Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (26η αγ.): 12/3, 19:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ HIGHLIGHTS.

Ουτε εγω.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kostas21 said:

πολυ καλο που πανηγυρισαν ετσι. Τετοια πανηγυρια γυρνανε μπουμερανγκ, τα χουμε πει.

Μεγαλη σε τιτλους ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kostas21 said:

ο mobster εχει δικιο.

Ο Αργεντινος δυστυχως κ δεν ειναι μοναχα σημερινο, οταν ο αντιπαλος κοουτς επεμβαινει στον αγωνα, δεν το βλεπει, κ συνεχιζει με κακιες αντιδρασεις.

Σημερα με τα ΑΝ δεν γραφετα ιστορια. ΑΝ δεν ηταν ο Πασχαλακης, ΑΝ εμπαινε γκολ το ΧΨ, κ παει λεγοντας.

Αυτο δεν ειναι παρατηρηση εξωφρενικη, ειναι φακτ. Ουτε ακυρωνει τη δουλεια που εχει κανει το τημ. 
 

Επισης ο μομπστερ δεν ελεγε οτι ειναι Αργεντινος Γιαννικης αλλα οτι το λεβελ παικτων κ προπονητη τοσα χρονια ηταν τοσο χαμηλο, που τωρα επειδη φυσικα ειμαστε σε νορμαλ επιπεδο, φοβομαστε μη χαθει κ κανουμε defend τα αρνητικα, αρνουμενοι να δεχθουμε τι ακριβως συμβαινει.

Σημερα δεν ηταν απλα a bad day in the office. Εφοσον η ομαδα σταματησε να κανει σωστο πρες ψηλα γιατι κλαταρε, την μαζευεις πισω. Αλλαζεις σχεδιο με βαση να μη ξαναβγει ο αλλος στην πλατη σου. Ξεχνατε ολοι οτι παιζαμε με αντιπαλο που επαιζε με 10 παικτες για 25 λεπτα κ σκοραραμε 1 γκολ αφου εγινε αυτο.

Εαν δε μπορεις να εκμεταλλευτεις την υπεροπλια σου στα χαφ τοτε εκανες πολλα μαζεμενα λαθη με τον ιδιο τροπο που εκανες κ στο 3-0 ουαν νικησες. Διοτι κ εκει δεν τους εκατσαν γκολ τους γαυρους κ πηραμε το ματς.

Ειναι συνεχεια ματς ζαριες. Μη κατσει κ βαλουν γκολ. Οταν μια ομαδα εχει 78% κατοχη κ δε μπορει να κανει μεγαλη φαση, τοτε ειναι φανερο ποιο ειναι το προβλημα. Διορθωνεται αλλα οχι τωρα. Θες παικτες. Δυστυχως. Να αλλαξει ο Πελαδο δεν προκειται. Ετσι παιζει, δεν ειναι κουτος. Αλλα μεσα σε ματς δε ξερει κ ουτε προκειται να μαθει να κανει σωστη επεμβαση. Αν το εκανε κ αυτο θα ηταν Κλοπ.

Ετσι, όταν γράφουμε ότι δεν είναι παρεμβατικος αυτό εννοούμε, όχι ότι είναι Γιαννικης και Μιλογεβιτς  και να σηκωθεί να φυγει.

Δεν ξέρει ή δεν θέλει να μαζέψει την ομάδα πισω όταν πρέπει και να σβήσει το ματς όταν χρειάζεται ή να παιξει με υπομονή.Οκ αν βγάζαμε συνεχώς φάσεις και σκοραραμε ας έπαιζε 90 λεπτά έτσι, έλα όμως που δεν συμβαίνει αυτό και είμαστε εκτεθειμένοι στο ξέφωτο.

Και επειδή έγιναν ακριβώς τα ίδια στην Λεωφορο απλά εκεί σταθήκαμε τυχεροί και μείναμε στο παιχνίδι ως το τελος και μάλιστα το παραδέχτηκε και ο ίδιος ότι έπαιξε έτσι για να γυρίσει το παιχνίδι, μάλλον δεν μαθαίνει ακόμα από τα λάθη του.

Και ναι στην επίθεση υπάρχει θεμα, άσχετα αν μέχρι πριν λίγες μέρες είχαμε την πρώτη επίθεση.Ειτε θα τα χάνουν όλα είτε δεν θα μπορούν να βρουν μια καθαρή φάση παρολη την υπέροχη και τα xgoals που δε νομίζω ότι λένε αυτό που βλέπουν τα μάτια μας.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δείτε τα στιγμιότυπα, φαίνονται τα πάντα όλα.

 

Fainotane alla to kamouflarame logo apotelesmaton. Tora pou mas phrane xampari oloi, poso asteia einai h amyna kai o troxonomos piso...klafta Xaralambe.

Link to comment
Share on other sites

 

Τα έχουμε ξαναζητησει ο Ματίας είναι προπονηταρα και μακάρι να κάτσει πολλά χρόνια αλλά δεν είναι τακτισιαν αλλά ποδοσφαιρικός προπονητής. Μου το έχει ανάλυση πολλή ωραία εδώ και καιρό ένας πολλή γνωστης της μπάλας αλλά δεν λέω περισσότερα για να μην το εκθέσω. 

Προπονητές που να είναι και τα δύο είναι λίγοι και μετρημένοι στα δάκτυλα και τους ξέρουμε όλοι γιατί τα σηκώνουν όλα. 

Τακτισιαν δλδ βγάζουν άριστα τις σχολές είναι ίσως ο Μοραες η ή άλλη λουλού ο καρντοσο ακόμα και ο Γιαννίκης αλλά ήταν μυρωδιαδες από ποδόσφαιρο και στο τέλος κάνανε σεμινάρια και οι άλλοι τα αρχιδια τους. 

Γιαυτό ο Αλμειδα θέλει το τιμ του μαζί για να κάνουν τη δουλειά αυτή και δεν πάει σε ομάδα χωρίς αυτούς. 

Αυτο που έκανε εχθες με τις δηλώσεις κάνει τους παίκτες να τρελαίνονται για πάρτι του και να τα δίνουν όλα και αυτό φαντάζομαι θα κάνει και αυτή την εβδομάδα. Θα ανάλυση με το τιμ τα λάθη τους αλλά ουσιαστικά θα αναλάβει όλο το ψυχολογικό ώστε να μην χαθούν όλα όσα έγιναν. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kostas21 said:

οχι να γυρισει, αλλα να κανει damage control. Να μαζεψει πισω την ομαδα κ να μη βγαινουν να προσπαθουν να σκοραρουν αφηνοντας πισω τους συντριμια. Δε θελει πολυ να κατσουν 3-4 φασεις κ να γινει πληρης καταρρευση σε ενα ματς. Το χαμε δει κ με τον Χιμενεθ στο Καραισκακη.

και στο ΟΑΚΑ

Link to comment
Share on other sites

ποια πιστευετε θα ειναι η καλυτερη 1η,2η αγωνιστικη? εγω απο την μια λεω καραισκασκης να τελειωνουμε, αλλα θελω και κκατι απλο για να παρουμε ψυχολογια

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kostas21 said:

δε λειτουργει ετσι ομως. Δεν υπαρχει "επαιξε σαν κατω ραχουλα". Αυτα τα γραφουν οσοι δε γνωριζουν ποδοσφαιρο. Επαιξε οπως επρεπε για να κερδισει. Ειναι αδιαφορο αν εκανε μια-δυο-1500 φασεις, αν κρατησε τη μπαλα για ενα τεταρτο ή 90 λεπτα. ΕΠΑΙΞΕ Κ ΣΚΟΡΑΡΕ 3 ΜΠΑΛΕΣ χωρις να χρειαστει να ιδρωσει. Γιατι δεν ιδρωσε. 
Εχω δει παρα πολλα ματς πλεον, ιδιως Πρεμιερσιπ, την πατησαμε σαν σχολιαροπαιδα, καλο ειναι να δεχομαστε τι εγινε κ να μη βρισκουμε θετικα εκει που δεν υπαρχουν.

Αυτο ακριβώς, την πατήσαμε, το ότι κυριαρχησαμε αλλά δεν σκοραραμε και φυσικσ δεν κερδισαμε πρέπει να μας προβληματίζει όχι μόνο να πανηγυριζουμε, εγινε και στην εδρα τους αυτο.Τα θυμάμαι κάτι τέτοια και στα 90s που τους παταγαμε και ισοφαριζαμε με την ψυχή στο στόμα.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, chris manousopoulos said:

επισης να θυμισω τετοιο ματς αντιστοιχο του γαβρου εχουμε κανει και μεις παλαιοτερα. στο οακα με νικολαιδι ελσιντ. επρεπε να χαμε αρπαξει 4. 

η μπαλα ετσι ειναι. γιαυτο εχει τις εκπληξεις. δεν ειναι σα το μπασκετ.

Δεν βάλαμε τρία όμως, ένα βαλαμε

Link to comment
Share on other sites

Βαζελος μεσα τελικα, ευκαιρια να πας πρωτος και να μην κοιταξεις πισω

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Νονός said:

Εγώ περισσότερες ... επιφυλάξεις έχω για τη συνέχεια της φάσης που ο Πέρσης μαρκάρει τον Μπακαμπού.

Αν και μοιάζει λίγο ... θεατράκι του Γάλλου.

Εγω εκεί έβλεπα πέναλτι πιο πολύ, αλλά βουτάει ξεκάθαρα ο Μακαμπου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη γραφτηκε για την εξαφανιση του επιταφ κ επειδη συμμετειχα στον τελευταιο διαλογο απλα να θυμισω οτι στο επιχειρημα δεν αναβουν καπνογονα στην ευρωπη απαντησα με εικονα την ιδια μερα απο το πεταλο της αιντραχτ με φουλ καπνογονα σε αγωνα τσουλου. Κουβεντα κανουμε καμια φορα με παραπανω ενταση, αν λειπουν προσωπικοι χαρακτηρισμοι θεωρω ειναι ολα οκ, ας μην ειμαστε υπερβολικοι. Ειπαμε θα γινεις παλι κουιν, οχι ντραμα κουιν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amarillonegro said:

Βαζελος μεσα τελικα, ευκαιρια να πας πρωτος και να μην κοιταξεις πισω

Δεν ξέρω αλλά καλό μου φαίνεται αυτό στη φάση που είμαστε τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sapitis said:

Κάποια στιγμή η αφέλεια (συλλόγου,διοικήσεων,δημοσιογράφων,προπονητών,παιχτών,κόσμου,κάθε φορά κάποιου την αφέλεια πληρώνουμε) με το συγκεκριμένο αντίπαλο πρέπει να τελειώσει.

Βασικά πρέπει να γίνει και λίγο αυτοσκοπός να φτιάξουν τα στατιστικά απέναντι τους.Δεν νοείται ούτε η κατάσταση στο Καραϊσκάκη (με τους Βούλγαρους να έχουν πολύ καλύτερα στατιστικά) ούτε στα εντος.

Η νίκη του χτες άσχετα πως ήρθε κανένας δε θα το θυμάται είναι μεγάλη.Τους γλεντας με 3 πρώτο αγώνα,αναστροφές και κτλ,δεύτερο αγώνα στα επιστρέφουν.

Όχι μόνο λοιπόν πρέπει να σταματήσουν τα εύκολα 3μπαλα,αλλά κάποια στιγμη πρέπει να γίνει σχετική κατήχηση για πουτσα και άμμο με αυτούς..

 

Συμφωνω 1000% αλλά εδώ περίπου διαβάζουμε ότι οκ δεν έγινε και τίποτα, ενώ φάγαμε 3 ολογράφως ΤΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι χειρότερο να παίζεις 1η αγωνιστική με τον βάζελο όπως ήρθαν τα πράγματα

Και φυσικά η αρχή είναι λουκούμι για τον γαύρο. Γι' αυτό χθες που είχες την ευκαιρία έπρεπε να τους τελειώσεις

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ό,τι χειρότερο να παίζεις 1η αγωνιστική με τον βάζελο όπως ήρθαν τα πράγματα

Και φυσικά η αρχή είναι λουκούμι για τον γαύρο. Γι' αυτό χθες που είχες την ευκαιρία έπρεπε να τους τελειώσεις

Οτι καλυτερο γιατι η ομαδα ειναι διψασμενη για απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Οτι καλυτερο γιατι η ομαδα ειναι διψασμενη για απαντηση.

Εμένα όταν μια ομάδα είναι ''διψασμένη'' τη φοβάμαι περισσότερο (ή όταν μιλάμε για αντίπαλο τον φοβάμαι λιγότερο)

Φυσικά και δεν λέω ότι είναι σίγουρη γκέλα και ότι δεν μπορούμε να κερδίσουμε έτσι; Αλλά σε αυτό το παιχνίδι εσύ θα είσαι με την πλάτη στον τοίχο και η βαζέλα σχετικά άνετη. Δεν θεωρώ καλό το τάιμινγκ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Εμένα όταν μια ομάδα είναι ''διψασμένη'' τη φοβάμαι περισσότερο (ή όταν μιλάμε για αντίπαλο τον φοβάμαι λιγότερο)

Φυσικά και δεν λέω ότι είναι σίγουρη γκέλα και ότι δεν μπορούμε να κερδίσουμε έτσι; Αλλά σε αυτό το παιχνίδι εσύ θα είσαι με την πλάτη στον τοίχο και η βαζέλα σχετικά άνετη. Δεν θεωρώ καλό το τάιμινγκ. 

Η Βαζελα δε θα ειναι ανετη γιατι αμα χασει γινεται αυτοματα 3ο φαβορι και θα πεσει σε τρομερη εσωστρεφεια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Η Βαζελα δε θα ειναι ανετη γιατι αμα χασει γινεται αυτοματα 3ο φαβορι και θα πεσει σε τρομερη εσωστρεφεια.

Διαφωνώ. Θα ναι απλά στο -1 και θα μας έχει και μέσα. Δεν θα ναι καταστροφή να χάσει, ενώ εμείς αν δεν κερδίσουμε, ερχόμαστε σε δύσκολη θέση

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, AG21 said:

δεν είναι τακτισιαν αλλά ποδοσφαιρικός προπονητής

Δεν πολυσυμφωνώ με την ορολογία (το τακτίσιαν μου πέφτει "λίγο") αλλά συμφωνώ απόλυτα με το πνεύμα σου.

Σύμφωνα με τα όσα έχουν ακουστεί μια τέτοια φοβερή περίπτωση παγκόσμιας εμβέλειας ήταν  ο "δικός μας" παππούς. Έχτισε την μεγάλη Ολλανδία του "total football" (αλλά στο Μουντιάλ του 1974 πήγε σαν "βοηθός" του Μίχελς). Έχτισε την μεγάλη ΑΕΚ του Μπάρλου (αλλά τους τίτλους με την ομάδα τους πήρε ο Τσικ).

Και οι περισσότεροι επίσης γνωρίζουμε τις "αδυναμίες" του κουαξ.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×