Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Μόλις έκανε μία αποκρουσάρα αυτός εδώ στο ματς με την Ντιναμό. Ζήλεψα λίγο.

 

image.thumb.png.c90c15037410b245d415ff243bc7213e.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brom21 said:

Ειμαστε στο βολ 2...

+219 σελιδες συνολο 372. Για 2 μεταγραφες.

Ναι εκαΜα εντιτ 

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω το γαμησαμε και ψόφησε.....ας αφήσουμε τον άνθρωπο και την ομάδα που μας έκανε ξανά περήφανους μετά από χρόνια και έχουμε να κρίνουμε.... Ο πήχης ανέβηκε απότομα και όλοι έχουμε απαιτήσεις... Υπήρξαν δύσκολες καταστάσεις τις οποίες ο καθένας από μας τις διαχειρίστηκε με το δικό του τρόπο... Ο μηδενισμός και η απαξίωση συνήθως φέρνουν άσχημα αποτελέσματα... Τέλεια ομάδα δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή μας χρειάζονται δίπλα τους με στήριξη και φωνή και όλα θα πάνε καλά... Στο τέλος εμείς πάλι θα πανηγυρίζουμε...Μόνο ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ας ανάψουμε κ άλλο τα αίματα. Κλείνει Ντεσπότοφ ο γαύρος.

Ξεσαλώστε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bladerunner21 said:

Ας ανάψουμε κ άλλο τα αίματα. Κλείνει Ντεσπότοφ ο γαύρος.

Ξεσαλώστε.

Νομίζω ηταν εναλλακτική αν δεν ερχονταν αυτος απο την Ρομα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bladerunner21 said:

Ας ανάψουμε κ άλλο τα αίματα. Κλείνει Ντεσπότοφ ο γαύρος.

Ξεσαλώστε.

Τουλάχιστον μετά από το τοσα χρόνια θα έρθει Ελλάδα. 

Πάντως τόσες εκατοντάδες παίκτες κάθε χρόνο στις ομάδες ακούγονται σχεδόν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Έχει εξήγηση αυτό βέβαια με τα μανατζερικα γραφεία αλλά κάπου έλεος. Λες και δεν βρίσκουν άλλους.

Καλά γαύρος εννοείται πίστα στην λίστα της ΑΕΚ. Ότι κοιτάμε ή ενδιαφερόμαστε αν δεν το πάρουμε καταλήγει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baRon21 said:

Νομίζω ηταν εναλλακτική αν δεν ερχονταν αυτος απο την Ρομα.

Φάγανε πίττα εκεί ε?

1 minute ago, Agent HAF said:

Τουλάχιστον μετά από το τοσα χρόνια θα έρθει Ελλάδα. 

Πάντως τόσες εκατοντάδες παίκτες κάθε χρόνο στις ομάδες ακούγονται σχεδόν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Έχει εξήγηση αυτό βέβαια με τα μανατζερικα γραφεία αλλά κάπου έλεος. Λες και δεν βρίσκουν άλλους.

Καλά γαύρος εννοείται πίστα στην λίστα τις ΑΕΚ. Ότι κοιτάμε ή ενδιαφερόμαστε αν δεν το πάρουμε καταλήγει εκεί.

Να τον δούμε κ αυτόν έστω κ σαν αντίπαλο. 26 στα 27 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Να ελπιζεις σε ευκολη κληρωση και να φοβασαι οτι δε θα γινουν μεταγραφες ή να ελπιζεις σε δυσκολη κληρωση μπας και γινουν εστω 1-2 μεταγραφες;...

Γιατι η ομαδα δειχνει οτι αποφασιζει αναβαθμισεις μονο οταν ερχεται η κατραπακια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Να ελπιζεις σε ευκολη κληρωση και να φοβασαι οτι δε θα γινουν μεταγραφες ή να ελπιζεις σε δυσκολη κληρωση μπας και γινουν εστω 1-2 μεταγραφες;...

Γιατι η ομαδα δειχνει οτι αποφασιζει αναβαθμισεις μονο οταν ερχεται η κατραπακια.

Εύκολη κλήρωση ρε , έτσι κ αλλιώς μεταγραφές δεν 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο γαύρος πάλι 50 μεταγραφές έχει κάνει; Κάθε φορά που μπαίνω σε αθλητικό σαιτ βλέπω ο γαύρος κλείνει αυτόν, ο γαύρος κλείνει εκείνον, συζητάει με τον άλλον κλπ

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, No11 said:

Αν θεωρείς το νταμπλ στη Σούπερ Λιγκ με διαλυμένο τον Γαύρο του Νότου και άφαντο τον Ιβάν του Βορρά ως σημείο αναφοράς για την πρόκριση σου στο Τσου.Λου, τότε ναι, μπορείς να υποθέσεις ότι πήγαινες στα σίγουρα...

Δεν πιστεύω να πανηγύρισες το νταμπλ έτσι;

Με τέτοιους αντιπάλους, θα έπρεπε να θεωρείται αυτονόητο...

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα γενικότερο σχόλιο.

Ως συνηθως έχει χαθεί το μέτρο και η μπάλα μαζί στο στυλ ασπρο-μαύρο.

Οπως και να έχει αν είναι να κάνει κάποια ή καποιες κινησεις η διοίκηση θα τις κάνει, σε γενικες γραμμες προχωραμε με την ομάδα που έχουμε και η συνεχεια θα δείξει.

Αυτήν την διοίκηση εχουμε, αυτόν τον προπονητη έχουμε, δεν τέθηκε θέμα να αλλάξει κάποιος από αυτους, οποτε συνεχίζουμε με αυτους, με τα καλά τους και τα κακά τους.

Τα υπόλοιπα ειναι για να χαλάμε την ζαχαρένια μας και να λέει ο καθενας τα τσιτάτα του, λες και αποφασίζουμε εμεις στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Το ακόμα γενικότερο σχόλιο βέβαια είναι ότι αρκετοί (στην Ελλάδα πολύ περισσότερο) δυσκολεύονται να δεχτούν ότι κάποιοι που ασχολούνται επαγγελματικά με ένα αντικείμενο είναι κατά 99% καλύτεροι από αυτούς. Αυτό ισχύει για όλα τα ζητήματα από καθημερινότητα, επιχειρήσεις, πολιτική, ιατρική, επιστήμες, αθλητισμό και πάει λέγοντας. Έξω από το χορό όλα είναι εύκολα, το δύσκολο είναι να πεις μεν την τσιτάτη μπούρδα σου στα φόρουμ/σοσιαλ/κτλ αλλά στο τέλος τέλος να δείξεις εμπιστοσύνη σε αυτούς που πραγματικά το κατέχουν. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ισως τελικα να αλλαξαμε οντως σελιδα απο περυσι και να πηγαμε στο 2014....το 18 πλεον φανταζει οαση σε σχεση με φετος! Η ξενερα μου για τη χαμενη ευκαιρια (πριν παμε σε χρονια με αδειο γηπεδο και χωρις ΤσουΛου) ειναι αδιανοητη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snafu said:

Ισως τελικα να αλλαξαμε οντως σελιδα απο περυσι και να πηγαμε στο 2014....το 18 πλεον φανταζει οαση σε σχεση με φετος! Η ξενερα μου για τη χαμενη ευκαιρια (πριν παμε σε χρονια με αδειο γηπεδο και χωρις ΤσουΛου) ειναι αδιανοητη.

Κουραγιο αδερφε, ειναι δυσκολα, το ξερω. ΜΑζι θα το περασουμε κι αυτο.

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aris2168 said:

Κουραγιο αδερφε, ειναι δυσκολα, το ξερω. ΜΑζι θα το περασουμε κι αυτο.

Να σαι καλα αδερφε. Χωρις ΚΜ δεν εβγαιναν τα τελευταια χρονια αλλα δε περιμενα να λεμε τετοιες ατακες παλι με τοσα εσοδα. Ειχαμε ενα 12μηνο χαρας (που ακομα και αν κερδιζε ο βαζελος τα τελευταια 2 ματς τοθ παλι χαρας θα ηταν), και φοβαμαι παλι την απαθεια...περυσι απο την 1η αγωνιστικη οι Κυριακες μου ηταν κλεισσμενες, φωναζε η γκομενα αλλα η καψα ηταν τεραστια γιατι δεν αισθανθηκα κοροιδο. Φετος δεν εχω καμμια ορεξη να δω την Κυριακη μετα απο αυτο το καλοκαιρι, η κοροιδια της διοικησης εφτασε αδιανοητα ορια πλεον

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snafu said:

Να σαι καλα αδερφε. Χωρις ΚΜ δεν εβγαιναν τα τελευταια χρονια αλλα δε περιμενα να λεμε τετοιες ατακες παλι με τοσα εσοδα. Ειχαμε ενα 12μηνο χαρας (που ακομα και αν κερδιζε ο βαζελος τα τελευταια 2 ματς τοθ παλι χαρας θα ηταν), και φοβαμαι παλι την απαθεια...περυσι απο την 1η αγωνιστικη οι Κυριακες μου ηταν κλεισσμενες, φωναζε η γκομενα αλλα η καψα ηταν τεραστια γιατι δεν αισθανθηκα κοροιδο. Φετος δεν εχω καμμια ορεξη να δω την Κυριακη μετα απο αυτο το καλοκαιρι, η κοροιδια της διοικησης εφτασε αδιανοητα ορια πλεον

Βγλατα από μέσα σου ο ψυχολόγος Άρης είναι εδώ ξέρει 40 χρόνια με αυτό ασχολείται. Είσαι στα σωστά χέρια και μετά 2-3 συνεδρίες με @Abraham21rκαι θα γινειε νέος άνθρωπος πίστεψε με

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snafu said:

Να σαι καλα αδερφε. Χωρις ΚΜ δεν εβγαιναν τα τελευταια χρονια αλλα δε περιμενα να λεμε τετοιες ατακες παλι με τοσα εσοδα. Ειχαμε ενα 12μηνο χαρας (που ακομα και αν κερδιζε ο βαζελος τα τελευταια 2 ματς τοθ παλι χαρας θα ηταν), και φοβαμαι παλι την απαθεια...περυσι απο την 1η αγωνιστικη οι Κυριακες μου ηταν κλεισσμενες, φωναζε η γκομενα αλλα η καψα ηταν τεραστια γιατι δεν αισθανθηκα κοροιδο. Φετος δεν εχω καμμια ορεξη να δω την Κυριακη μετα απο αυτο το καλοκαιρι, η κοροιδια της διοικησης εφτασε αδιανοητα ορια πλεον

Ειναι νωρις ακομα για τσι μεταγραφες του ΓεΝΑΡη ..

Γουη τραστ ιν sapioδontas..

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Snafu said:

Να σαι καλα αδερφε. Χωρις ΚΜ δεν εβγαιναν τα τελευταια χρονια αλλα δε περιμενα να λεμε τετοιες ατακες παλι με τοσα εσοδα. Ειχαμε ενα 12μηνο χαρας (που ακομα και αν κερδιζε ο βαζελος τα τελευταια 2 ματς τοθ παλι χαρας θα ηταν), και φοβαμαι παλι την απαθεια...περυσι απο την 1η αγωνιστικη οι Κυριακες μου ηταν κλεισσμενες, φωναζε η γκομενα αλλα η καψα ηταν τεραστια γιατι δεν αισθανθηκα κοροιδο. Φετος δεν εχω καμμια ορεξη να δω την Κυριακη μετα απο αυτο το καλοκαιρι, η κοροιδια της διοικησης εφτασε αδιανοητα ορια πλεον

Έχω ένα καλό γιατρό, θες τηλέφωνο; 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω 2η αγωνιστική είπα κρατα πινέδα και τίποτα αλλο,απλα οτι φυγει αντικατεστησε το

Κρατησε Πινέδα,εφερε Πονσε και Πισαρο επιπλεον. Ε δε θα τα κανω πουτάνα επειδη ως τωρα ο αντικαταστατης του Τζαβέλλα ειναι ο Χρυσόπουλος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Του Μπαλντοκ η υποθεση ήταν υπαρκτή αλλά χαλασε για οικονομικούς λογους ή τελος πάντων κάτι δεν πήγε καλά στις διαπραγματευσεις.

Αρα το να πεφτει έτσι απλά το όποιο ανάθεμα στον προπονητη που «δεν ζήτησε παικτες» είναι και ολίγον αστείο πλέον.

Βεβαια όταν είσαι διατεθειμένος να αγοράσεις δεξιό μπακ σημαινει ότι κάποια λεφτα υπήρχε/υπαρχει δυνατότητα να δοθουν.

Καταληγω οτι δεν μπορούσαν να βρουν παικτες στα λεφτα που έκριναν ότι αξίζουν ώστε να ειναι σαφως καλυτεροι από τους υπάρχοντες (πάντοτε στα όρια καποιου χοντρικού μπατζετ).

Ας ψαχτούν έστω τώρα μπας και βελτιώσουμε λιγο το ροστερ…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε. Κι ετσι καλα ειμαστε. Να παρουν παιχνιδια οι 2 πιτσιρικαδες.

Η αλλαγη προχθες του βελγου ηταν ενα νταμαρι 19χρονο. 

Στηριξη, να χορτασουμε παλι μπαλα και οπου βγει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Geologos said:

Εγω 2η αγωνιστική είπα κρατα πινέδα και τίποτα αλλο,απλα οτι φυγει αντικατεστησε το

Κρατησε Πινέδα,εφερε Πονσε και Πισαρο επιπλεον. Ε δε θα τα κανω πουτάνα επειδη ως τωρα ο αντικαταστατης του Τζαβέλλα ειναι ο Χρυσόπουλος.

Σαν γενικη εικόνα έχεις δίκιο. Πολλοί το έλεγαν/λέγαμε αυτό. Το θέμα είναι ότι οι μεταγραφές είναι σαν την πρεζα για τον οπαδό. Σε χαρμανα έχουμε πέσει. Βλέπεις και τους άλλους γύρω σου να σαρώνουν παίχτες και λες τι γίνεται; Εντάξει στην τελική δεν ζητήσαμε και τίποτα ακραία πράγματα ξέρω εγώ. Ένα 3ο στόπερ και ένα 5-6 χαφ. Είχαν το χρόνο. Γιατί δεν προχώρησαν δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×