Jump to content

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΑΕΚΑΡΑ - Βόλος (Φιέστα, 14/05/23, 20:00)


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

43 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, Kami said:

Καλά.. Ας μην έστελνε ο θεός τον Πελάδο και θα βλέπαμε τι απόδοση θα είχε..

Τα τσιμέντα και ο κόσμος δεν παίζουν μπάλα! Αν έβγαινε Τουμπάκοβιτς θα κυνηγάγαμε τώρα τον Τζούμπερ και τον Λιβάι για Μάνταλους

Η φετινή ομάδα στο ΟΑΚΑ δεν έπαιρνε πρωτάθλημα. Τα τσιμέντα από μόνα τους δεν παίζουν μπάλα, όπως δεν μπορεί μόνος του κανενας Πελαδο να κάνει κάτι, όπως δεν μπορούν μόνοι τους οι καλοι παίχτες να κάνουν κάτι, όπως δεν μπορεί να κάνει μια διοίκηση μόνη της κάτι και πάει λεγοντας. Όλα είναι ένας κρίκος μιας αλυσίδας. Φέτος είχαμε κυριολεκτικά τα πάντα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αποδειχτηκε πανηγυρικα οτι τα τσιμεντα σιγουρα παιζουν μπαλα, προφανως χρειαζεται και ροστερ και προπονητης αλλα τα τσιμεντα ειναι απο τα πλεον βασικα 

Link to comment
Share on other sites

Αγαλμα θέλει ο Χιμένεθ έξω απ το γήπεδο, γιατί κράτησε την ΑΕΚ μεγάλη ομάδα.

χάρη σε διάφορους προεδράρες και τα αρδ τους θα καταφέρναμε να έχουμε 0 πρωταθλήματα σε 22 σεζόν μακριά απο τη ΝΦ

και θα νόμιζαν πολλοι οτι χωρίς τα Φιλαδέλφεια η ΑΕΚ δεν μπορεί..

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Αγαλμα θέλει ο Χιμένεθ έξω απ το γήπεδο, γιατί κράτησε την ΑΕΚ μεγάλη ομάδα.

χάρη σε διάφορους προεδράρες και τα αρδ τους θα καταφέρναμε να έχουμε 0 πρωταθλήματα σε 22 σεζόν μακριά απο τη ΝΦ

και θα νόμιζαν πολλοι οτι χωρίς τα Φιλαδέλφεια η ΑΕΚ δεν μπορεί..

 

Μα τα περισσότερα στη ΝΦ έχουν έρθει ρε συ όχι στο Νταχαου. Και επίσης για να είναι σωστή η σύγκριση σου πρέπει να το ξαναπιασουμε αυτο το θέμα σε 20 χρόνια από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί, καθώς πήγαινα με τη μηχανή μου όμορφα και ωραία, πετάγεται ένας σκύλος μπροστά μου και.... ξαφνικά ξάπλα με τη μηχανή από πάνω μου.

Πρώτη σκέψη: Βοήθα Παναγιά μου να είμαι καλά, να μη χάσω τη ΦΙΕΣΤΑ ΤΗΣ ΑΕΚΑΡΑΣ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ!

Τι μας έχεις κάνει ρε ΑΕΚΑΡΑ?

Τελικά όλα καλά, με μόλωπες και ποναλάκια την έβγαλα! Κλείνω εισιτήρια καράβι και ΕΡΧΟΜΑΙ!

Προσοχή παιδιά, υγεία πάνω απ' όλα και πάμε για ένα Σαββατοκύριακο ΑΞΕΧΑΣΤΟ!

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kami said:

Καλά.. Ας μην έστελνε ο θεός τον Πελάδο και θα βλέπαμε τι απόδοση θα είχε..

Τα τσιμέντα και ο κόσμος δεν παίζουν μπάλα! Αν έβγαινε Τουμπάκοβιτς θα κυνηγάγαμε τώρα τον Τζούμπερ και τον Λιβάι για Μάνταλους

Οχι μονο παιζουν μπαλα αλλα αν σε αυτη την επενδυση ειχε προχωρησει ο Κοντος το 04-05 , τα βασανα μας και της ΑΕΚ θα ειχαν τελειωσει πολυ νωριτερα

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Μα τα περισσότερα στη ΝΦ έχουν έρθει ρε συ όχι στο Νταχαου. Και επίσης για να είναι σωστή η σύγκριση σου πρέπει να το ξαναπιασουμε αυτο το θέμα σε 20 χρόνια από τώρα. 

Δε λέω αυτό. Ολα βοηθάνε αλλά η Ρεάλ δεν έχει 14 ch.l. γιατί παίζει στο μπερναμπέου.

Τα έχει γιατί είχε προεδράρες που έφεραν προπονητάρες και αγόρασαν παιχταράδες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

Οχι μονο παιζουν μπαλα αλλα αν σε αυτη την επενδυση ειχε προχωρησει ο Κοντος το 04-05 , τα βασανα μας και της ΑΕΚ θα ειχαν τελειωσει πολυ νωριτερα

 

 

θα έκανε γήπεδο ο κοντός? με τι γνώσεις? με τι πλάτες? με τι ανάστημα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Αγαλμα θέλει ο Χιμένεθ έξω απ το γήπεδο, γιατί κράτησε την ΑΕΚ μεγάλη ομάδα.

χάρη σε διάφορους προεδράρες και τα αρδ τους θα καταφέρναμε να έχουμε 0 πρωταθλήματα σε 22 σεζόν μακριά απο τη ΝΦ

και θα νόμιζαν πολλοι οτι χωρίς τα Φιλαδέλφεια η ΑΕΚ δεν μπορεί..

 

Εγώ το βλέπω διαφορετικά ως προς το κομμάτι του ΟΑΚΑ κ τις ευθύνες των προέδρων. Στο πρώτο κανονικό πρωτάθλημα που παίχτηκε απ το 96 κ μετά η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα. Στα προηγούμενα δεν της επιτρεπόνταν να το πάρει, αφού κ πρώτη που τερμάτισε, πρόσθεταν βαθμούς στους άλλους τα δικαστήρια. Αν είχαμε πρωτάθλημα χωρίς παράγκες η ΑΕΚ θα είχε άλλα 2-3 πρωταθλήματα το λιγότερο στο ΟΑΚΑ. Και γράφω το λιγότερο γιατί τότε τα πρωταθλήματα έδιναν σίγουρα λεφτά απ το τσου λου, οπότε δεν ήθελε κ πολύ αφού πάρεις το 1 να τα κάνεις 2 κ 3 χωρίς καν να το καταλάβεις, αφού αγωνιστικά θα γιγαντονόσουν. Αλλά αυτά στο κανονικό ποδόσφαιρο. Απ το 96 εως το 2017 δεν είχαμε κανονικό ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Απλά αν η ΑΕΚ είχε την έδρα της, όπως θα έπρεπε, ακόμη κ σε αυτό το ποδόσφαιρο της παράγκας τα πρωταθλήματα του 05 κ 08 θα τα έπαιρνε. 

Link to comment
Share on other sites

μαλακες, λετε τα ιδια και "τσακωνεστε". Παιζουν τα τσιμέντα, παιζουν και τα τσιμεντα, σαν το φιλιοκβε το κανατε

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα το αντίθετο. Είμαι μαλακας. 

ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kami said:

Δε λέω αυτό. Ολα βοηθάνε αλλά η Ρεάλ δεν έχει 14 ch.l. γιατί παίζει στο μπερναμπέου.

Τα έχει γιατί είχε προεδράρες που έφεραν προπονητάρες και αγόρασαν παιχταράδες.

Δεν ανήκουμε σε αυτό το επίπεδο δυστυχώς. Αλλά για κάθε Ρεάλ υπάρχει και μια Παρί. Το ποδόσφαιρο είναι ένα πολυπαραγοντικο άθλημα. Πλέον παίζουν ρόλο μέχρι και αφανείς ήρωες, διατροφολόγοι, αναλυτές, ιατρικά επιτελεία κλπ…

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τσιμέντα και τσιμέντα. Αν η ΑΕΚ έκανε γήπεδο στον ΟΔΔΥ τότε, πιθανότατα σήμερα θα είχε 8-9 χιλιάδες μ.ο.

Αυτό που δίνει η Νέα Φιλαδέλφεια στην ΑΕΚ, δεν υπάρχει πουθενά αλλού στην Ελλάδα. Ένα πολύ πολύ μικρό δείγμα ΙΣΩΣ βρει κανείς σε τούμπα και Χαριλάου επειδή μιλάμε για γήπεδα μέσα στον αστικό ιστό και σε συνοικίες, όπως ακριβώς η ΝΦ, αλλά δεν συγκρίνεται η φάση μας με τίποτα από αυτά τα 2.

Ακόμα και η απουσία της ΑΕΚ 2 δεκαετίες από εκεί, έπαιξε το ρόλο της ώστε η σημασία του να παίζει η ΑΕΚ στη Φιλαδέλφεια να είναι πολλαπλασια της κανονικής.

Τα τσιμέντα γενικά δεν παίζουν μπάλα λέω εγώ, τα τσιμέντα στη Φιλαδέλφεια όμως, κατι παίζουν 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amd said:

να πεταχτω οσαν την ψωλη που θα καρφωσει τον αβρααμ την κυριακη και να πω οτι τα εκτιμωμενα εσοδα του χρονου θα φτανουν τα 40Μ χωρις πωλησεις και με το μινιμουμ της ευρωπης 

Βάλε Ζίνι κομπλεξικέ παπατζή.

Έρχεται και ο Deletic...

Φιέστα ε; ΝΑ

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, billy21 said:

Εγώ το βλέπω διαφορετικά ως προς το κομμάτι του ΟΑΚΑ κ τις ευθύνες των προέδρων. Στο πρώτο κανονικό πρωτάθλημα που παίχτηκε απ το 96 κ μετά η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα. Στα προηγούμενα δεν της επιτρεπόνταν να το πάρει, αφού κ πρώτη που τερμάτισε, πρόσθεταν βαθμούς στους άλλους τα δικαστήρια. Αν είχαμε πρωτάθλημα χωρίς παράγκες η ΑΕΚ θα είχε άλλα 2-3 πρωταθλήματα το λιγότερο στο ΟΑΚΑ. Και γράφω το λιγότερο γιατί τότε τα πρωταθλήματα έδιναν σίγουρα λεφτά απ το τσου λου, οπότε δεν ήθελε κ πολύ αφού πάρεις το 1 να τα κάνεις 2 κ 3 χωρίς καν να το καταλάβεις, αφού αγωνιστικά θα γιγαντονόσουν. Αλλά αυτά στο κανονικό ποδόσφαιρο. Απ το 96 εως το 2017 δεν είχαμε κανονικό ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Απλά αν η ΑΕΚ είχε την έδρα της, όπως θα έπρεπε, ακόμη κ σε αυτό το ποδόσφαιρο της παράγκας τα πρωταθλήματα του 05 κ 08 θα τα έπαιρνε. 

 

3 minutes ago, aris2168 said:

μαλακες, λετε τα ιδια και "τσακωνεστε". Παιζουν τα τσιμέντα, παιζουν και τα τσιμεντα, σαν το φιλιοκβε το κανατε

Ναι. Τα ίδια λέμε @billy21 Με ΝΦ το 98 και το 02 οι προέδροι μάς πούλησαν (και δεν βάζω εισαγωγικά) τα πρωταθλήματα με ομαδάρες με R21 πρώτη και παντού με γεμάτο γήπεδο στα Φιλαδέλφεια και όμως τα τσιμέντα δεν παίξαν μπάλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Τα τσιμέντα γενικά δεν παίζουν μπάλα λέω εγώ, τα τσιμέντα στη Φιλαδέλφεια όμως, κατι παίζουν 

Η Ενώcιc των Πατριαρχείων @aris2168

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να απαντήσω μια και τελευταία φορά σοβαρά.

Κι εγώ κάπως έτσι ήμουν όλη τηξ χρονιά, όπως είπε παραπάνω ο Mike και άλλοι.

Τρομερό άγχος, τρομερή θέληση να δεις την Α.Ε.Κ.

Απο 15 χρόνων είχα να το ζήσω αυτό.

Ίσως ήταν αυτό το γαμώτο, ότι δεν γίνεται τέτοια ομάδα, τέτοια μπάλα (ΑΡΓΥΡΗ ΕΥΧΑΡΙCΤΩ) , τέτοια καύλα, να μην παίρνεις κούπα από τον Σάρλια και τον Κλέινχεϊσνερ.

 

Το γκολ του Zuber με τον Άρη, το πανηγύρισα περισσότερο όλων.

Παρόλο που ένα λεπτό πριν το βάλει, είχα κάνει ηρωικό cash out στον άσσο χάνοντας αρκετά ευρώ.

 

Γενικά η χρονιά ήταν όνειρο.

 

ΑΡΓΥΡΗ ΓΙΑΝΝΙΚΗ CE ΕΥΧΑΡΙCΤΩ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ρε Σπύρακλα...μιλαμε τωρα για τον ψηφισμενο ωραιοτερο ανδρα της Περσιας..

και συ θα του εδινες μονο μιά αδειούλα σαν ανταμοιβη ?

Κατούνα μου τι να κάνω, είμαι παλαιομοδίτης και με συγκινούν οι γυναίκες, αν ήταν η ωραιότερη Περσίδα θα της έδινα κατιτίς παραπάνω. 😁

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

τα Τσιμεντα παιζουν μπαλαρα , στην περιπτωση ΑΕΚ ειναι το Α και το Ω

 

τα τσιμεντα καυλωνουν τον κοσμο , ο κοσμος ειναι κοντα στην ομαδα  ολη την εβδομαδα και οχι 10' πριν τη σεντρα

 

ο κοσμος περα απο ενεργεια , φερνει εσοδα και τα εσοδα αλμειδεσ με ροστερ 2-3 παιχτες σε καθε θεση 

 

εχουμε παρει κι αλλες κουπες  , 10,000 στο  αεροδρομιο ξημερωματα , η καυλα των τσιμεντων κουβαλησε

 

Τα τσιμεντα ειναι χρησιμα και για τις στραβες , αν γινοταν η στραβη και δεν ειχαμε απονομη ποδοσφαιρικης δικαιοσυνης , τα επιπεδο μιρλας ,γκρινιας και μιζεριας θα ηταν στο μισο και κατω απο το κανονικο , ΣτοΟΑΚΑ θα  φλερταραμε με διαλυση

 

Τα Τσιμεντα ειναι οχυρο και ειναι μεγαλη καυλα να πετας εξω το  ραδιοφωνο με στυλ αθλητικο  επειδη δεν τα σεβαστηκε

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Το 2018 τα τσιμέντα του ΟΑΚΑ μας είχαν με ένα αληθινό μέσο όρο περίπου στις 17-20.000 κόσμο.

Τα τσιμέντα της Φιλαδέλφειας, μας έχουν με καρφωμένο 33.000 μέσο όρο και αν χωρούσε 45Κ, με 45.

Δεν ξέρω τι τσιμέντα είναι τα μεν και τα δε, αλλά της Φιλαδέλφειας είναι "άλλα" τσιμέντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παρών και ο Σιμόες την Κυριακή στα Φιλαδέλφεια. 

Φέρτε και τον Σκόκο ρε... είναι και πατριώτες με τον Πελάδο, αξίζει ένα Credit..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kapetane21 said:

Παρών και ο Σιμόες την Κυριακή στα Φιλαδέλφεια. 

Φέρτε και τον Σκόκο ρε... είναι και πατριώτες με τον Πελάδο, αξίζει ένα Credit..

@CHⓇIS

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο κλιμα βλεπω και θα εχουμε μετα το "ματς του Νατσουρα" το "ματς του οζεγκοβιτς"

  • Sad 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perparim56 said:

Μη λείψει και ο Νασούτι με τον Σάχα

Μακριά...

Ο Νάτσο είναι εξαίρεση. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×