Jump to content

Τραπεζούντα - ΑΕΚΑΡΑ (ΠκΟ Σούπερ Καπ, ρεβάνς), 30/7/23 ώρα 20.00 Cosmote sport1HD


SpiRos
 Share

Recommended Posts

22 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Αυτο ειναι το καλυτερο σεναριο..

Το ειχα ποσταρει πριν 10 μερες περιπου σαν προσωπικη σκεψη για το πως θα πραξει ο Μελ για να εξαφανισει το 40% του Εβραιου νομιμα και νομότυπα.

Cc @Geologos

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Πετυχημένη η πρόβα τζενεράλε του Τσι.
Μην ελπίζετε σε τόπικ για το ματς με την Ντιναμό του Ζάγκρεμπ πριν το τυπικό της υπόθεσης την Τετάρτη το απόγευμα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kami said:

Μπάλα είναι ρε παιδιά, εδώ αδέρφια παίζουν μπουνιές στο τοπικό, αυτά ξεχνιούνται έξω απ το γήπεδο

Οκ αυτο που λες αλλα ασχετο. Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα ναι αδερφια ή τελοςπαντων γουατεβερ ο σιμανσκι κ ο κασετας, σχολιασα οτι σε μια απλη επαφη εκανε χαμο για να δειξει τι? 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, theo said:

Οκ αυτο που λες αλλα ασχετο. Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα ναι αδερφια ή τελοςπαντων γουατεβερ ο σιμανσκι κ ο κασετας, σχολιασα οτι σε μια απλη επαφη εκανε χαμο για να δειξει τι? 

 

Δεν νομίζω οτι ήθελε να δείξει κάτι στη συγκεκριμένη φάση απλά πήγε έκει , όπως το βλέπω εγώ μάλλον έβρισε ο Μπακασέτας η είπε κάτι στα Ελληνικά Αγγλικά δεν ξέρω ίσως απο τα νεύρα του και τη προσπαθεια του να δείξει πόσο μας λείπει ενώ ο σιμάνσκι το πήγαινε καροτσάκι απο ενα σημείο και μετά το άκουσε ο σιμάνσκι μονίμος τρελαμένος και πήγε να του ζητήσει το λόγο ( είδα το σιμάνσκι να πήγαινει πρώτος ) και μετά ο Μπάκας αψυχολόγικα τον άρπαξε χωρίς λόγο απο το λαιμό που κανονικά ήταν κόκκινη αν δεν ήταν φιλικό προφανώς μέσα στη τρέλα του γιατι δεν νομίζω οτι σε νορμάλ συνθήκες θα τα έκανε αυτά ( Αυτό έλεγε και ο Μπακασέτας στο διαιτητή οτι ήρθε και μου κόλλησε τη μούρη )  . Γενικά μπήκε πολλή τρελαμένος ο Μπάκας μέσα και εως ενα σημείο το καταλαβαίνω γιατι θέλει να γυρίσει και να δειξει πράγματα στην ομάδα και στον Αλμέιδα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, theo said:

Οκ αυτο που λες αλλα ασχετο. Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα ναι αδερφια ή τελοςπαντων γουατεβερ ο σιμανσκι κ ο κασετας, σχολιασα οτι σε μια απλη επαφη εκανε χαμο για να δειξει τι? 

 

Απλές επαφές υπάρχουν μόνο στην τηλεόραση. Μιλάμε για επαγγελματίες υπεραθλητές που αμα σε μαρκάρουν έτσι σε κανα μουντιαλίτο θα πέσεις κάτω και θα ζητάς γιατρό!

Το ότι αυτοί έχουν άλλες αντοχές δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνητικά επικίνδυνες. Αυτό που έκανε ο Σιμάνσκι είναι για βίντεο με τίτλο "σε ανύποπτη φάση έπαθε ρήξη αχίλλειου"

Χέρια απλώνονται και πέφτουν ψιλές μετά την πρώτη επαφή που είναι απο πίσω (εξ ορισμού επικίνδυνη) Προφανώς λέγονται και κουβέντες στραβώνει και ο άλλος κλπ κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, theo said:

Οκ αυτο που λες αλλα ασχετο. Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα ναι αδερφια ή τελοςπαντων γουατεβερ ο σιμανσκι κ ο κασετας, σχολιασα οτι σε μια απλη επαφη εκανε χαμο για να δειξει τι? 

 

Τιποτα δεν ηθελε να δειξει, αυτα συμβαινουν ακομα και σε 5χ5, δεν θα συμβουν σε επαγγελματικο αγωνα;

Σιγα το πραγμα δλδ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Απλές επαφές υπάρχουν μόνο στην τηλεόραση. Μιλάμε για επαγγελματίες υπεραθλητές που αμα σε μαρκάρουν έτσι σε κανα μουντιαλίτο θα πέσεις κάτω και θα ζητάς γιατρό!

Το ότι αυτοί έχουν άλλες αντοχές δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνητικά επικίνδυνες. Αυτό που έκανε ο Σιμάνσκι είναι για βίντεο με τίτλο "σε ανύποπτη φάση έπαθε ρήξη αχίλλειου"

Χέρια απλώνονται και πέφτουν ψιλές μετά την πρώτη επαφή που είναι απο πίσω (εξ ορισμού επικίνδυνη) Προφανώς λέγονται και κουβέντες στραβώνει και ο άλλος κλπ κλπ

 

Ποιος ειναι υπεραθλητης ο μπακασετας? Ενα σπριντ εχει κανει στην ζωη του οταν επαιζε σ εμας και βγηκε αλλαγη.

Περαν της πλακας, δεν ξερω τι περιεγραψες κ γιατι πιο πανω. Αν σε τετοιες επαφες που θα ζητουσα γιατρο εγω στραβωνει ο κωλαρας, ξυδι

Link to comment
Share on other sites

ο Μπακασετας ειχε πολλους λογους 

 

1) να κρατησει τα νευρα του

2) να αποδειξει οτι ηταν πολυ καλος για να φυγει τοτε με τοσα

 

απετυχε παταγωδως σε ολα, αυτος ειναι.

γιατι οπως εχουμε πει ουδεις ειναι αδικηκμενος αυτα ειναι συνηθως ΠΙΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρε να ρωτησω κατι? 😂 εκτος απο 3-4 εδω συμφορουμιτες υπαρχει θεμα επιστροφης κασετα ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, theo said:

Ρε να ρωτησω κατι? 😂 εκτος απο 3-4 εδω συμφορουμιτες υπαρχει θεμα επιστροφης κασετα ?

φέτος οχι του χρόνου αν λήξει το συμβόλαιο του για μένα υπάρχει . 

 

12 minutes ago, Kami said:

Απλές επαφές υπάρχουν μόνο στην τηλεόραση. Μιλάμε για επαγγελματίες υπεραθλητές που αμα σε μαρκάρουν έτσι σε κανα μουντιαλίτο θα πέσεις κάτω και θα ζητάς γιατρό!

Το ότι αυτοί έχουν άλλες αντοχές δε σημαίνει ότι δεν είναι δυνητικά επικίνδυνες. Αυτό που έκανε ο Σιμάνσκι είναι για βίντεο με τίτλο "σε ανύποπτη φάση έπαθε ρήξη αχίλλειου"

Χέρια απλώνονται και πέφτουν ψιλές μετά την πρώτη επαφή που είναι απο πίσω (εξ ορισμού επικίνδυνη) Προφανώς λέγονται και κουβέντες στραβώνει και ο άλλος κλπ κλπ

 

Δεν νομίζω οτι στράβωσε για τη φάση που μιλάς αλλα επειδή μετά τον βρίσκει και στο κεφάλι αν και προσπαθεί να τον αποφύγει ο Πολωνός . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

φέτος οχι του χρόνου αν λήξει το συμβόλαιο του για μένα υπάρχει . 

Νικολα τι εννοεις για σενα? Τον θελουν μερικοι αρκετοι ΑΕΚτζηδες κ αρδ προφανως ή θα τον θελει ο σλμευδα (μακαρι να ναι εδω)

Link to comment
Share on other sites

Just now, theo said:

Νικολα τι εννοεις για σενα? Τον θελουν μερικοι αρκετοι ΑΕΚτζηδες κ αρδ προφανως ή θα τον θελει ο σλμευδα (μακαρι να ναι εδω)

Ο Αλμέιδα δεν ξέρω αν το θέλει πραγματικά αλλα ο οργανισμός πιστεύω οτι τον θέλει και οργανισμό βάζω διοίκηση , στελέχοι κτλ  . Αν του χρόνου ο Ματίας έχει το πρώτο και το τελευταίο λόγο και δεν τον θέλει τότε δεν θα έρθει και ίσως γι'αυτο τρελάθηκε να αποδείξει πράγματα εχθές . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξ, είναι οπάδικό το φόρουμ, αλλά έτσι για πλακα βάζω εδω τη φάση και λέω ότι στη θέση κασσέτα έιναι ο Τζούμπερ και στη θέση ξανθού ο κουμπέλης.

https://www.sport24.gr/football/trampzonspor-aek-entasi-anamesa-se-mpakaseta-kai-simanski-piastikan-sta-cheria-oi-dyo-paiktes.10130544.html

 

Ποιός δε θα έλεγε για μαρκάρισμα απο πίσω σε φιλικό???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω παίχτες που παίζουν στα ίσα τα χαφ μας και δεν εξαφανιζονται με δύο μαρκαρισματα. Έτσι θα προοδευσει η ομάδα, με ανταγωνιστικες προσθήκες, όχι με καλά παιδιά. Το ξεπερασαμε αυτό το στάδιο, έλεος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τρομερης εντασης φαουλ αν δεν ηταν υπεραθλητης ο τασος θα χε σταματησει τη μπαλα και θα παιζε με μενα στα 5χ5

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kami said:

 

 

Ποιός δε θα έλεγε για μαρκάρισμα απο πίσω σε φιλικό???

Σιγά το μαρκάρισμα .... 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τον χτυπάει στο κεφάλι ο Σιμάνσκι στην εξέλιξη της φάσης γι' αυτό και τρελαίνεται ο Μπακασέτας.

Κατά τ' άλλα τα περί αδικημένων τα θεωρώ (να το πω ευγενικά) μαλακιούλες. Τα είχαμε πει όταν έφυγε και σίγουρα δεν άλλαξε τίποτα από τότε ως τώρα. Ένας αργός παίκτης με ένα καλό αριστερό και τίποτα παραπάνω. Όταν αγωνίζεται κεντρικά τρώγεται, αλλά στα πλάγια (που έκανε και τα περισσότερα παιχνίδια του σε εμάς) χάνεται. Όσο έχω στον άξονα Σιμάνσκι-Γιόνσον-Πινέδα σίγουρα δεν υπάρχει χώρος για τον Μπακασέτα. Ακόμη κι ο Μάνταλος περισσότερα τρεξίματα βγάζει. Δεν υπάρχει περίπτωση να τον εγκρίνει ο Αλμέιδα για κάτι παραπάνω από σκοτωμένα 20λεπτα.

Άλλαξε βιβλίο η ΑΕΚ όπως έχουν πει κι άλλα παιδιά, αθλητές θέλουμε που να βγάζουν ένταση 90' σε κάθε ματς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεις πολλές φορές τη φάση θα καταλάβεις οτι ο Μπάκας κατεβάζει το κεφάλι του σιμάνσκι για να μην του το κολλήσει στο πρόσωπο του κατεβάζοντας το προφανώς γιατί θα έπεφτε κουτουλιά απο το μπάκα απο τα νεύρα του . Δεν τον στραγγαλίζει ακριβώς αλλα θα μπορούσε να τον τραυματίσει στον αυχένα και τώρα να είχαμε άλλα και  σε κανονικές συνθήκες ειναι κόκκινη για το Μπάκα και θα έπρεπε να το αποφύγει όλο αυτό που προφανώς ξεκίνησε ο ίδιος με τα νεύρα του τι να λέμε τώρα. Μαρκαρίσματα κάνει ο σιμάνσκι σε όλους ενώ ο συμπαίκτης και φίλος του Κουρμπέλης κάνει πιο σκληρά .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστείο να συζηταμε περισσοτερο για τον μπακασετα καθως και οποιοδηποτε αλλο ελληνα παικτη. Ο μονος ελληνας που στεκεται στην ομαδα αλμευδα χωρις μουρμουρα και αρδοπουστριλικια ειναι ο βλαχοδημος.

Δεν υπάρχουν ελλ παιχτες. Πρεπει να γινει κατανοητο απο ολους τους οπαδους πρωτα και μετα θα γινει και απο αρδ. 

37 minutes ago, Aussie said:

Έχω την εντύπωση πως τον χτυπάει στο κεφάλι ο Σιμάνσκι στην εξέλιξη της φάσης γι' αυτό και τρελένεται ο Μπακασέτας.

Αυτό συνέβη. Κανενας λόγος να τρελαθει ο μπακασετας. Τεσπα, κριθηκε λιγος. πολυ λιγος και σαν προσωπικοτητα και σαν παικτης.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kami said:

Μπάλα είναι ρε παιδιά, εδώ αδέρφια παίζουν μπουνιές στο τοπικό, αυτά ξεχνιούνται έξω απ το γήπεδο

Να πάει στο τοπικο να παιξει τότε να ξεχαστουν.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσουμε στην άκρη τον τσαμπουκά, δεν βλέπω πως ο χθεσινός μπακασετας χωράει στην ΑΕΚ σε κάτι περισσότερο από αλλαγή στο τελευταίο 20λεπτο. Βαρύς παίκτης με λίγα τρεξίματα που χάνεται στο γήπεδο πολλές φορές. Πολύ καλά στημένα και μακρινή μπαλιά αλλά αυτά από μόνα τους δεν αρκούν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MITSAKLAS said:

Στο χθεσινό Μάνταλο πλην του πέναλτι που και πάλι ο άνθρωπος είχε βρεθεί εκεί να καλύψει στην άμυνα, τι δε σας άρεσε; 

Προσωπικά για άλλη μια φορά η μαλακια που τον δέρνει. Με χέρι-πεναλντι και τάκλιν για κόψιμο αντεπίθεσης θα είχε αποβληθεί σε μισή ώρα παιχνιδιού. Ως προς τη θέληση του εννοείται πως είναι φουλ βελτιωμένος. Δεν γινόταν και αλλιώς με Αλμειδα αλλά οκ δεν είναι ο κοπρίτης που ήταν 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×