Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ πάλι χτες ήμουν πολύ ανήσυχος, είχα ένα κακό φιλινγκ από το πρωι.

Στο γήπεδο δε, βλέποντας την ομάδα στα πρώτα 20',ημουν σχεδόν σίγουρος ότι το παιχνίδι δεν θα το κερδίσουμε - μας έχει εκπαιδεύσει καλά η ομάδα τόσα χρόνια και το NN είναι well trained.

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Και κριμα ειναι και αδικο ειναι και αυτα τα βραδια ειναι που χουν φτιαξει το χαρακτηρα κ τη διαφορετικοτητα της ΑΕΚ, ουτε η λουζερια, ουτε οι πολλοι τιτλοι με καθε τροπο. ΑΕΚ ειναι να κυριαρχεις αλλα να μην παιρνεις παντα αυτο που αξιζεις, να παλευεις αλλα να μη δικαιωνεσαι παντα, να αντιστεκεσαι μεχρι τη τελικη νικη κ αυτη αλλες φορες να ρχεται κ αλλες οχι. Αυτη η δυσκολια κ η αναποδια κ ο αγωνας ειναι που μας εμπνεουν κ ειμαστε η πιο ποιητικη ομαδα. Κανουμε πρωταθλητισμο χωρις να ειμαστε γεννημενοι πρωταθλητες, κανουμε πρωταθλητισμο επαναστατικο.

.&- ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ ΚΑΥΛΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Ο Φαν Φερτ θυμάμαι είχε βάλει κάτι φορίσιες γκολάρες ένα ματς στην αρχή που έπαιξε.  Άσχετα από τραυματισμούς και ψυγείο που ακολούθησαν, στο μυαλό του ο Ολλανδός είναι "εγώ, ένας πολύ καλός παίχτης". Οταν λοιπόν χθες για τις καθυστερήσεις γιόμες ενός τελικού στην γεμάτη ΝΦ βάζεις τον ερασιτέχνη που ήρθε χθες αντί για τον πρώτο σκόρερ του περσινού πρωταθλήματος, τον καις τον παίχτη. Στο μυαλό του, στον ψυχισμό του, μη συζητάμε τώρα αν είναι ο Ζλαταν ή ο Αραβίδης, αυτό είναι άσχετο. Ο Φαν Φερτ είδε ότι δεν τον θέλει ο κόουτς, ο οργανισμός. 

Είναι κάπως αφελές τώρα να περιμένεις πως αν τον βάλεις από ομολογημένη ανάγκη στο επόμενο ματς θα σκιστεί σαν Αραούχο, σαν Χατζησαφι, σαν τα υπόλοιπα μέλη/σώματα της ομάδας. Του είπες, όχι, του υπέγραψες ότι είναι ξένο σώμα, και πραγματικά δε βλέπω πού αυτό χρειαζότανε. Επισημοποίησέ του το σε δυό τρεις βδομάδες, αλλά τώρα πέτα τον μέσα στις καθυστερήσεις και πες του "όλα για το ΚΜ, γράψε ιστορία". 

Σε έναν ακόμα χειρισμό διαφωνώ με τον σωτήρα μας Πελάδο (σσ, μην ψαρώνεις ρε μαλάκα από τους αεκτζήδες που επιμένουν σα μαλάκες, ο Μάνταλος είναι να μπει στο 2-0 να φανεί καλός. Αν τον βάζεις να εργαστεί να σου φέρει τη νίκη, τα αρχείδια σου θα πάρεις με τον εχθρό της ΑΕΚ..), και το συζητάμε γιατί είναι άξιο λόγου. Με τους παλαιότερους άξιο λόγου ήτανε να μη γεμίσει χύσι η δεξαμενή της πούστρας.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρουμε ότι ο Φαν Φερτ ήταν έτοιμος και υγιής να παίξει;

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Navas said:

Πως ξέρουμε ότι ο Φαν Φερτ ήταν έτοιμος και υγιής να παίξει;

 

Αφου παραδεχθηκε οτι εβαλε τον Ζινι λογω ταχυτητας κ οχι ανετοιμοτητας του Φαν Φερτ, καταλαβε κ ο ιδιος τη μαλακια του. Κ παλι ομως παραμενει ΑΕΚοπροπονηταρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Αφου παραδεχθηκε οτι εβαλε τον Ζινι λογω ταχυτητας κ οχι ανετοιμοτητας του Φαν Φερτ, καταλαβε κ ο ιδιος τη μαλακια του. Κ παλι ομως παραμενει ΑΕΚοπροπονηταρα

Επίσης είπε ότι είχε γυρίσει τον αστράγαλο ο Ολλανδός τις προηγούμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς φωτό με γραμμή στο οφσάιντ των πουστηδων?

Link to comment
Share on other sites

Οτι και αν κανει ο πελαδο, βγαινει δεν βγαινει στο χορτο, εχει ποδοσφαιρικη εξηγηση και παταει στη δουλεια και στο τροπο παιχνιδιου του. Αυτο μου αρκεικαι το σεβομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, gybe21 said:

Έχει δει κανείς φωτό με γραμμή στο οφσάιντ των πουστηδων?

Ιεκ ξυνη, μαθηματα φοτοσοπ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gybe21 said:

Έχει δει κανείς φωτό με γραμμή στο οφσάιντ των πουστηδων?

Δεν ήταν λένε; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vagos21 said:

Δεν ήταν λένε; 

Ναι λένε πως δε μπήκαν σωστά οι γραμμές 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_39.png.5cf4e4d1f43072ed8c19c746817216ab.png

Ενώ αυτοί την έβαλα ολόσωστα. Φαίνεται και απ' το κούρεμα του χόρτου τι έχουν κάνει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perparim56 said:

Screenshot_39.png.5cf4e4d1f43072ed8c19c746817216ab.png

Ενώ αυτοί την έβαλα ολόσωστα. Φαίνεται και απ' το κούρεμα του χόρτου τι έχουν κάνει

H εξυπνάδα του Βίντα να τραβηχτεί μπορούσε να είναι μισό πρωτάθλημα αν κάποιος έβαζε την μπάλα στα δίχτυα μπροστά, εγώ σε αυτή την φάση πίστεψα ότι κάτι θα γίνει και θα νικήσουμε. Δυστυχώς έκανα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perparim56 said:

Screenshot_39.png.5cf4e4d1f43072ed8c19c746817216ab.png

Ενώ αυτοί την έβαλα ολόσωστα. Φαίνεται και απ' το κούρεμα του χόρτου τι έχουν κάνει

Είναι τόσο ηλίθιοι, που έχουν πάρει την γραμμή του κέντρου σαν ευθεία.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη από τους ηλίθιους.
Είναι τόσο γαύροι ήθελα να πω.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε επιστρέψει κανονικά ο Γκατσινοβιτς θα μιλούσαμε αλλιώς, αλλά...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κλασσικα στα ακρα ολοι μας . φυσικα και εκανε λαθη ο κοουτς χτες αλλιως τωρα θα ειχαμε στησει γλεντι  .Μιλαμε για τον χειροτερο ολυμπιακο  με αμυνα χωνι τερμα εναν τζολακη και ματς που ξερεις οτι βαζεις ενα γκολ  και τεειωνεις ουσιαστικα τις υποχρεωσεις σου . 

τωρα τα αν ειχε ενα βαθμο πυρετο παραπανω ο ενας απο τον αλλο παιχτη  λιγο ρολο παιζει 

μπραβο στον αλμειδα για την χρονια αλλα χτες επρεπε να το χτυπησει περισσοτερο το ματς . φαν φερτ εχεις φαν φερτ θα βαλεις 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Έχει δει κανείς φωτό με γραμμή στο οφσάιντ των πουστηδων?

Nikolakopoularos

Σε ό,τι αφορά στη φάση του ακυρωθέντος γκολ του Ολυμπιακού, είπε πως δεν ξέρει πώς μπήκαν οι γραμμές και βγήκε οφσάιντ το γκολ του Μπακαμπού

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε πουστρηδες εννοουμε πουστρηδες

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα εχει μείνει απο δυνάμεις. Η ίωση ήταν το τελειωτικό χτύπημα.

Και εγώ θεωρώ ότι έκανε λάθος με τον Φαν Βεερτ αλλά δεν είμαι και βέβαιος ότι θα άλλαζε κάτι...

Εχει κάνει ονειρική δουλειά στο στήσιμο και την φιλοσοφία της ομάδας και πρέπει να μείνει τουλάχιστον 5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, felman said:

Amfivalo poly ean gnorize oti o Zini einai dipla tou. 

Αμφίβολο επίσης, αν γνωρίζει -γενικώς- ποιός είναι ο Ζίννης .... :lol::lol::lol:

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

ρε συ Κωστη, αυτην την λογικη σου απο χθες, ειδικα απο σενα που ξερεις ΦΟΥΛ απο ιστορια, εγω δεν την καταλαβαινω.

 

Ειναι λιγες οι ΑΕΚ που θυμασαι που ηταν σαφως καλυτερες απο γαυροβαζελους και παρολα αυτα εχανε ή εφερνε ισοπαλια σε ντερμπυ? απο πού κι ως πού η απαιτηση για νικες σε αυτα τα 2 ματς και ειδικα με τοσα ματς κολλητα, με ιωσεις, δοκαρια και διωξιματα πανω σε γραμμες?

και μετα απο ΤΕΣΣΑΡΑ πριν λιγες μονο μερες στον (σημερινο Σαββιδικο) ζμποακ?

επισης το πρωταθλημα δεν ειναι μαραθωνιος? δλδ θα ακυρωσουμε ολη την υπολοιπη σεζον και θα το παμε μονο στα πλευ οφφ και στα 2 τελευταια ματς οπου ΚΑΙ ΠΑΛΙ στα πλευ οφ εχεις μαζεψει 2 ποντους παραπανω απο βαζελο (και πιθανως με ελαφρως πιο δυσκολο προγραμμα θα ελεγα εγω)?

Ρε φίλε, γι αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ δεν το χωνεύω με τίποτα ούτε το χθεσινό ούτε τη Λεωφόρο. Επειδή έχουνε δει τα μάτια μου "άπειρες" ΑΕΚ να είναι καλύτερες και να μένουν στο τέλος με το παγωτό στο χέρι και κάτι τίτλους της πούτσας τύπου "ηθική πρωταθλήτρια" και "η καλύτερη μπάλα που είδαμε" και τέτοια. Που στην τελική τα θεωρώ και κρυφο-καζούρα κάτα κάποιον τρόπο.

ΜΠΑΦΙΑΣΑ !!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ !!!

Φέτος κάτσανε συγκυρίες ... αστροσυμπαντικές. Το γήπεδο, ο Ματίας (σοβαρός προπονητής μετά από ... χιλιάδες χρόνια στην ομάδα), παίκτες σαν τον Μουκουντή, τον Πινέδα, τον Γκατσι, τους ξανθούς στο κέντρο, "ομάδα" με την έννοια της λέξης μετά από καιρό. Και σε σχέση με τους ανταγωνιστές σου μακράν καλύτερος. Όχι απλά "ευκαιρία", ο ΟΡΙΣΜΟΣ της ευκαιρίας.

Και -όπως έγραψα και στον Μήτσο το πρωί- γίνονται όσα γίνονται σε 9 μήνες πρωταθλήματος. Και ήττες και διαιτησίες και ότι θες, μαζί σου !!! Κι έχεις ΤΡΕΙΣ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΖΑΡΙΕΣ !!! ΤΡΕΙΣ !!! ΜΙΑ-ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ !!! Και έρχονται τρία 0-0 ....

Ε, δεν το χωνεύω με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν θέλω να το χωνέψω !!!!

Στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά -πόσο ήτανε μετά το οφσάιντ γκολ του μπουκουμπού- "άκουγα" τον σφυγμό μου στα αυτιά μου, στα μάτια μου, στα χέρια μου στην πλάτη μου, ΠΑΝΤΟΥ. Ντάκα-ντούκα. Λες και πέρναγε η οτομοτρίς ...

Ε, ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ, αν είναι να "πάω' στα 57 μου από την ΑΕΚ, ας "πάω" -δε λέω- αλλά πάνω σε καμιά "χαρά" που δεν θα μπορέσω -και καλά- να την αντέξω, όχι έτσι ....

____________________________________

ΥΓ Αυτό που γράφεις περί "ακύρωσης" της σεζόν, μακριά από μένα και ΠΟΤΕ δεν αμφισβήτησα ούτε τον Αλμέιδα ούτε το τι έχουμε δει από την ομάδα. Εκτός -και επιμένω σε αυτό- ότι την "ΑΕΚ του Νοέμβρη" ΔΕΝ την ξαναείδα ποτέ κι αυτό με πειράζει, με στεναχωρεί. Επειδή ήταν ονειρεμένη, μοναδική, πέρα από τα Ελληνικά δεδομένα. Έτσι όπως την θέλω.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε πουστη μου με τον Φαν Μπαστεν εεεε σορι Φαν Βερτ 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×