Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Αν παμε τσου λου του χρόνου θα τον φερει ο τιγρης να μαγευει τα πλήθη στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αμα είχε παει ο Κρις ρε θα γυρνούσε με συμβόλαιο υπογεγραμμενο στις βαλίτσες

 

Σιγά μην έπαιρνε Κρις η Ρίβερ Πλέϊτ

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Παιχταράς ο Νάτσο αλλά 32 (33 του χρόνου ετών).

Τον αγαπάμε, τον θυμόμαστε ως έναν από τους πιο καλλιτέχνες παιχταράδες (και είναι πολλοί αυτοί) που πέρασαν από τον σύλλογο αλλά για μένα δεν υπάρχει λόγος επιστροφής.

Ας πάμε να βρούμε με τα λεφτά που θέλει έναν λατίνο αριστερό γουίνγκερ νέα ηλικιακά παιχτούρα-καψούρα.

Link to comment
Share on other sites

e nai tora sta 33 pernaei monno tous misous paiktes dn mporei k tous 11

 

Όχι ότι δεν το χει ο Σκόκο προφανώς, αλλά όλοι γνωρίζουμε πώς και πόσο μαρκάρουν στα λατινοαμερικάνικα πρωταθλήματα.

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιος ο σκοκο δεν θελει να γυρισει οποτε ολη η κουβεντα ειναι στην φαση της νοσταλγιας 

Link to comment
Share on other sites

eno sto dyskolo ellhniko protathlima.

ti na ekane o kahmenos apenanti stous mpoties

tous krespo vareles kai labropoulous ayths ths xoras

 

Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι από τα δύσκολα μεσοαμυντικά.

Επιθετικά είναι για τον πούτσο καβάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να έρθει ο Σκόκο λοιπόν όπως ήρθε και ο Μιραλάς στον Ολυμπιακό.

Δεν χρειάζονται επιστροφές λέω εγώ ειδικά όταν μιλάμε για 30+ ετών.

Ας τον θυμόμαστε για την πρώτη θητεία του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετούς καυλιάρηδες πλέον η ομάδα μας οπότε δεν μου λείπει κάποιος πρώην.

Όταν έπαιζα με Αραβίδη και Πλατέλλα (έλεος) ναι μου έλειπε μέχρι και ο Λεονάρντο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετούς καυλιάρηδες πλέον η ομάδα μας οπότε δεν μου λείπει κάποιος πρώην.

Όταν έπαιζα με Αραβίδη και Πλατέλλα (έλεος) ναι μου έλειπε μέχρι και ο Λεονάρντο.

pes enan kalutero pou exeis auth th stigmh

alla mh to peis apotoma k patho tpt

exo k mia hlikia :P

Link to comment
Share on other sites

pes enan kalutero pou exeis auth th stigmh

alla mh to peis apotoma k patho tpt

exo k mia hlikia :P

 

Σε τεχνική ή σε συνολική προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Σε προσφορά είναι ο Simoes για μένα μακρά ο κορυφαίος τα τελευταία δέκα χρόνια που θυμάμαι την ΑΕΚ.

Σε τεχνική νομίζω ο Livaja είναι σε επίπεδα Scoco απλά δεν είναι τόσο ελαστικός όσο ο Nacho.

Πάντως θα θελα να δω και Araujo με προετοιμασία κανονική (να πούμε εδώ πως ο Sergio σε 12 μήνες χωρίς προετοιμασία έχει πετύχει 19 γκολ και έχει δώσει 10 ασίστ μιλάμε για εξαιρετικά ποσοστά).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα με βάση το transfermarkt έχουμε για Scocco και Araujo

 

Scocco: 118 συμμετοχές (αγωνίστηκε 9461'/μο 80' ματς) - 33 γκολ/30 ασίστς (1 γκολ/287' και 1 ασίστ/315') - μο βαθμολογίας 1,60/ματς

Araujo:   51 συμμετοχές (αγωνίστηκε 3599'/μο 70'/ματς) - 19 γκολ/10 ασίστς (1 γκολ/189' και 1 ασίστ/360') - μο βαθμολογίας 2,08/ματς

Για να καταλάβουμε τα μέτρα του "μο βαθμολογίας" ο Messi στην Barca έχει μο 2,30/ματς ενώ ο Cristiano στην Real 2,33/ματς ενώ για να χουμε μέτρο σύγκρισης με την λίγκα μας ο Berg που στον Βάζελο ήταν μια ομάδα μόνος του παίρνει 1,85/ματς.

 

ΥΓ: Που να κάνει και προετοιμασία ο Sergio τί θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Η μοίρα έδωσε να έρθει ο Σκόκο σε μία μαύρη εποχή για την ΑΕΚ. Δεν αλλάζει το παραπάνω, ούτε υπάρχει λόγος να γυρνάμε στα παλιά. Κι εγώ αν περνούσα από την ΑΕΚ εκείνα τα χρόνια δεν θα ήθελα να επιστρέψω. Καλώς ή κακώς όσο κι αν διαβάζεις ότι η ΑΕΚ άλλαξε πια, ε οι αναμνήσεις δε φεύγουν. Ο Σκόκο θα είναι μια ευχάριστη ανάμνηση μιας μαύρης περιόδου. Η ΑΕΚ όμως μεγαλώνει και δεν έχει ανάγκη να ζει με τέτοιες αναμνήσεις πια. Εξάλλου, όπως σωστά σημειώνεται ανωτέρω, δηλαδή όταν φύγει ο Σιμόε τι θα πρέπει να κάνουμε; Να κηρύξουμε Πανενωσίτικο πένθος;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα με βάση το transfermarkt έχουμε για Scocco και Araujo

 

Scocco: 118 συμμετοχές (αγωνίστηκε 9461'/μο 80' ματς) - 33 γκολ/30 ασίστς (1 γκολ/287' και 1 ασίστ/315') - μο βαθμολογίας 1,60/ματς

Araujo:   51 συμμετοχές (αγωνίστηκε 3599'/μο 70'/ματς) - 19 γκολ/10 ασίστς (1 γκολ/189' και 1 ασίστ/360') - μο βαθμολογίας 2,08/ματς

Για να καταλάβουμε τα μέτρα του "μο βαθμολογίας" ο Messi στην Barca έχει μο 2,30/ματς ενώ ο Cristiano στην Real 2,33/ματς ενώ για να χουμε μέτρο σύγκρισης με την λίγκα μας ο Berg που στον Βάζελο ήταν μια ομάδα μόνος του παίρνει 1,85/ματς.

 

ΥΓ: Που να κάνει και προετοιμασία ο Sergio τί θα δούμε

ase re tous arithmous

vale ta gool tou scocco k tou araujo na doume.

meta pollaplasiase epi 3 logo duskolias tou scocco kai meta vgale apotelesma

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×