Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Ο Λεοναρντο μια χαρα παιχτης 18αδας ειναι. Αν ερχεται με 100k και τσαμπα why not; Απο τον Πλατελλα καλυτερος ειναι παντως.

Link to comment
Share on other sites

να ερθει για backup και οχι με φαμφαρες και πρωτοσελιδα για ηγετη...

 

Ε ναι αυτο ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Και για βασικος καλος ειναι κατ´ εμε.

 

Οποιος τον συγκρινει με τον Σκοκο και τον Τσιαρτα ειναι δικο του προβλημα, οχι του Λεοναρντο.

 

Βασικος/πρωτοδευτερη αλλαγη με ενα φυσιολογικο ποσο κι ως εκει. Αυτος ειναι ο Λεοναρντο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια έχει να παίξει ποδόσφαιρο? Εντάξει, δεν υπάρχει ως επιλογή. Εδώ βγαίνει και αυτοπροτείνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικο ειναι οτι ακουμε μονο τα λιμαρια να θελουν να φερουν πισω. Κανενας Σκοκο δεν ακουγεται.

Λεμε οχι στο ξαναζεσταμενο φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

Νικο σορρυ,αλλα ανατριχιασα.

 

Σορρυ αλλα οι υπολοιποι παικτες που εχω δει στην θεση (εκτος 2-3) κατα την τελευταια δεκαετια ηταν χειροτεροι. Ουτε περιμενω απο τον τιγρη τρελα λεφτα οπως τον εχω κοψει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Λεοναρντο μια χαρα παιχτης 18αδας ειναι. Αν ερχεται με 100k και τσαμπα why not; Απο τον Πλατελλα καλυτερος ειναι παντως.

 

o Λεοναρντο εκανε μια καλη χρονια στην ΑΕΚ και εχει τετοιο ταβανι που πηρε μεταγραφη στη Νοτιο Κορεα. Καλη συνεχεια στην καριερα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη το εχω ξαναζησει (με τον Λεοναρντο και αλλους ποδοσφαιριστΑς) εδω μεσα.

 

Τι ακριβως συζηταμε και τι συγκρινουμε?

 

α) Να ερθει ο Λεοναρντο και να διεκδικησει την θεση του Πλατελλα και του Ντουνη?

β) να ερθει ειτε ο Λεοναρντο ειτε ενας ψιλοαγνωστος -ιτς του βατραχου?

γ) να ερθει ο Λεοναρντο ή ενας εκ των Σκοκο-Μιραλας?

 

Διοτι εγω την κοβω οτι μαλλον η πραγματικοτητα βρισκεται στα α) και β).

Και γιατι την ιδια διαφωνια ειχα με μερικους παλιοτερα (για τους ιδιους ακριβως λογους) και (δυστυχως) σε καποια φαση εγινε ο καλυτερος μας παικτης. Ελλειψει αλλου, αλλα ετσι ηταν...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν έρχεται κανονικός ΤΔ οι Λεονάρντο θα είναι οι επιλογές της ΑΕΚ. Κι όπως λέει κι ο Νίκος, από τους Πλατέλλες είναι 200 φορές καλύτερος ο Λεονάρντο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχουν χρήματα, καλύτερα να πάρουν άγνωστους φθηνούς παίκτες (ακόμα και -ιτς). Προτιμότερο από το να γίνει μία μάζωξη όλων των αποτυχημένων επιλογών των α-μετόχων. Οι ποδοσφαιριστές αυτοί έχουν να παίξουν ποδόσφαιρο 2-3 χρόνια και είναι και μία 5ετία γηραιότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν έρχεται κανονικός ΤΔ οι Λεονάρντο θα είναι οι επιλογές της ΑΕΚ. Κι όπως λέει κι ο Νίκος, από τους Πλατέλλες είναι 200 φορές καλύτερος ο Λεονάρντο.

 

το συμπερασμα σου αυτο απο που βγηκε? εγραφε το αρθρο οτι μιλησε ο λεοναρντο με τον μιλοβανοβιτς? με τον λυμπεροπουλο λεει μιλησε αρα πως κρινεις οτι δεν εχεις κανονικο ΤΔ?

 

αν δεν κανω λαθος ο λεοναρντο αυτοπροταθηκε μεσω συνεντευξης και δεν βγηκε απο πουθενα οτι τον κοιταει τωρα η ΑΕΚ.

 

μια χαρα κανει τα ταξιδακια του ο ΤΔ ασχετα πουσ το τελος δεν θα παρουμε κανεναν απο αυτους που βλεπει και θα αποφασισει ο ευθυτενης

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για τον λόγο που δεν προχώρησε η μεταγραφή του στην ΑΕΚ εξήγησε ο Κώστας Κατσουράνης. Ο πρώην διεθνής μέσος με δηλώσεις του στον "ΣΚΑΪ" αναφέρθηκε στην Ενωση και στις συζητήσεις που είχε με τον Δημήτρη Μελισσανίδη. Συγκεκριμένα είπε:

Αν τον πικραίνει η άρνηση που έχει προς το πρόσωπό του από μερίδα του κόσμου της ΑΕΚ: "Δεν με πικραίνει. Ο καθένας αντιλαμβάνεται τα πράγματα όπως θέλει. Πάνω από την ΑΕΚ δεν είναι κανένα πρόσωπο. Κανείς δεν μπορεί να διχάζει τον κόσμο της ΑΕΚ. Εγώ με αυτή την ΑΕΚ είμαι, αυτή αγάπησα".

 

Για το γεγονός ότι είχε πει πως είναι ΑΕΚ, ενώ έπαιζε σε ΠΑΟ και ΠΑΟΚ:

"Δεν είχα τίποτα να φοβηθώ, να δηλώσω τι ομάδα είμαι".

 

Για τις συζητήσεις με την ΑΕΚ: "Τώρα φτάσαμε κοντά. Εκτιμώ και σέβομαι τον κ. Μελισσανίδη. Μιλήσαμε είναι αλήθεια. Μου είπε πως η ΑΕΚ θα πάρει έναν παίκτη άλλον, με πιο πολύ μέλλον. Το εκτίμησα. Τα πράγματα τελείωσαν ήρεμα και ωραία".

 

Για το αν θα ήθελε να κλείσει την καριέρα του στην ΑΕΚ: "Θα ήθελα να τελειώσω την καριέρα μου στην ΑΕΚ. Αλλά δεν υπάρχει ιδανικό στο ποδόσφαιρο. Είμαι τώρα σε μία καλή ομάδα, τη σέβομαι, μου έδωσαν την ευκαιρία να τη βοηθήσω και θα τη βοηθήσω".

 

Για την αγωνιστική κατάσταση της ΑΕΚ: "Δεν την έχω δει πάρα πολύ, αλλά θεωρώ τα αποτελέσματα μέχρι τώρα είναι θετικά. Έχει φέρει μόνο μία ισοπαλία. Θα είναι δύσκολα τα πράγματα στα πλέι οφ, όμως η ΑΕΚ είναι το μεγάλο φαβορί και εύκολα ή δύσκολα θα ανέβει".

 

Aek365

Link to comment
Share on other sites

Δεν εσπασε τη ρητρα, ειχε το γνωστο ανισχυρο clause που ειχε και ο Παπασταθοπουλος "με Προεδρο Ντεμη". Ο ιδιος ισχυριζεται οτι εκανε και καλο στην ΑΕΚ που πηρε 900 χιλιαρικα γιατι νομικα δεν θα επαιρνε φραγκο.

Αρα, ο Κωστας ο Κατσουρανης ειναι παληκαρι και ο φταιχτης ειναι οι μετοχοι και συγκεκριμενα ο εκλεκτος τους τοτε Νικος Θανοπουλος γνωστος και ως ψηφοφορος του Πατερα απο τον ΚΚ (ο μοναδικος Προεδρος στον οποιο εκανε αντιπολιτευση ο ΚΚ ηταν ο Θανοπουλος).

Επισης, ο Κοσμάς λεει οτι ο ιδιος τοτε ηθελε να επιστρεψει στην ΑΕΚ αλλα τον "εκοψε" ο Ντουσαν Μπαγεβιτς που δεν τον ηθελε στην ομαδα. Σκληρες ΑΕΚοεποχες αυτες, ας μην τα φερνουμε στο νου μας καλυτερα γιατι δε λεει...

Link to comment
Share on other sites

Και η ΑΕΚ φταιει (δεν πειθομαι οτι δεν τον ηθελε ο Μπαγεβιτς προφανως δεν ηθελε/μπορουσε να τον φερει η διοικηση Νοτια-Θανοπουλου, αντιθετως προτιμησαν να τα τσεπωσουν για να κανουν μεταγραφες ) και ο Κατσουρανης φταιει.

 

Δεν μπορει να ξεχαστει παντως οτι επελεξε να παει στον βαζελο. Τη να το κανω οτι δηλωνει "ΑΕΚ"; Ας παει στο καλο λοιπον, ειδικα σε τετοια ηλικια δεν τον χρειαζομαστε.

 

Παντως μιλησε ωραια σημερα, για να ειμαστε δικαιοι.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Και η ΑΕΚ φταιει (δεν πειθομαι οτι δεν τον ηθελε ο Μπαγεβιτς προφανως δεν ηθελε/μπορουσε να τον φερει η διοικηση Νοτια-Θανοπουλου, αντιθετως προτιμησαν να τα τσεπωσουν για να κανουν μεταγραφες ) και ο Κατσουρανης φταιει.

 

Δεν μπορει να ξεχαστει παντως οτι επελεξε να παει στον βαζελο. Τη να το κανω οτι δηλωνει "ΑΕΚ"; Ας παει στο καλο λοιπον, ειδικα σε τετοια ηλικια δεν τον χρειαζομαστε.

 

Παντως μιλησε ωραια σημερα, για να ειμαστε δικαιοι.

 

Τι ειπε ο Κοσμας εγραψα εγω, οχι τη δικη μου την αποψη. Η αποψη η δικη μου ειναι οτι δεν καιγοτανε ο Ντουσαν κι απο κει και υστερα ο Αλιαγας προσπαθησε να αρπαξει οτι μπορουσε. Ειναι αστειο να λεμε "ειναι ΑΕΚτζης" κλπ. Απο ποτε ειναι κριτηριο αυτο για ενα παικτη; Ποσοι εκαναν καριερες στον ΟΣΦΠ πχ και ηταν ΠΑΟ και το αντιστροφο; Αυτα ειναι κουταμαρες των αρδ και ειδικα των αεκοαρδ.

Συμφωνω οτι μιλησε ωραια, αλλα ειναι και παρα πολυ εξυπνος ο Κατσουρανης. Τι θα κανει μετα; Δυο πορτες εχει: την Εθνικη και την ΑΕΚ. Βαστα λοιπον μηπως τον δουμε κι αυτον σε τιποτα ακαδημιες...

 

*Κωστα η ενημερωση δεν εγινε ακριβως επειδη σου βουλωσανε το στομα με τα 900 χιλιαρικα. Και το θεμα Σωκρατη δε σηκωθηκε ΠΟΤΕ οπως θυμασαι διοτι δε συνεφερε τους αρδ να το προβαλουν. Μια χαρα ειχε ρητρα "Προεδρου" ο Παπασταθοπουλος και πουληθηκε 4 εκατ. επειδη θα εφευγε ο Ντεμης. Αλλιως θα ειχε φυγει με 1.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Ζηκο εχει γραφει ΜΙΑ φορα σε "παραθλητικα" στη Sporday και στο Goal και πουθενα αλλου. Απορω πως το θυμασαι... Ο Ζηκος ειχε παει στο κοτερο του Πατερα τοτε, ουσιαστικα σαν εκπροσωπος του παικτη. Περιπου οπως πηγε να κλεισει τωρα τη μεταγραφη με το Μελισσανιδη ο Λυμπεροπουλος. Ειναι πολλα που δε γραφονται σε εκεινη τη μεταγραφη, πολυ απλα γιατι τοτε οι πολυμετοχικοι μοιραζανε αφειδως λεφτα και εφαγε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ εκεινη τη διετια. Ολο το ελληνικο ποδοσφαιρο τσουλησε εξ αιτιας του Παναθηναικου και γινανε με λεφτα ανθρωποι που δεν το βαζει ο νους μας.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα, 26 Απριλίου 2010

ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΑΝ

Λένε ότι η 'Αγια Τριάδα" Κατσουράνης, Νικολαίδης , Ζήκος βρέθηκαν μετά το τελικό στο μαγαζί της Δέσποινας και ο πρώτος γιόρτασε τα επινίκια.

Τι το περίεργο που αλλού θα γιόρταζε ο Κατσουράνης και με ποιόν; Με τους δύο ανθρώπους που πέρυσι τέτοια εποχή τον οδήγησαν στο γραφείο του Πατέρα με το ιδιωτικό συμφωνητικό που ο Ντεμης είχε στο συρτάρι του. Έτσι γιόρτασαν τη μεταγραφή του. Τώρα το πιθανότερο ο Κατσουράνης να είπε στον Νικολαίδη ,ότι τελικά το να κατακτάς πρωταθλήματα και κύπελλα δεν είναι εφήμερη χαρά. Όπως ήταν η φιλοσοφία του κυρίου Προέδρου.

 

http://sportstriunfo.blogspot.gr/2010/04/blog-post_26.html

Link to comment
Share on other sites

tι σε κανει να πιστευεις οτι εχουμε καλυτερο πρωταθλημα απο την Νοτια Κορεα? Ο παικτης εχει διπλασιασει την αξια του στην αγορα απο την συμμετοχη του εκει.

 

Σίγουρα το κορεάτικο είναι ανώτερο αυτή τη στιγμή από το ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×