Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (Τελικός Κυπέλλου): 24/05/23, 20:30


SpiRos
 Share

mvp-Κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

77 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
    • Φερνάντες
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψόφο στον Βιερινισμό, τον Ραζβανισμό και τον Ντεμισμό (την ομπρέλα τους). 

Freed from Desire ή βαρβαρότητα. 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Atlas21 said:

Παραπαίει.

Δεν τα αφήνουμε στη τύχη αυτά . ρίξε ενα μπουκάλι αν είναι .

udobreniya-dlya-fialok-kakimi-byvayut-i-

Σχετικά με το τελικό απο σήμερα λέει στο ξενοδοχείο .

https://www.sdna.gr/podosfairo/1086322_aek-apo-apopse-sto-xenodoheio-i-apostoli-enopsei-toy-telikoy-kypelloy

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Στάνκοβιτς 

Σιντιμπέ Μήτογλου Μουκουντί Μοχαμάντι 

Γιόνσον 

Ελίασον Μάνταλος 

Πινέδα 

Τσούμπερ Λιβάι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός διαιτητής Φέλιξ Μπριχ, ορίστηκε και θα διευθύνει τον τελικό Κυπέλλου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ όπως έκανε γνωστό σήμερα (23/5) το πρωί η ΚΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Αυτος που ηρθε και στο γαβρος βαζελα στο σκακης είναι?

Αυτός ναι . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheNarrator said:

που γαμησε τους Σερβους? Ωραια! TELEIA!

Ναι ρε ο κερατάς εξαιτίας του πήγα κουβά εκείνη την ημέρα 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως η ΑΕΚ θα μπει στον αγώνα με προσήλωση και τη σωστή νοοτροπία.
Το καλό είναι πως όλοι είναι διαθέσιμοι, έχουν γίνει αρκετές προπονήσεις ενώ ήδη έχουν περάσει και αρκετές μέρες από την φιέστα.
Ένας τελικός είναι 50-50.
Εδώ να τονιστεί, ότι ο ΠΑΟΚ φέτος κατά διαστήματα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επίσης στον θεσμό κερδίζει ή χάνει πολύ δύσκολα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Πελαδος.

Απλα λιτα και απεριττα, ερχομαστε να σας γαμησουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ειπε οτι ισως κανει εκπληξη?

 

αν βαλει τιποτα Ζινιδες και σια θα τα ακουσει εκ πληκτολογιου, ξηγιεμαι νωρις

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

ειπε οτι ισως κανει εκπληξη?

 

αν βαλει τιποτα Ζινιδες και σια θα τα ακουσει εκ πληκτολογιου, ξηγιεμαι νωρις

Μαζί σου 

Τελικό έφτασες, προοπτική νταμπλ. Ξύλο και τσαπου στους υβριστες βου 

Και θα βάλεις ζινιδες; 

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο αλλά η ΑΕΚ δεν έχει κάνει νταμπλ επί επαγγελματικου ποδοσφαίρου. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Είναι απίστευτο αλλά η ΑΕΚ δεν έχει κάνει νταμπλ επί επαγγελματικου ποδοσφαίρου. 

Κατηγορώ τον Ανέστη.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το νταμπλ είναι μεγάλος στόχος και θεωρώ ότι η ΑΕΚ θα κατέβει να κάνει το καλύτερο δυνατό.

Ωστόσο επειδή είναι ποδόσφαιρο και μπορεί ακόμα και να παίξεις καλά και να μη κερδίσεις, δεν τίθεται ζήτημα εσωστρέφειας.

Λογικά ο Γκαρσία θα ξεκινήσει όπως έγινε και στις ενδεκάδες κυπέλλου. Σε άλλες θέσεις θα υπάρχουν πιθανώς κάποιες αλλαγές.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Hades said:

Μαζί σου 

Τελικό έφτασες, προοπτική νταμπλ. Ξύλο και τσαπου στους υβριστες βου 

Και θα βάλεις ζινιδες; 

εχουμε 45 χρονια.

εχουμε θεμα με αυτους.

εχουμε την καλυτερη ομαδα.

 

και θες να κανεις τρελες? η ελαχιστη δυναμη που μου δινει το πληκτρολογιο θα περιεχει μπινελικια αν κανει παπαριες, τα γραφω νωρις. οκ να βαλει και 2-3 παικτες κυπελλου βασει της φιλοσοφιας του αλλα μεχρι εκει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει στους παίκτες του πριν τον τελικό;

«Ποτέ δεν προγραμματίζω τι θα πω σε μία ομιλία. Θα περιμένω τη στιγμή και εκείνη τη στιγμή θα τους πω ότι έχω μέσα από την καρδιά μου. Θα γίνει πιο… πιστευτό, από να έχω έτοιμο έναν μονόλογο. Υπάρχουν πολλοί λόγοι που θα παλέψουμε γι’ αυτό το κύπελλο.  Ο πρώτος είναι ότι στα 100 χρόνια η ομάδα έχει κάνει δυο φορές νταμπλ. Άρα είναι ένα ιστορικό κίνητρο. Και το δεύτερο, λίγο πιο πρόσφατο, η ΑΕΚ έχει χάσει τρεις τελικούς κόντρα στον ΠΑΟΚ. Ολοι όσοι ανήκουν στην οικογένεια της ΑΕΚ αυτά μας δίνουν λίγο έξτρα κίνητρο για τον τελικό. Βέβαια αύριο ίσως μου βγει κάτι πιο… δυνατό από την καρδιά μου που θα τους πω».

Για τα αγωνιστικά του πλάνα;

«Ακόμη δεν είναι τίποτα σίγουρο σχετικά με την 11άδα. Αλλά μπορεί να την… ξέρετε. Βλέπω βγαίνουν διάφορα! Γι’ αυτό θα περιμένω μέχρι το τέλος για να τους… εκπλήξω. Ίσως κάνω κάποια έκπληξη».

 

Βλέπω ότι μία ημέρα πριν τον τελικό έχω όλους τους παίκτες στη διάθεσή μου, εκτός του Σέρχιο. Όλοι ήταν πολύ ανταγωνιστικοί. Χθες στην προπόνηση μου δημιούργησαν κάποιες… αμφιβολίες – απορίες. Αυτό ήταν το πνεύμα που επιθυμούσα να έχουμε στην ομάδα».

Τι ΠΑΟΚ περιμένει;

«Δύσκολο! Μία δυναμική, γρήγορη ομάδα που είναι επικίνδυνη και μία ομάδα που ξέρει για το τι παίζει. Από την αρχή των ενεργειών που γίνεται από τον τερματοφύλακα, μέχρι την τελική φάση. Είναι δουλεμένη ομάδα. Έχει πολλούς νεαρούς παίκτες, καλό προπονητή και θα γίνει ωραίο παιχνίδι. Όταν μιλάμε για έναν τελικό δεν σκέφτομαι τα προηγούμενα τέσσερα παιχνίδια. Υπάρχουν παίκτες που παίζουν σε φιλικά ματς πολύ καλά. Υπάρχουν παίκτες που σε προπονήσεις μπορεί να είναι οι καλύτεροι στον κόσμο. Άλλοι που σε εύκολα παιχνίδια που δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Υπάρχει κι άλλοι που παίζουν σε οποιαδήποτε κατάσταση με τον ίδιο τρόπο. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, γιατί έχουν αντιδράσει. Εσείς ήσασταν και στην προετοιμασία. Είδατε τα φιλικά και μέχρι τώρα έχουμε παίξει παρόμοιο ποδόσφαιρο».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ το βράδυ της Τετάρτης θα δώσει την τελευταία μεγάλη μάχη της φετινής πρωταθληματικής σεζόν. Με στόχο την κατάκτηση του νταμπλ.

Το τεχνικό μας team και οι ποδοσφαιριστές προσπαθούν για την απόλυτη συγκέντρωση στον στόχο που μένει και είναι πολύ σημαντικός. Όλοι μας θέλουμε να πανηγυρίσουμε το νταμπλ, ωστόσο πρέπει να σταθούμε στην ομάδα με τον τρόπο που το ζητά η ίδια. Οι πανηγυρισμοί μας για την κατάκτηση του μεγάλου στόχου, του πρωταθλήματος, έγραψαν ιστορία.

Στον Βόλο όμως η ομάδα μας δεν θα πάει για να συνεχίσει τους πανηγυρισμούς αυτούς, αλλά για να κατακτήσει το κύπελλο.

Σας παρακαλούμε να σεβαστείτε την ανάγκη της ομάδας να συγκεντρωθεί απόλυτα στον τελικό και να μην προσπαθήσετε να έρθετε σε επαφή με την αποστολή κατά την διάρκεια της παραμονής της στον Βόλο πριν το παιχνίδι.

Για πρώτη φορά φέτος πριν από παιχνίδι μακριά από την έδρα μας, σας ζητάμε να κάνετε υπομονή, να μην επιδιώξετε να έρθετε στον τόπο διαμονής της αποστολής και να περιμένουμε την ώρα που οι παίκτες μας και ο Ματίας Αλμέιδα θα μπουν σε μια ακόμη μεγάλη μάχη.

Με στόχο φυσικά να μας κάνουν και πάλι χαρούμενους. Τότε, εφόσον έχουμε πετύχει τον στόχο μας θα είναι η ώρα για νέους πανηγυρισμούς μαζί με την ομάδα. Όχι όμως επαφή με την αποστολή της στον Βόλο, πριν το παιχνίδι.

Σας ευχαριστούμε και είμαστε σίγουροι πως η επιθυμία αυτή θα γίνει σεβαστή.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikos said:

ειπε οτι ισως κανει εκπληξη?

 

αν βαλει τιποτα Ζινιδες και σια θα τα ακουσει εκ πληκτολογιου, ξηγιεμαι νωρις

Μπορεί η έκπληξη να είναι οτι θα βάλει τους "κανονικους"

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×