Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

αν τα κανει ολα αυτα θα δωσεις 7 και θα τον πουλησεις 17, ο αραουχο δεν ειχε ποτε οψιον 

Link to comment
Share on other sites

@goku21

Ε, αφου ειναι τοσο συμφερον να παιρνουν ολοι δανεικους τι καθονται και αγοραζουν παικτες οι ομαδες.

 

Αν σου κανει τα ιδια που λες ενας που αγορασες ή πηρες ελευθερο με συμβολαιο, δεν θα ειναι καλυτερα; Ξανα-μανα να προσπαθησουμε να αναστησουμε παικτη κι αν γουσταρει η ομαδα του να τον μαζεψει πισω;

Link to comment
Share on other sites

οσο εχεις ρητρα αν θες τον κρατας οπως εκανες με τον λιβαγια 

 

οι μισες μεταγραφες στον πλανητη ετσι ειναι ελευθεροι και δανεικοι 

Link to comment
Share on other sites

@goku21

Ε, αφου ειναι τοσο συμφερον να παιρνουν ολοι δανεικους τι καθονται και αγοραζουν παικτες οι ομαδες.

 

Αν σου κανει τα ιδια που λες ενας που αγορασες ή πηρες ελευθερο με συμβολαιο, δεν θα ειναι καλυτερα; Ξανα-μανα να προσπαθησουμε να αναστησουμε παικτη κι αν γουσταρει η ομαδα του να τον μαζεψει πισω;

Ε ολες οι ομαδες στο επιπεδο ΑΕΚ παιρνουν 2-3 δανεικους το χρονο...Ο γαυρος πχ που χαλαγε και λεφτα θυμασαι ποσους δανεικους επαιρνε?καμπελ,περες,ρομπερτο,μιραλας,καζιμ,φιμπογκασον,ντε λα μπεγια κτλ...

Παιχτες που κανουν 4-5 εκ δεν μπορεις να τους αγορασεις οποτε τους παιρνεις δανεικους .Ο πονσε ειναι ενα παιχτης που αν τον ηθελε η ΑΕΚ θα πρεπε να δωσει τουλαχιστον 5μετρητα,ε δεν γινεται χωρις δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που μιλαμε για την ΑΕΚ η οποια εχει ιστορικο ρεκορ μεταγραφης ever κατω απο 3,5 μυρια ξερω ´γω.

 

Εγω δεν μιλαω για τον δανεισμο, λεω για την οψιον. Αλλο τα 1,8 του Λιβαγια, αλλο τα 5 κι αλλο τα 7 πώς να το κανουμε τωρα.

 

Ναι, οκ, μπορει να γινει κανα τρελο και να πουλησεις πχ τον Μπαρκα με 10 ή να σου βγει καλυτερος κι απο τον Αραουχο και να εχεις παιξει τσαμπιονς λιγκ και να αποφασισεις να δωσεις τα μισα εσοδα εκει.

 

Αλλα υπο πιο νορμαλ συνθηκες του χρονου θα ξαναψαχνεις σεντερ φορ.

 

Υγ. Μπορει να μην σου βγει ουτε θεος, ουτε παλτο, αλλα απλα καλος. Ε, δεν γινεται να δωσεις ουτε 5, ουτε 7, ακομα κι αν εχεις. Θα ξαναχασεις καλο παικτη επειδη εισαι ανικανος να βρεις κατι αλλο, πιο μονιμο, φετος. Εγω ετσι το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

100 σεναρια που δεν ξερει κανεις τι θα γινει 

 

εγω σου λεω οτι παει καλα και σκας στην ρομα 5Μ για το 80% και σου λεει ναι αλλα αυτο ειναι ενα σεναριο

 

αλλο σεναριο λεει οτι θα στον αφησει και αλλο ενα χρονο δανεικο αν εχει παει καλα

 

αλλο σεναριο ειναι οτι θα ανεβασει την αξια του δεν θα μεινει αλλα εσυ θα εχεις ανοιξει κολεγια με τον μοντσι 

Link to comment
Share on other sites

Εθεάθη ανακογλας στην Αγία Βαρβάρα Τούμπας όπου απολαμβάνω το πρωταθληματικο μου πρωινό απέναντι από το γήπεδο. Στέλνει τα χαιρετίσματα του στον Ζαστρισιαν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικά απο τη δευτέρα θα έχουμε νεο επεισόδιο στην υπόθεση Λάζαρου . Μαζί με το αγορακι να του έρθει και ο εξαμηνος αποκλεισμός .

Link to comment
Share on other sites

Λογικά απο τη δευτέρα θα έχουμε νεο επεισόδιο στην υπόθεση Λάζαρου . Μαζί με το αγορακι να του έρθει και ο εξαμηνος αποκλεισμός .

Ποσες πιθανοτητες δινετε να κερδισουμε στην συγκεκριμενη υποθεση?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι μετά απο αυτή τη συνέντευξη τελειώσαμε με την οικογένεια . Το καλύτερο μας έκανε για την απόλυτη απομυθοποίηση της οικογένειας . Ούτε απεξω απο την άγια σοφιά κανένας μανωλάς .

 

– Και μετά στον Ολυμπιακό;

Άλλο επίπεδο. Τώρα βέβαια η ΑΕΚ είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση, αλλά ο Ολυμπιακός έχει προπονητικό κέντρο, έχει τρομερές συνθήκες για να κάνεις προπόνηση. Έχει και έναν πρόεδρο που αν δεν έχεις πειθαρχία σου λέει αύριο το πρωί «γεια σας». Αν δεν είσαι καλός και δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις, σου λέει «έφυγες». Και έτσι πρέπει να είναι. Δεν μπορεί ένας παίκτης να κοροϊδεύει έναν σύλλογο. Γιατί υπάρχουν εκατομμύρια άνθρωποι που είναι από πίσω απ’ αυτόν τον σύλλογο. Δεν θα το δεχόμουν ως συμπαίκτης και παραπάνω ως πρόεδρος. Οι παίκτες πρέπει να σέβονται τους οπαδούς και εκείνοι εμάς. Γιατί υπάρχουν και δύσκολες στιγμές.

– Πώς το βλέπεις το ελληνικό ποδόσφαιρο;

Εγώ το έχω πει. Αν γυρίσω στην Ελλάδα, θα γυρίσω μόνο στον Ολυμπιακό. Δεν πάω κάπου αλλού. Γιατί δεν θέλω να πάω στην ΑΕΚ με όλα αυτά που έχουν γίνει. Ο θείος μου, ο Στέλιος κέρδισε το Κύπελλο και την άλλη μέρα τον διώξανε από την ΑΕΚ γιατί υπήρχαν συνομιλίες. Τι συνομιλίες υπήρξαν δηλαδή; Δεν κατάλαβα. Ο θείος μου δεν μπορούσε να μιλήσει με τον Βρέντζο ας πούμε, που δεν ήταν ποτέ μπροστά στη συζήτηση αλλά επειδή ο Βρέντζος δεν ήξερε τον πατέρα μου και δεν είχε τηλέφωνα δικά μας, πήρε τον Στέλιο Μανωλά. Ποιον θα πάρει; Όλοι έχουν το τηλέφωνο του Στέλιου Μανωλά. Και η πρώτη κουβέντα έγινε και μίλησε ο θείος μου. Δεν ήταν όμως ποτέ, μετά ο θείος μου είχε πάει στη Ρόδο. Του έβγαλαν αρχ….ς, μαύρα λεφτά, που είναι τα μαύρα λεφτά; Ποιος πήρε μαύρα λεφτά; Επειδή λεγόντουσαν στα τηλέφωνα; Λέγανε ότι ο θείος μου πήρε 500.000 ευρώ. Δεν πήρε ποτέ ούτε ένα ευρώ. Αυτό σας το ορκίζομαι και σας το λέω εγώ.  Ούτε ένα ευρώ δεν έχει πάρει από τον Ολυμπιακό ο θείος μου. Ούτε ένα, ούτε μισό.

– Σε πείραξε αυτό ε;

Ναι, με πείραξε. Με πείραξε πολύ. Και με τον γιο του αυτό που έκαναν. Δηλαδή δεν μπορούσε να πάρει μία ευκαιρία; Τόσο καλύτεροι ήταν οι άλλοι; Ποιον ρε τον γιο του Μανωλά; Ποιος είναι η ΑΕΚ; Δεν κατάλαβα. Ποιος; O Μανωλάς είναι η ΑΕΚ. Αυτός που 21 χρόνια την είχε πάνω του. Ποιος είναι ο άλλος; Για πείτε μου έναν; Έναν. Παρόμοιο με τον Μανωλά. Τι θες να πούμε για τα λεφτά που χάρισε ως τεχνικός διευθυντής; Για τα έξοδα που έκανε στα ταξίδια και να τα πληρώνει από μόνος του; Τι θες να πούμε; Αυτά τα θεωρείτε λογικά; Αυτή είναι η εκτίμηση προς τον Στέλιο Μανωλά από την ΑΕΚ; Και θα γυρίσω εγώ στην ΑΕΚ; Για ποιο λόγο να γυρίσω στην ΑΕΚ; Να δώσω τι; Παρόλο που από μικρός ήμουν ΑΕΚτζης. Δεν είμαι πια ΑΕΚτζης, τέλος. Έγινα ΑΕΚτζης λόγω του θείου μου και της οικογένειας μου. Τώρα πλέον δεν είμαι.

Θέλετε να δείτε τη συμπεριφορά του σωματείου και των φιλάθλων προς τον Τότι; Ποια είναι η συμπεριφορά προς τον Στέλιο Μανωλά; Για πείτε μου. Τι του έχουν δώσει; Απλά ο Κώστας Μανωλάς είναι το κωλόπαιδο, πήγε από την ΑΕΚ στον Ολυμπιακό. Βεβαίως και θα πάω στον Ολυμπιακό. Όταν εγώ δεν είχα να φάω και έπαιρνα από τον πατέρα μου δανεικά, δεν πληρωνόμουν από την ΑΕΚ, δεν θα πάω στον Ολυμπιακό; Εννοείται και θα πάω στον Ολυμπιακό. Γιατί ήξερες ότι στον Ολυμπιακό, ήταν ένα σωματείο πιο οργανωμένο. Ήξερες ότι ήταν το μεγαλύτερο σωματείο στην Ελλάδα. Πώς θα το κάνουμε δηλαδή; Δεν ήμουν έτοιμος να πάω στο εξωτερικό. Με ήθελε η Σαραγόσα, ο Μανόλο Χιμένεθ. Να πάω να κάνω τι. Κι αν δεν παίξω; Καταστράφηκα. Γυρίζω στη Λιβαδειά; Πήγα στον Ολυμπιακό που ήξερα ότι θα παίξω. Το πίστευα ότι θα παίξω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γίνει σημαία μας αυτη η συνέντευξη για να καταλάβουν όλοι ότι για την οικογένεια ότι η ΑΕΚ υπήρχε για αυτούν μόνο να ζούνε και να πληρώνονται . Άντε στο γαύρο να το κανετε μαγαζάκι σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λέει πώς τα έφιαξαν τα ξενοδοχεία και πώς βγήκε δήμαρχος ο παππούς του . Όλα με το όνομα της ΑΕΚ τα έκαναν . Σημαία λεμε η συνέντευξη .


 


Μια ενδιαφέρουσα συνεντευξη παραχωρησε ο αμυντικός Κ. Μανωλάς  όπου μεταξύ άλλων ξέσπασε λέγοντας: 


"Δεν τα καταλαβαίνω αυτά που λέγονται. Και ειδικά για τους Μανωλάδες. Για τον γιο του Στέλιου Μανωλά, για τον ανιψιό του, για τον ίδιο τον Στέλιο. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την έχθρα που υπάρχει εναντίον των Μανωλάδων. Για ποιο λόγο; Είναι επιτυχημένοι σε όλα τα αθλήματα, στα πάντα. Ο πατέρας μου είναι προϊστάμενος εφορίας, οι θείοι μου τους βλέπετε έχουν φτιάξει εκπληκτικά ξενοδοχεία, ο παππούς μου δήμαρχος Νάξου 10 χρόνια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτή η κόντρα μεταξύ δημοσιογράφων και Μανωλάδων. Περιμένουν την κακή στιγμή μου για να γράψουν κάτι."


Link to comment
Share on other sites

Και τι μας νοιάζουν εμάς τα ξενοδοχεία των Μανωλάδων και αν ο παππούς του ήταν δήμαρχος; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενδιαφέρουν καθόλου πλέον απλά να τελειώσουμε σαν οργανισμός με την οικογένεια και αυτή η συνέντευξη τους τελειώνει για κάθε αεκτζη . Είναι τοσο βλάκας που κατάστρεψε κάθε σύνδεση του Μανωλά με την ΑΕΚ κανονικά και απο το σύλλογο παλαιμάχων πρέπει να τον βγάλουν .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενδιαφέρουν καθόλου πλέον απλά να τελειώσουμε σαν οργανισμός με την οικογένεια και αυτή η συνέντευξη τους τελειώνει για κάθε αεκτζη . Είναι τοσο βλάκας που κατάστρεψε κάθε σύνδεση του Μανωλά με την ΑΕΚ κανονικά και απο το σύλλογο παλαιμάχων πρέπει να τον βγάλουν .

Δεν είναι βλακεία. Οι Μανωλάδες ότι πήρανε, πήρανε από την ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βλακεία. Οι Μανωλάδες ότι πήρανε, πήρανε από την ΑΕΚ.

Εγώ απορω πως ντουμπαραν και το μελ και τον μάζεψε για καμιά 3ετια .Ενα απο τα λάθη του και αυτό .

Link to comment
Share on other sites

γιατι μονο τοσο αφου εχουμε συμβολαιο

 

το θεμα στις Option ειναι το εξης εχει 2 τυπους Option του παιχτη και της ομαδας και στις 2 περιπτωσεις γινεται ως εξης, υπογραφονται 2 συμβολαια το τρεχων και της οψιον και εδω εγκειτε η διαφορα

 

α) αν η οψιον ειναι του παιχτη σημαινει οτι η ομαδα υπογραφει μονομερως αυτο δεν εχει καμια αξια και δεν υπαρχει πριπτωση να δικαιωθει ποτε κανενας

β) αν η οψιον ανηκει στην ομαδα σημαινει οτι ο παιχτης εχει ηδη υπογραψει - αυτο εχει καποιες πιθανοτητες να δικαιωθεις αλλα τι σημαινει δικαιωση θα εξηγησω παρακατω

 

η ΑΕΚ θα καταθεσει το συμβολαιο που εχει αν ειναι η α περιπτωση το θεμα ειναι τυπικο θα δικαιωθει ο μπινες και οι τζουλιες αν ειναι η β περιτπωση εχουμε ψωμακι ο μπινες θα ισχυριστει οτι ειναι πλαστογραφια η υπογραφη του και θα κληθει να το δει γραφολογος λογικα διαφορετικος απο καθε ομαδα, κατι αντιστοιχο ειχε γινει με τον ντιντακ και τελικα δικαιωθηκε η ΑΕΚ οποτε εκει θα εχουμε δικαστηριο, οσο διαρκει η διαμαχη ο μπινες θα εχει δικαιωμα να αγωνιζεται κανονικα με τον γκει

 

Αν η ΑΕΚ δικαιωθει θα πρεπει ο μπινες να καταβαλει στην ΑΕΚ το τελευταιο χρονο συμβολαιο του 320.000 ευρω δηλαδη επισης θα πρεπει να θεωρειται δεδομενη η τιμωρια του παιχτη για 6 μηνες ενω η ΑΕΚ λογικα θα ζητησει την τιμωρια του γαυρου γιατι προσεγγισε παιχτη με συμβολαιο μεγαλυτερο των 6 μηνων και θα ζηταει απαγορεσυη μεταγραφων στον γαυρο.

 

ολα τα παραπανω αν δικαιωθει η ΑΕΚ 

 

αν δικαιωθει ο μπινες αφενος θα συνεχισει στον γαυρο χωρις προβλημα και αν αποδειχτει πλαστογραφια στο συμβολαιο τοτε κινδυνευει η ΑΕΚ με κυρωσεις που φτανουν μεχρι και σε απαγορευση μεταγραφων

 

αυτα τα λιγα και ελπιζω κατανοητα  :lol:

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαδιάφορη η συνέντευξη του Κωστάκη. 

Αναμασάει τα ίδια και τα ίδια της οικογένειας και τα προσαρμόζει χρονικά όπως τον βολεύουν. 

Οι συνομιλίες του μπάρμπα του ήταν γνωστές 4-5 χρόνια πριν επιστρέψει στην ΑΕΚ στην ομάδα Νέων και βγήκαν στην επιφάνεια ξανά την περίοδο που τον σχόλασε η ΠΑΕ γιατί η συνεισφορά του στο κομμάτι Ακαδημίες ήταν για γέλια. 

Η κακία ΑΕΚ προσέλαβε ξανά τον Στέλιο Μανωλά όταν όλη η Ελλάδα ήξερε χρόνια πριν ποιος ήταν ο ρόλος του στην υπόθεση του Κωστάκη. 

Εγώ λέω ευτυχώς που ξεκόψανε οι δεσμοί με δαύτους. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις γι αυτή την οικογένεια ? Οποιον και να πιάσεις βρωμαει .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×