Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Skepastos said:

Η ΑΕΚ φέτος απο διαρκείας και απλά εισιτήρια άνετα θα φτάσει τα 25 εκατομμύρια (επιεικώς) και με μια στοιχειωδώς καλή πορεία στην Ευρώπη μπορεί να μαζέψει άλλα 15. Δεν βάζω μεσα χορηγίες κλπ γιατί δεν μπορούν να υπολογιστούν, αλλά φαίνεται πως ειναι η πρώτη χρονιά που η ομάδα θα αποκομισει και προίκα. Είναι καλή ευκαιρία για αγωνιστική γιγάντωση που θα σου φέρει ακόμα μεγαλύτερα έσοδα τα επόμενα χρόνια

25Μ από τα διαρκείας για πλάκα +15 M τηλεοπτικό + 10Μ€ μίνιμουμ εξασφαλισμένα από Ευρώπη ειναι 50Μ ακοπα χωρίς χορηγίες, χωρίς σπόνσορες, διαφημίσεις, νέες φανέλες, ξεπούλημα περσινό στην boutique (ουρές ήταν σήμερα), πιθανές πωλήσεις + πόσα δεν ξέρουμε να προσμετρισουμε.

Έχει μοναδική ευκαιρία να απογειωθεί η ομάδα φέτος. Άλλη τέτοια δεν θα υπάρξει ξανά τόσο σύντομα.

Έχουμε σταυρώσει χέρια και προσευχόμαστε.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dali 21R said:

Αν έχω καταλάβει καλά η γραμμή είναι η εξής:

2 Σέντερ μπακ (έναν 2ο-3ο, έναν 5ο), αντι αμραμπατ- αντιπινέδα και φορ. Για όλες τις άλλες θέσεις πρώτα θα πρέπει να έχουμε αποχώρηση.

Αυτά έχω καταλάβει κι εγώ. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αυτά έχω καταλάβει κι εγώ. 

 

αυτα ειναι τα βασικα παντα υπαρχουν και προσθηκες γιατι βρηκες κατι καλο και θα το παρεις αυτην την στιγμη προεχει του στοπερ του πλαγιου και του χαφ 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πέρα από τις αντικαταστάσεις όσων φύγουν η ομαδα θα πάρει 1 κεντρικό αμυντικό, 1 πλάγιο χαφ, 1 για την επίθεση είτε απλά κορυφή είτε να παίζει κ πίσω απ τον επιθετικο, αυτό θα εξαρτηθει αν εκεί μπορεί να πάιζει κ ο πλάγιος χαφ κ 1 χαφ ακόμη. Ελπίζω κ σε κάποιο έξτρα δώρο του ΑΕΚαρχη στον Ματίας ή σε κάποια καλή ευκαιρία στο τέλος των μεταγραφών. 

Το θέμα του τέρματος αν κάποιος από τους 2 δεν φύγει δεν νομίζω κ εγώ να ανοίξει. Ίσως να πάρουν κάποιον έμπειρο για την τριάδα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Karagimi said:

Αν δεν φύγει αθανασιάδης ή stankovic , δεν πιστεύω πως θα πάρουμε τέρμα, δεν θα έχει και νόημα. Γενικά έχουμε πολλές θέσεις που λες οτι θέλουμε παίκτη και μετά κοιτάς και λες ότι έχουμε ήδη καλούς. Τερμα,δεξι μπακ, σεντερ φορ κτλπ

 

2 minutes ago, amd said:

αυτα ειναι τα βασικα παντα υπαρχουν και προσθηκες γιατι βρηκες κατι καλο και θα το παρεις αυτην την στιγμη προεχει του στοπερ του πλαγιου και του χαφ 

Εγώ παντως λεω τα εξης 

 

Τερμα ο Στάνκοβιτς είναι μέτριος και ο Αθανασιαδης κάτω του μετριου. Το θεωρω τεραστιο θέμα ειδικά μαλιστα όταν το προπονητικο τημ για τον α ή β λόγο προτιμαει τον Αθανασιαδη.

Δεξιο μπακ αφού υπαρχει και ο Σιντιμπε, πες την παλευεις.

Αριστερο μπακ θα ήθελα κάτι καλυτερο, αλλά πάλι την παλευεις. 
 

Αλλα τερμα με αγχώνει πολύ.
Έχουμε ανεβει επίπεδο, δεν γίνεται σε τόσο κομβική θέση να το αφησουμε έτσι απλά.  
 

Αξίζουν την στηριξη μας αυτοί που αποφασίζουν, αλλά την ένσταση μου σε αυτό την έχω προσωπικά.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα ηθελες ενα τοπ κλας τερματοφυλακα απο την αλλη ο αλμειδα δεν το θεωρει προτεραιοτητα 

ο μεν αθανασιαδης βγηκε 1ος στο πρωταθλημα σε clean sheets χωρις να ειναι και τερας σταθεροτητα και ο δε στανκοβιτς οταν χρειαστηκε ηταν εκει.

ιδανικα επειδη ο αθανασιαδης ειναι ελληνας θα ηθελες να φερει μια προταση ο στανκο να απελευθερωσει τα 7 κατοσταρικα που θα παρει φετος να βαλεις κατι της και να πας για καλο τερματοφυλακα, δεν το θεωρω απιθανο θα δουμε, παντως αν δεν φυγει κανενας δυσκολα θα ερθει ακομα ενας και αν ερθει θα ειναι για να γεμισει την θεση

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Agent HAF said:

25Μ από τα διαρκείας για πλάκα +15 M τηλεοπτικό + 10Μ€ μίνιμουμ εξασφαλισμένα από Ευρώπη ειναι 50Μ ακοπα χωρίς χορηγίες, χωρίς σπόνσορες, διαφημίσεις, νέες φανέλες, ξεπούλημα περσινό στην boutique (ουρές ήταν σήμερα), πιθανές πωλήσεις + πόσα δεν ξέρουμε να προσμετρισουμε.

Έχει μοναδική ευκαιρία να απογειωθεί η ομάδα φέτος. Άλλη τέτοια δεν θα υπάρξει ξανά τόσο σύντομα.

Έχουμε σταυρώσει χέρια και προσευχόμαστε.

Αμα γινει και καμια στραβη και κουνησουμε και σεντονι αλλα 10 απο ευρωπη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που με αγχώνει είναι οτι λέμε οτι κοιτάμε αντιπινέδα ενώ μένει ανοιχτό του μεξικανού. Ξέρουμε οτι αυτό δε γίνεται. 

Ο αντιπινέδα πρέπει να είναι αντίστοιχος παιχταράς αφού μιλάμε για τον βασικό σου box to box κτλπ κτλπ μέσο.

Ούτε πιστεύει κανείς οτι θα πάρεις βασικό χαφ που λογικά θα είναι άνω του εκατομμυρίου (ίσως και πολύ παραπάνω αν έχει όρεξη ο Τίγρης) και μετά θα σκάσεις και 4-5-6 να αγοράσεις τον πινέδα ή να τον πάρεις δανεικό και να σκάσεις ενα κάρο λεφτά εκ νέου.

Οπότε για μένα είναι πάρα πολύ βασικό να κλείσει όσο πιο άμεσα του πινέδα για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε. Αν η φάση θυμίσει αραούχο τη γαμήσαμε. 

Γιατί συζητάμε να πάμε στα προκριματικά με την περσινή ομάδα, που εννοείται το καταλαβαίνω αλλά απο αυτή την ομάδα θα λείπει ο πιο κομβικός παίχτης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dali 21R said:

Γιατί συζητάμε να πάμε στα προκριματικά με την περσινή ομάδα, που εννοείται το καταλαβαίνω αλλά απο αυτή την ομάδα θα λείπει ο πιο κομβικός παίχτης.

 

Screenshot_1.jpg

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dali 21R said:

To μόνο που με αγχώνει είναι οτι λέμε οτι κοιτάμε αντιπινέδα ενώ μένει ανοιχτό του μεξικανού. Ξέρουμε οτι αυτό δε γίνεται. 

Ο αντιπινέδα πρέπει να είναι αντίστοιχος παιχταράς αφού μιλάμε για τον βασικό σου box to box κτλπ κτλπ μέσο.

Ούτε πιστεύει κανείς οτι θα πάρεις βασικό χαφ που λογικά θα είναι άνω του εκατομμυρίου (ίσως και πολύ παραπάνω αν έχει όρεξη ο Τίγρης) και μετά θα σκάσεις και 4-5-6 να αγοράσεις τον πινέδα ή να τον πάρεις δανεικό και να σκάσεις ενα κάρο λεφτά εκ νέου.

Οπότε για μένα είναι πάρα πολύ βασικό να κλείσει όσο πιο άμεσα του πινέδα για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε. Αν η φάση θυμίσει αραούχο τη γαμήσαμε. 

Γιατί συζητάμε να πάμε στα προκριματικά με την περσινή ομάδα, που εννοείται το καταλαβαίνω αλλά απο αυτή την ομάδα θα λείπει ο πιο κομβικός παίχτης.

Βασικα πρέπει είτε να κλείσει του Πινεδα γρήγορα είτε να βρει κάποιον άλλον ο Ματιας (όπως τον Χουανγκ περυσι) και να  τα σκάσεις καλά.

Οσο και να τον θελουμε τον Πινεδα δεν γίνεται να επιστρέψουμε σε πρακτικές του παρελθοντος που επαιζες κορόνα γράμματα 31 Αυγούστου αν θα ξαναέρθει ο Αραουχο κλπ και στα προκριματικά ο,τι τύχη έχεις κλπ

 

Θεωρω ότι έχουμε ανεβει επίπεδο -ξαναλέω- και πρέπει να την δεις αλλιώς γενικοτερα. Εξαλλου και ο ιδιος ο Μελισσανίδης είπε οτι αν δεν μείνει «θα φέρουμε άλλον Πινεδα».

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

 

Screenshot_1.jpg

Tώρα μιλάμε όμορφα . Βέβαια τέτοια είχαμε και με τον αραούχο copy paste. Νωρίτερα κιόλας αν θυμάμαι καλά. Απλά βασίζομαι οτι φέτος είμαστε πιο σοβαροί σε όλα.

 

5 minutes ago, nikos said:

Βασικα πρέπει είτε να κλείσει του Πινεδα γρήγορα είτε να βρει κάποιον άλλον ο Ματιας (όπως τον Χουανγκ περυσι) και να  τα σκάσεις καλά.

Οσο και να τον θελουμε τον Πινεδα δεν γίνεται να επιστρέψουμε σε πρακτικές του παρελθοντος που επαιζες κορόνα γράμματα 31 Αυγούστου αν θα ξαναέρθει ο Αραουχο κλπ και στα προκριματικά ο,τι τύχη έχεις κλπ

 

Θεωρω ότι έχουμε ανεβει επίπεδο -ξαναλέω- και πρέπει να την δεις αλλιώς γενικοτερα. Εξαλλου και ο ιδιος ο Μελισσανίδης είπε οτι αν δεν μείνει «θα φέρουμε άλλον Πινεδα».

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

 

Εγώ παντως λεω τα εξης 

 

Τερμα ο Στάνκοβιτς είναι μέτριος και ο Αθανασιαδης κάτω του μετριου. Το θεωρω τεραστιο θέμα ειδικά μαλιστα όταν το προπονητικο τημ για τον α ή β λόγο προτιμαει τον Αθανασιαδη.

Δεξιο μπακ αφού υπαρχει και ο Σιντιμπε, πες την παλευεις.

Αριστερο μπακ θα ήθελα κάτι καλυτερο, αλλά πάλι την παλευεις. 
 

Αλλα τερμα με αγχώνει πολύ.
Έχουμε ανεβει επίπεδο, δεν γίνεται σε τόσο κομβική θέση να το αφησουμε έτσι απλά.  
 

Αξίζουν την στηριξη μας αυτοί που αποφασίζουν, αλλά την ένσταση μου σε αυτό την έχω προσωπικά.

ο Ροτα και ο Μοχαμεντ ειναι λιγοι για πλαγια μπακ ευρωπαικης ΑΕΚ, το λεω και αφηνω τα στοιχεια μου στον δασκαλο αν χρειαστει και με γυρεψουν τα ξαντερφια του Ροτα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

ο Ροτα και ο Μοχαμεντ ειναι λιγοι για πλαγια μπακ ευρωπαικης ΑΕΚ, το λεω και αφηνω τα στοιχεια μου στον δασκαλο αν χρειαστει και με γυρεψουν τα ξαντερφια του Ροτα

Μοχαμαντι θα τριβεις τα ματια σου φετος με το πως θα τον φτιαξει ο Αλμειδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Μοχαμαντι θα τριβεις τα ματια σου φετος με το πως θα τον φτιαξει ο Αλμειδα 

ας ειμαστε ρεαλιστες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λευτέρης Πέκινπας said:

ας ειμαστε ρεαλιστες 

Ε ρεαλιστες ειμαστε και μιλαμε με αυτα που βλεπουμε και ειδαμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Ε ρεαλιστες ειμαστε και μιλαμε με αυτα που βλεπουμε και ειδαμε

αμα ητανε μεχρι 24-25 αντε να τον βελτιωσει αυτος ειναι 29

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα το έγκυρο σάιτ Kery News αναφέρει σε ρεπορτάζ του πως «ο Πινέδα πρέπει να παρουσιαστεί στις 3 Ιουλίου στη Θέλτα» και τονίζει ότι «τον Πινέδα τον βλέπουν ως παίκτη που μπορεί να βρίσκεται στο ρόστερ της Θέλτα αλλά αυτό θα το αποφασίσει ο νέος τεχνικός.

Και καταλήγοντας επισημαίνεται πως «αν ο νέος προπονητής δεν τον υπολογίζει, τότε η Θέλτα θα θέλει να εκμεταλλευτεί την ανατίμηση της αξίας του παίκτη και να ακούσει προσφορές άνω των 6 εκατ. ευρώ».

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιοι είναι οι στόχοι, αν θέλουμε πορεία στην Ευρώπη, που θεωρώ ότι υπάρχει η προοπτική, πίσω πλην βιντα- μουκουντι, με μια  επιφυλαξη για τον σιντιμπε, δεν μου κάνει κάποιος από τους υπόλοιπους για βασικος. 

Αν αποφάσιζα εγώ θα έψαχνα για βασικούς τερμα, ακραία Μπακ, στοπερ 2-3ος, χαφαρα αντί γιονσον-σιμανσκι, παραμονή Πινέδα η άλλο αντίστοιχου επιπέδου και ακραιο μεσοεπιθετικό παικταρά. Στην επίθεση εφόσον μείνει ο λιβαι μπορεί να έρθει ένας για το ροτεισον με τα χαρακτηριστικά που θέλει ο Ματίας.

Το ξέρω ότι μάλλον είμαι υπερβολικός αλλά επειδή η δουλειά του Αλμέιδα φαίνεται οτι είναι για μεγάλα πράγματα και το υλικό της ομάδας είναι σε καλό επίπεδο και με μεταγραφές υψηλού επιπέδου σε αυτές τις θέσεις, θα μπορούσε να εκτοξευθεί η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dali 21R said:

To μόνο που με αγχώνει είναι οτι λέμε οτι κοιτάμε αντιπινέδα ενώ μένει ανοιχτό του μεξικανού. Ξέρουμε οτι αυτό δε γίνεται. 

Ο αντιπινέδα πρέπει να είναι αντίστοιχος παιχταράς αφού μιλάμε για τον βασικό σου box to box κτλπ κτλπ μέσο.

Ούτε πιστεύει κανείς οτι θα πάρεις βασικό χαφ που λογικά θα είναι άνω του εκατομμυρίου (ίσως και πολύ παραπάνω αν έχει όρεξη ο Τίγρης) και μετά θα σκάσεις και 4-5-6 να αγοράσεις τον πινέδα ή να τον πάρεις δανεικό και να σκάσεις ενα κάρο λεφτά εκ νέου.

Οπότε για μένα είναι πάρα πολύ βασικό να κλείσει όσο πιο άμεσα του πινέδα για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε. Αν η φάση θυμίσει αραούχο τη γαμήσαμε. 

Γιατί συζητάμε να πάμε στα προκριματικά με την περσινή ομάδα, που εννοείται το καταλαβαίνω αλλά απο αυτή την ομάδα θα λείπει ο πιο κομβικός παίχτης.

Μπόρεις αφου αντιπινεδα και αν έρθει πινέδα θα μπορούν να παίξει αριστερά ( αντί τσουμπερ που πήγε μπροστά ειδικά με την απουσία ούχο) , ή δεξιά με στη θέση του Αμπραμπάτ . Άλλωστε ο Πινέδα έπαιξε εκεί ( αριστερά) σχεδόν στα μισά ματς ενώ θα χρειαστούμε και χάφ που θα το πάρουμε αφού ξέρουμε τη κατάληξη του πινέδα. 

Να το κάνω πιο απλά στο κέντρο χρειάζεσαι τουλάχιστον 2 παίκτες τοπ και σαν ποιότητα και σαν συμβόλαια εκτός του πινέδα ( 1 αντι τσούμπερ να μοιράζεται τη θέση με αμπραμπάτ , 2ο αντι αμπραμπάτ ) και ας πάρουν ενα αντι πινέδα για τη μία θέση άμεσα και μετά ανάλογα τις ευκαιρίες και τον πινέδα προχωράνε 1-2 μεταγραφές .

Ο Τσούμπερ πλέον μονιμοποιήθηκε σαν αντιαραούχο και θεωρώ οτι αν δεν κάνει κοιλιά δύσκολα θα μετακινηθεί .

Εκτός όλων των παραπάνω φέτος θα έχει 2 11άδες και ο αντιπινέδα πρέπει να είναι παίκτης που να μπορεί να ξεκουράσει το πινέδα αν έρθει γιατί φέτος τον έλιωσε ο Ματίας αναγκαστικά .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέμε με τόση ευκολία ότι θα βρούμε αντιπινεδα, τέτοιο box to box παιχταρα, με αφήνει λίγο προβληματισμένο......πόσες φορές έχουμε φέρει τέτοιο παίχτη και πόσα φράγκα θέλει ο αντιπινεδα για να έρθει; Μακάρι δηλαδή αλλά δεν μας είναι και τόσο εύκολο και σύνηθες να χτυπάμε τέτοιους παίχτες. Ας εξαντλήσουν κάθε δυνατό περιθώριο για να μείνει, ας δώσουν το μισό μπάτζετ μεταγραφών για αυτόν και μετά να πάρουν ένα στόπερ και ένα επιθετικό, και ας χρειάζονται και πολλοί άλλοι 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Μάκαρος said:

Καλά ρε ο Οταμέντι ανανέωσε με Μπενφικα; αντί-επαγγελματίας. Ευτυχώς που δεν ήρθε. 

Απανθρωπος

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

Ας πάρουν τον αντιπινεδα και αν έρθει μετά αν έρθει ο Πινεδα για να ειμαστε κομπλέ. Άλλωστε ο Πινεδα θα αργήσει και γιατί έχει αγώνες με το Μεξικό. 

Και η διαπραγματευση μας δεν θα ειναι απο θεση απόπατου..

Link to comment
Share on other sites

Στη διοικηση ξερουν σιγουρα τι κανουν, και βαζω μεσα και τον Αλμειδα. Ακομα και ο αντι-Πινεδα να μην εχει ερθει, αμα ερθει ο στοπερ και το εξτρεμ και ειναι ετοιμοι μεχρι τα προκριματικα, τη παλευουμε. 

Εννοειται με τη προυποθεση οτι καθε μεταγραφη θα ειναι παιχταρας και ΑΘΛΗΤΗΣ, και οχι για να "καλυψει κενα".

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Μάκαρος said:

το μονο παρηγορητικό μεχρι στιγμής είναι ότι οι αντίπαλοι που εχουν όλοι σαφως μεγαλυτερα κενα απο εμας, κοιμούνται όρθιοι. Δεν έχουν καλύψει καν τα βασικά που επείγουν. Αλλά αν θέλουμε πορεία στην ευρώπη θα χρειαστούμε 4-5 κινήσεις απο το πάνω ράφι. Ας κάνουμε υπομονή.

η ΑΕΚ παιζει σε διοργανωσεις μονο για να τις κατακτα οχι να κανει πορειες 😎😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Μάκαρος said:

Καλά ρε ο Οταμέντι ανανέωσε με Μπενφικα; αντί-επαγγελματίας. Ευτυχώς που δεν ήρθε. 

Καμία φιλοδοξία.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×