Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Εφυγε ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Μπακαμπου, ένας από τους κορυφαίους μέσους(Χουανγκ), ο ταχυδύναμοςΡέαμπτσιουκ που δεχόταν αρκετή κριτική αλλά βασικός χρόνια και πέρυσι δεν ξεκίνησε καλά άλλά μετά ανέβασε την απόδοση του, ο πολύ καλός Κανός, ο Εμβιλά.

Όταν μιλάει κάποιος για βελτίωση, σημαίνει ότι είτε πήρε καλύτερους από όσους έφυγαν είτε κράτησε τον κορμό της ομάδας και πήρε 4-5 πολύ καλούς.

Εδώ, το δεύτερο δεν ισχύει, το πρώτο δεν το ξέρουμε.

Π.χ. όσοι λέτε για βελτίωση, τα μπακ που πήραν αριστερά θεωρείτε ότι θα παίξουν καλύτερα από τον Ρέαμπτσιουκ που έπαιζε βασικούρα και στον κλαό Ολυμπιακό του Μάρτινς;

Θεωρείτε ότι ο αξιόλογος μαροκινός επιθετικός, θα βγει πρώτος σκόρερ όπως βγήκε ο Μπακαμπού;

Και πάει λέγοντας.

Εγώ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, για αυτό δεν παίρνω θέση υπέρ ή κατά. Εσείς τι λέτε έτσι ότι βελτιώθηκε όταν έφυγαν 5-6 βασικοί; Ακόμα και να ήρθαν καλύτεροι που δεν το ξέρουμε, θα φανεί στην πίστα.

Και επειδή ο Νίκος ή κανας άλλος, αν χάσουμε το πρωτάθλημα για ένα-δύο βαθμούς θα λέει ότι και καλά δικαιώθηκε, να θυμίσω ότι πέρυσι μπορούσε να γίνει το ίδιο με τον ΠαναθηναΪκό του Γιοβάνοβιτς που υστερούσε σε κάποιες ποιοτικές επιλογές σε βασικές θέσεις και πάγκο. Το θέμα είναι να δούμε την μεγάλη εικόνα.

Προσώρας, ασχολούμαι με την ομάδα μου και όχι το τι κάνουν οι άλλοι, διότι εξάλλου δεν μπορούμε και να το επηρέασουμε.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Σέρτζιο11 said:

Σε καμια περιπτωση δεν αμφισβητουμε το δικο μας προτζεκτ και την ομαδα. Εγω τονισα οτι ο γαυρος θα ειναι πιο ανταγωνιστικος σε σχεση με περσυ.

Δεν ειναι φοβικοτητα, απλα φετος θα δυσκολεψει το πρωταθλημα, απλα πραγματα. Στην τελικη, παλι εμας θεωρω φαβορι και με διαφορα.

Οσο για τον Ντεσποτοφ, μακαρι να ισχυει κατι τετοιο αλλα βλεποντας τις απαιτησεις της Λουντογκορετς, δεν παιζει να διαθεσουμε 5-6 μυρια.

Πολυ καλή τοποθέτηση, παρότι δεν ασπάζομαι το ότι η ΑΕΚ είναι φαβορί ή αουτσάιντερ, απλώς δεν αποδέχομαι ότι οι άλλοι θα έιναι σίγουρα καλύτεροι ή πολύ καλύτεροι ή χειρότεροι από άλλες χρονιές. Σημασία έχει τι θα κάνουμε εμείς.

Π.χ.  ο περσινός Ολυμπιακός αν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός ήταν όπως πριν δύο χρόνια, θα το έπαιρνε το πρωτάθλημα. Ή αν ήταν και εκείνος ακόμα πιο κακός, θα το έπαιρνε ο ΠΑΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο Νικοβλακοπουλος ειπε αυτα 
· Τέλος πάντων, και κάτι για τον Ντεσπόντοφ, για τον οποίο όντως διαπραγματεύτηκε ο Ολυμπιακός μέσα στην εβδομάδα με τη Λούντογκορετς, αλλά σταμάτησε κάθε συζήτηση απ΄ όταν έκλεισε τον πρώτο στόχο, τον Σολμπάκεν, δηλαδή την Πέμπτη το βράδυ, και απ΄ όταν οι Βούλγαροι βλέποντας το «ερυθρόλευκο» ενδιαφέρον άρχισαν να ζητάνε τρέλες.
 Σήμερα το πρωί λοιπόν, ο αθλητικός διευθυντής της Λούντογκορετς, Γκεόργκι Καραμαντζούκοφ, ρωτήθηκε από τη βουλγάρικη εφημερίδα Blitz περί Ολυμπιακού και Ντεσπόντοφ και απάντησε ως εξής: «Δεν είναι μόνο ο Ολυμπιακός υποψήφιος για την μεταγραφή του, υπάρχει κι ο ΠΑΟΚ. Πολλές ομάδες παλεύουν για τον Κίριλ, θα δούμε σύντομα τι θα γίνει. Τώρα θα πάει στην Εθνική, αλλά αν υπάρξει συμφωνία για την πώληση του, θα φύγει και θα πάει για ιατρικές εξετάσεις κι υπογραφές»!

· Τώρα, αν ο αξιωματούχος της πρωταθλήτριας Βουλγαρίας λέει αλήθεια για τον ΠΑΟΚ ή βάζει και το όνομα του ΠΑΟΚ στο κόλπο μήπως τσιμπήσει και επανέλθει ο Ολυμπιακός, που δύο ημέρες δεν έχει καν τηλεφωνήσει για τον Ντεσπόντοφ κι η Λούντογκορετς βλέπει ότι θα χάσει κι αυτά τα λεφτά που της έδιναν από τον Πειραιά, εγώ δεν το ξέρω. Κατά την Blitz, τον αρχηγό της Εθνικής Βουλγαρίας θέλουν και οι Παρτίζαν, Ερυθρός Αστέρας και ΑΕΚ…

· Αυτό που μπορώ να σας μεταφέρω είναι ότι από τον Ολυμπιακό μου λένε ότι δεν θα ξαναμπούν σε συζήτηση για τον Ντεσπόντοφ, με τον Μαρτίνεθ να είναι ευχαριστημένος καθώς υπολογίζει για τα πλάγια τους Φορτούνη, Σολμπάκεν, Μπιέλ, Σκάρπα, Μπρίνιτς και τους πασπαρτού Μασούρα, Βρουσάι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

´Γω πάλι πού κολλάω, εγραψα εγώ ότι βελτιώθηκαν; Το ιδιο με σένα εγραψα οτι εφυγαν καλοι κι έρχονται  καλοι και θα δείξει.

Ημαρτον καπου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo said:

Μπορει καποιος να γραψει σε 2 γραμμες χωρις λινκ τρανσφμρκτ τι εστι ντεσποτοφ? 

26 χρονων Βούλγαρος εξτρέμ της Λουντογκορετς με μπόλικα γκολ και ασίστ τα τελευταία χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, theo said:

Μπορει καποιος να γραψει σε 2 γραμμες χωρις λινκ τρανσφμρκτ τι εστι ντεσποτοφ? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:


 Αυτό που μπορώ να σας μεταφέρω είναι ότι από τον Ολυμπιακό μου λένε ότι δεν θα ξαναμπούν σε συζήτηση για τον Ντεσπόντοφ, με τον Μαρτίνεθ να είναι ευχαριστημένος καθώς υπολογίζει για τα πλάγια τους Φορτούνη, Σολμπάκεν, Μπιέλ, Σκάρπα, Μπρίνιτς και τους πασπαρτού Μασούρα, Βρουσάι.

Με λίγα λόγια ο τρομερά βελτιωμένος Ολυμπιακός φέτος έχει για στα εξτρέμ τον Σολμπακεν που πήρε δανεικό τώρα και έναν Μπρινιτς που δεν έχουμε δει. Γιατί ολοι άλλοι είναι δεκαριά (Φορτούνης,Σκαρπα,Μπιελ) ή άμπαλοι (Βρουσαι,Μασουρας)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, thodoris19 said:

Με λίγα λόγια ο τρομερά βελτιωμένος Ολυμπιακός φέτος έχει για στα εξτρέμ τον Σολμπακεν που πήρε δανεικό τώρα και έναν Μπρινιτς που δεν έχουμε δει. Γιατί ολοι άλλοι είναι δεκαριά (Φορτούνης,Σκαρπα,Μπιελ) ή άμπαλοι (Βρουσαι,Μασουρας)

Ο Μασουρας ξανά παίζει ως δεύτερος επιθετικός όπως πολλές φορές επί Μαρτινς. 

Εκεί είναι καλός διότι βρίσκεται σε θέση για γκολ, ενώ τακτικά είναι συνεπής.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Έχω πιει κάτι ούζα και «βλέπω» φοβερό τιγρικο μεταγραφικο ντεμαραζ 

 

μελισσανιδης γελιο.jpg

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Έχω πιει κάτι ούζα και «βλέπω» φοβερό τιγρικο μεταγραφικο ντεμαραζ 

Εγω βλεπω κυκλους..... 

 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Έχω πιει κάτι ούζα και «βλέπω» φοβερό τιγρικο μεταγραφικο ντεμαραζ 

Δικεφαλακι απο δάσκαλο *noted* 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

Μπορει καποιος να γραψει σε 2 γραμμες χωρις λινκ τρανσφμρκτ τι εστι ντεσποτοφ? 

απ' όσο έχω καταλάβει είναι κάτι σαν το ιερό δισκοπότηρο του ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Karagimi said:

ναι λογικα σε εμας θα ρθει

Σε κανεναν δεν ερχεται,οι σουβλακοφαγοι μαλακιζονται ως συνηθως,για διακοπες ηρθε αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×