιοβάνοβιτς, καθώς ο Παναθηναϊκός πέρυσι χωρίς βέβαια να παίζει μπαλάρα, έχανε πολλές φορές ενώ ήταν καλύτερος ή μη χειρότερος από τον αντίπαλο.

Πάντως, το ότι στοιχηματικά έδινε 1.60 με 1.80 νίκη της ΑΕΚ σε μεγάλο παιχνίδι ή εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ οι αποδόσεις νίκης-ήττας ήταν ισοδύναμες, λέει πολλά για αυτό που δημιουργείται από τον Αλμέιδα και το θέμα είναι να μη γίνει από τον Μελισσανίδη καμία γκάφα αν τα πράγματα δεν πετύχουν όσο θα θέλαμε.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

και για να μιλησουμε και λιγο πρακτικα.

 

για μενα η ομαδα στα τελευταια 2 ματς επαιξε υπερβολικα επιθετικα σε μετρα στο γηπεδο. δεν επρεπε.

 

με τον Ατρομητο το πληρωσες με καταρρευση στο β ημιχρονο και με τον γαυρο το πληρωσες με τσαπου.

 

Αποψη μου. Ελπιζω να υπαρξει ενα μετρο τελος παντων στον τροπο που παιζεις. Γιατι υπαρχει το παιζω επιθετικα και υπαρχει και το παιζω λες και ειμαι σε πρωταθλημα Λατινικης Αμερικης.

 

ξαναγραφω μιλαω για μετρα στο γηπεδο.

σε προσωπα αντιθετως ησουν λαθος απο την αντιθετη πλευρα, κατα την γνωμη μου. δεν μπορω τον Γιονσον να τον βλεπω εκει και να θυσιαζεται ο (καθε) Τσουμπερ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Δεν θέλω να τραβάμε πραγματα από τα μαλλιά.

Αλλα τυπικα το πρώτο διπλο στο νέο Καραισκακης σε 90 λεπτο το έχει πάρει η ΑΕΚ στο κυπελλο. Χάσαμε στην παράταση βεβαια, αλλά τυπικα εμεις το πήραμε σε 90λεπτο αγωνα.

Ο δε μπαουγκ πολύ αργότερα το πήρε κεκλεισμενων κι όχι με κοσμο. Τελος την πρώτη απωλεια την είχαν Φεβρουάριο (χ με Ξάνθη κεκλεισμενων επισης).

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Όσοι γνωριζόμαστε ξέρετε ότι είμαι σφόδρα αντίθετος στα χειροκροτήματα στις ήττες μιας και το θέμα έχει ξεφτιλιστεί εδώ και χρόνια και από οπαδοί γίναμε αγαπουληδες. Προχθές πάντως το χειροκρότημα στο τέλος ήταν ο,τι καλύτερο μπορούσε να συμβεί και εβαλε φρένο σε πολλά αρνητικά παρεπόμενα μιας τέτοιας ήττας.

Στήριξη στην ομάδα ειδικά τώρα που κάνει πρωταθλητισμό. Όταν έρθει η ώρα να πάμε στα Σπάτα να τους κυνηγήσουμε θα το καταλάβουμε τότε. Τώρα η ομάδα χρειάζεται πάθος και τσαμπουκα. Όταν λέω στήριξη δεν εννοώ αγάπες κι έρωτες, εννοώ κόλαση μέσα στο τζάμι και τέτοια 

Χαίρομαι που το έκαναν αλλα εγώ δεν έχω φτάσει σε αυτό το σημείο και ίσως να μην φτάσω ποτέ . Προχθές απλά βγήκε έξω δευτερόλεπτα πριν το τέλος . 

Να πώ κάτι συγκλονιστικό απο προχθές . Όταν άνοιξαν οι πόρτες μπήκε ένα ένα υπέροχο παιδί ( χομεινι style ) γύρο στα 14-16 . Δεν ήξερε το σκόρ γιατι το είδε όταν μπηκε αλλα πίστεψε στην ανατροπή όταν όλοι μας ήμασταν σαν επιτάφιο φώναζε μπορούμε πάμε  . Φώναζε για 100 , έβριζε με τις φλέβες να πετάγονται και χτυπούσε το πλέξι χωρίς έλεος .  Αυτή ακριβώς τη ωραία τρέλα και καύλα για την ΑΕΚΑΡΑ πρέπει να έχουμε τελικά .  

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Johnny21 said:

Ξέχασα να γράψω και για τα σκηνικά που έγιναν στα τουρνικέ της 10. Ένα μεγαλόσωμο μπάσταρδο μπήκε πίσω από  έναν μεσήλικα για να περάσει μαζί του τζαμπέ και τον πίεσε τόσο πολύ πάνω στο τουρνικέ που ο άνθρωπος έπεσε κάτω και δεν μπορούσε να αναπνεύσει. Ο κόσμος από πίσω εξαγριώθηκε και φώναζε στους σεκιούριτι που κλασικά κοιτούσαν απ΄την άλλη. Με τα πολλά φώναξαν αστυνομικό που δήλωσε κι αυτός αναρμόδιος!!! Αν γίνονται αυτά στα 75άρια, φαντάζομαι τι γίνεται στα πέταλα....

Ας ερχοταν σε μενα ..

Link to comment
Share on other sites

Να πω καπου εδω οτι στο δευτερο γκολ ο Γκατσι χανει την μπαλα σαν τον Μανταλο, να τα λέμε κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MITSAKLAS said:

Λίγο πιο ψύχραιμα, μη με μαλώσει κι ο @AlexKR21😁

Αν πριν το Καραϊσκακη έχεις μαζέψει 8 βαθμούς είσαι για τα καλά στο κόλπο. 

Και με 7 δεν πεθαίνεις, αλλά 8 είναι ακόμα καλύτερα. 

Γενικά, με 7 έστω βαθμούς ως τους γαύρους, όλο το πρωτάθλημα θα παιχτεί εκεί. 

Δεν είναι εύκολο, ποδοσφαιρικά γίνεται, αλλά δεν το λες για ΑΕΚ και νορμάλ κατάσταση. 

Χωρίς να έχω βγάλει κομπιουτερακι συνεχίζω να θεωρώ ότι χρειαζόμαστε 7 νίκες, νίκες όμως όχι 21 βαθμούς απλά, δηλαδή το Χ με κάποιους απο τους αλλους τρεις μπορεί να μην μας κάνει ακόμα και αν στη σούμα οι βαθμοί είναι σχεδον ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×