Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

12 minutes ago, Skepastos said:

Σαν γενικη εικόνα έχεις δίκιο. Πολλοί το έλεγαν/λέγαμε αυτό. Το θέμα είναι ότι οι μεταγραφές είναι σαν την πρεζα για τον οπαδό. Σε χαρμανα έχουμε πέσει. Βλέπεις και τους άλλους γύρω σου να σαρώνουν παίχτες και λες τι γίνεται; Εντάξει στην τελική δεν ζητήσαμε και τίποτα ακραία πράγματα ξέρω εγώ. Ένα 3ο στόπερ και ένα 5-6 χαφ. Είχαν το χρόνο. Γιατί δεν προχώρησαν δεν ξέρω 

κυριως το υπογραμμισμενο.

 

νταξ 2 νεα προσωπα σε μεταγραφικο καλοκαιρι εχουμε να ζησουμε απο αρχες 90s, και δε το λεω για την καυλαντα, αλλα γιατι καποια παιδια απο την μεση και πισω επιασαν περυσι το ταβανι τους κι επρεπε να αναβαθμιστουν + να υπαρξει μεγαλυτερο βαθος.

 

νομιζω ειναι αυτο που λεω. δεν εβρισκαν  στις τιμες που ηθελαν παικτες που να ικανοποιουν τον Αλμειδα. αυτο φυσικα δεν μεταφραζεται απλα  σε "δεν ηθελε ο Αλμειδα".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Abraham21r said:

Δεν πιστεύω να πανηγύρισες το νταμπλ έτσι;

Με τέτοιους αντιπάλους, θα έπρεπε να θεωρείται αυτονόητο...

Κάθε τίτλος είναι σημαντικός και τον πανηγυρίζεις.

Αν θέλεις να γίνεσαι καλύτερος πρέπει να ξεπερνάς την αυταρεσκεια και να αναλύεις και τις συνθήκες.

Δηλαδή οι υπόλοιποι δεν επωφελήθηκαν από το γεγονός ότι το 2019 εσύ διέλυσε την ομάδα σου? Ή δεν πρέπει να δουν ότι η ΑΕΚ έκανε το ένα λάθος πίσω από το άλλο?

 

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουμε και στόπερ και μπακ αν είναι δυνατόν, αλλά κάτι πρέπει να γίνει με την τρύπα στο τέρμα.

Δεν ξέρω, είναι και οι δύο κιπερ μας πολύ πεσμενοι και κυρίως ασταθείς και φοβάμαι ότι θα μας στοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

Όχι ρε πουστη Μου

 

Χαλάει κι ο καιρός από Δευτέρα 

Έλα ρε θα σβήσει και καμιά φωτιά

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή υπάρχει μια πάρα πολύ μεγάλη επιτακτική ανάγκη, αυτή του στόπερ και θα ήταν ευχής έργο αν ο οργανισμός έβλεπε και μια ποιοτική έλλειψη στο τέρμα αλλά αυτή τη θέση διαχρονικά τη θεωρεί αναγκαίο κακό. 

Ούτε τα μπακ θέλουν αλλαγή, ούτε τα χαφ.

Μπροστά δεν το συζητάμε, είσαι πυρηνικός και δε θα είναι κάθε παιχνίδι του Αγίου Σαββατόβραδου με τις Σέρρες να μην μπαίνει τίποτα μέσα. 

Δεν μπορείς να πας μέχρι το Δεκέμβρη που τελειώνουν οι όμιλοι του πολύ απαιτητικού Γιουρόπα με τη σκέψη ότι θα κάνει ρεπά ο Χρυσόπουλος. 

Από εκεί και πέρα κυνήγησες έναν στόχο θυσιάζοντας 2 βαθμούς στο πρωτάθλημα, δεν τον πέτυχες αν και το πάλεψες αξιοπρεπέστατα και με το ποδόσφαιρο σου, συνεχίζουμε. 

Τέλος για να πω και την προσωπική, οπαδική μου παπαριά, θα ήθελα από το Ματίας λίγη περισσότερη ευελιξία στα πρόσωπα σε σχέση με την αγωνιστική τους κατάσταση και συμπεριφορά. 

Αυτά. 

Υ.Γ. Γαμιέται όποιος ΑΡΔ πάει να νεκραναστήσει τον Μπακακισμό. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

παντως στην Ευρωπη, επειδη ηταν υγιεις κι επαιξαν οι βασικοι,  δεν θεωρω οτι πληρωσες την ελλειψη στοπερ, αλλα την ελλειψη πλαγιων μπακ (και δευτερευοντως τερματος). επισης οι 2 ξανθοι στο 6 ειναι λογικο να κλασουν απο τα πολλα παιχνιδια.

 

τεσπα, ο,τι και να λεμε εμεις τωρα...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

παντως στην Ευρωπη, επειδη ηταν υγιεις κι επαιξαν οι βασικοι,  δεν θεωρω οτι πληρωσες την ελλειψη στοπερ, αλλα την ελλειψη πλαγιων μπακ (και δευτερευοντως τερματος). επισης οι 2 ξανθοι στο 6 ειναι λογικο να κλασουν απο τα πολλα παιχνιδια.

 

τεσπα, ο,τι και να λεμε εμεις τωρα...

Ναι ΟΚ, στην επόμενη στραβή μπορεί να φταίνε οι στόπερ ή ο χαφ που έχασε ή δεν είχε καλή θέση ή ο τέρμας που κοιμόταν όρθιος, έτσι πάνε αυτά. 

Στα δύο παιχνίδια η άμυνα της Αντβέρπ ατομικά έκανε περισσότερα λάθη από εμάς αλλά δεν το πλήρωσε. 

Είχα γράψει κάτι ή εδώ ή το είχα πει στους αμιντιδοντικοαγαπούλες, δε θυμάμαι, ότι είναι πολύ πιθανό να ζήσουμε το εξής σενάριο, το 2018 που τα έκανες όλα λάθος να έπαιξες ΤσουΛι και τώρα που τα έχεις κάνει όλα σωστά να μην περάσεις και τελικά αυτό έγινε. 

Στο παραπάνω ποστ έγραψα γενικά για όλες τις διοργανώσεις της φετινής χρονιάς.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Σαν γενικη εικόνα έχεις δίκιο. Πολλοί το έλεγαν/λέγαμε αυτό. Το θέμα είναι ότι οι μεταγραφές είναι σαν την πρεζα για τον οπαδό. Σε χαρμανα έχουμε πέσει. Βλέπεις και τους άλλους γύρω σου να σαρώνουν παίχτες και λες τι γίνεται; Εντάξει στην τελική δεν ζητήσαμε και τίποτα ακραία πράγματα ξέρω εγώ. Ένα 3ο στόπερ και ένα 5-6 χαφ. Είχαν το χρόνο. Γιατί δεν προχώρησαν δεν ξέρω 

Βρε και γω θέλω μη νομιζεις τι ειμαι κανας ανώμαλος?

Απλα δεν θα με πιάσουντα υπαρξιακα μου αν δεν παρουμε. Μουβγάζει μια εμπιστοσυνη η ομαδα πωςακομα και να γαμηθουμε και να καψουμε μια χρονια, θα ξαναμπουν ολα στο δρομο τους.

Οποτε η ελλειψη παικτων μου μοιαζει ακομα ευκολοτερο προβλημα για λύση εν καιρω.

Η ιδανικοτερη λύση στα στοπερ ειναι εκεινος ο Ελβενος που παιζει και αριστερο μπακ να ερθει να μεινει αμανατι ο Μοχαμάντι για Ελλαδα μονο για τωρα.

Μεσομακροπροθεσμα πρεπει να αλλαξουμε καταρχας τους4 ελληνεςμε4καλυτερους ελληνεςξεκινωντας με την αποκτησηενος Κυριακοπουλου που θα πρεπει να ειναι ο βασικος αριστερος μπακ του χρονου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ναι ΟΚ, στην επόμενη στραβή μπορεί να φταίνε οι στόπερ ή ο χαφ που έχασε ή δεν είχε καλή θέση ή ο τέρμας που κοιμόταν όρθιος, έτσι πάνε αυτά. 

Στα δύο παιχνίδια η άμυνα της Αντβέρπ ατομικά έκανε περισσότερα λάθη από εμάς αλλά δεν το πλήρωσε. 

Είχα γράψει κάτι ή εδώ ή το είχα πει στους αμιντιδοντικοαγαπούλες, δε θυμάμαι, ότι είναι πολύ πιθανό να ζήσουμε το εξής σενάριο, το 2018 που τα έκανες όλα λάθος να έπαιξες ΤσουΛι και τώρα που τα έχεις κάνει όλα σωστά να μην περάσεις και τελικά αυτό έγινε. 

Στο παραπάνω ποστ έγραψα γενικά για όλες τις διοργανώσεις της φετινής χρονιάς.

 

το τι ηταν/ειναι πιο σημαντικο απο τις θεσεις που πανω-κατω ολοι εχουμε πει, ειναι και λιγο στην εκτιμηση του καθενος. απλα στους στοπερ (αν δεν γινει καμια εκπληξη να βγει ο Γεμποα) ειναι και ποσοτικο το θεμα. εδιωξες δηλαδη τον Κιτσο και πηρες τον κανεναν, απλα κι ομορφα.

οπως και να εχει αν επαιρναν 2 απο τους (πχ) 5 που χρειαζεσαι θα ηταν υπερβολικο να πουμε οτιδηποτε, υπαρχουν και τα λεφτα στην μεση στην τελικη και νταμπλουχος ομαδα καλο ειναι να μην αλλαζει 6-7 παικτες.

αλλα εδω περα πεσαμε σε νιρβανα μετα τον Πονσε, λες και ημασταν υπερπληρεις. κι επειδη βλεπω οτι γινονται προτασεις (πχ Αλεξανδροπουλος, Μπαλντοκ) καταλαβαινω οτι δεν ειναι ουτε καθαρα οικονομικο, ουτε καθαρα θεμα Αλμειδα, γενικα ως συνδυασμος το διδυμο Μελ-Αλμειδα αποδειχτηκε φετος πολυ δυσκοιλιο στο να φερει νεα προσωπα. 

Link to comment
Share on other sites

και επαναλαμβανω για να τελειωνουμε με τις αμπελοφιλοσοφιες οτι για τις μη μεταγραφες φταιει μονο ο Αλμειδα vs φταιει μονο η διοικηση, ενω εχω λυσσαξει οτι πρεπει να τους δουμε ως διδυμο

 

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΠΑΛΝΤΟΚ (ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΨΑΧΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΡΑΟΥΧΟ) ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2.

 

Is that clear enough?

Link to comment
Share on other sites

Η μελαγχολία του φθινοπώρου Βαρεσε τον οργανισμό κατακουτελα 

 

Σαν Φασαια που ετοιμάζεται να εγκαταλείψει την Φολέγανδρο 

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Όλα λύνονται αν οι Λαμαράνα και Γεμπόα είναι έτοιμοι να δώσουν λύσεις ως βασικοί σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Αν είναι, τότε είμαστε πλήρεις. Αν δεν είναι, θα έχουμε πρόβλημα πριν αλλά και μετά τον Ιανουάριο.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mike said:

Η μελαγχολία του φθινοπώρου Βαρεσε τον οργανισμό κατακουτελα 

 

Σαν Φασαια που ετοιμάζεται να εγκαταλείψει την Φολέγανδρο 

1/9 σημερα, λογικο να ειμαστε λιγο χειροτερα 🤪

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MITSAKLAS said:

Είχα γράψει κάτι ή εδώ ή το είχα πει στους αμιντιδοντικοαγαπούλες, δε θυμάμαι, ...

 

Σέχτες και φράξιες εντός ΚουΜου(ν)ιστικού χώρου !!!

"Σε τι κόσμο μεγαλώνουν τα παιδιά μας, Νίκο Τσιαμτσίκα ???"

Να "ανοίξουν" τα κινητά. Στο φως (όχι των Σπορ) όλες οι τριγωνικές επαφές.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΠΑΛΝΤΟΚ (ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΨΑΧΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΡΑΟΥΧΟ) ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2.

Για να σταθώ στα ονόματα, Αλεξανδρόπουλος και Μπάλντοκ δε μου λένε απολύτως τίποτα στη λογική μια αναβάθμισης στις θέσεις τους. 

Ο μικρός ήταν νάις του χαβ περίπτωση αν ήθελε να δουλέψει υπό τον Αλμέιδα, αλλά όπως βλέπετε και από τη μέχρι τώρα εικόνα του είναι πάρα πολύ πίσω από τον Γαλανό. 

Ο Μπάλντοκ στα 30 να μου αντικαταστήσει τον 32αρη Σιντιμπέ και να έχω δύο Ρότες στη θέση, επίσης δε μου λέει κάτι. 

Στόπερ θέλουμε επειγώντος, προφανώς ποιοτική αναβάθμιση από τον Κίτσο για ρόλο ημι-βασικού. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mike said:

Η μελαγχολία του φθινοπώρου Βαρεσε τον οργανισμό κατακουτελα 

 

Σαν Φασαια που ετοιμάζεται να εγκαταλείψει την Φολέγανδρο 

νισυρος 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Για να σταθώ στα ονόματα, Αλεξανδρόπουλος και Μπάλντοκ δε μου λένε απολύτως τίποτα στη λογική μια αναβάθμισης στις θέσεις τους. 

Ο μικρός ήταν νάις του χαβ περίπτωση αν ήθελε να δουλέψει υπό τον Αλμέιδα, αλλά όπως βλέπετε και από τη μέχρι τώρα εικόνα του είναι πάρα πολύ πίσω από τον Γαλανό. 

Ο Μπάλντοκ στα 30 να μου αντικαταστήσει τον 32αρη Σιντιμπέ και να έχω δύο Ρότες στη θέση, επίσης δε μου λέει κάτι. 

Στόπερ θέλουμε επειγώντος, προφανώς ποιοτική αναβάθμιση από τον Κίτσο για ρόλο ημι-βασικού. 

δεν διαφωνω, ειδικα για Αλεξανδροπουλο ημουν εναντιον, τον αλλον δεν τον ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×