Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - γαύρος (playoff, 8η αγ.): 03/05/23, 20:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

47 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Μοχαμάντι
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Μοχαμάντι
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

52 minutes ago, Νονός said:

Ρε φίλε, γι αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ δεν το χωνεύω με τίποτα ούτε το χθεσινό ούτε τη Λεωφόρο. Επειδή έχουνε δει τα μάτια μου "άπειρες" ΑΕΚ να είναι καλύτερες και να μένουν στο τέλος με το παγωτό στο χέρι και κάτι τίτλους της πούτσας τύπου "ηθική πρωταθλήτρια" και "η καλύτερη μπάλα που είδαμε" και τέτοια. Που στην τελική τα θεωρώ και κρυφο-καζούρα κάτα κάποιον τρόπο.

ΜΠΑΦΙΑΣΑ !!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ !!!

Φέτος κάτσανε συγκυρίες ... αστροσυμπαντικές. Το γήπεδο, ο Ματίας (σοβαρός προπονητής μετά από ... χιλιάδες χρόνια στην ομάδα), παίκτες σαν τον Μουκουντή, τον Πινέδα, τον Γκατσι, τους ξανθούς στο κέντρο, "ομάδα" με την έννοια της λέξης μετά από καιρό. Και σε σχέση με τους ανταγωνιστές σου μακράν καλύτερος. Όχι απλά "ευκαιρία", ο ΟΡΙΣΜΟΣ της ευκαιρίας.

Και -όπως έγραψα και στον Μήτσο το πρωί- γίνονται όσα γίνονται σε 9 μήνες πρωταθλήματος. Και ήττες και διαιτησίες και ότι θες, μαζί σου !!! Κι έχεις ΤΡΕΙΣ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΖΑΡΙΕΣ !!! ΤΡΕΙΣ !!! ΜΙΑ-ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ !!! Και έρχονται τρία 0-0 ....

Ε, δεν το χωνεύω με ΤΙΠΟΤΑ. Δεν θέλω να το χωνέψω !!!!

Στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά -πόσο ήτανε μετά το οφσάιντ γκολ του μπουκουμπού- "άκουγα" τον σφυγμό μου στα αυτιά μου, στα μάτια μου, στα χέρια μου στην πλάτη μου, ΠΑΝΤΟΥ. Ντάκα-ντούκα. Λες και πέρναγε η οτομοτρίς ...

Ε, ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ, αν είναι να "πάω' στα 57 μου από την ΑΕΚ, ας "πάω" -δε λέω- αλλά πάνω σε καμιά "χαρά" που δεν θα μπορέσω -και καλά- να την αντέξω, όχι έτσι ....

____________________________________

ΥΓ Αυτό που γράφεις περί "ακύρωσης" της σεζόν, μακριά από μένα και ΠΟΤΕ δεν αμφισβήτησα ούτε τον Αλμέιδα ούτε το τι έχουμε δει από την ομάδα. Εκτός -και επιμένω σε αυτό- ότι την "ΑΕΚ του Νοέμβρη" ΔΕΝ την ξαναείδα ποτέ κι αυτό με πειράζει, με στεναχωρεί. Επειδή ήταν ονειρεμένη, μοναδική, πέρα από τα Ελληνικά δεδομένα. Έτσι όπως την θέλω.

Να σου πω και ´γω.

Στα 5-6 τελευταια ματς δεν έχω κοιμηθει πολύ τη νύχτα. Σε πολλά ματς φετος φοβαμαι μην πάθω τίποτα, σοβαρά, γιατί είμαστε και σε καποιες ηλικίες πλέον. Και χθες είχα τρελαθεί κι εγώ. Στο τελευταίο τέταρτο ειδικά τα χρειάστηκα από το άγχος και την ένταση.

ΑΛΛΑ είδα ότι  προσπάθησαν και στα 2 τελευταια ντερμπυ, οι άλλοι επαιζαν αμυνα, μπήκαμε με ατυχιες, χάσαμε πολύ σοβαρες ευκαιριες, Ε ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΠΑΡΤΣΑ.

Ειμαι ο πρώτος που γράφω χρονια ότι ο πρώτος είναι πρώτος και ο δευτερος τίποτα, αλλά ταυτοχρονα γράφω συνεχεια και περι κανονικής ΑΕΚ που φαίνεται πιθανοτατο να έχει και συνεχεια και αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΝ το 18 (και το έλεγα και τοτε σπάζοντας παπαρια πιθανως, αλλά αυτή ήταν η αλήθεια μου). Είναι πολύ σημαντικό το πρωτάθλημα, αλλά είναι σημαντικό να θυμηθούμε και πού ήμασταν μέχρι τον προηγούμενο Αύγουστο και τι προοπτική φαίνεται σήμερα ΚΑΙ για το μελλον.

Από εκεί και περα. Θεωρω ότι έχουμε πάρει ΧΟΝΤΡΙΚΑ τους πόντους που αξίζαμε (με μεγάλη εκκρεμότητα την Λεωφόρο και τα 2 πεναλτυ αλλά οκ), ή έστω λιγο λιγότερους από οσους αξίζαμε.

Ταυτοχρονα ομως θεωρω ότι ο βαζελος έχει πάρει πολύ περισσοτερους πόντους από οσους άξιζε. Προχειρα-προχειρα θυμαμαι 2 φορες τυχαίες νικες στο Βικελιδης, ένα πεναλτυ στο 95 στον Κουρμπελη στα Γιάννενα που πρώτα είχε κάνει χερι, ένα ηλιθιο πεναλτυ του Κουταρσκι στην Τούμπα, διάφορα άλλα βαρισια πεναλτυ, τυχαίο πέναλτυ και εντελώς τυχαία νικη στα πλευ οφ στην Τούμπα, ιώσεις και στην συνεχεια δοκάρια στο μεταξύ μας στην Λεωφόρο για τα πλευ οφ και φυσικά η ήττα μας με τα 2 πεναλτυ στην Λεωφόρο. Και τουλαχιστον απορία (για να μην πούμε σκιές) για το πώς κατέβηκε κι επαιξε ο γαυρος στην Λεωφόρο για τα πλευ οφ, αλλά και το πόσο άνετα οι οπαδοι του γαυρου αποφασισαν (με την συμπεριφορά τους) να παίξουν κεκλεισμενων  των θυρών μαζί τους  στο επόμενο ματς. Και έχουμε φτάσει τελος πάντων εδώ σήμερα (ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ) και συζηταμε ολοι ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ότι οι γαύροι θα τους αφησουν να κερδισουν στο Καραισκακης.

Ε, δλδ ΠΟΣΟ να κατηγορήσω (γιατί την έχω κατηγορήσει κι εγώ καποιες φορες)  μια ομαδα που ξεκίνησε μην γνωρίζοντας αν θα βγει πάλι 30 πόντους πίσω, έφτασε να είναι η καλυτερη ομαδα στην Ελλάδα, να παίζει μπαλαρα, να αξίζει το πρωτάθλημα (το λενε πανω κάτω ολοι οι σοβαροί), να το χάσει αν το χάσει στο φτερό από τον αντίπαλο που έχει τις συνθηκες που περιέγραψα παραπανω, που έσπασε διάφορα αρνητικα ρεκόρ που μας μαράζωναν και που πέρασε άνετα τον γαυρο στο κυπελλο και είναι ΚΑΙ στον τελικο κυπελλου; 
 

Και ΠΟΣΟ να κατηγορήσω τον Αλμειδα και τους καθε Γκαρσια, Πινεδα, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Βίντα, Μουκουντι, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Σιμανσκι, Γιονσον  κλπ που μας έφεραν στην παραπανω κατάσταση φετος; Μαζι με την γηπεδαρα που έφτιαξε ο κυρ Μητσος (με ολα τα στραβα του κι αυτος αλλά το παλεύει πολύ καλύτερα φετος σε ολα) και που ο κόσμος γεμίζει και πορωνει την ομάδα σε κάθε ματς;
 

Τι να κατηγορήσω και ποιον; 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συνέλθει ακόμα . Δε με νοιάζει ούτε του χρόνου ούτε τίποτα. Με νοιάζει οτι μακράν του 2ου η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα για τη σεζόν 2022-2023 μπορεί να μην πάρει το πρωτάθλημα. Ίσως αν ήμασταν μια ομάδα μαθημένη σε τίτλους ανα τα χρόνια να ήταν αλλιώς.

Τώρα μπαίνουμε σε ένα τρυπάκι που λέμε αν οχι τώρα πότε; Δεν έχω χάσει τις ελπίδες μου αλλά πραγματικά απο προχθές δε μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα ποδοσφαιρικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα δούμε στο γήπεδο αυτά που λέει ο μάγκας (δεν ασχολούμαι με την αστειότητα περι διαιτησίας )

 

Την προτίμησή του στην ΑΕΚ, ώστε να είναι η ομάδα που θα στεφθεί πρωταθλήτρια της φετινής Super League 1, εξέφρασε ο Άκης Βαρδαλάκης!

Ο Ολυμπιακός έμεινε εκτός τίτλου και μαθηματικά πλέον κι έτσι ο γνωστός οπαδός των Πειραιωτών, που παρουσιάζει την εκπομπή «Θύρα 7» μαζί με τον Τάκη Τσουκαλά, προχώρησε σε σχετική ανάρτηση στο facebook.

Το νόημα των όσων έγραψε μέσες άκρες είναι πως τον Ολυμπιακό συμφέρει να πάρει το πρωτάθλημα η ΑΕΚ, ώστε ο Παναθηναϊκός να διαμαρτυρηθεί απέναντι στην Ένωση για όσα συμβαίνουν φέτος στη διαιτησία. «Αλλιώς ο Μελισσανίδης θα λέει ότι άδικα τον κατηγορήσαμε και θα συνεχίσει τα ίδια και τη νέα σεζόν».

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Άκης Βαρδαλάκης

Εκτιμω Νικολα μου οτι ο τσιφ/καραγκιοζης δεν το ειπε τυχαια..

Με πιάνεις ετσι ?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dali 21R said:

Δεν έχω συνέλθει ακόμα . Δε με νοιάζει ούτε του χρόνου ούτε τίποτα. Με νοιάζει οτι μακράν του 2ου η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα για τη σεζόν 2022-2023 μπορεί να μην πάρει το πρωτάθλημα. Ίσως αν ήμασταν μια ομάδα μαθημένη σε τίτλους ανα τα χρόνια να ήταν αλλιώς.

Τώρα μπαίνουμε σε ένα τρυπάκι που λέμε αν οχι τώρα πότε; Δεν έχω χάσει τις ελπίδες μου αλλά πραγματικά απο προχθές δε μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα ποδοσφαιρικό.

Το αν όχι τώρα πότε το λεμε σε καποιο βαθμο γιατί δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο γέρος το καλοκαίρι.Μπορει να έχουμε συνέχεια μπορεί να τα διαλύσει όλα.

Δηλαδή πέρα από αυτούς που μας εχθρευονται πρέπει να έχουμε ματια και στην πλάτη μας.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Εκτιμω Νικολα μου οτι ο τσιφ/καραγκιοζης δεν το ειπε τυχαια..

Με πιάνεις ετσι ?

Τι εννοεί ο παίκτης?

Link to comment
Share on other sites

Η πιο τραγική εξέλιξη βέβαια την Τετάρτη θα ηταν τελικά να νικαγε ο βαζελος και μεις να μέναμε στην ισοπαλία ή ακόμα χειρότερα να είχε μετρήσει το γκολ του γαυρου. Τώρα έτσι όπως έγινε δεν χάθηκε η ελπίδα για πρωτάθλημα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω να δω αν θα βγαλει ανακοινωση η θυρα 7 οτι οφειλει η Ολυμπιακαρα να νικαει τον "αιωνιο" ακομα και σε φιλικα.

 

Τι οχι?

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nestoridis21 said:

Τι εννοεί ο παίκτης?

Eτσι όπως το σκέφτομαι εγώ , έχει κάποια λογική  .... από τη μία, έτσι όπως το λέει το σκουπίδι-Ακης 
να υπάρξει μετωπική κόντρα δική μας  με τον βάζελο σε όλα πλέον, αν πάρουμε τον τίτλο....
και να συνταχθεί ο βάζελος ακόμα περισσότερο με το γαύρο στη συνέχεια στα εξωαγωνιστικά, της επο κλπ  (όχι ότι δεν ήταν ήδη φέτος σε αρκετό βαθμό)
Και από την άλλη .... αν το σηκώσει φέτος ο δικός μας, όσο να ναι θα ξεκαβλώσει για του χρόνου .... και το αντίθετο βέβαια,
αν δεν το πάρουμε ο δικός μας θα λυσσάξει κ θα κάνει του χρόνου χειρότερα (έτσι όπως το βλέπουν αυτοί και διόλου απίθανο και ο Βαγγέλας)
Αρα αυξάνονται όπως και να το κάνεις οι πιθανότητες για το γαύρο του χρόνου,  αν το σηκώσουμε εμείς φέτος.... 
Μην ξεχνάμε ότι οι συγκεκριμένοι οργανωμένοι της λ7 είναι λες και μιλάει ο ίδιος ο χοντρός .... 
και ότι όσο και να υπάρχει αυτή η κόντρα Μελ - χοντρού ειδικά τον τελευταίο χρόνο και το μίσος με ΑΕΚ,
όλοι αυτοί μισούν ακόμα περισσότερο το βάζελο, διαχρονικά ..... και δε θέλουν να σηκώνει πρωταθλήματα - κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

ξαναγραφω αλλο Ακης εκπομπη, αλλο ανακοινωση θυρας 7. ΟΧΙ οτι δεν μπορουν να βγαλουν ανακοινωση για τα ματια του κοσμου, αλλα τουλαχιστον να εκτεθουν καπως επισημως στο τι θελουν. Εκτος αν ειναι ευθεως ο,τι πει το αφεντικο και δεν τους νοιαζει.

Να τους δουμε λοιπον. Εστω αυτο, οχι καφενειακες κουβεντες και τελος.

Link to comment
Share on other sites

παρότι πριν καμιά βδομάδα πίστευα 100% το αντίθετο, έχω ένα προαίσθημα τις τελευταίες μέρες ότι δεν θα το δώσουν τελικά το ματς...
πράγμα που συνεπάγεται ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να περάσει με διπλό ο βάζελος , ειδικά στην κατάσταση που βρίσκεται κ δείχνει να έχει κάνει κακάκια από το άγχος!
Μπορεί να είναι και από απλή ελπίδα βέβαια 😋...... οψόμεθα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλάθι του Σλούκα πανηγύριζαν στα αποδυτήρια  λέει ο άλλος και όχι την ισοπαλία :)

 

γαυ.jpg

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nestoridis21 said:

Τι εννοεί ο παίκτης?

Τοπε για το ξεκαρφωμα..εκτιμω..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Ένας φίλος ήρθε απόψε απ' τα παλιάααααα" και ... "ανθρώπινες στιγμές",

:angry::angry::angry: ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ :angry::angry::angry:

pamaf.jpg

Κι εγώ ο μαλάκας έψαχνα το κουτί με τα Λεξοτανίλ .....

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

μανταλος αρρωστος, τον κολλησε το σωκρατακο... τρυπημα 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ReBo said:

Οσο δεν ακουγεται ακομη ειτε  επιθανατιος σερβικος ρογχος,

ειτε metoo καταγγελία  κατεριναρας στανισης ,

τουτη η νυχτα δεν ολοκληρωνει το σκοπο της.

Αναμενω.

Σας αγαπω ρε μαλακες 

Το μικροφωνο στο Μπαρμπαλεξη σε περιμενει να πεις λαιβ αυτη τη φορα ΑΕΚτζιδικες κουβεντες.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×