Jump to content

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΕΚΑΡΑ - Βόλος (Φιέστα, 14/05/23, 20:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

43 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Νομίζω ότι όλους μας τρέλαινε η ιδέα να μη δικαιωθεί αυτή η ομάδα. 

στο ματς με γαυρο ,ξεκινησα με το διαρκειας στη τσεπη να κατεβω γηπεδο , γυρισα πισω στο σχηματαρι και το ειδα σπιτι μονος μου

 

Ποτε ξανα δεν ειχα βγαλει τοσο αγχος με ΑΕΚ, ειτε επροκειτο για ποδοασφαιρο ,μπασκετ  η' αν θα σφραγισει εισητηρια ο δημητρελος στην εφορια Αμαρουσιου

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Να σας αγχώσω κ άλλο.... να μην σας αγχώσω.... δεν ξέρω. Το σκέφτομαι. Να φερθώ απάνθρωπα? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Να σας αγχώσω κ άλλο.... να μην σας αγχώσω.... δεν ξέρω. Το σκέφτομαι. Να φερθώ απάνθρωπα? 

μετα την προσωπικη δικαιωση στον εαυτο μου, εγω Θα αγχωθω ξανα στην κληρωση για τα προκριματικα των ομιλων

 

ακομα κι αν χρειαστει να βαρεσουμε 8 πεναλτι για να παρουμε το κυπελλο απο τον κλεφτοκοτα

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mike said:

Σε σημειο που αδυνατουσα να παρακολουθησω καποιο ματς με κοσμο γυρω μου, ακομα και με τον αδερφο μου.

Αφού αυτός πήγαινε για ψάρεμα ρε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

μετα την προσωπικη δικαιωση στον εαυτο μου, εγω Θα αγχωθω ξανα στην κληρωση για τα προκριματικα των ομιλων

 

ακομα κι αν χρειαστει να βαρεσουμε 8 πεναλτι για να παρουμε το κυπελλο απο τον κλεφτοκοτα

Εμένα το μοναδικό μου άγχος είναι μετά το νταμπλ, να ξυπνήσει απ το σωστό πλευρό ο μεγιστάνας. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Εμένα το μοναδικό μου άγχος είναι μετά το νταμπλ, να ξυπνήσει απ το σωστό πλευρό ο μεγιστάνας. 

αμα παθει κατι αυτος πριν εδραιωθει η Αυτοκρατορια , το ψαρεμα ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

αμα παθει κατι αυτος πριν εδραιωθει η Αυτοκρατορια , το ψαρεμα ειναι μονοδρομος

Να επενδύσει κ άλλο στην ομάδα θέλω. Να μην έχουμε νέο 18. Υγεία να χει ο άνθρωπος να φτάσει τα 100 κατά τα λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Να επενδύσει κ άλλο στην ομάδα θέλω. Να μην έχουμε νέο 18. Υγεία να χει ο άνθρωπος να φτάσει τα 100 κατά τα λοιπά.

Μηπως ηρθε η ωρα που θα επενδυσει και καποιος αλλος?

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υτπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο το καλοκαίρι να μην του κάνει οτι του ζητήσει ο Αργεντίνος. Με γήπεδο και του χρόνου τεζαριστό, με σίγουρη προοπτική Ευρώπης κλπ αρα φρέσκο μαρουλάκι έχω πολύ μεγάλη αισιοδοξία για πραγματικά πολύ καλές μεταγραφές το καλοκαίρι. Και αν τύχει και πωληθεί ο Γκαρσία με ένα καλό νούμερο, καλά να είμαστε αλλά νομίζω οτι θα ζήσουμε πράγματα που ούτε τα είχαμε φανταστεί

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Μηπως ηρθε η ωρα που θα επενδυσει και καποιος αλλος?

:ph34r:

Να δούμε, σίγουρα πλέον παίζει κ αυτό. Έφτιαξε το γήπεδο, έγινε πρωταθλητής σε αυτό, πιστεύω θα καταφέρει κ το νταμπλ η ομάδα, έχει μεγαλώσει κ ηλικιακά, λογικά αυτό ή το επόμενο θα μπορούσε να είναι καλοκαίρι εξελίξεων. Με πιάνεις σε καλό μουντ με την πάρτι του όπως βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Να επενδύσει κ άλλο στην ομάδα θέλω. Να μην έχουμε νέο 18. Υγεία να χει ο άνθρωπος να φτάσει τα 100 κατά τα λοιπά.

χτες κοιτουσα τα στατιστικα της ομαδας κατι που δεν θυμαμαι να με εχει απασχολησει αλλη φορα

 

εχουμε κανει Ρεκορ δεκαετιας αναμεσα σε ολες τις ομαδεσ σε αρκετες κατηγοριες οπως 29,5 επιθετικες ενεργειες στην αντιπαλη περιοχη ενω δεχομαστε ελαχιστες και αλλα τετοια 

Θελω να πω οτι σε οτι αφορα την ομαδα , ειναι και φαινεται καλυτερη με διαφορα απο τις αλλες , γηπεδο και προπονητικο ..τα γνωστα  

μεχρι και μεταγραφες απο το πανω ραφι σε αυτους που γραφουν τις ανακοινωσεις 

οποτε αδερφε εγω δεν προκειται να πιεσω για καποια επενδυση τουλαχιστον μεχρι το 2024 , πιο πολυ θα με απασχολησουν κληρωσεις και κρατησεις ξενοδοχειων στα ευρωπαικα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Δεν υτπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο το καλοκαίρι να μην του κάνει οτι του ζητήσει ο Αργεντίνος. Με γήπεδο και του χρόνου τεζαριστό, με σίγουρη προοπτική Ευρώπης κλπ αρα φρέσκο μαρουλάκι έχω πολύ μεγάλη αισιοδοξία για πραγματικά πολύ καλές μεταγραφές το καλοκαίρι. Και αν τύχει και πωληθεί ο Γκαρσία με ένα καλό νούμερο, καλά να είμαστε αλλά νομίζω οτι θα ζήσουμε πράγματα που ούτε τα είχαμε φανταστεί

To θέμα είναι να παραμείνουν οι ρόλοι όπως είναι. 

Να μην πειραχτεί τίποτα. Αυτοί που πρέπει στα μεταγραφικά, αυτοί που πρέπει στα αγωνιστικά και αυτοί που πρέπει στο να μην είσαι ο Τζανετάκος της παρέας εκτός γηπέδου... 

Γιατί αν ο οργανισμός παραμείνει σοβαρός ο επόμενος Βίντα, θα παίζει σαν Βίντα και ο επόμενος Γιόνσον δε θα το σκέφτεται καν να έρθει. 

Τα ονόματα ας τα πάρει ο Βαγγέλας.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mike said:

εμενα φετος μου τα σκασε εντελως αναποδα

 

Πιο πολυ αγχος ειχα μη τυχον και κανουμε μαλακιες εμεις σαν οπαδοι ,ειδικα εκει κατα τον Οκτωβρη και διαλυσουμε την ομαδα παρα το αν η ομαδα θα σηκωσει κουπα. 

Επισης τα επιπεδα στρες στα πλει-οφ ηταν τριπλασια απο καθε αιτια αγχους σε οτιδηποτε αφορα τον οργανισμο ΑΕΚ απο το 1993 και δωθε . Σε σημειο που αδυνατουσα να παρακολουθησω καποιο ματς με κοσμο γυρω μου, ακομα και με τον αδερφο μου. Ενω πιστευα οτι θα αποδωθει ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη ,μεχρι να ληξει και το ματς στο Χαριλαου ημουν στα καρφια. 

Το πρωταθλημα τελειωσε στο Χαριλαου, κατα 95% τελειωσε και το κυπελλο εκει

Περίεργη σεζόν για εμένα, ψυχολογικά. Στο 1-3 στο Ναό είχα στενοχωρηθεί, δεν είχα όμως άγχος, βλέποντας την μεγάλη μας ανωτερότητα.

Πραγματικό άγχος είχα σε τέσσερα παιχνίδια: Στο ΑΕΚ-άρης 3-1 (ξέσπασα ακραία στη γκολάρα Τσούμπερ), στο 3-0 του κυπέλλου με γαύρο, στο 2-1 στο τηγάνι για το κύπελλο και στο διπλό της Τούμπας. Ειδικά στο διπλό της Τούμπας ένιωθα ότι αν το πάρουμε, θα το σηκώσουμε. Η ακύρωση του γκολ του Άμραμπατ ήταν κακός οιωνός τον οποίο ξορκίσαμε.

Εκνευρισμό ένιωσα στο διπλό του Βόλου, στην ήττα στα Γιάννενα και σε ΟΛΑ τα ματς με το βάζελο, επειδή δεν άντεχα να βλέπω το "ποδόσφαιρό" τους, σε συνδυασμό με τη σκέψη ότι με κάποιον τρόπο αυτή η ομάδα ήταν πρώτη.

Τέλος,  να πω ότι το κυριαρχικό ποδόσφαιρο και η γενική αύρα της ομάδας θεράπευε διαρκώς τα αρνητικά συναισθήματα. Κάτι τέτοιο ένιωθα και το 2008, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό. Σε ευχαριστώ πολύ ρε Πελάδο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

To θέμα είναι να παραμείνουν οι ρόλοι όπως είναι. 

Να μην πειραχτεί τίποτα. Αυτοί που πρέπει στα μεταγραφικά, αυτοί που πρέπει στα αγωνιστικά και αυτοί που πρέπει στο να μην είσαι ο Τζανετάκος της παρέας εκτός γηπέδου... 

Γιατί αν ο οργανισμός παραμείνει σοβαρός ο επόμενος Βίντα, θα παίζει σαν Βίντα και ο επόμενος Γιόνσον δε θα το σκέφτεται καν να έρθει. 

Τα ονόματα ας τα πάρει ο Βαγγέλας.

Πολλά μπορείς να πεις τον Μελ. Μαλάκα όχι. Μια σταθερά έψαχνε τόσα χρόνια να ξενοιάσει καπνίζοντας το πούρο του στη σουίτα. Τώρα που βρήκε τον άνθρωπο του πρέπει να πάθει εγκεφαλική παράλυση για να ανακατώσει το σύμπαν. Μόνο αν ζητήσει έξτρα ενίσχυση ο Αργεντίνος σε στάφ (πχ. αναλυτές, εργοφυσιολόγους κλπ) πιστεύω θα ασχοληθεί ο μεγάλος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Πολλά μπορείς να πεις για Μελ. Μαλάκα όχι. Μια σταθερά έψαχνε τόσα χρόνια να ξενοιάσει καπνίζοντας το πούρο του στη σουίτα. Τώρα που βρήκε τον άνθρωπο του πρέπει να πάθει εγκεφαλική παράλυση για να ανακατώσει το σύμπαν. Μόνο αν ζητήσει έξτρα ενίσχυση ο Αργεντίνος σε στάφ (πχ. αναλυτές, εργοφυσιολόγους κλπ) πιστεύω θα ασχοληθεί ο μεγάλος.

Θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mike said:

οποτε αδερφε εγω δεν προκειται να πιεσω για καποια επενδυση τουλαχιστον μεχρι το 2024 , πιο πολυ θα με απασχολησουν κληρωσεις και κρατησεις ξενοδοχειων στα ευρωπαικα

Τώρα είναι η ώρα της επένδυσης στο αγωνιστικό. Ειναι το καλοκαίρι της γιγάντωσης αυτό. Ειδικά όταν έχεις τον συγκεκριμένο προπονητή στον πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

To θέμα είναι να παραμείνουν οι ρόλοι όπως είναι. 

Να μην πειραχτεί τίποτα. Αυτοί που πρέπει στα μεταγραφικά, αυτοί που πρέπει στα αγωνιστικά και αυτοί που πρέπει στο να μην είσαι ο Τζανετάκος της παρέας εκτός γηπέδου... 

Γιατί αν ο οργανισμός παραμείνει σοβαρός ο επόμενος Βίντα, θα παίζει σαν Βίντα και ο επόμενος Γιόνσον δε θα το σκέφτεται καν να έρθει. 

Τα ονόματα ας τα πάρει ο Βαγγέλας.

επισης , θελω η Τιγρης να βγαλει εκατομυρια απο την ΑΕΚ , εννοω απο την αγωνιστικη ΑΕΚ. 

 

να φυγει και αυτη η μιζερια οτι οποιος ασχολειται με την ΑΕΚ πρεπει να καταστρεφεται 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Τώρα είναι η ώρα της επένδυσης στο αγωνιστικό. Ειναι το καλοκαίρι της γιγάντωσης αυτό. Ειδικά όταν έχεις τον συγκεκριμένο προπονητή στον πάγκο.

αυτα ειναι δουλεια του Αλμειδα , τι θα ζητησει και τι θα παρει κι αν θα δεχτει να παρει λιγοτερα απο οσα ζητησε , οποτε για φετος , αυτο το κομματι στα παπαρια μου

 

Εμενα αυτος ο τυπος με καυλωσε οταν στο πρωτο ματς στη λεωφορο βρεθηκε με δυο πεναλτι πισω κι εβγαλε ολη την ομαδα μπροστα . Και με καυλωσε δυο φορες με τις απαντησεις που εδωσε σε κατι περιεργους που του εκαναν υποδειξεις  σε ενα σουπερ μαρκετ μετα απ αυτο το ματς.

οποτε οι εποχες ζουζουνιδη-καρντοσο-γιανικη εχουν τελειωσει

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

να πεταχτω οσαν την ψωλη που θα καρφωσει τον αβρααμ την κυριακη και να πω οτι τα εκτιμωμενα εσοδα του χρονου θα φτανουν τα 40Μ χωρις πωλησεις και με το μινιμουμ της ευρωπης 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

επισης , θελω η Τιγρης να βγαλει εκατομυρια απο την ΑΕΚ , εννοω απο την αγωνιστικη ΑΕΚ. 

 

να φυγει και αυτη η μιζερια οτι οποιος ασχολειται με την ΑΕΚ πρεπει να καταστρεφεται 

Νομίζω όλος ο πλανήτης να καταστραφεί οικονομικά, ο γέρος θα παραμείνει στον αφρό. 

Αλλά έχοντας χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια στη μετάβαση στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο το 1979, έχοντας χάσει το μομέντουμ του 1991-1994, έχοντας σπάσει τα μούτρα μας το 2004, έχοντας αποδεχτεί με τεράστιο αγωνιστικό κόστος να γίνουν (και σωστά) τσιμέντα τα λεφτά το 2018, λες ότι αν όχι τώρα, τότε πότε. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

να πεταχτω οσαν την ψωλη που θα καρφωσει τον αβρααμ την κυριακη και να πω οτι τα εκτιμωμενα εσοδα του χρονου θα φτανουν τα 40Μ χωρις πωλησεις και με το μινιμουμ της ευρωπης 

μακαρι αποσβεση γηπεδου και προπονητικου στην επομενη τριετια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Νομίζω όλος ο πλανήτης να καταστραφεί οικονομικά, ο γέρος θα παραμείνει στον αφρό. 

Αλλά έχοντας χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια στη μετάβαση στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο το 1979, έχοντας χάσει το μομέντουμ του 1991-1994, έχοντας σπάσει τα μούτρα μας το 2004, έχοντας αποδεχτεί με τεράστιο αγωνιστικό κόστος να γίνουν (και σωστά) τσιμέντα τα λεφτά το 2018, λες ότι αν όχι τώρα, τότε πότε. 

 

απο ολα αυτα , τα τσιμεντα του 2018 ηταν η πιο σωστη επενδυση η οποια απεδωσε σε 5-6 μηνες απο τη μερα που κοψαμε κορδελα 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

απο ολα αυτα , τα τσιμεντα του 2018 ηταν η πιο σωστη επενδυση η οποια απεδωσε σε 5-6 μηνες απο τη μερα που κοψαμε κορδελα 

Ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα από τα τσιμέντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • AG21 pinned this topic
53 minutes ago, Mike said:

απο ολα αυτα , τα τσιμεντα του 2018 ηταν η πιο σωστη επενδυση η οποια απεδωσε σε 5-6 μηνες απο τη μερα που κοψαμε κορδελα 

Καλά.. Ας μην έστελνε ο θεός τον Πελάδο και θα βλέπαμε τι απόδοση θα είχε..

Τα τσιμέντα και ο κόσμος δεν παίζουν μπάλα! Αν έβγαινε Τουμπάκοβιτς θα κυνηγάγαμε τώρα τον Τζούμπερ και τον Λιβάι για Μάνταλους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×