Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, baRon21 said:

Ευτυχως που ειναι και ο @Rory 21 και γελαμε λιγο, αλλα γενικα αν αυτην την εβδομαδα που ερχεται δεν ανακοινωθει ο στοπερ και ο πινεδα τοτε γαμιουνται λιγο ο κομπολογας που τρωει αστακουδακια και ο Κουχαρσκι, ο ΤΔ του βολου και λοιποί του μεταγραφικού τμήματος.

Και η λυση της συνεργασιας με τον Αμραμπατ, ελα με τις καψουρες στους σαρανταχρονους λες και εξαντληθηκαν τα εξτρεμ

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, amd said:

δεν υπαροχυν 8Μ για τον πινεδα, o κοντος για τα ματια των ευρωπαιων ειναι ενας παιχτης που σε τοπ λιγκα δεν επιασε ειναι 27 στα 28 αυτα τα λεφτα μπορουν να τα δωσουν μονο μεξικανοι και αραβες και σε καμια απο τις 2 χωρες δεν εχει διαθεση να παει ο πινεδα.

η τιμη ενος παιχτη οριζεται απο τις προσφορες που εχει, ο γκαρσια επειδη αναφερθηκε παραπανω ειχε καταγεγραμμενη προταση 12 με 13 + ποσοστα ο πινεδα μεχρι σημερα καλυτερη viable προταση ειναι κοντα στα 6 με ποσοστα μεταπωληση η μπονους συμμετοχης ομιλων κτλπ.

εμεις μπορει να εκτιμουμε τον πινεδα 15 το θεμα ειναι οτι η Ευρωπη δεν τον εκτιμα ουτε για 6 αυτη ειναι η αληθεια. Η θελτα μπορει να της λειπουν και 12 που ελεγε καποτε οσο πιεζεται θα ερθει εκει που οριζει η αγορα 

Σχόλιο - όαση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Μάκαρος said:

2 μερες για ολλανδια ,χωρις 1 μεταγραφη

ενας πηλιος μαλλον ανακοινωθηκε ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάκαρος said:

ο Πήλιος δεν είναι σε θέση που καιγόμαστε 

κανε edit λοιπον χωρις καμια μεταγραφη σε θεση που καιγομαστε 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά αυτά είναι κόλπα του Μελισσανίδη για να ρίξει την τιμή. Η Θέλτα σε αυτή την περίπτωση στην πράξη θα λάβει 5,  ενώ θα κερδίσει παραπάνω, δηλαδή το 50%,  μόνο σε περίπτωση μελλοντικής πώλησης.   

Άσε που οι γκαγιέγος έχουν υπολογίσει να βάλουν στο ταμείο τους 8 εκατομμύρια από την  πώληση του Ορμπελιν, αυτό το καλοκαίρι. Μόνη μας ελπίδα είναι η πίεση του παίκτη στην Θέλτα, λόγω επιθυμίας να βρεθεί ξανά στην ομάδα του Ματίας, αλλά όλα έχουν ένα όριο, αν βρεθεί άλλος σύλλογος να τους δώσει αυτά που θέλουν σιγά μην τον δώσουν σε μας κοψοχρονιά.  

Δεν είναι κόλπα, είναι η πραγματικότητα.

Αν η αγορά ταυτίζεται με τα θέλω της Θέλτα τότε θα βρεί 8Μ ή και παραπάνω για τον Πινέδα.

Αλλά αν θες να πουλήσεις "τώρα" δεν έχεις εσύ το πάνω χέρι αλλά οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές.

Επίσης στη συγκεκριμένη πώληση το "αγαθό" έχει ίδια γνώμη για το μέλλον του πράγμα που βαρύνει ιδιαίτερα στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

Δεν είναι κόλπα, είναι η πραγματικότητα.

Αν η αγορά ταυτίζεται με τα θέλω της Θέλτα τότε θα βρεί 8Μ ή και παραπάνω για τον Πινέδα.

Αλλά αν θες να πουλήσεις "τώρα" δεν έχεις εσύ το πάνω χέρι αλλά οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές.

Επίσης στη συγκεκριμένη πώληση το "αγαθό" έχει ίδια γνώμη για το μέλλον του πράγμα που βαρύνει ιδιαίτερα στην τιμή.

καταλαβαινεις βεβαια οτι το ολο θεμα ειναι καθαρος τζογος που ενδεχεται να σκασει στα μουτρα μας, αν δεν πανε τα πραγματα οπως θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλα κάνει και δεν τα σπρώχνει όλα για όλα η ομάδα για έναν παικτη. Να δώσουμε 6 αντί για 8 για τον Πινέδα

Αρκεί

-αυτά τα 2 να τα δώσουμε μαζί με ότι αλλο θα δίναμε ετσι και αλλιώς για την μεταγραφή ενός επιπεδάτου μεσοεπιθετικού ή σεντερμπακ

-να μη χασουμε τον Πινέδα απο ομαδα που δίνει 7

-μην έρθει 30 Σεπτεμβρίου ο παίκτης.

25 Ιουνίου είναι, και ο παίκτης είναι με την εθνική του τις επομενες 15 μέρες, ενώ δεν φαινεται στον ορίζοντα αλλη πρόταση που να δελεαζει και Θελτα και παίκτη. Πολύ σωστά το παμε το έργο.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

καταλαβαινεις βεβαια οτι το ολο θεμα ειναι καθαρος τζογος που ενδεχεται να σκασει στα μουτρα μας, αν δεν πανε τα πραγματα οπως θελουμε

Εξέθεσα την άποψη μου με βάση την εμπειρία μου στις συναλλαγές, οπότε για να απαντήσω, ΟΧΙ δεν αντιλαμβάνομαι πως είναι να διαπραγματεύεται κάποιος με εκατομμύρια.

Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι πως μπορεί να "σκάσει στα μούτρα μας" η διαπίστωση πως η υπέρβαση του συλλόγου φτάνει στα 5 και όχι στα 8 εκατομμύρια.

Έχω πίστη στον προπονητή πως ό,τι καλύτερο μπορεί να γίνει για την ομάδα θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Janjanin said:

Εξέθεσα την άποψη μου με βάση την εμπειρία μου στις συναλλαγές, οπότε για να απαντήσω, ΟΧΙ δεν αντιλαμβάνομαι πως είναι να διαπραγματεύεται κάποιος με εκατομμύρια.

Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι πως μπορεί να "σκάσει στα μούτρα μας" η διαπίστωση πως η υπέρβαση του συλλόγου φτάνει στα 5 και όχι στα 8 εκατομμύρια.

Έχω πίστη στον προπονητή πως ό,τι καλύτερο μπορεί να γίνει για την ομάδα θα γίνει.

Οτι θα βρεθουνε αλλοι που η υπερβαση τους να ειναι τα 7 και να ειναι σχετικα κοντα προς λιμανι πλευρα και τοτε το καζο θα ειναι μεγαλειωδες επικοινωνιακα

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Janjanin said:

Δεν είναι κόλπα, είναι η πραγματικότητα.

Αν η αγορά ταυτίζεται με τα θέλω της Θέλτα τότε θα βρεί 8Μ ή και παραπάνω για τον Πινέδα.

Αλλά αν θες να πουλήσεις "τώρα" δεν έχεις εσύ το πάνω χέρι αλλά οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές.

Επίσης στη συγκεκριμένη πώληση το "αγαθό" έχει ίδια γνώμη για το μέλλον του πράγμα που βαρύνει ιδιαίτερα στην τιμή.

Συμφωνώ στα περισσότερα. Το "κόλπα" πες το τρόπο του λέγειν.

όσον αφορά την γνώμη του αγαθού, δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να ρίξει την τιμή. Η τιμή όπως γράφτηκε καθορίζεται από τους πιθανούς αγοραστές. Αν βρεθεί κάποιος και ικανοποιήσει τα θέλω της Θελτα, αυτή δεν θα υποκύψει σε πιέσεις του παίκτη για να παίξει στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Συμφωνώ στα περισσότερα. Το "κόλπα" πες το τρόπο του λέγειν.

όσον αφορά την γνώμη του αγαθού, δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να ρίξει την τιμή. Η τιμή όπως γράφτηκε καθορίζεται από τους πιθανούς αγοραστές. Αν βρεθεί κάποιος και ικανοποιήσει τα θέλω της Θελτα, αυτή δεν θα υποκύψει σε πιέσεις του παίκτη για να παίξει στην ΑΕΚ.

Δεν ειναι ΝΒΑ, για να γινει μια μεταγραφη χρειαζεται να θελει και η ομαδα και ο παικτης.

Ας εχει και 10 μύρια προταση η Θελτα, αν ειναι απο Αραβία και ο παικτης δεν πάει, δεν σπρώχνει την ΑΕΚ να ματσαρει στα 10.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Geologos said:

Δεν ειναι ΝΒΑ, για να γινει μια μεταγραφη χρειαζεται να θελει και η ομαδα και ο παικτης.

 

Ακριβώς, αν θέλει μόνο ο παίκτης να έρθει στην ΑΕΚ, δεν πρόκειται να τον δώσει η Θέλτα. Από την άλλη αν βρεθεί ευρωπαικη ομάδα να δώσει 8 στην Θέλτα λογικά θα μπορεί να καλύψει και τα θέλω του Ορμπελιν. Δεν είναι και Ντέμης, που παρακαλούσε κάποτε να έρθει στην ομάδα της καρδιάς του. Τώρα για ομάδα από τις ερήμους της σαουδικής αραβίας δεν ξέρω τι θα γινόταν. Υποθέτω ότι  δεν θα  άρεζε η ζωή εκεί στην οικογένεια Πινέδα  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω ότι είναι καλά το θέμα να κλείσει πριν τα παιχνίδια του Πινέδα με το Μεξικό. Εκεί το πιο πιθανό κ με βάση την ποιότητα του παίκτη είναι να προκύψουν κ άλλοι ανταγωνιστές.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Ξαναγράφω ότι είναι καλά το θέμα να κλείσει πριν τα παιχνίδια του Πινέδα με το Μεξικό. Εκεί το πιο πιθανό κ με βάση την ποιότητα του παίκτη είναι να προκύψουν κ άλλοι ανταγωνιστές.

λενε οτι πιεζει ο χρονος την Θελτα να το κλεισει μεχρι τις 30 το θεμα, την επομενη φορα δανεικοι μονο με οψιον για να μην εχουμε τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

λενε οτι πιεζει ο χρονος την Θελτα να το κλεισει μεχρι τις 30 το θεμα, την επομενη φορα δανεικοι μονο με οψιον για να μην εχουμε τα ιδια

Μα με οψιόν προσπαθούσαν να τον πάρουν πέρυσι απλά δεν δέχονταν με τίποτα οι Ισπανοί 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

λενε οτι πιεζει ο χρονος την Θελτα να το κλεισει μεχρι τις 30 το θεμα, την επομενη φορα δανεικοι μονο με οψιον για να μην εχουμε τα ιδια

αν πηγαινες περσι να παρεις τον πινεδα μονο δανεικο με οψιον θα σου πω οτι δεν θα τον εβλεπες καν φετος 

περσι η θελατα ηθελε οψιον 10+ αρα ποιος ο λογος να εβαζες οψιον που δεν θα πληρωνες?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

αν πηγαινες περσι να παρεις τον πινεδα μονο δανεικο με οψιον θα σου πω οτι δεν θα τον εβλεπες καν φετος 

περσι η θελατα ηθελε οψιον 10+ αρα ποιος ο λογος να εβαζες οψιον που δεν θα πληρωνες?

Αλλο αυτο, λεω οτι απο δω και περα καλο ειναι αν παιρνει δανεικους να ειναι μονο με οψιον για να αποφευγονται τα καλοκαιρινα θριλερ και τα τσαταλεια νον πεηπερ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

λενε οτι πιεζει ο χρονος την Θελτα να το κλεισει μεχρι τις 30 το θεμα, την επομενη φορα δανεικοι μονο με οψιον για να μην εχουμε τα ιδια

Λεω ότι ο παίκτης είναι ποιοτικός κ στο τουρνουα που θα παίξει μπορεί να τραβήξει επιπλέον ενδιαφέρον, αν δεν τον κλείσεις μέχρι τότε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Λεω ότι ο παίκτης είναι ποιοτικός κ στο τουρνουα που θα παίξει μπορεί να τραβήξει επιπλέον ενδιαφέρον, αν δεν τον κλείσεις μέχρι τότε.

καλα εννοειται οτι αν δεν τον κλεισεις μεχρι τοτε απλα δεν θα τον κλεισεις ποτε

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, billy21 said:

Ξαναγράφω ότι είναι καλά το θέμα να κλείσει πριν τα παιχνίδια του Πινέδα με το Μεξικό. Εκεί το πιο πιθανό κ με βάση την ποιότητα του παίκτη είναι να προκύψουν κ άλλοι ανταγωνιστές.

Αυτό είναι σχετικό.. Μπορεί να είναι μέτριος, να παει χάλια η ομάδα και να τον φάει η μαρμαγκα.. χτύπα ξύλο ακόμα και τραυματισμός μπορεί να έρθει κ να μείνεις ο μοναδικός ενδιαφερόμενος!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Αυτό είναι σχετικό.. Μπορεί να είναι μέτριος, να παει χάλια η ομάδα και να τον φάει η μαρμαγκα.. χτύπα ξύλο ακόμα και τραυματισμός μπορεί να έρθει κ να μείνεις ο μοναδικός ενδιαφερόμενος!

Γι αυτό γράφω με βάση την ποιότητά του. Τα πάντα μπορούν να συμβούν από εκεί κ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πινεδα στο μεταξύ είναι παγκιτης στο Μεξικό, στο μουντιάλ έπαιξε ελάχιστα και πέρασε απαρατήρητος. Μιλάμε για έναν παίχτη που δεν έπαιξε καθόλου στον Αστέρα Τρίπολης της Ισπανίας κι εδώ έκανε πολύ καλό πρωτάθλημα. Έχει μετρηθεί ο παίχτης για το υψηλό επίπεδο και βρέθηκε ανεπαρκης. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ο Πινεδα στο μεταξύ είναι παγκιτης στο Μεξικό, στο μουντιάλ έπαιξε ελάχιστα και πέρασε απαρατήρητος. Μιλάμε για έναν παίχτη που δεν έπαιξε καθόλου στον Αστέρα Τρίπολης της Ισπανίας κι εδώ έκανε πολύ καλό πρωτάθλημα. Έχει μετρηθεί ο παίχτης για το υψηλό επίπεδο και βρέθηκε ανεπαρκης. 

Αν εκανε για την Πριμερα Ντιβιζιον για ομαδα τουλαχιστον της πρωτης δεκαδας δυσκολο να τον εβλεπες εδω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ο Πινεδα στο μεταξύ είναι παγκιτης στο Μεξικό, στο μουντιάλ έπαιξε ελάχιστα και πέρασε απαρατήρητος. Μιλάμε για έναν παίχτη που δεν έπαιξε καθόλου στον Αστέρα Τρίπολης της Ισπανίας κι εδώ έκανε πολύ καλό πρωτάθλημα. Έχει μετρηθεί ο παίχτης για το υψηλό επίπεδο και βρέθηκε ανεπαρκης. 

Βλεπειsh μπαλίτσα εσύ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×