Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ευτυχώς την Κυριακή παίζουμε εκτός, γιατι με τη γκρίνια που έχει πιάσει τον κόσμο θα είχαμε άσχημες ιστορίες. Πάλι καλά στο τελευταίο εντός θα γίνει η απονομή και θα υπάρχει ευδαιμονια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ευτυχώς την Κυριακή παίζουμε εκτός, γιατι με τη γκρίνια που έχει πιάσει τον κόσμο θα είχαμε άσχημες ιστορίες. Πάλι καλά στο τελευταίο εντός θα γίνει η απονομή και θα υπάρχει ευδαιμονια.

Oi vazeloi na deis grinia file @mporat

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ευτυχώς την Κυριακή παίζουμε εκτός, γιατι με τη γκρίνια που έχει πιάσει τον κόσμο θα είχαμε άσχημες ιστορίες. Πάλι καλά στο τελευταίο εντός θα γίνει η απονομή και θα υπάρχει ευδαιμονια.

Είναι δύσκολες οι καταστάσεις, οριακές, ο καθένας αντιδράει διαφορετικά. Ας ελπίσουμε την Κυριακή το βράδυ να είναι όλα όπως πρέπει. αλλά κ να μην είναι, παρόλο την τεραστια πίκρα που θα έχουμε, ξέρουμε ότι η επόμενη μέρα θα είναι καλύτερη 

Link to comment
Share on other sites

μονο περηφανια για τον προπονητη και τους παιχτες και ας εφεραν δυο κολλητα 0-0 αφησαν οτι ειχαν και δεν ειχαν στο γηπεδο προσπαθωντας να τα βγαλουν περα σε ενα απιθανα δυσκολο προγραμμα που τους ειχαν στησει, απεναντι στα αναπαντεχα των ιωσεων και της γενικης ατυχιας.

το παρεις δεν το παρεις εγω προσωπικα ετσι ονειρευομαι την ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

μονο περηφανια για τον προπονητη και τους παιχτες και ας εφεραν δυο κολλητα 0-0 αφησαν οτι ειχαν και δεν ειχαν στο γηπεδο προσπαθωντας να τα βγαλουν περα σε ενα απιθανα δυσκολο προγραμμα που τους ειχαν στησει, απεναντι στα αναπαντεχα των ιωσεων και της γενικης ατυχιας.

το παρεις δεν το παρεις εγω προσωπικα ετσι ονειρευομαι την ΑΕΚ 

Μου τελείωσαν το δικεφαλάκια αλλά 100% μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαζουν οι βαζελοι, γκρινιαζουμε εμεις, χαπι οι γαυροι που τους φταιει η διαιτησια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billy21 said:

Δυστυχώς θα πρέπει σαν ΑΕΚ να ζήσουμε κ με το ότι θα χάσουμε πιθανόν το πρωτάθλημα λόγω ιώσεων. 

Μόνο έτσι δεν τον είχαμε χάσει μέχρι τώρα. 

Κατ' ιδίαν ο @amdλέει ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει η Δευτέρα Παρουσία την ώρα που βάζει ο διαιτητής τη σφυρίχτρα στο στόμα και ενώ του έλεγα ότι είναι υπερβολικός, αρχίζω και πιστεύω ότι είναι ένα απολύτως εφικτό σενάριο. 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με δεύτερη ανάγνωση, το μόνο λάθος του Αλμέιδα είναι ότι όντως έπρεπε να μπει ο Φαν Βεερτ.

Λέει ο Αλμέιδα "Πίστευα ότι σε λίγα λεπτά με την ταχύτητα που έχει θα βρει διαφορετικές ευκαιρίες. Εχει διαφορετικά στοιχεία από τον Φαν Βέερτ. "

Όμως, σε αυτά τα λεπτά η ΑΕΚ δεν έχει θέμα ταχύτητας. Έχει κατασκηνώσει στην αντίπαλη περιοχή, πιέζει και άρα θέλει τα στοιχεία του Φαν Βέερτ. Δηλαδή ενός περιοχίστα με καλές τοποθετήσεις και εκτέλεση με την μία επαφή.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, felman said:

Oi vazeloi na deis grinia file @mporat

Δεν έχω ασχοληθεί να δω πώς το αντιμετωπίζουν αυτοί. Πάντως τους παρατηρώ εδώ και καιρό στα σοσιαλ, μιλάνε όπως ακριβώς μιλούσαν κι οι βου το 2018. Έχουν ξαμολυθει και γράφουν παντού. 

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις της στατιστικής, να πούμε κάπου εδώ ότι ο Γκαρσία χθες δεν έκανε γκολ τη μία από τις τέσσερις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Μόνο έτσι δεν τον είχαμε χάσει μέχρι τώρα. 

Κατ' ιδίαν ο @amdλέει ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει η Δευτέρα Παρουσία την ώρα που βάζει ο διαιτητής τη σφυρίχτρα στο στόμα και ενώ του έλεγα ότι είναι υπερβολικός, αρχίζω και πιστεύω ότι είναι ένα απολύτως εφικτό σενάριο. 

Θα πάμε μέχρι τέλους. Αντέξαμε άλλα κ άλλα, σίγουρα θα αντέξουμε κ τον πρωταθλητισμό. Με μεγαλύτερη ευχαρίστηση.

Link to comment
Share on other sites

Και μακάρι να πηγαίνει κάθε χρονιά κάνοντας πρωταθλητισμό. Αυτή πρέπει να είναι η ΑΕΚ. Να διεκδικεί το ρπωτάθλημα, να διεκδικεί τίτλους. Η ιστορία έχει δείξει ότι δεν σε αφήνει έτσι όταν το κάνεις με συνέπεια. 

Link to comment
Share on other sites

Nάχαμε να λέμε τωρα...

Ας ειχαμε ομαδα να νικησει ζελα και γαβρο να το σηκωσουμε...

Προσωπικα αν το χασουμε...που μαλλον θα το χασουμε γιατι ο γαβρος θανοίξει μπουτια...

δεν θα επικαλεστω κανεναν Καμπακωφ και σια μαλακακορακα ΑΕ....

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ κι ο βαζελος έχει τρεις ισοπαλίες εντός στα πλειοφ.

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον Γκαρσια οκ, οπως ειπωθηκε ξανα αν ηταν και φινισερ θα επαιζε στην Τσελσι ως αντι-Ντρογμπα.

 

εμεις το καλοκαιρι του αλλαξαμε θεση και θελουμε και τελειωματα. 

 

τις μισες ευκαιριες που χανει εντωμεταξυ αλλοι (οι φινισερ) δεν θα τις εχαναν, γιατι απλα δεν μπορουν καν να ντρμπλαρουν ή να τρεξουν τοσο γρηγορα και δυναμικα οι περισσοτεροι.

 

ακομα δλδ κι ο Μακαμπου δεν ξερω αν θα μου αρεσε περισσοτερο, ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώντας ότι χθες το πρωτάθλημα χάθηκε, διότι ΑΕΚ είσαι, δεν θα σου παρουσιαστούν πολλές ευκαιρίες...

Με δεδομένο ότι χθες είχαμε το τελευταίο ντέρμπι μιας χρονιάς που θα θυμόμαστε για πάντα...

Το συμπέρασμα μου είναι ότι ακόμα και χωρίς το πρωτάθλημα, νιώθω ευτυχής που βίωσα αυτή τη σεζόν. Ανήκω σε μια γενιά που ενηλικιώθηκε όταν άρχισαν οι χοντρές μαλακίες στην ΑΕΚ. Όταν έγινα 18 και πλέον μπορούσα να πηγαίνω στην Αθήνα για την ομαδα χωρίς να δίνω λογαριασμό, ειχε έρθει ο βάτραχος με Ψωμιάδη στην διοίκηση. Οι πρώτες μου πουλμανατες εκδρομές στο Ν. Γκούμας ήταν για να μείνουμε απ' έξω. Ακολούθησε η λαίλαπα Νικολαΐδη που γάμησε πατοκορφα το dna της ΑΕΚ. ΑΕΚτζηδες αποκήρυξαν την ΑΕΚ της δεκαετίας του 90, τη Νέα Φιλαδέλφεια, την ίδια την ΑΕΚ. Ζούσαμε σκληρές εποχές τότε και καλό είναι ακόμα κι αν συγχωρούμε, να μην ξεχνάμε.

Ρουφιανιες, διχόνοια, μίσος. Αγνό μίσος από εμάς για όσους ήταν στη θύρα 6 του ΟΑΚΑ, αγνό μίσος απο αυτούς για όσους ήμασταν στο πέταλο. Χαζοχαρουμενη ΑΕΚ, χαρουμενακια, πάρτυ και πτωματιλα. Σταδιακή παρακμή. Αντίπαλος μας κάτι περίεργοι βουλγαροι μιας και στον Πειραιά χάναμε με συνοπτικές διαδικασίες. Υποβιβασμός, επιστροφή στην κατηγορία με παίχτες και προπονητές ντροπή για την ΑΕΚ. Χυσαποθηκη της Ευρώπης, περίγελος του κάθε πικραμένου στην Ελλάδα, επικά ξεφτιλισματα από τον γαύρο.

Ήμασταν ΑΕΚ και μας έκανε κακό. Δεν περνούσαμε όμορφα. Απαξιώθηκε και η ιδέα της επιστροφής στη Φιλαδέλφεια λόγω αργοπορίας αλλά και πολύ χαμηλού αγωνιστικού επιπέδου.

Και φέτος, από τον Οκτώβρη και μετά ζούμε μια ΑΕΚ από αυτές που οι μεγάλοι αναπολουσαν. Μια ΑΕΚ που μας αρρωσταίνει, μας καυλώνει. Μια ΑΕΚ που μας έφερε κοντά, έκανε νέες παρέες, μεγάλωσε ήδη υφιστάμενες. Είναι μαγικό αυτό που ζήσαμε φέτος γιατί ζήσαμε αχόρταγα βραδια, ανυπόμονα πρωινά και ζορικα μεσημέρια. Τα ραντεβού στο γνωστό μέρος, τα δρομολόγια στο αεροδρόμιο για να πάρω και να αφήσω τον μλκ που μου χάλασε τον φούρνο, α μαζέματα, οι παραισθήσεις που προκάλεσαν διάφορες ουσίες που δεν έχουν θέση στον αθλητισμό, αλλά κουμπώνουν ωραία οι πουτανες.

Πονάει η απώλεια του πρωταθλήματος αλλά μας αξίζει ένα μπράβο. Σε όλους μας. Παίχτες, διοίκηση, κόσμο. Μπράβο για την πανέμορφη ιστορία που φτιάξαμε φέτος, μπράβο για τις αναμνήσεις που δημιουργήσαμε.

Ανεξάρτητα από το τι θα γίνει την Κυριακή, χρωστάμε στους εαυτούς μας να κλείσουμε τη χρονια όπως πρέπει την τελευταία αγωνιστική. Με ατελείωτη αγάπη για την ΑΕΚ. Για εμάς. Όλους εμάς.

Υγραινοντας τη βραδινή μας πλάνη...

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 14
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τον Γκαρσία είναι ότι καλείται να κάνει πράγματα που έκανε ο Αραούχο και γι αυτό παει με λιγότερη ενέργεια στα τελειώματα. Δείγμα του ποσο κομβικος ήταν ο Αραούχο που πίεζε, έκοβε και έδινε ασιστ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tsosmi said:

My 2 cents  λοιπόν κι εγώ ,

Μετά το ματς με τις ζελες ακολούθησα τακτική @AG21και μπήκα στη τρύπα μου. 

Φίλε μετά από τόσα χρόνια σαν ΑΕΚτζης και έχοντας τελειοποίηση αυτή τη τακτική μπορώ να σου πω ότι από εχθές δεν πιάνει και πλέον επεξεργαζομαι τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω το π;όνο που μου προκαλεί η αγάπη μου γι΄αυτην την ομάδα. 

Δυστιχως όλες οι εναλλακτικές που έχω σκεφτεί μέχρι τώρα θα με οδηγήσουν αργά ή γρηγορα είτε στο νοσοκομείο, είτε στο Α. Τ., είτε στο νεκροτομειο είτε στο μεευτηριο για τρίτη φορά. 

Σε όλες τις περιπτωσεις δεν θα κάνω κακό μόνο στον εαυτό μου αλλά και σε άλλους που δεν θα το αντεξω ενώ στη τελευταία δεν θέλω να φέρω στο κόσμο ακόμα ένα ΑΕΚτζης. Πραγματικά Φτάνουν δύο. Πόσους θα καταστρέψω? 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει ελάχιστες φορές για να σώσω τη ψυχική υγεία μου. Αυτή τη φορά ήταν επιβεβλημένο 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, stavros 9-11 said:

Θεωρώντας ότι χθες το πρωτάθλημα χάθηκε, διότι ΑΕΚ είσαι, δεν θα σου παρουσιαστούν πολλές ευκαιρίες...

Με δεδομένο ότι χθες είχαμε το τελευταίο ντέρμπι μιας χρονιάς που θα θυμόμαστε για πάντα...

Το συμπέρασμα μου είναι ότι ακόμα και χωρίς το πρωτάθλημα, νιώθω ευτυχής που βίωσα αυτή τη σεζόν. Ανήκω σε μια γενιά που ενηλικιώθηκε όταν άρχισαν οι χοντρές μαλακίες στην ΑΕΚ. Όταν έγινα 18 και πλέον μπορούσα να πηγαίνω στην Αθήνα για την ομαδα χωρίς να δίνω λογαριασμό, ειχε έρθει ο βάτραχος με Ψωμιάδη στην διοίκηση. Οι πρώτες μου πουλμανατες εκδρομές στο Ν. Γκούμας ήταν για να μείνουμε απ' έξω. Ακολούθησε η λαίλαπα Νικολαΐδη που γάμησε πατοκορφα το dna της ΑΕΚ. ΑΕΚτζηδες αποκήρυξαν την ΑΕΚ της δεκαετίας του 90, τη Νέα Φιλαδέλφεια, την ίδια την ΑΕΚ. Ζούσαμε σκληρές εποχές τότε και καλό είναι ακόμα κι αν συγχωρούμε, να μην ξεχνάμε.

Ρουφιανιες, διχόνοια, μίσος. Αγνό μίσος από εμάς για όσους ήταν στη θύρα 6 του ΟΑΚΑ, αγνό μίσος απο αυτούς για όσους ήμασταν στο πέταλο. Χαζοχαρουμενη ΑΕΚ, χαρουμενακια, πάρτυ και πτωματιλα. Σταδιακή παρακμή. Αντίπαλος μας κάτι περίεργοι βουλγαροι μιας και στον Πειραιά χάναμε με συνοπτικές διαδικασίες. Υποβιβασμός, επιστροφή στην κατηγορία με παίχτες και προπονητές ντροπή για την ΑΕΚ. Χυσαποθηκη της Ευρώπης, περίγελος του κάθε πικραμένου στην Ελλάδα, επικά ξεφτιλισματα από τον γαύρο.

Ήμασταν ΑΕΚ και μας έκανε κακό. Δεν περνούσαμε όμορφα. Απαξιώθηκε και η ιδέα της επιστροφής στη Φιλαδέλφεια λόγω αργοπορίας αλλά και πολύ χαμηλού αγωνιστικού επιπέδου.

Και φέτος, από τον Οκτώβρη και μετά ζούμε μια ΑΕΚ από αυτές που οι μεγάλοι αναπολουσαν. Μια ΑΕΚ που μας αρρωσταίνει, μας καυλώνει. Μια ΑΕΚ που μας έφερε κοντά, έκανε νέες παρέες, μεγάλωσε ήδη υφιστάμενες. Είναι μαγικό αυτό που ζήσαμε φέτος γιατί ζήσαμε αχόρταγα βραδια, ανυπόμονα πρωινά και ζορικα μεσημέρια. Τα ραντεβού στο γνωστό μέρος, τα δρομολόγια στο αεροδρόμιο για να πάρω και να αφήσω τον μλκ που μου χάλασε τον φούρνο, α μαζέματα, οι παραισθήσεις που προκάλεσαν διάφορες ουσίες που δεν έχουν θέση στον αθλητισμό, αλλά κουμπώνουν ωραία οι πουτανες.

Πονάει η απώλεια του πρωταθλήματος αλλά μας αξίζει ένα μπράβο. Σε όλους μας. Παίχτες, διοίκηση, κόσμο. Μπράβο για την πανέμορφη ιστορία που φτιάξαμε φέτος, μπράβο για τις αναμνήσεις που δημιουργήσαμε.

Ανεξάρτητα από το τι θα γίνει την Κυριακή, χρωστάμε στους εαυτούς μας να κλείσουμε τη χρονια όπως πρέπει την τελευταία αγωνιστική. Με ατελείωτη αγάπη για την ΑΕΚ. Για εμάς. Όλους εμάς.

Υγραινοντας τη βραδινή μας πλάνη...

den exw reactio reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 💛💛💛💛💛💛💛💛💛

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AG21 said:

Φίλε μετά από τόσα χρόνια σαν ΑΕΚτζης και έχοντας τελειοποίηση αυτή τη τακτική μπορώ να σου πω ότι από εχθές δεν πιάνει και πλέον επεξεργαζομαι τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω το ποσό που μου προκαλεί η αγάπη μου γιαυτην την ομάδα. 

Δυστιχως όλες οι εναλλακτικές που έχω σκεφτεί μέχρι τώρα θα με οδηγήσουν αργά ή γρηγοραείτε στο νοσοκομείο, είτε στο Α. Τ., είτε στο νεκροτομειο είτε στο μεευτηριο για τρίτη φορά. 

Σε όλες τις περιπτωσεις δεν θα κάνω κακό μόνο στον εαυτό μου αλλά και σε άλλους που δεν θα το ανρεξω ενώ στη τελευταία δεν θέλω να φέρω στο κόσμο ακόμα ένα ΑΕΚτζης. Πραγματικά Φτάνουν δύο. Πόσους θα καταστρέψω? 

Εγώ την ώρα του αγώνα πήρα ηρεμιστικό (δεν κάνω πλάκα), ένιωθα δύσκολα και είχα μαζί μου το γιο μου και τον ανηψιο μου να προσέχω οπότε είχα και επιπλέον άγχος. 

 

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να βρω τρόπο να μην επηρεάζει η ΑΕΚ την καθημερινότητα μου αλλά δεν, προσπαθώ να μην το βλέπουν έτσι τα παιδιά μου τουλάχιστον 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

39 φτάσαμε  και δεν ήθελα να έρθω γραφείο σήμερα. Αρρώστια 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vagos21 said:

39 φτάσαμε  και δεν ήθελα να έρθω γραφείο σήμερα. Αρρώστια 

Μικρός είσαι ακόμα. 

😁

  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

μολις μιλουσα με βαζελο. 

 

"ειδες που σου ειπα οτι θα το παρετε?" μου λεει. "δεν θα μας χαριστει ο Μαρινακης θα δεις και δεν πειθουμε. Εσεις πιστευω θα τον παρετε τον Αρη".

 

Θελω να πω μην απογοητευομαστε εντελως ακομα, υπαρχει ελπιδα, ΜΗΝ το παρατραβαμε γενικα.

νικη εμεις, εκει ειναι το ζουμι. Και αν γινει το κακο στο άλλο οκ τι να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×