Jump to content

AEK - Ευρωπη 2023-24


amd
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, billy21 said:

To ζευγάρι της Μόλντε έγινε ήδη πιθανός αντίπαλός μας. Δεν θέλω, πλέον με τπτ να αποκλειστούν κ Λουντογκόρετς κ Σλόβαν κ να ανέβει στους ισχυρούς το ζευγάρι της Σέριφ με την Μακάμπι Χάϊφα.

Εμείς λογιζόμαστε ανίσχυροι, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

btw η Ferencvaros ένιωσε Εθνική Ελλάδος στην έδρα της και έφαγε τριάρα ξεγύριστη από την KI. Απίστευτα πράγματα. Και από Champions league πέφτει Conference League 2o προκριματικό

 image.png.ef20816e061623471a16ffe82ddb71a1.png

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Atlas21 said:

Εμείς λογιζόμαστε ανίσχυροι, σωστά;

Σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ντινάμο Ζάγκρεμπ (Κροατία) - Αστάνα (Καζακστάν)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)

Ζαλγκίρις (Λιθουανία) - Γαλατάσαράι (Τουρκία)

Ρακόβ (Πολωνία) - Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)

Ελσίνκι (Φινλανδία)  - Μόλντε (Νορβηγία)

Ζρινσκι (Βοσνία) ή Σλόβαν Μπρατισλάβας

 

διαλέχτε με πρόκριση μαζεύεις ενα 7αρι περιπου και εχεις εξασφαλίσει ομίλους γιουρόπα λιγκ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επισης να πω οτι Δευτερα πρωι θα γινει ο χωρισμος σε 2 υπογκρουπ

στα 2 υπογκρουπ αυτα δεν μπορει να ειναι και οι 3 πρωτες μαζι δλδ διναμο / κοπεγχαγη / γαλατα

θα σπασουν 2 στο 1 και 1 στο αλλο οποτε Δευτερα πρωι θα ξερουμε πιο πιθανα 1 στους 3 ζευγαρια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, amd said:

Ντινάμο Ζάγκρεμπ (Κροατία) - Αστάνα (Καζακστάν)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)

Ζαλγκίρις (Λιθουανία) - Γαλατάσαράι (Τουρκία)

Ρακόβ (Πολωνία) - Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)

Ελσίνκι (Φινλανδία)  - Μόλντε (Νορβηγία)

Ζρινσκι (Βοσνία) ή Σλόβαν Μπρατισλάβας

 

διαλέχτε με πρόκριση μαζεύεις ενα 7αρι περιπου και εχεις εξασφαλίσει ομίλους γιουρόπα λιγκ 

Καμία σημασία

Αντικειμενικά η Γαλατά είναι η πιο δύσκολη, αλλά προσωπικά έχω πλήρη εμπιστοσύνη στον Πελάδο και στο τιμ και θεωρώ δεδομένη την παρουσία μας τουλάχιστον στον επόμενο προκριματικό. Κι εκεί δηλαδή με κάτι Γιούνγκ Μπόις και τέτοια δε βλέπω πως μπορούμε να αποκλειστούμε σε διπλό ματς.

Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι φέτος θα παίξουμε ομίλους τσουλού και μετά το ερώτημα είναι αν θα καταφέρουμε την υπέρβαση να πάμε στους 16 ή αν θα βγούμε 3οι να συνεχίσουμε Γιουρόπα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σκανδιναβικές ομάδες αυτή την εποχή δεν είναι και ότι καλύτερο και ειδικά η μολντε

Link to comment
Share on other sites

Θα τους φέρουμε εδώ στον Καύσωνα και θα λιώσουν. Όσα φάμε εκεί και όσα βάλουμε εδώ. Πλάκα κάνω. Αρκεί να μη πέσουμε στη Γαλατά, που και να πέσουμε δεν είναι το τελος του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά Ζρινσκι-Σλοβαν, μακριά από Γαλατα, με Κοπεγχάγη στα ίσια, τα άλλα  κομπλέ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πίστη ρε παιδιά, ποια Μόλντε?

Άντε σ' ένα ματς κάνει ένα τσαφ ο Αθανασιάδης ή βγάζουν ένα γρήγορο τρανσίζιον με κάποιον στυλ Μπακαμπού και χαώνονται τα μπακς και δεν προλαβαίνουν να καλύψουν και τρώμε ένα γκολ και χάνουμε.

Ε θα παίξουμε το δεύτερο ματς σα να μαστε με δέκα παίχτες, θα τους σκυλιάσει ο Πελάδο, θα τρέχουν σα να ναι τελικός τσουλού, θα βάλουν δυο γκολ και θα περάσουμε. Το ποδόσφαιρό που παίζουμε είναι για να θέλουν να μας αποφύγουν οι αντίπαλοι, όχι το αντίστροφο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

To ζευγάρι της Σλόβαν είναι μια χαρά για αρχή. Δεύτερη επιλογη αυτό της Μόλντε αν κ θα είναι σε φουλ ρυθμό.  Η Γαλατά κ το ζευγάρι της Ράκοφ δεν θα μου άρεσε καθόλου. Η αίσθησή μου είναι ότι θα κληρωθούμε με Κοπεγχάγη κ θα καταλήξουμε στην Ισλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Η Γσλατά ακούγεται ασχημο, τα υπολοιπα παλεύονται άνετα φανταζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι λεγανε οτι σ αυτο το γυρο ειμαστε ανισχυροι και αν κληρωθουμε με "ισχυρη" ομαδα  και την αποκλεισουμε, στον επομενο ειμαστε εμεις οι ισχυροι.

Παιζει αυτο? ή δεν εχω καταλαβει κατι? και αν ισχυει το σενάριο, ποιες ειναι οι πιθανες "ισχυρες" ομαδες, ξερει κανεις?

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, aris2168 said:

θυμαμαι λεγανε οτι σ αυτο το γυρο ειμαστε ανισχυροι και αν κληρωθουμε με "ισχυρη" ομαδα  και την αποκλεισουμε, στον επομενο ειμαστε εμεις οι ισχυροι.

Παιζει αυτο? ή δεν εχω καταλαβει κατι? και αν ισχυει το σενάριο, ποιες ειναι οι πιθανες "ισχυρες" ομαδες, ξερει κανεις?

 

1. Ζαγκρεμπ, Κοπεγχαγη, Γαλατασαραι. Αν πεσουμε με αυτες στην επομενη κληρωση, θα μαστε στο γκρουπ των ισχυρων. Φυσικα αυτο με την προυποθεση οτι δεν θα χουν αποκλειστει στον προηγουμενο γυρο.

2. Η μονη εξτρα ομαδα που μπαινει στο γκρουπ των ισχυρων ειναι η ελβετικη Γιανγκ Μποις που δεν την λες και κανα μεγαθηριο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Atlas21 said:

To γκρουπ των ισχυρων τι κερδίζει; Παίζει δεδομένα με ανίσχυρο;

Μπορεί να σου κάτσει η Αντβερπ πχ. Μετά μπορεί να έχει Μακάμπι Χάιφα, ΜΠΑΤΕ, Χάκεν κ κάποιες άλλες, γενικότερα ομάδες που δεν είναι μεγαθήρια αλλά ούτε κ ποσότητες αμελητέες. Αν κληρωθείς με κάποια απ τις 3 που αναφέρονται στο επάνω σχόλιο είσαι δεδομένα στους ισχυρούς στην κλήρωση για τα palyoff του τσου λου . 

Edited by billy21
Link to comment
Share on other sites

Eγώ που βαριέμαι να τα ψάξω... δε μου κάθεται το πως εμεις που είμαστε "αδύναμοι" περιμένουμε αραχτοί τον "ισχυρό" να παίξει προκριματικά για να κληρωθεί μαζί μας...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tzav said:

Eγώ που βαριέμαι να τα ψάξω... δε μου κάθεται το πως εμεις που είμαστε "αδύναμοι" περιμένουμε αραχτοί τον "ισχυρό" να παίξει προκριματικά για να κληρωθεί μαζί μας...

Πρέπει να είναι θέμα ranking της χώρας και όχι της ομάδας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει τύχει να παρακολουθήσω αρκετές φορές την Γαλατά την χρονιά που μας πέρασε, όντως είναι πολύ δυνατή ομάδα και μακάρι να μη χρειαστεί να την αντιμετωπίσουμε.

Μεγάλο πουλέν το δεξί της μπακ, που θυμίζει αρκετά τον Τρεντ της Λίβερπουλ (όχι μόνο στο παρουσιαστικό). Τον αγόρασε με μόλις 1.15εκ από την Ρεν. Έναν τέτοιον χρειαζόμαστε κι εμείς

https://www.transfermarkt.com/sacha-boey/profil/spieler/475413

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Mια πληροφορια να κανονισετε την πορεία σας ,θα παιξουμε μαλλον το πρωτο ματς στα Φιλαδέλφεια 8-9/8 και 15 το εκτός γιατι λογω του ευρωπαικου τελικου στο τηγανι στις 16/8 η ΟΥΕΦΑ δε θελει πολλους οπαδους μαζεμενους στην πόλη ταυτοχρονα.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να αποφύγουμε Γαλατά,είναι αρκετά δυνατή για να σου κάτσει σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης.

Εγώ θα ήθελα μια από τις ισχυρές,για να πάρουμε το ράνκινγκ της στα πλέι-οφ.Συν του ότι εκτός της Σλόβαν,οι άλλες δύο ανίσχυρες(Καραμπάχ ή Μολντε) δεν είναι και του πεταματού και κρύβουν κινδύνους για διαφορετικούς λόγους.

Κοπεγχάγη ή Ντιναμο δηλαδή,με προτίμηση στην πρώτη(την Κυριακή ξεκινάει το πρωτάθλημα,δεν είναι και τόσο μπροστά από εμάς).

Οι Κροάτες οκ,είναι μια σκληρή ομάδα με ταλέντο,αλλά μια καλή ΑΕΚ, περνάει.Ειδικα αν πωληθεί ο Πέτκοβιτς που είναι καλό σέντερ φορ.

 

Link to comment
Share on other sites

οι χρηματιστηριακες αξιες οπως ειναι σημερα το transfermarkt (εννοειτε οτι δεν λενε και πολλα απλα να εχουμε μια αισθηση)

απο πανω προς τα κατω

 

Γαλατασαραι 171.48M

Διναμο Ζαγκρεμπ 109.45M

AEK 57.7M

Κοπεγχαγη 50.05M

Ρακοβ 38.38Μ

Μολντε 25.80Μ

Σλοβαν Μπρατισλαβας 16.03Μ

Αστανα 14.18Μ

Καραμπαχ 13.6M

Ζρινσκι 8.30Μ

Ζαλγκιρις 8.05Μ

Ελσινκι 6.10Μ

Μπρεινταμπλικ 2.74Μ

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos pinned this topic
  • nikos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×